Nejlepší rada pro novou maminku - podělte se, jakou jste dostala

mariegroth
Moderátor
29. črc 2020

Jakou nejlepší radu jste obdržela jako novopečená máma?

Co byste poradila novým maminkám?

#drbrowns

luciaanaa
30. črc 2020

@mariegroth Poradila by jsem teď i zpětně sama sobě.... že jsi úžasná máma a děláš,, to,, vše dobře.... při kojení, přebalování, koupání když si jako prvorodička nejsi jistá vůbec, ale vůbec ničím, tak pohlazení ať už psychické nebo fyzické je strašně důležité a motivující že to vše děláš dobře a jsi ta nejvíc, nejvíc milující máma na světě 💚💚

biciklissie
30. črc 2020

Nejlepsi radu jsem dala sama sobe a to "JE TO JEN FAZE". Zni to divne, ale kdyz uz jsem byla zoufala, unavena, vycerpana, byla krize, tak jsem si tu situaci predstavila s odstupem casu, ze proste do osmnacti let rvat nebude, do osmnacti let nebudu muset krmit co dve hodiny, do osmnacti let nebudu muset vstavat v noci, do osmnacti let nebude rvat, ze ji nezabavuji kazdou vterinu, kdy je bdela, do osmnacti let nebudu trcet doma temer bez kontaktu s lidmi, atd. Proste si to predstavit jako pomijivou fazi. To me hrozne pomohlo v tech hodne narocnych zacatcich. Clovek do toho totiz tak zabredne, ze ma pocit, ze ta aktualni krizovka nikdy neskonci.

elifida
30. črc 2020

@kaja2016 a v tehlech pocitech se pravdepodobne obcas ocita spousta z nas. Jen v okoli slychavam proc delas to ci oni, neni to zbytecny, moc pracny, neni lepsi tohle ci tamto...? A ja citim jem to, že se snazim delat to nejlepsi... A nekdy mi to fakt nejde ( vychova, klid, nervy, energie, pochopeni..) a nekdy zase jo. A verim ze vezsina z nas, treba i ty, to tak mas.

kaja2016
30. črc 2020

@elifida Myslim no, ono to neni u me ani neni o okoli, jakoze by me nekdo radil, ale clovek si to nejak strci do hlavy. Pamatuju si v puberte, jak jsem mela kolikrat dojem, ze me vsichni musej koukat na muj obri zadek a vazala jsem si kolem nej mikinu (vaha 60kg, vyska 164)😂 A spoustu jinejch nesmyslu zejo. Ono to bude asi podobne.-)

mariegroth
autorModerátor
31. črc 2020

@xmele004 Z toho buzeni/nebuzeni jsem byla tak strasne vynervovana. Malej mel zloutenku a byl hrozne spavy. Budila jsem jen na uplnem zacatku.

mariegroth
autorModerátor
31. črc 2020

@elifida toho si take vsimam...

mariegroth
autorModerátor
31. črc 2020

@eliska_f Ano, urcite. Casto chybi empatie

mariegroth
autorModerátor
31. črc 2020

@letalnica A bohuzel my matky obcas mame tendenci se bat si o tu pomoc rict.

mariegroth
autorModerátor
31. črc 2020

@kaja2016 Asi zalezi :D. Me treba prekvapilo, ze jsem byla v mensine, kdyz jsem rekla, ze pouzivam vlhcene detske ubrousky...to jsem dostala i sprdnuto od maminek

mariegroth
autorModerátor
31. črc 2020

@biciklissie To si rikam ted casto. Bohuzel jako prvorodicka jsem k tomu nejak musela dozrat.

lenatko91
31. črc 2020

Myslím, že dobrou radu jsem snad ani nedostala. Ale dceři jsem do deníčku jednu napsala a to ať si vyslechne názor, zjistí informace, ale vždycky ať dá na svůj instinkt 👍

benkl
31. črc 2020

Brát miminko takové, jaké je. Věty typu: "Takhle ne, jsi otrok, rychle odnaučit! " vůbec neřešit. Řídit se svojí intuicí. A určitě investovat do šátku nebo nosítka!

kaja2016
31. črc 2020

@mariegroth Fakt? Ja tez pouzivam. A co pouziva vetsina? Asi pratelne, vid? Ja na to nemam, priznam se. Ale chovam se jinak ekologicky, tak snad me to planeta odpusti.-)

mariegroth
autorModerátor
31. črc 2020

@kaja2016 Maminky tady z fora na me takhle reagovali. Ze Vetsina pouziva hadrik a vodu. To si nedokazu predstavit, Kdyz ma clovek nekam jit

zelenaesmolda
31. črc 2020

@mariegroth
bordel v byte,stastne dite aneb neprehanet to s dezinfikovanim vseho a neustalym cistenim.v batolecim veku pak neustale nebehat a nedelat si nervy z toho,ze dite neco vytahalo,je to zbytecne protoze za pet minut to vytahne znova.

letalnica
31. črc 2020

@zelenaesmolda Asi takhle? 🙂 🙂

zelenaesmolda
31. črc 2020

@letalnica
tak nejak :D
ja to pres den moc neresim,to bych fakt nedelala nic jineho.ale mala ma dva roky tak ji zacinam ucit,ze vecer uklizime hracky spolu.nehodlam vsechno delat za ni...

baruz
31. črc 2020

Kromě výše zmíněných rad... když už člověk neví co a jak.. mněpomáhá věta: je to období (prdíky, zuby, nespaní, nejedení, vztek... ) všechno je období a dřív nebo později skončil Ale i z toho pozitivního pohledu.. každé to období je třeba si užít. To dobré i to špatné....

kaja2016
31. črc 2020

@mariegroth Aha, tady je ten perlan popularni no. Ja si myslim, ze to pouzivaji jen doma. Alespon teda v mem okoli nikdo ven mokrej hadr nenosi, ani ti co latkuji....Ale tak mozne je vse...

chrystyanna
31. črc 2020

@kaja2016 ono je pak lehké dostat se do tlaku(obzvláště na radicich stránkách), že pokud není všechno podle dané filozofie, tak se tím"vymaze" to ostatní. Žena ženě pak vlkem se stane.

obla
31. črc 2020

Nenechat si radit, dát na svůj přirozený instinkt.
Nesrovnávat své dítě s jinými a nepodrobovat se tlaku okolí. Protože univerzální a paušální rada jednoduše neexistuje.

kaja2016
1. srp 2020

@chrystyanna S takovejma lidma se nebavim.-)