Antikoncepce Jeanine, máte někdo zkušenosti?

monalis
5. bře 2013

Milé maminky, nastávající maminky a další. Máte prosím někdo zkušenosti s antikoncepcí Jeanine? Spousta antikoncepcí mi dělala problémy a nyní jsem dostala tuto a ráda bych znala Vaše zkušenosti a postřehy. Předem děkuji za Vaše příspěvky 😉

datela
5. bře 2013

Ahojky,já jsem ji brala rok a přestala,protože se mi zadrzovala hodně voda a bolela mě často hlava.První jsem to tomu neprirazovala,ale po vysazení se vše upravilo.Od té doby neberu nic a je mi dobře 🙂

kaijko
5. bře 2013

@monalis Já jí brala jako hormonální léčbu půl roku v kuse a musím říct, že ok 🙂 Žádné problémy jsem neměla..

radasarka
5. bře 2013

Já jsem s Jeanine byla moc spokojená, je to teda už dost dávno, co jsem jí brala, ale protože obsahuje hormony v menších proporcích než normální antikoncepce jako např. Cilest nebo Marvelon, je šetrnější k organizmu, netloustne se po ní tolik, pokožka je super, měsíčky jsem měla slabší a kratší a nebolelo mě vůbec břicho. Jediné její mínus je, že je trochu dražší než jiné pilulky, ale vyplatí se. Takže já tuto antikoncepci osobně doporučuji 🙂

monalis
autor
6. bře 2013

@datela Tak to já trpím migrénami po vysazení anti. Takže na mě má anti opačný vliv. Teď jsem 4 měsíce žádnou nebrala a mám neúnosně bolestivou ovulaci a nová paní doktorka mi řekla, že vyzkoušíme co se dá aby mě to netrápilo. Tak uvidím. Moc děkuji za zkušenosti 😉

karaj
7. bře 2013

Já jí brala 6 let, 5 let vše ok, jen občasné bolesti hlavy, ale poslední rok absolutní nezájem o sex, bolesti prsou a hodně bolestivá menstruace. Tak jsem vysadila, během několika měsíců jsem nabrala 15 kg a ať dělám co dělám, nejdou dolů a pleť naprosto hrozná, takové boláky jsem neměl ani v pubertě. Teď mi doktor předepsal Diennile, že by to měla být obdoba Jeanine, ale ještě jsem jí nevyzvedla a váhám zda do toho opět jít nebo ne.

amallie
7. bře 2013

@monalis brala jsem 10 let, bez problémů

radasarka
7. bře 2013

@karaj Já osobně si myslím, že pokud se v nejbližší době nebudeš o snažit o miminko, tak bych anti znovu nasadila, Zlepší se Ti hlavně ta pleť a i váha se srovná. Já jsem anti začala brát ve svých 14-ti letech a to právě ze vzhledu na svoji pleť, v pubertě jsem měla obličej, hrudník, záda i ramena osypané uhrama jak nevím co, až jsem kvůli tomu někdy nešla do školy, jak jsme se styděla. To jsem poprvé začala brát Cilest a pleť se mi zahojila bez jizev a od té doby jsem měla s pletí pokoj. Brala jsem antikoncepci dohromady 12 let, neberu nic 6 let, protože jsem si chtěla "očistit organizmus" ze vzhledu na plánované těhu. Zkoušela jsemfakt všelijakou antokoncepci, ale můžu povědět, že Jeanine byla nejlepší 😀 U ní bylo fakt slabé, krátké a jen máličko bolestivé krvácení a ani jsem nepřibrala ani kilčo 😉 A co se týče bolesti hlavy, já také trpím na migrény a u Jeanine jsem měla pokoj 😉

karaj
7. bře 2013

Jsem teď čerstvě po revizi po zalklém těhu a myšlenky na mimčo teď fakt nejsou, takže tak 2-3 roky ho určitě neplánuju. Já bych jí začala brát, ale mám docela strach až jí vysadím potom, tak z toho co zase bude, přeci jen 30 na krku a to se ty kila moc dobře neshazujou 🙂

monalis
autor
7. bře 2013

@karaj Také mám strach Jeanine začít brát. Obecně mi poslední rok žádná antikoncepce nesedla a když už jsem ji vysadila tak trpím nesnesytelně bolestivou ovulací. Bojím se také, že opět při braní anti budu náladová a nepříjemná sama sobě. Asi zkusím první tři měsíce a když tak ji opět přestanu brát. Vůbec bych už žádnou nebrala, kdyby ty bolesti nebyly tak strašné. Je to jako když opět rodím a to si nedělám legraci ☹

karaj
8. bře 2013

Já teda nikdy jinou nebrala než Jeanine, takže jiné nemohu posoudit. Je pravda, že ta náladovost také byla, pracuji s lidmi a někdy jsem je nemohla ani vidět a byla nepříjemná a bez anti v pohodě, do práce se i těším.

aanicka
22. říj 2013

Holky, nemáte někdo na prodej jedno paltíčko Jeanine? Nevychází mi to do kontroly u dr o 14 dní a mám to daleko a shánět odvoz a hlídání kvůli antikoncepci se mi nechce 😒 . Prosím pište do zpráv!