Antikoncepce Bonadea, jste s ní spokojené?

romuaska
29. pro 2012

oprosímmjste s antikoncepcí spokojeni?Zajímá mě ..špinili jste nebo krváceli mimo cyklus?

radca
7. led 2013

Zdravím, tak hledám nějakou diskuzi o této antikoncepci a tak hned píšu své poznatky.
Já ji začla brát těsně po Vánocích a hned po odeznění menstruace stále špiním. Musím si dát 2 tampony za den, je to pro mě hrozně nepříjemné. A taky asi týden po začátku braní Bonadey se cítím děsně nafouklá a taky mi bylo zle při pocitu na jídlo. Velmi podobné stavy jako když jsem byla zezačátku těhotná. Což mmj. určitě momentálně nejsem.
Před otěhotněním (nyní mám 2 děti) jsem brala dlouho Pramino a byla jsem spokojená – nikdy žádné špinění, nafouknutí, nevolnost, nebo něco podobného.
I v příbalovém letáku se píše, že první 3 měsíce může být špinění, ale to jako budu špinit víceméně 3 měsíce v kuse :-O to snad nemyslí vážně 😠
Poraďte, prosím, zda mám jít rovnou k dotrovi a změnit antikoncepci a nebo ještě čekat? Jak to je vůbec, když se mění antik. – musí se dobrat a pak začít s novou???

romuaska
autor
8. led 2013

@radca ahojky tak já také první měsíc jsem špinila asi 3krát,a ted druhý..jsme začla v pulce cyklu špinit s krvácením☹..a to 10dní..:-/s bolestma v podbřišku a zádech,naběhla jsme k dr,nechala si oěpt napsat nuvaring co jsme brala předtím,protože bonadeu užnechci,tak mi řekla že mám ted vysddit až doberu bonadeu platíčko a že dostanu MS..a pak po týdnu nasadit kroužek..no a MS nikde..mám to uplně přeházené.-/

marlenkaxx
5. kvě 2013

Ahoj, já jsem ji brala půl roku a byla jsem s ní celkem spokojená jen jsem s ní přibrala cca 6-10 kg..... Jinak jsem měla krásně pravidelný cyklus, žádné špinění, pleť jsem měla nádhernou, ale to přibírání mě fakt dostalo, hodně jsem přibrala kvůli hypofunkci štítné žlázy a potom ještě takhle... ☹

pixxinka
25. čer 2013

Beru ji uy pul roku a nemam na to uz neervy. Spinim casto..boleni v podbrisku jako pri menzes jsem z toho na nervy. Po 2 mesicich se to zpravilo a ted to je yase zpatkz. Doberu a chci jinou

pixxinka
25. čer 2013

Beru ji uy pul roku a nemam na to uz neervy. Spinim casto..boleni v podbrisku jako pri menzes jsem z toho na nervy. Po 2 mesicich se to zpravilo a ted to je yase zpatkz. Doberu a chci jinou
@radca
@radca

blondies
10. črc 2013

No, já ji dokázala brát dobrat jen jedno platíčko. Přecházela jsem z Lunafemu - cenově podobná kategorie a z toho jsem po 6 letech měla asi tak 10 vedlejších účinků. Doktorka mi Bonadeu předepsala kvůli pleti.
Verdikt: Pleť se zhoršila ještě víc, sice jsem nešpinila, ale měla jsem bolesti i mimo menstruaci. Přibrala jsem ani ne za ty tři týdny tři kila a měla jsem záchvaty, kdy jsem žrala a furt a nikdy neměla dost a pak jsem zase nemohla jídlo ani vidět.
Na netu jsem četla, že je to novinka a levnější varianta něčeho drahýho. Bylo mi po tom dost blbě a už to nikdy nechci vidět.
Teď mám kroužek - Nuvaring, je to sice drahý, ale žádný vedlejší účinky to nemá, nezobu prášky a 4 týdny na to nemusím myslet. Spokojenější jsem snad nebyla.

andre88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verasub
15. zář 2013

já ji teď beru 2. měsíc a žádné špinění mě (díky Bohu) netrápí. Menstruace se po dobrání pvního platíčka dostavila asi během 2-3 dnů. Měla jsem ji kratší a slabší než obvykle. Doktorovi jsem řekla, že chci něco na křeče v podbříšku během menstruace, trápily mě dost, někdy až k breku, ale teď mě nebolelo břicho ani trochu! Jediný co, tak jsem trochu přirala, ale žádný kila to nejsou, spíš jen trošku v oblasti bříška, normálně by to nikdo nepoznal, ale já si všímám. vyrostli mi i prsa a to jsem skoro žádná neměla 😀 Dost mě ale trápí, že mám příznaky kteté bývají při těhotenství - plačtivost, podrážděnost, nevolnost po ránu, někdy i odpoledne...No snad to nebude mimi a je to opravdu těma práškama!! A hodně bych si taky stěžovala na bolet při sexu a hlavně po. Ale to se prý stává často a časem to přejde 🙂 Když ne, tak se poradím s gyn. a dám vědět🙂) Oproti ostatním HA, bych ji ale až ta negativně nehodnotila. Obzvlášť i díky ceně (vyjde mě tak na 480-510 Kč) 😎

