Antikoncepce Azalia. Máte zkušenost?

judith.von
13. led 2010

Ahoj,máte někdo zkušenost s touto antikoncepcí? Chápu to dobře, že ji začnu brát aniž bych musela čekat na MS,ale prvních 7 dní nejsem chráněná a musí se používat ještě jiná ochrana, nedělají se pauzy po dobrání plata a hned se začne nové?A když teda bez pauzy najedu na nové plato,jsem pořád chráněná a už nemusím prvních 7 dní používat ještě jinou ochranu?

eva89pouzarova
23. kvě 2015

já neberu zatím nic,po všech hormonalních prášcích sem moc přibrala.

baraos
23. kvě 2015

Azalii jsem užívala 2 roky. Pak jsem ji vysadila, kvůli trombofilní mutaci. první MS se dostavila po dvou měsících v takových bolestech jako když jsem prožívala samovolný potrat. Když jsem ji užívala, tak jsem třeba měsíc v kuse apod. Takže za mě katastrofa.

katba88
19. čer 2015

Měla bych na Vás dotaz, bohužel jsem nikde na internetu nenašla odpověď 🙂 Beru Azalii druhý měsíc ... první měsíc se dostavila MS po cca 10 dnech užívání a trvala týden s velkými bolestmi břicha (těmi jsem trpěla i před porodem) Tady čtu, že má skoro každý nežádoucí účinky, ale zajímalo by mě, jestli je při této antikoncepci normálně MS každý měsíc pravidelně nebo ne ?? Jedeme totiž na dovolenou a nerada bych měla MS tam, tak jestli ano, tak jestli se to dá nějak oddálit, když ji beru pořád dokola ?? Děkuji 🙂

pavlinkadv
19. čer 2015

@katba88 při této antikoncepci nemáte menstruaci, máte "pozastavený" cyklus 🙂 jinak při této antikoncepci můžete špinit, to může být normální a neznačí to nějaký gynekologický problém...já sama jsem ze začátku špinila asi vždycky 5 dní jednou za 2 měsíce a po půl roce to úplně přestalo 🙂 (ale při tom špinění mě také pobolíval podbřišek jako při normální menstruaci)

01012015
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andysek232
18. črc 2015

Ahojky tak i já se pridavam do příspěvků chtěla jsem se Optát po kolika dnech jsem chráněna????

lucieemo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
svetlanap
20. črc 2015

@andysek232 mě říkala doktorka 14 dní

anellka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
speratovalucie
24. srp 2015

@katba88 Antikoncepci beru už půl roku, ms se při ní NEVYSKYTUJE, protože se bere bez přerušení. Občas se může vyskytnout jedno-dvou denní zašpinění, ale mě se to stalo jen na začátku užívání, pak už zatím nikdy.

speratovalucie
24. srp 2015

Jinak mi říkal lékař, že je účinná ihned, cca po dvou tabletkách, jako každá jiná antikoncepce. Není prý odlišná v ničem jiným než v počtu hormonů, které obsahuje. U mě je to pilulka suprová, je to první antikoncepce, při které nemám migrény a jsem i psychicky v pohodě. Teď jsem ale za měsíc přibrala 2kg, tak uvidíme, jak to půjde dál, ale kdybych po ní začala přibírat, změním ji zpět na původní antikoncepci, po které jsem nepřibrala nikdy (Jeanine).

eva89pouzarova
24. srp 2015

@speratovalucie Janine je perfektni jsem s ni moc spokojená azalia mi vubec nesvědčila ja přibrala pří ni 5 kg a při janine nic. 🙂

speratovalucie
24. srp 2015

@eva89pouzarova Já trpím právě na migrény a ty jsem měla jak u první Chloe, tak pak po výměně i u Jeanine, ale v menší míře. Teď u Azalie je nemám vůbec, což je pro mě teda zázrak...Kdybych měla nabrat u Azalie jen kg, tak bych to asi neřešila, radši upřednostním to, že nemám žádné migrény. Ale kdyby to mělo jít výš, tak to měním...

andysek232
25. srp 2015

@speratovalucie ano azalia je super mam hemiplefickou migrenu a beru na to leky a azalia je v tomhle ohledu 1*...

speratovalucie
25. srp 2015

@andysek232 Já se teď jen přidávám s informací, že jsem v minulém příspěvku neuvedla to přibrání, nějak se mi nenapsalo číslo. Tak před 2 týdny jsem se vážila (cca po měsíci) a měla jsem nahoře 2kg. Včera jsem se vážila po 2 týdnech od toho posledního vážení a mám další 3kg nahoře, takže za 1,5 měsíce nahoře 5kg. Počkám, co bude dál, a kdyžtak se asi vrátím k původní Jeanine - ale za cenu toho, že mi zase budou dávat dobrou noc migrény :( Pokud mi váha zůstane už stejná, asi si Azalii nechám.

zuzizana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzizana
15. zář 2015

Prodáno

cinnamonbeauty
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monikavlckova
20. lis 2015

Holky kolik stoji ta Azalia???;))

martina468
20. lis 2015

@monikavlckova ted jsem za ni davala 525kc

pavlinkadv
20. lis 2015

@monikavlckova jak kde... asi před měsícem v Dr. Max 500 (nevím, jestli v tom hrála roli jejich věrnostní karta), v nějakých lékárnách přes 600 (na ISIC jsem měla slevu tuším 20 % a platila jsem víc než 500)...

lenkastrizek1
11. pro 2015

Mužů Mít taky dotaz azalia jsem začal brát po šesti neděli od návštěvy dr. Hned po pár dnech jsem začla krvácet na sedm dni a potom od toho už jsem ne krvacela vůbec a ted si nejsem jista zda jsme dodrželi tech sedm dni kdy se máme chránit i jinak tak ted nevím zda se nemám obávat ze by jsem byla těhota. Podle kalendáře jsem už to mela dostat a už mám sedm dni spozdeni ale hodně tu pisi ze to měly nepravidelne. Děkuji za odpověď

martina468
11. pro 2015

@lenkastrizek1 Taky jsem to měla tak,jednou hned po pár dnech krvácení a od te doby nic a to jsem 5m po porodu,takže můžeš myslím být v klidu

lenkastrizek1
11. pro 2015

@martina468 Děkuji

michaelaplesmid
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katba88
31. pro 2015

Máte někdo zkušenost,když jste přestali kojit a pořad jste brali azalii,jestli jste začali menstruovat?? Děkuji

martina468
31. pro 2015

@katba88 ms jsem měla jednou za 2 měsíce,brala jsem jí ještě půl roku po dokojení

cinnamonbeauty
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaelaplesmid
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nonacek
2. led 2016

@shaula Ahoj čtu tady příspěvky a chci se zeptat
beru azalii asi 3 měsíc vse v pohodě az nato že od té doby jsem nedostala MS
Myslíš že je to v pořádku? ?