Antikoncepce Cerazette. Bolí mě podbřišek a přibírám

ferinka
21. říj 2011

Chtěla bych si nechat poradit,kvůli dřív prodělané mononukleoze a špatným jaterkám jsem nemohla brát antikoncepci,teď najednou po druhém porodu mi dr předepsala Cerazete, že ta je ok a můžu jí 😕 No ok,beru jí necelé 4 měsíce,ale nějak mi nesedí,pořád mám jako bolení v podbřišku,jak kdybych to měla dostat,břicho mám jak nafouklý balon a celá si připadám otekle a pořád přibírám ☹
Nevíte co v mém případě doporučit za změnu???
Dřív byly kondomy nebo spermicidní krémy,to nám ale nevyhovuje,tělísko nechci,protože máme ještě jedno dítko v plánu tak za 3-5 let nevíme - co náplasti,jak jsou na tom hormonálně,kvůli dřívější nemoci a jaterkám???

dana3262
22. říj 2011

@ferinka ted po 6ti nedeli budu resit to same. Driv jsme pouzivali kondomy, ale taky nam to nevyhovuje. Partnerovi samozrejme a ja to ze sebe citit par dni, at se myju, jak chci. Tabletky jsem nikdy nebrala. Nechci se tim ladovat kvuli zdravi a uz proste z principu. Dost uvazuju o pesaru+spermic.gel. Jenze gynekologove se o to nezajimaj, je to pry zastarala metoda a tak neni s kym se poradit. Leda to vyzkouset.. Ja vim, neodpovidam na tvou otazku, ale davam tip.

mamkamarketa
22. říj 2011

taky resim neco pododneho 😒
jak pise @dana3262 o pesarech se nic moc nevi.... je tu na MK snad diskuze,ale vim,ze si je holky nechavaji posilat z anglie.
@ferinka tak zkus nehormonalni telisko (taky o nem uvazuju) a pak si za par let nechat vyndat. fakt tolik moznosti neni 😒

samik2008
22. říj 2011

Taky sem to po prvním porodu řešila a šla do nehormonálního tělíska,který sem si nechala za 3 roky vytáhnout abychom mohly mít další dítě a po druhém porodu sem si ho zase nechala a sem na 100% spokojena 🙂

ferinka
autor
22. říj 2011

jo,ale to stojí i se zavedením 6000,- a naráz tolik nemůžu dát a na splátky,třeba 3x nejde ☹

brisalek
22. říj 2011

take o tom telisku premyslim, ale moje dr je nejak silne proti teliskum, ze pry to zpusobuje zanety... (a ja jsme zanet delohy mela po revizi). Uz nekolikrat jsem to s ni probirala. Kdyz ji premluvim, tak se bojim, ze jak s tim nema zkusenost nemusi to zavest dobre....A k jine dr. se mi nechce, protoze k tehle chodim uz 15 let a krome tohohle jsem spokojena

tymothy
22. říj 2011

No nevím, nevím, jestli je nehormonální tělísko výhra - místo hormonů uvolňuje kovy, což je pro tělo prý ještě horší... Také pořád tápu a hledám. Zatím jsem na systému kombinace symptotermální metody s pharmatexem a eventuelně i kondomem (v "nejkritičtější" dny) 😀

veronika.h
22. říj 2011

Ahoj, toto taky budu brzo řešit, tak jsem doufala, že se tady dozvím o nových možnostech a ono toho zase tolik není☹((. My jsme používali kondom v 99% a výsledek? 2. dítě na cestě - otěhotněla jsem dvakrát jeden den před menstruací, pro nás jsou všechny dny kritické🙂))

dana3262
22. říj 2011

@mamkamarketa Nabizeji je tady: http://pesar.unas.cz
Ja to asi vyzkousim, fakt.. Na telisko nemam zaludek. Jestli se pesar nedoporucuje kvuli tomu, ze je nespolehlivy, tak to neni jeste tak hrozny 😀 ve srovnani s riziky jinych antikoncepci. Kdyz uz jsem si zvykla na menstruacni kalisek (mimochodem bezvadna vec) tak se treba naucim zachazet i s pesarem.

mamkamarketa
22. říj 2011

@dana3262 menstrucni kalisek ja naprosto dokonaly 😀 kdo nezazil nepochopi 🙂
ja bych i do teliska sla,jen se porad rozhodujeme kdy a zda-li druhy baby 😵

samik2008
22. říj 2011

@ferinka já sem platila poprvé 500kč a podruhé 1200kč,ono taky záleží na tom jaké si vybereš,právě ty nehormonální stojí méně,třeba Mirena ta je hormonální a ta stojí kolem těch 6000,- .Vše má své pro a proti,já hormonálního nic mít nemůžu tak sem volila tuto antikoncepci po poradě se svým gynekologem na kterého nedám dopustit,chodím k němu už skoro 15 let a nemůžu si stěžovat.