matysek1979
27. čer 2014

@radca já to mám přesně jako vy a ted už 4 měsíc opět krvácím mimo cyklus

dominyka93
15. zář 2014

Bonadeu beru 3 roky. Začla jsem ji brát místo Dienile která je na stejném složení ale o 200 kč dražší. S Bonadeou jsem spokojena. Poslední rok ani nemám měsíčky. Nepřibrala jsem, pleť jsem měla parádní. Cena mi přijde hodně dobrá cca 509 kč. Určitě nechci měnit.

ladybugie
23. zář 2014

bonadeu jsem měla ráda, zlepšily se mi vlasy, pleť. Nicméně jsem během 3 měsíců přibrala 14kg!!! A pocity jako vy - podrážděnost, plačtivost, absolutně žádná chuť na sex... Poslední dobou naprosto příšerné nevolnosti, dušnost a bušení srdce. takže prášky letěly do koše

janulka21
24. zář 2014

Taky beru Bonadeu druhý měsíc a dneska už jsem si říkala, co se mnou je. Nálady jak na houpačce, když mám hlad tak je mi tak blbě, že bych hlady zvracela a menstruace mezi skoro žádná ☹ a pleť mi přijde, že je horší ☹ Zkusím dobrat plato a počkat na MS a potom případně opět Triregol.

lucie_lucie
7. led 2015

Bonadeu beru asi rok a do teď jsem s ní byla spokojená. Pleť se mi zlepšila, a problémy se špiněním první měsíc jsem neměla. V poslední době mám však velmi slabou menstruaci, která trvá místo obvyklých 5 dní pouze 2 dny. Máte s tím některá podobné zkušenosti? Bolení v podbříšku mám i jindy než během menstruace. Přemýšlím o změně antikoncepce. Díky za názory. 🙂

sewe
11. led 2015

ahoj, já beru bonadeu skoro rok, a jsem s ní docela spokojená, cena je super, menzes mám jen 2-3 dny a nic jinýho extra nepociťuju.

mamsepekne
3. únor 2015

Ahoj holky,
já jsem s Bonadeou naprosto spokojená. Beru ji už skoro 3 roky a nemůžu si ji vynachválit. Problémy s pletí nemám žádné, i normálně ji nemám problematickou. Nepřibrala jsem ani deko, chrání spolehlivě a během pauzy je krvácení mírnější a méně bolestivé. Nicméně jednou za rok kolem podzimu týden špiním (asi špatná konstalace hvězd), ale doktorka mi řekla, že to nic není. Prostě se moje tělo jednou za rok chce samo pročistit a na účinnost to nemá vliv. Každopádně na každou z vás tento typ HA může působit jinak. Osobně jsem naprosto spokojená.

kodiak80
4. bře 2015

Ahoj zdravim vas dami a mam na vas otazku,,,,tyka se to antikoncepce bonadea......Prítelkyne ji bere ma naladove stavy je obcas nepříjemna vybusna pribrala pár kilo to mi ale tak nevadí jen nema chut na sex.....jake mate vy skusenosti........dík za odpovedi.......F.

bramborinka
9. bře 2015

Zdravím,

od července mám antikoncepci BonaDea.
a od té doby se mi začal vyskytovat atopický exém.
+ mám hrozné výkyvy nálad, jednu dobu jsem naprosto v pohodě a za chvilku se mi chce brečet.
někdy mám velmi silnou menstruaci, ale většinou mám jen slabé špinění.
může to být spojeno s léky?

děkuji za odpověď.

martina616
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivova1
3. srp 2015

@bramborinka musim rict, ze ja v zivote nikdy nemela atopicky ekzem. 5 let jsem brala mercilon,pak 2 roky pauza a znovu mercilon, a hned,kdyz jsem pilulky zacla brat,tak se mi take objevil atopak ☹ . Nevedela jsem,ze je to z HA,tak ze 2 roky jsem ho brala a zhorsilo se to tak,ze jsem byla cela krvava... vysadila jsem,sla na operaci s endometriosou a brala pul roku Visanne a ted mam brat bonadea. Lekar mi ji doporucil hlavne kvuli tomu,ze mam ekzem. Tak jsem zvedava co se stane nyni...

