Antikoncepce Azalia. Máte zkušenost?

judith.von
13. led 2010

Ahoj,máte někdo zkušenost s touto antikoncepcí? Chápu to dobře, že ji začnu brát aniž bych musela čekat na MS,ale prvních 7 dní nejsem chráněná a musí se používat ještě jiná ochrana, nedělají se pauzy po dobrání plata a hned se začne nové?A když teda bez pauzy najedu na nové plato,jsem pořád chráněná a už nemusím prvních 7 dní používat ještě jinou ochranu?

holis84
13. led 2010

ja pouzivam azalii, normalne ji zacni brat treba dnes a ber porad, zadne pauzi nejsou, prvnich 7 dni chranena nejsi, tak bud pockejte nebo pouzijte jinou ochranu. CHranena od toho 7 dne budes porad 😉

markusko
13. led 2010

Já ji mám předepsanou od Dr., ještě ji teda neberu, zatím jsem se nerozhodla, jestli brát, nebo ne 🙄
ale Dr. mi říkal, že nechrání první 3 dny, potom ano 😕

shaula
13. led 2010

Já ji brala víc než rok hned od skončení šestinedělí, doktor říkal, že se nijak jinak chránit ani na začátku užívání nemusím (ale je fakt, že jsem byla bez menstruace).

laska.nezna.hranic
13. led 2010

judith - chápeš to dobře 🙂

neu.sona
17. bře 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, malej teď bude mít deset měsíců a ráda bych kojila dále, ale už nás nějak nebaví se chránit všelijak jinak a myslet pořád, co kdyby se to nepovedlo, tak bych ráda začala brát antikoncepci. Už jsem dostala MS a kojím asi 3xdenně. Matýsek víc nechce. Myslíte, že jí můžu začít brát??

laska.nezna.hranic
17. bře 2010

neu - většinou se s ní začíná hned po šestinedělí, dokud ještě nemáš MS. ale vzhledem k tomu, že ještě kojíš, tak si myslím, že bys ji brát mohla, nebo možná spíš s ohledem na mimíska měla 🙂

shaula
17. bře 2010

Neu.sona - přesně jak píše Laska. Azalia je antiko vhodná při kojení, takže jsi ji mohla brát hned po šestinedělí 😉

neu.sona
17. bře 2010

to já vím, že jsem jí mohla brát po šestinedělí, ale nechtěla jsem. a to z toho důvodu, když jsem plně kojila, tak abych do Matýska necpala nějaké hormony. teď, když už moc nekojím, ale i tak bych chtěla stále, tak bych už jí brát chtěla 🙂

pani_haf
19. bře 2010

Ahoj holky, plně kojím a začala jsme ji brát hned po kontrole u dr po šestinedělí. Já jsme ta vyjímka, která vyžrala všechny nežádoucí účinky, takže bez jednoho týdne pořád krvácím, tak jsem ji dnes vysadila. Nemá to pro mě žádný význam....

ruzovka
20. bře 2010

ahoj, já taky prošla nežádoucíma účinkama a vysadila ji po měsíci, po týdnu jsem začala krvácet a trvalo to 3 týdny, v té době mi malá začala odmítat kojení ☹ , už se nám bohužel nikdy nepodařilo se k němu bez problémů vrátit, pro příště jsem poučená....

luzza
27. bře 2010

ahoj všem
já azalii brala měsíc, pak jsem začala krvácet a krvácela jsem víc než tři týdny... celou dobu mě denně bolela hlava 😖
navíc holky začínaly odmítat kojení 😨 😨 😨
po vysazení jsem po třech dnech přestala krvácet, hlava přestala bolet a holky zase začaly pít 🙂
takže AZALIA je pro mě MRTVÁ TABLETKA 😀 😀 😀 UŽ NIKDY!!!!!!!! 😉

pampusik77
29. bře 2010

já beru Azalii třetí plato a je vše v pohodě.Sice u prvního plata jsem 2 týdny krvácela,ale od té doby je to v pohodě.A malému totaky nevadí.Takže budu pokračovat.

kackaaaa
29. bře 2010

Já začla brát Azalii hned po šestinedělí, týden jsem měla krvácení, pak to přeslo a vše je v pohodě. Ani v kojení to malé nijak nevadí... Jsem s ní spokojená, jen ta cena by mohla být krapet menší - skoro 600,- je vcelku dost 😖

pohrebanda
29. bře 2010

ahojda, s azalií jsem začalo taky hned po šestinedělí, kdy moje doktorka řekla, že je vše ok. Bohužel taky patřím k těm "nešťastnicím", které začaly krvácet a to po celou dobu, kdy jsem azalii brala - bez přestávky 🙄 . Malý byl z toho trošku nervozní a měla jsem pocit, že mu tak nechutná. Já byla po 3 měsících tak vyčerpaná, že už jí radši neberu. Moje doktorka to komentovala: no jo vy jste ta výjimka výjimek 😖 , která krvácí 😝

sarka_k
27. kvě 2010

Ahoj,
dneska jsem byla na KO a dr. mi předepsal Azalii. Řekl mi, ať první měsíc užívání dáváme ještě pozor, ale v příbalovém letáku nic takového nepíší. Také mi řekl, že je potřeba ji brát každý den ve stejný čas, že zrovna tabletek s gestanenem se může nepřesným užíváním snižovat učinnost. K dr. jsem šla s tím, že chci antiko. injekci, tu mi ale rozmluvil. Co když náhodou mi nebude vyhovovat a objeví se u mě nějaké nežádoucí účinky, tak už tu injekci ze mě na 3 měsíce nikdo nedostane...

