Antikoncepce Evellien - leidenská mutace, kojení. Máte zkušenost?

zuzanaa23
13. dub 2022

Zdravím, jsem 6tydnu po porodu a dnes me gynekolog predepsal antikoncepci Evellien, že tu jedinou muzu kdyz mam Leidenskou mutaci-porucha srazlivosti krve a kojim. Ale nemam s práškama žádné zkušenosti.
Zajíma me, jak ta antikoncepce funguje ? Pry je na 3 mesice a bere se v kuse bez vynechavani oproti jiným.
Zajima me, jestli se dostavuje ms nebo nějaké spineni treba. A jestli tu je nekdo, kdo ji bere nadále i kdyz uz třeba nekojí? Proste cokoliv vás k tomu napadne. Moc dekuji za odpovědi. Ja ji zatim nemam, v lekarne měli výpadek.

honatko092
13. dub 2022

Brala jsem ji asi rok a moc mi nevyhovovala. Já ji brala z toho důvodu, že z klasických hormonálních antikoncepcí mívám migrény. Bere se v kuse bez pauzy, jak píšeš. MS se nedostavuje. Prvního půlroku jsem pořád špinila, bylo to už dost otravné. Potom špinění ustalo, ale třeba chuť na sex byla nulová. Teď jsem těhotná, tak ji neberu (otěhotněla jsem ale po vysazení po 14 dnech). Po porodu se budu chránit jinak...

andelka
13. dub 2022

Vydržela jsem ji brát 20 dní. Bere se jak píšeš. Ale já pořád spinila. Neměla jsem na to nervy.

terezfr
13. dub 2022

Ahoj, já ji beru už po druhem dítěti a mě vyhovuje. Poprvé jsem začala špinit asi po roce, jak jsem omezovala kojeni. A teď jsem dostala po sestinedeli krámy a pak už 3 měsíce nic

petulles
13. dub 2022

Vydržela jsem necelý měsíc a vysadila, taky jsem po ní dost špinila 😑

majena39
13. dub 2022

@zuzanaa23 brala jsem ji několik let (cca 6) v kuse a nespinila jsem nikdy. Po vysazení mi po 40dnech naskočil ihned pravidelný cyklus, takže za mě spokojenost obrovská 🍀🙂

teera1
13. dub 2022

@zuzanaa23 Brala jsem jí 5 měsíců a vysadila jsem jí. Celou dobu jsem špinila. Už mi to pak vadilo.