kristyna125
21. srp 2015

Ahoj, beru Bonadeu přes rok a asi před třemi měsíci jsem přestala mít uplně menstruaci, doktorka mi řekla, že tato aktikoncepce je nízkohormonální, proto se toto děje a to, že nemam menstruaci je také normální. Nevím, zda si mam tedy tuto antikoncepci nechat nebo vyměnit za jinou, žádné jiné problémy nemám, jen toto. Nevím, zda je to v pořádku, že nemám menstruaci. Děkuji za odpověd

schybolova
21. srp 2015

@kristyna125 Ahoj! Ja Bonadeu brala asi rok, nemela jsem s ni zadne problemy. Jak pises je nizkohormonalni, menstruaci jsem po dobu brani sice mela, ale po vysazeni naprosta katastrofa! Vysazovala jsem loni v zari a od vysazeni jsem mela svuj prirozeny cyklus jednou! Tolik k Bonadee 😒 Doktorce bych aspon zavolala a optala se jelsti je to ok, pripadne si te pozve a vymeni za jinou 😉

caseopea
3. zář 2015

Ahoj, tak i já přpojím svou zkušenost s touto antikoncepcí. Brala jsem cca rok a stále jsem měla nějaké potíže. Krvácení přicházelo někdy v průběhu braní antikoncepce a občas se mi stalo že když jsem dobrala dávku a měla menstruace přijít nepřišla vůbec. Takže jsem byla u doktora a ten mi nebyl schopen vysvětlit jak je to možné. Každopádně jsem změnila značku a mám nyní Belaru a jsem spokojená.

dominikaanovakova123
2. pro 2015

Zdravím,také beru Antiko Bonadea. Jsem v polovině druhého platíčka.Při první pilulce mě příšerně bolela hlava.Nešpiním ani nemám problém s menstruací,pokožka se mi znatelně zlepšila (akné) ale za tu chvíli jsem přibrala na váze 5kilo , mám citlivá prsa,nafouklé břicho a razantní změny nálad až paranoické stavy,že díky tomu nafouklému břichu jsem těhotná.Pilulky beru pravidelně ,v rozmezí cca 5-10min.

anicka180
11. led 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, beru také antikoncepci Bonadea a občas se mi stane, že dostanu menstruaci mimo cyklus, teď už je to 11 dní kdy špiním a to jsem ještě ani nevynechala, je to normální? prosím o názor

lulanek1
12. led 2016

@anicka180 Dobrý den, také jsem to takhle měla pár měsíců vždy jsem dobírala ještě prášky a už jsem to dostala a trvalo mi to i dlouho a i třeba s denní pauzou bez krvácení a pak se mi to zase spustilo ,měla jsem i stavy nervozity děsný bolení hlavy mžiky před očima no děs po konzultaci s doktorkou mi prášky vyměnila za lindynette ty beru první měsíc a zase jsem to dostala dříve dobírala jsem posledních pět prášků a už jsem to dostala ted mám pauzu a skončilo mi to ale mám pobolívání břicha i hlavy tak já už vážbě nevim pokud to bude přetrvávat tak budu zase muset doktorce,ale každopádně jsem tohle nikdy před tím neměla užívala jsem několik let cilest a s tím problém nebyl ale už není k dostání.

anicka180
14. led 2016

@lulanek1 Dobrý den, právě kvůli tomu se chci jít poradit s doktorem, aby mi řekl, co to je..bojím se, že se mnou není něco v pořádku, ale snad to bude jen práškama. Předtím jsem užívala antikoncepci Vreyu, tu už zakázali, ale nikdy jsem takovéhle problémy s ní neměla. Také třeba dlouho špiním, a pak se to jeden nebo dva dny stopne, ale pak to začne znova, každý den mě bolí hlava, tak uvidím co mi řekne doktor.

frenny
18. led 2016

Oni jsou všechny antikoncepce jiné a každému sedne něco jiného, spíše se zeptej doktora u kterého jsi - ten má tvojí zdravitní kartu - tak ten by to mohl říct co a jak.

kajakarolina
26. únor 2016

@lucie_lucie Bonadeu beru 2 roky a taky jen špiním ale to už od začátku užívání léků, ale minulý cyklus se mi menstruace nedostavila nevím proč :(

kajakarolina
26. únor 2016

@kristyna125 ahoj bonadeu beru 2 roky a minulý cyklus se mi menzes taky nedostavila myslím že těhotná být nemůžu ale mám strach mohu se tě zeptat co přesněji ti doktorka řekla? předem děkuji za odpověď

makyyyynka
8. srp 2016

@dominikaanovakova123 mám uplne stejný problém, nafoukle břicho při již prvním platíčku. Mám paranoidní pocit že jsem v maléru i když ne, vypadá to, že nejsem jedina, kdo má takový problém