mamkamarketa
22. říj 2011

zase ten pesar...zase to mit minimalne 6h zavedeny 😒

samik2008
22. říj 2011

@mamkamarketa podívej pokud se rozhodnete ještě třeba 3 roky počkat tak bych v tělísku neviděla problém,pokud dříve tak to už bych asi zvažovala,zase abys zbytečně nevyhodila prachy že jo. 😉

mamkamarketa
22. říj 2011

@samik2008 prave ze 3 roky ne. manza by zacal nejradsi ted 😅 jaky presne typ toho teliska mas?

samik2008
22. říj 2011

@mamkamarketa mám Silverlilly Zinc.....tak pokud se dohodnete na hnedka,tak bych to neřešila,kdyžtak až po těhu 😉 ,dívala sem se že synek má už skoro 3 roky tak by to bylo akorát ne?i když musíš se na to taky cítit že jo 😵

mamkamarketa
22. říj 2011

@samik2008 no ja se jeste necitim,tak nejak se mi nechce do toho procesu tehotenstvi 😅

dana3262
22. říj 2011

@mamkamarketa s 3letym uz to zacina co? Lepsi casy 😀 Ja si rikala, ze si to nechci protahovat to 'utrpeni' 🙂 (probdeny noci, dite nonstop u prsu atd). Po 1.diteti jsem zacla cist knizku 'Planovane rodicovstvi' jenze uz bylo pozde. Ted to chci vyresit driv 😀 trochu si dat voraz. 3.dite az kolem ty 30. Driv asi ne. Koukala jsem, ze delaj s tim pesarem seminare. Jo, 6h zavedeny je strasny, ale zas lepsi nez nepretrzite hormony, kovy nebo nejaky zanety a nedejboze neco horsiho..

madormi
22. říj 2011

@ferinka já ted jdu na tělísko a mimino taky za dva, tři roky chci, ale tělísko není na překážku. budu mít nehormonální, aplikuje se i ženám co ještě nerodily a budou chtít

madormi
22. říj 2011

a to tělísko nestojí 6000 ale i se zavedením 3500 a je i starší typ za 1000.

jasekd
22. říj 2011

Ahoj, ja mam Mirenu, mam uz dve deti a musim se vratit do prace. Ja bych chtela jeste treti dite, pokud by manzel a prace dovolili, ale spis to asi nevyjde 😒 To treti bych pripadne chtela, az tihle dva budou ve skole, tzn. cca za 6 let, proto to telisko. Do nehormon. jsem nesla, protoze mi prislo min spolehlive a udajne vetsi riziko zanetu. Teda puvodne jsem ho chtela, ale druhe dite je z jedne nehody, planovali jsme deti dva roky od sebe a jsou po roce (prvni tehot. po roce lecby) a od te doby se bojim, aby se to neopakovalo 😀 Proste ted to nejde, jednak bych to fyzicky neustala a jednak do prace musim, planovane byly jen dve deti. Driv bych Mirenu nevyndavala, pokud nebude problem, prece jen byla dost draha a pro me je to dobre, ze za tech 5 let se mi to s tim tretim deckem dostatecne rozlezi v hlave a treba me to prejde uplne 😀 Zaujal me pesar (az po zavedeni teliska, cekala jsem , ze ty hormonalni ucinky budou spis lokalni , ze to bude lepsi nez HA, a prece jen urcita zmena nalad atd se dostavila, ale nevim, zda to neni jen prostou unavou z deti, ted uz mi to prijde lepsi, mam Mirenu 4 mesice, jine problemy s ni nemam).
@mamkamarketa
@dana3262 Mne treba neprijde tak strasne tech 6 hodin zavedeny pesar. Jak jsem pochopila, obe pouzivate kalisek (i ja ho mam, koupila jsem ho po 1.MS po prvnim porodu a uz nestihla vyuzit 😅 , ale parkrat jsem ho pouzila na krvaceni po zavedeni Mireny a super vec to je), a ten je zavedeny taky x hodin. Ja na ten pesar koukala vzdy skrz prsty, ale pak jsem o tom neco cetla a nevypada to spatne, akorat mi vadi, kdyby se mel pouzivat v kombinaci se spermicidem, trochu moc priprav uz, nevim, jak spolehlivy je sam o sobe atd, a nikdo s tim tady nema moc zkusenost, ale za tech 5 let uz to bude urcite rozsirenejsi a uvidim, je to telo nezatezujici eko metoda, jen aby i ta spolehlivost byla dostatecna 🙂