Antikoncepce Cerazette. Jste s ní spokojené?

suki
5. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli taky berete antikoncepci Cerazette, jak jste s ní spokojené, a jestli to nic nemůže udělat miminku, když kojím. Z příbalovýho letáku, podle toho, co jsem si přečetla mi připadne, že je to docela svinstvo, hlavně teda pro nás. Co si o tom myslíte? Díky. 🙂

jandaj
19. led 2009

Ahoj, já beru Azalii, je to stejný preparát a jsem na tom podobně. Asi to bude tím, že už méně kojíme 😉 u této antikoncepce, může přijít špinění nebo krvácení kdykoli, takže já si z toho těžkou hlavu nedělám. Špinila jsem asi 2 dny a pak to zase přestalo 🙂

berenika39
19. led 2009

ahoj, je to úúplne normální. Jakmile přestáváš kojit nebo to jen omezíš, musí se brát tabletka fakt ve stejnou denní dobu. Přesně. Taky jsem tomu nějak nechtěla věřit, ale bere se to nepřetržitě, nemám menstruaci, každej den v devět ráno prostě spolknu prášek. Ale i hodina opoždění a hned se to rozhodí, špinění, mírné krvaácení i šest dní. Tak si už dávám pozor. (užívám 4 měsíce azalii, ale to je totéž, jen jiný výrobce).

elzinka
19. led 2009

Ahoj holky,
taky beru Cerazette a začala špinit. Teda aspoň si myslím, že to je špinění. Můj problém je, jak se pozná špinění od krvácení 😕 Před porodem jsem měla silnou menses, takže to bylo jasné krvácení a jinak nikdy nic. Tak nevím, jaký je mezi tím rozdíl 😕 Jinak špiním/krvácím už skoro týden. Na vložce skoro nic nebo občas flíček krve, ale když se utřu, tak papír lehce od krve. Poradíte mi, prosím?

kijonkova.k
19. led 2009

Holky,já brala Cerazette přes 8 měsíců,na začátku jsem teošku špinila,ale v pohodě.Pak najednou krvácení,jsem si řekla,že dorazila menzes.Jenže jsem krvácela 4 týdny 😠 Občaš to bylo špinění,pak pár dnů jako silná menstruace,jeden den nic a pak zase krvácení a špinění.Šla jsem k Dr. a ta mi doporučila ji vysadit.6e je to hormonama a že můžu brát i normální HA,když už kojím jen 2-3x denně.Což se mi nezdálo,tak jsem si napsala dotaz na porodnice.cz a tam mi Dr.napsal,že se to nesmí.Tak neberu nic 🙂

mogadisho
6. srp 2009

Dobrý den, náhodou jsem narazil na tohle fórum a nestačím se divit, brát antikoncepci při kojení by se určitě nemělo, protože antikoncepce obsahuje ženský hormon estrogen, který máte v krvi a v mateřském mléku. Přitom stačí pár mikrogramů, aby estrogen začal působit. Četl jsem o tom článek, jak estrogen, který se dostává například do řek z kanalizace, tak způsobuje mutace u ryb. Nejsem doktor, ale zeptejte se svého doktora na to a ne na nějakém fóru. Myslím, že není otázkou, jestli to škodí, protože to škodí v každém případě, už jen proto, že se každou chvíli nějaké prášky stáhnou z prodeje. Otázkou je jenom jak moc a za jak dlouho se to projeví a jestli někdo ví, co to udělá třeba s příští generací. Můžu poslat nějaké odkazy.

onlika
6. srp 2009

mily mogadisho, ked niecomu nerozumies, tak prosim, neprispievaj. Cerazette je specialna antikoncepcia urcena prave pre kojace matky, pretoze neobsahuje ESTROGENY. Tvoj prispevok je teda uplne od veci 😉

veronika.m
6. srp 2009

Holky tak já taky strašný, brala jsem jí přesně měsíc a měsíc jsem krvácela takže fakt super, tak jsem se na to vykašlala a dobrý přestalo to. Už nekojím takže zkusím něco jiného 😉

izina
6. srp 2009

Ahoj, beru tuto entikoncepci také. Dobírám 2hé platíčko a zatim jsem se nesledovala. Ale když si to tu pročítám, jsem asi trochu víc podrážděná a kila dolu nejdou. Jinak jsem bez menstruace i špinění a malá baští o 106. Jen mi dělá trochu problémy brát ji ve stejnou dobu. Sice ještě jedno chci, ale až za nějakou chvíli 😅

kulimka
23. lis 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, když jste přestaly brát tuto antikoncepci, za jak dlouho jste dostaly menzes. Ještě stále kojím, neberu ji asi 3 týdny a ještě stále nic, můžeto být kojením?

