Antikoncepce Lindynette 20

janesm
8. dub 2008

Ahoj holky mám poprve tuto antikoncepci znáte ji některá a jaké máte zkušenosti??? Přecházím na ní z Depoprovery.Díky za odkazy 😉 🙂

lenkabu
18. kvě 2009

Já mám dojem že kojit se u toho nemůže.

rezetka
18. kvě 2009

Tak ale já mu říkala, že kojím...

beruska2x
18. kvě 2009

nevim delej jak myslis ale neriskla bych to, laxnost doktoru je desna 😅

rezetka
18. kvě 2009

Lindynette 30 se nesmí podávat, pokud je žena těhotná nebo pokud má
podezření na těhotenství a v období kojení.
Takže tak no...takže na to kašlu, děcko neohrozím....

beruska2x
18. kvě 2009

pekne bych mu to sla omlatit o hlavu 😠 bud je uplne blbej nebo hazarduje s cizim zdravim a jeste bych mu pohrozila lekarskou komorou 😝

rezetka
18. kvě 2009

Podávání v průběhu kojení
Protože některá léčiva mohou přecházet do mateřského mléka, je třeba
se o možnosti začít užívat orální antikoncepci v průběhu kojení poradit
nejdříve s lékařem. Bylo pozorováno několik nežádoucích účinků u kojených
dětí, včetně zežloutnutí kůže (žloutenka) a zvětšení prsů. Kromě toho
orální kontraceptiva mohou snížit množství a kvalitu mateřského mléka,
proto by orální antikoncepce neměla být podávána po dobu kojení.
Po dobu kojení by měla být používána jiná antikoncepční metoda, protože
kojení představuje pouze částečnou ochranu proti otěhotnění a tato
částečná ochrana se ještě snižuje v průběhu dlouhodobého kojení.
O zahájení užívání orální antikoncepce se má uvažovat až po úplném
odstavení dítěte.//
Ale on je dobrý doktor...spíš počítal s tím, že mladýho za chvilku odstavím, no.
A já jsem k*áva, že jsem chtěla HA, sama jsem měla mít rozum.

beruska2x
18. kvě 2009

Ha mit muzes, akorat vhodnou ..

lenkabu
18. kvě 2009

existuje ha co obsahuje jen gestagen (tuším) a ta se může při kojení.....si zaboha nemůžu vzpomenout na název

majdulenka
20. kvě 2009

Ahojky já u kojení brala nějaké HA ale taky si nemůžu zpomenout co to bylo ale vím že jsem za ně dávala před20měsíci skoro600,-na3měsíce což bylo docela pro mě dost,ale menstruaci sem při tom neměla takže to byl zase oddych 🙂 .Jinak sem začala v sobotu brát Lindinette a dneska je středa a pořád špiním tak mám starch aď to tak není celý měsíc,bojím 😲 !!!Doufám že už to budu mít v pohodě.Mějte se

jana1002
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
etuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
girl.misel
26. kvě 2009

ahoj holky neměla byste některá lindynette na prodej? pokud ano tak mi prosím nap na girl.misel@seznam.cz

ellaura
27. kvě 2009

Ahojte baby, chcela som sa spýtať, či niektorá z vás náhodou nepotrebuje Lyndinette 30. K dispozícii mám 4 balenia a momentálne som ich vysadila z dôvodu tužby otehotnieť. 😉 Určite sa dohodneme na výhodnejšej cene, ako je v predaji lekárne. Majte sa, a majte sa rady 🙂

veronkaj
10. čer 2009

ahojte
ktoré beriete Lyndinette 20 poradíte mi??

v stredu 27 . 5. som užila omylom 2 tabletky lyndynette, potom som mala 7 dní + 1 deň = 8dní pauzu kedy v nedelu 31.5. prišiel menzes. ten víkend som teda 29-30 mala styk. potom v piatok = 5.6. som pokračovala v úžívaní ale to je po 8 dňoch !!! v tabletkách a takisto 5-7.6 som mala styk.

viem, že počas 7 dňvoej pauzy ochrana trvá ale na to že to bolo 8 dní som prišla neskoro. Môžem zostať tehotná?? od toho piatku beriem tabl. každý deň.

zu24
16. čer 2009

tak ja ich beriem asi pol roka, prsia mi narastli minimalne o cislo, co je pozitivne, kedze predtym som skoro ziadne nemala 🙂 ale mam pocit, ze mi robia dost casto vykyvy hormonov, co sa prejavuje, ze mavam depky. A to som velmi vesely clovek. pribrat do inych partii som nepribrala, ale tiez s tym sexom u mna je to take...no nie je ta chut na sex taka ozajstna. takze mmentalne som v rozhodovani, ci prestat brat, alebo co robit...

murin
20. čer 2009

ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli jste měla některá taky problémy s krvácením a špiněním? Začala jsem brát lindynette 20 před 14dny a celou dobu krvácím, 8dní silně a zbytek slabě. Už mě to hodně štve. V pondělí se chystám jít k Dr. na radu co s tím. A během těch 14dní jsem přibrala 1kg a sem tam mě bolívá hlava☹

radusak
22. čer 2009

používám HA Lindynette 20, v době 7 denní pauze je také tako antikoncepce účiinná,nebo musím ještě při styku používat jinou ochranu, v příbalovém letáčku jsem se nic nedočetla

bora8
22. čer 2009

murin - zo začiatku som mala problémy s krvácaním a špinením aj ja, ale po tretej dávke to pretalo amusím povedať že som spokojná - najskôr som chcela antikoncepciu vymeniť ale dr. ma ukecala nech ešte počkám....

