Antikoncepce. Kdy vzít?

julia00
14. kvě 2022

Mám začať užívať antikoncepciu ale ak mi príde menštruáciu v noci tak mám brať prvý deň menštruácie až ráno? Čiže ak si vezmem tabletku ráno tak som hneď chránená? Snáď ste pochopili moju otázku 😅🙂

bara88
14. kvě 2022

@julia00 a přečetla sis příbalový leták?

julia00
autor
14. kvě 2022

@bara88 áno prečítala, píše že ak užijem tabletku v prvý deň tak som chránená okamžite. Ale ak mi príde menštruácia v noci a antikoncepciu vezmem ráno tak netuším či to mám brať ako druhý deň alebo prvý

bara88
14. kvě 2022

@julia00 co máš za antikoncepci že jsi chráněna od první tablety ?

julia00
autor
14. kvě 2022

@bara88 leverette

tasimia
14. kvě 2022

@bara88 já mam maitalon a též chrání od prvního dne 🙂.

te_reza
14. kvě 2022

@bara88 všechny chrání od prvního dne.

te_reza
14. kvě 2022

@julia00 myslím, že dostat to v noci a vzít druhý den není až tak stěžejní. Někdo je bere jen ráno, někdo večer

bara88
14. kvě 2022

@te_reza to určitě ne

te_reza
14. kvě 2022

@bara88 samozřejmě se musí brát tak, jak se brát mají, ale chrání od prvního dne

bara88
14. kvě 2022

@te_reza né všechny

te_reza
14. kvě 2022

@bara88 který ne? Ať se dívám kam se dívám, všude píšou, že ano. A že můj seznam užívaných HA je dlouhý.

andelka
15. kvě 2022

Taky mám Maitalon. MS začala večer, ale nebyla jsem si tím ještě jistá. Tbl jsem si vzala první ráno. Počítám to jako první den MS. Teď jsem dobrala první plato a čekám, kdy "MS" přijde.

tasimia
15. kvě 2022

@andelka mě chodí 4-5 den pauzy :D.

julia00
autor
15. kvě 2022

@andelka chránila si sa prvých 7 dní aj inak či nie?

andelka
16. kvě 2022

@julia00 nechránila. Podle mě to bylo první den ms, jen holt až v průběhu těch prvních 24h.

@tasimia až? To je pak zároveň se začátkem nového plata že? Já jsem brala HA naposledy před asi 6 lety , už si to nepamatuju,ale myslím,že mi chodila tak 2-3 dny po posledním prášku. Tak uvidím.

tasimia
16. kvě 2022

@andelka joo, bohužel mám MS i že začátkem nového plata. Ale to mi dělala snad každá antiko, se z toho picnu. Dneska jsem nacala nové plato a včera ta potvora přišla🤣. Potěšující.

julia00
autor
18. kvě 2022

@tasimia čiže si sa nijak nechranila? Pretože čo čítam príspevky tak tak väčšina radi že prvý mesiac sa treba chrániť aj inak čo mi príde zvláštne keďže v pribalovom letáku a aj priamo od lekárky mi bolo povedané že chráni okamžite 🤷‍♀️

tasimia
18. kvě 2022

@julia00 nee, nechránila. Prvních sedm dní jsem stejně měla MS, a pak jsem antikoncepci věřila 🙂.

andelka
18. kvě 2022

@tasimia no já jsem měla poslední v neděli a pořád čekám a nic moc.

tasimia
18. kvě 2022

@andelka tak to máš teprve třetí den, upřímně závidím kamarádce, ta to má jak hodinky xD

julia00
autor
19. kvě 2022

@tasimia ešte sa chcem opýtať. Zobrala som si včera prvu tabletku o 17 hodine ale chcela by som to zmeniť na 15:30 ak teraz vezmem tabletku a od zajtra ich začnem brať o 15:30 tak by sa nemalo nič udiať či?

tasimia
19. kvě 2022

@julia00 nee, nestane.

julia00
autor
20. kvě 2022

@andelka ďakujem, dnes som volala gynekológičke že mi je po tej antikoncepcii trocha nevoľno a že som mala aj nechránený styk. Tak doktorka mi vravela že sa nemusím chrániť ak mi skončí menštruácia čo aj skončila. Ale sestrička mi vravela že sa chrániť musím. Keď som jej povedala že doktorka mi povedala niečo iné a aj v letáku je niečo iné napísané tak ona nevie čo je v letáku napísané. Tak ja už teda naozaj neviem

andelka
20. kvě 2022

@tasimia tak už to přišlo, včera, takže 4 den. V neděli načínám nové plato, tak jsem zvědavá. Když jsem ji nasazovala, ten první den MS, tak jsem místo obvyklých 5 dní krvácela a špinila snad 10. Snad se to srovná. Nemám HA jen kvůli zabránění početí, nasadily jsme ji po poradě s Dr i kvůli zdravotním problémům.

andelka
20. kvě 2022

@julia00 věřila bych Dr a příbalovému letáku. A ohledně toho času braní, já beru ráno, v rozestupu tak mezi 7 a 9h. Hoďka sem nebo tam nehraje roli, pokud nemáš HA, která se má brát ideálně přesně, to bývá ta, která se může při kojení, má jen estrogeny. Ta je náchylnější, když člověk nebere přesně a i rychleji ztrácí účinek. U té normální se nic nestane, když vezmeš prášek do 12h od původního času.

tasimia
20. kvě 2022

@andelka no mě zkrátila MS, díky bohu! Měla jsem normálně osm dní a silnou a teď paráda 4-5 a občas slabá :D.

tasimia
20. kvě 2022

@julia00 jak ti píše Andělka, výrobci antikoncepce snad ví, co píšou a doktorka taky ;).

julia00
autor
20. kvě 2022

@tasimia ďakujem 🙂 v pondelok sa poradím s doktorkou tak uvidím čo mi povie