monikkaa
24. lis 2009

ja jsem ji musela vysadit, protoze jsem dostala menstruaci a trvala 3tydny ☹

pattie
25. lis 2009

Ahoj, brala jsem jí cca 8 měsíců a na miminko to vliv nemělo. Až na to, že mi přišlo, že měla totálně antikoncepční účinek, takže jsem neměla absolutně na nic chuť a tím pádem nebyl moc důvod, abych jí užívala.... 😖

mirri
25. lis 2009

holky,chtela jsem se zeptat.
ja beru azalii,bohuzel jsem si to spatne propocitala a chybi mi jedno baleni.tady tuto antiko nemaji,jen cerazette.obe maji stejne slozeni,tak jsem myslela,ze bych si teda cerazette koupila.a ted-myslite,ze tim,ze prejdu na jinou antiko,nebudu chranena,ikdyz je to to same??? 😅

ruzovka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ija1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucia13.
13. dub 2011

Ahojky 🙂
holky dají se vrátit prášky-antikoncepce cerazette do lékárny..? a vrátí mi penízky..?
zbyly mi 2 platíčka
😎 😎

bufobufo
31. kvě 2013

@vendy01 Taky mi to Cerazette začala dělat, chci jí vysadit, srovnalo se to po vysazení?

vendy01
1. čer 2013

@bufobufo Ahoj,ikdyž už je to dlouhá doba, co jsem psala příspěvek 🙂 , tak se po vysazení dalo vše do pořádku a už jsem Cerazette nebrala 😉

bufobufo
1. čer 2013

@vendy01 Díky za uklidnění, doufám, že se to taky srovná 🙂

veselinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zlatickamoje
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fleurette
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
17. pro 2013

Ahoj @bufobufo @vendy01 @lucia13. @mirri @monikkaa @kulimka @izina @veronika.m @onlika @kijonkova.k @elzinka @berenika39 @jandaj a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s antikoncepcí při kojení do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/antikoncepce-pri-kojeni/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě procház tímto obdobím u sebe a na MK hledají radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den!
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

zyoma
7. led 2014

Za mě ne, za 10 měsíců jsem pribrala 20 kg. ☹

hildusdiernichov
2. pro 2014

Ahoj milé maminky, já tedy nekojím, dítko nemám... Ale cerazette je pro mě asi jediná možnost jak zatím neotěhotnět, protože si to teď zatím nemohu dovolit (špatný vaječník a silné léky na prokrvení) Jsem po CMP ve 26 letech :( a tak pro mé doktory je HA tabu. Ještě, že je můj gynekolog soudný člověk. Kvůli hypertenzi jsem ji brala už dříve. Začátek užívání byla noční můra, sice jsem nepřibrala ale to špinění a v nevhodnou chvíli i krvácení. Po 4 měsících se mi to srovnalo a bylo to v pohodě. DO CMP jsem ji užívala rok a kousek. PO CMP v nemocnici jsem vysadila a hned za dva dny menstruace. Teď ji začnu znovu brát a co mě děsí snad nejvíc je akné. Přítel už si se mnou zvykl na ledasco a tak musí šoupat nožičkama 😎 Je pravda, že jsem po ní hodně podrážděná ale upřímně umím to i bez HA 😀 Kdybych mohla zvolím jinou ale nemohu, takže všem, co nemají na vybranou - lze si na ní zvyknout ale chce to tak 2 - 4 měsíce a pak kromě akné je to fajn. 🙂

jankahrn
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
violetta07
15. bře 2016

@jankahrn Dobrý den. Nemate ještě tu antikoncepci?

indy2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bayli
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište zprávu, kdo má zájem

zittka
19. zář 2021

mám 2 platíčka cerazette, 200 kč