A cena Azalie? Docela jsem se divila! Skoro 600,- je fakt dost. ☹

laska.nezna.hranic
27. kvě 2010

sarka - nakoukla jsem, protože Azalii taky už nějaký čas beru. co vím, tak chráněná jsi od prvního dne s tím, že lepší je vyčkat cca týden, abys měla jistotu. celý měsíc je nesmysl.
ze začátku jsem slabě krvácela celé 3 týdny, pak se po 2-3 měsících na chvíli objevilo špinění, jakoby menstruace. teď mám zatím už klid.
jsem také od Budějc a tabletky kupuju za cca 470,- Kč. v lékárně u Krále Jiřího.

sarka_k
27. kvě 2010

@laska.nezna.hranic Aha, já jsem byla v lékárně na Pol. Sever. Nechtělo se mi jinam, když tam mám dr. Nevím taky mi to přijde přehnaný - měsíc. Jsem zvědavá co udělá Azalie se mnou. 😖

joa.n
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luckamb
2. říj 2010

Ahoj holky,
chci se zeptat na vaše další zkušenosti s touto antikoncepcí. Jak to tu tak čtu, tak zkušenosti jsou spíš horší než lepší. Já jí beru od včera, tak jsem na to zvědavá.
A existuje ještě jiná antikoncepční pilulka pro kojící matky??

shaula
2. říj 2010

@luckamb Já ji brala více než rok a úplně v pohodě, stoprocentní spokojenost. Pro kojící matky je výběr HA omezený, ale existují i jiné (tuším, že snad Cerazette je taky vhodná, ale na tu jsem četla spíše negativní názory).

luckamb
2. říj 2010

@shaula děkuju, tak snad to bude taky v pohodě. Takže nepatříš mezi ty, co říkají, že pak miminka nechtěla mlíko??

shaula
2. říj 2010

@luckamb No my s tím kojením byli vždycky na štíru, dokrmovali jsme UM, pak už dokrm odmítali, ale mlíka jsem podle mě zrovna moc neměla, kluci řvali od rána do večera (dnes nevím, jestli hladem nebo prdíkama)... Takže nejsem schopná říct, jestli něco z toho zavinila Azalia nebo ne...

luckamb
2. říj 2010

@shaula tak to my papáme jak o život, tkaže kdyby jsme přestaly, tak vím čím to je. 😉

lamarika
2. říj 2010

@luckamb ahoj, brala jsem ji shruba rok a nějaký závažnější problémy jsem neměla. Sem tam jsem špinila, ale nevím jestli to bylo zapřičiněno touto antikoncepcí nebo se mi jen splašily hormony 😀 , protože jsem normálně menstruovala od doby co mi zkončily očistky. Menstruace byla ale ze začátku dost nepravidelná a chaotická, později se ustálila. Syn baštil normálně ažaž 😉

kacamura
3. říj 2010

tak já z azalie nejlepší pocit nemám.... první asi tři nebo čtyři měsíce dobrý a ani MS sem neměla, ale pak jsem začala krvácet v kuse asi dva měsíce (sem tam špinění sem tam krvácení) tak sem to vysadila... celkově antikoncepci nemm ráda a pořád hledám nějaký jiný řešení, který mi neuděla takovej bordel v organismu...

xkacatkox
3. říj 2010

@luckamb já jsem spokojená, MS jsem neměla od té doby co mi skončily očistky, Matýsek baští výborně, více než dost 😀 že bych poc 😀 iťovala nějaká negativa netuším, ono když kojíš tak se ti můžou někdy splašit hormony 😀 v celku jsem spokojená

luckamb
4. říj 2010

@lamarika koukám, že už čekáš druhé miminko, myslíš, že se to bude dát zvládnout, nám se teď narodila holčička a druhé plánujeme začít tvořít až malé bude rok, ale bojím se abych to pak zvládla

@xkacatkox díky, docela jste mě uklidnily holky

lamarika
4. říj 2010

@luckamb popravdě řečeno jsme plánovali druhé trošku později, ale protože nám první nešlo hned, tak jsem po domluvě s gynekologem vysadila antikoncepci a ono to šlo nějak hned 😅 Doktor to taky nečekal a byl překvapenej stejně jako my 😀 Zvládnout to určo pujde, ale ty začátky budou těžký než si zase najdu ve všem systém. Taky mám trošku strach ze syna, protože je na mně hooooodně závislej, ale třeba mu to naopak pomůže 😉
Když se mě zeptáš jak to jde za měsíc, tak ti třeba napíšu, že to není tak hrozný jak jsem si myslela. A nebo třeba naopak ti napíšu, že už jsem zešedivěla 😀

kvetik
4. říj 2010

Mám celé nepoužité balení antikoncepce Azalia, prodám za 420,- Kč vč. poštovného.

luckamb
6. říj 2010

@lamarika no tak si na mě za měsíc vzpomeˇOn a dej mi vědět. Nám se první podařilo taky až za dva roky 😉 ale druhé by podle dr už neměl být takový problé,-