radusak - radšej ber ochranu - lebo niektoré ženy napríklad dokážu otehotnieť len cez menštruáciu, aj keď mimo menštruácie berú antikonciepciu .... teda - môj prípad 😉 od vtedy si dávam pozor....

etuska
22. čer 2009

radusak-ja som sa na to pytala gynekologa a vravel,ze Lindynette ucinkuje aj pocas tej 7-dnovej pauzy.Brala som tuto HAk cca 2,5 roka a vsetko bolo OK-ziadne spinenie,krvacanie,az na pokles libida 😖

klarushka89
25. čer 2009

Ahoj,já jsem začala brát Lindynette 20 před několika dny,mám spíš nechuť k jídlu.Stále se ale bojím,že bych mohla po tabletkách přibrat.Zatím jsem ale spokojená.Mám slabou ms a bolesti o něco ustáli 😅

murin
28. čer 2009

ahoj holky, Dr. řekl vydržet, že si to tělo na to zvyká, že teď jak budu mít pauzu těch 7dní, že bych s eměla očistit celá a že to už snad přestane a pokud ne, tak že mi napíše jinou. Ale už to vypadá dobře, dnes už jsem ani nešpinila, tak snad po té pauze ni nezačnu.

klarushka89
7. črc 2009

Ahojky ženy.Chtěla jsem se zeptat.Beru Lindynette 20 přibližně 16 den.Mám takový "problém".Zbývají mi ještě 4 tabletky do týdenní pauzy,jenže jsem začla mít MS už teď,když ještě prášky dobrané nemám.Není to ani krvácení,ale spíš špinění.Chtěla jsem se zeptat,jestli to je v "normě".A jestli se to pizději upraví tak,že to bude jak má být.Mám docela obavy
😒

etuska
7. črc 2009

Klarushka-myslim ze telo si na HAK este len zvyka,tak by sa to malo upravit-ak by sa ti cokolvek nezdalo-zajdi radsej k lekarke.

etuska
7. črc 2009

Kočky-este stale mam v ponuke 3-mesacne balenie Lindynette 20-ja uz HAK neberiem lebo planujeme babo.Datum expiracie je 11/2010 -povodna cena bola 739,-Sk-ak mate zaujem -navrhnite si cenu a poslite mi IP

szurmanka
15. črc 2009

Ahojky....brala jsem to 2mesice....uz to nikdy v zivote nechci videt.Hned prvni tyden - deprese,migréna,bolesti břicha a byla jsem strasne bleda.Druhy tyden- o 2kg navíc,deprese,migréna.Treti tyden- to same....opakovalo se to asi do mesice a pul a pak uz jsem jen pribirala na vaze.Neberu to asi uz 5 mesicu a vite kolik jsem pribrala behem HA?11kg....porostl mi zadek,prsa,i bricho.Vypadam jak tehotna....ted se snazime o miminko a stale nic...nedavno jsem si jen tak precetla pribal.letak....je mi z toho zle.......vite o tom ze kdyz berete HA a pak ji vysadite musite si nechat predepsat jine léky aby se vám hormony vyvazili?Ja jsem o tom nevedela....me na to nikdo neupozornil a do ted proklinam doktora protoze se mi z toho udelala cista na vajecniku,mam caste vytoky a diky hormonum stale pribiram na vaze ikdyz nejim......menstruaci mam tak jak si moje telo proste rekne....takze nepravidelnou.NEDOPORUCUJU!!!!!

frisbee
15. črc 2009

szurmanka...naše mladá to stejné...a nabrala z Lindynette asi 8kg...a to závodně tančí a cvičí,takže z jídla a nedostatku pohybu to určitě nebylo.

sofi222
15. črc 2009

heloo baby mam otazocku ohladom lindynette 20
mala som antiku novynette ale byvalo mi z nej zle migrena ,bolesti brucha a nervozia a asi aj depresie.brala som ju 5 mesiacov a prve 3 boli pohroma.potom sa to trocha zlepsilo ale nie na normal.teraz mi doktorka predpisala lindynette a chcem vediet ci mozem ocakavat to iste od zaciaku alebo je tato slabsia. Co ked mi tato antika tiez nesadne? mam uz uplne prestat brat tabletky?

katushka71
19. črc 2009

ahojte...chcela by som sa opytat...beriem lindynette30...ked si chcem posunut menstruaciu...mozem mat 7 dnovu prestavku uz po 2 tyzdnoch uzivania? prosim poradte mi...velmi pekne dakujem 😕

maart
20. črc 2009

Holky, taky bych se chtela zeptat na vasi zkusenost....Na dovolene jsem se chtela "vyhnout" MS, tak jak jsem dobrala jedno platicko, hned jsem zacala brat druhe s tim, ze nebude zadna MS pauza. Bohuzel za par dni zobani z druheho platicka jsem zacala spinit, neni to klasicka MS, ale proste spineni a to trva do dneska. Uz 10 den! Mate nejakou radu? Asi vydrzet co..... 😠 ....po dobrani davky normalni MS a pak uz to snad bude OK. Jsem nastvana, myslela jsem, ze to bude v pohode.

hasleerka
25. črc 2009

ahojte, tiež potrebujem poradiť ... beriem túto hak, a potrebujem jesť v kuse, bo nechcem dostať MS, aké máte skúsenosti ... pozerám že maart to moc nevyšlo