Antikoncepce. Jakou berete?

sisip
18. dub 2011

Ahoj maminky po deseti letech zvažuju, že začnu opět brát antikoncepci ale od té doby se toho určitě dost změnilo a tak prosím o vaše názory jaké ant. berete a jak jste s ní spokojení?? Kdysi jsem brala Logest a Mercilon ale vím že jsem neměla moc dobré jaterní testy takže bych brala nějakou light 🙂 Můj gyndař mi doporučí zase tu nejdražší ,tak proto s radím zde at mám trochu přehled. Děkuji

crca
18. dub 2011

@sisip Ahojky,já brala před těhu Anteovin(ale to nevím jestli se ještě dělá 😅 ) a teď po dětech mám Stodette(391kč na 3 měsíce)samozřejmě plus mínus,záleží na lékárně,ale jsem ok a vše je v pohodě a hlavně i ta cena vyhovuje 😅

kutcher
19. dub 2011

Yasminelle nebo Yadine, pokud máš problém jako já, že po všem přibereš, ale kolik teď stojí, nevím!

mamkamarketa
19. dub 2011

Holky pozor! Ja brala Yadine 2 mesice a ozivovali me na ARO. Jak mi potom rekl jeden spickovy hematolog velke % vaznych vedlejsich ucinku spada (statisticky) pro Yadine. Radsi bych se na to vyprdla 😖 nebo kdyz uz tak si zaridit kompletni testy (ne jaterni,ale srazlivost, quick atd)

teddy0305
19. dub 2011

ahoj, já sice neměla špatné jaterní testy, ale kvůli dispozici k problémům s nimi teď mám náplasti Evra a super, jen mají nevýhodu, že stojí 900 na 3 měsíce.

xkacatkox
20. dub 2011

já beru Yasminelle s přestávkou (těhotenství a kojení) tak 4roky v celku mi vyhovavala ze všeho nejvíce, cena je trochu méně vyhovující 🙂 ale (LOgest, Pramino,Jeanine mi nevyhovovali, pořád jsem špinila)no váha, asi jak kdo, momentálně jsem bohužel reklama na Dachau, tak mě osobně by nevadilo připbrááát (hlavně prsa, zadek at si zůstane jak je 😀 )ale už jsou na trhu i jiné preparáty, pokud nebudeš mít nižší cenou hranici tak určitě ti dá vybrat

jitafol
19. kvě 2011

beru taky Yasminelle a jsem s ní spokojená. Nemám s ní problém, akorát je pravda trochu dražší cca 1000,- na 3 měsíce. Před otěhotněním jsem brala jinou (nepamatuji se název) a s ní jsem dost silně krvácela a mimo menstruaci i trochu špinila ☹
Jinak teda já přemýšlela a chci se poradit s MUDr. o náplasti nebo injekci, abych nemusela každý den myslet na tabletku 😠

giselka
20. kvě 2011

Ahoj, já jsem kdysi měla po mononukleóze vysoké játráky, takže mi dr tabletky zakázala, od té doby jsem měla evru a spokojenost 😉 Jenom ta cena je vyšší 😒
@jitafol já jsem se teď vrátila k náplastem, pilule nesmím, výhoda je, že se mění jednou týdně a ty 3 měsíce se můžou brát v kuse. Injekce mi dr nedoporučila, prý je to svinstvo a trvá až rok, než se tělo po vysazení vrátí do normálu. ještě bys mohla zkusit nuvaring - vaginální kroužek, ale nevím, kolik stojí. Pokud vím, tak se mění jednou za tři týdny a podle dr je u toho slabší krvácení 😉

kalo
21. kvě 2011

Já brala Yasminelle (stojí cca.800,-Kč na 3 měsíce- v poho), je hodně nízkohormonální, menstruace slaboučká. Já po něm, bohužel, hodně zhubla a ta váha se pak ani nehla.... 😒

neu.sona
26. kvě 2011

Já začala brát antikoncepční kroužek Nuvaring. Mám ho druhý měsíc a pohoda. Mám ho 4 týdny, pak týden pauza. Před tím jsem brala Azalii, Sunya, Yasminelle a Yaz a katastrofa, děs. Teď jsem spokojená. Jak říkal mu Dr. záleží prostě na ženské, jak Ti to sedne, každé něco jiného.
Já bych si dala nejraděj tělísko, ale to bez hormonu. Ale bohužel jsem to měla docela hodně rozházené a tak jsem potřebovala aspoň malou dávku, což kroužek má, aby se mi to upravilo.

beatta
26. kvě 2011

@jitafol z vlatní zkušenosti taky nedoporučuju injekci sice sem ji měla píchlou jenom jednou a pak sem radši přešla na prášky bo sem celý 3 měsíce špinila a přibrala sem nějakých 5 kil 😠
potom co sem si o té injekci přečetla sem už radši do další ani nešla 🙄
@sisip já beru Diane 35 sice stojí nějakých 550 kč na 3 měsíce ale nemám po ní žádný problémy a ni sem po ní nepřibrala 🙂

hanickacb
26. kvě 2011

Holky zvažuju antiko náplast,mate nějaká zkušenost?

giselka
27. kvě 2011

@hanickacb já je mám, měla jsem je několik let před těhu a teď je mám zpátky, nikdy jsem neměla žádné problémy 😉

martan01
15. únor 2012

Ahoj holky, trošku oživím tuhle diskusi. Potřebovala bych radu. Plánujeme ještě další mimčo, ale tak za půl roku a já teď nevím, jakou antikoncepci používat. Prášky brát nechci a nevím, jaké jsou jiné možnosti 😖. Chtěla bych něco s minimem hormonů, abych pak případně nemusela čekat měsíce než budu moct otěhotnět. Jsem v týhle oblasti dost zaostalá 😅, naposledy jsem brala Cerrazete.. Díky všem za rady 🙂

stavba
15. únor 2012

@martan01 ahoj a jak jsi se chránila dosud? Máš už docela "velké" děti,tak mě zaráží,že chceš začít brát prášky půl roku před tím než se budete znova snažit o mimčo.Já osobně bych s žádnou chemií už nezačínala na tak krátkou dobu,ale je to tvé tělo a tvé rozhodnutí.

weri1
16. únor 2012

@martan01 já teda nevím ,ale myslím si ,že teď ty antiko až tak moc hormonů nemají a já po vysazení HA jsem nečekala na nic a snažili se o miminko

martan01
17. únor 2012

@stavba nechránili jsme se nijak a já otěhotněla, jenže jsme o mimčo přišli v 9 tt. ☹ Teď si chceme dát větší pauzu.. 😀