Antikoncepce Lindynette 20

janesm
8. dub 2008

Ahoj holky mám poprve tuto antikoncepci znáte ji některá a jaké máte zkušenosti??? Přecházím na ní z Depoprovery.Díky za odkazy 😉 🙂

phoca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkamrkev
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamaratka85
8. čer 2010

ahojte, ked ste zacali uzivat tuto HAk uplne prvy krat, chranili ste sa este aj inak, ci od prveho dna ste sa uplne spolahli na tabletky?

zuzu8755
22. čer 2010

Chcela by som sa opýtať, na odpurúčanie lekára som vzala prvú tabletku lindynette 20 mimo menštruačného cyklu... cca 2 dni po skončení menštruácie... viem, že sa to nesmie, ale pre zdravotné problémy mi to prikázal gynekológ. Po koľkých dňoch začnem byť chránená?
S manželom sme mali nechránený pohlavný styk ale ejakuloval mimo mňa. Je tu riziko otehotnenia? Za odpoveď ďakujem

passion
6. črc 2010

Ahojte, ja som brala tieto tabletky cca pol roka. Nemala som žiadne negatívne vedľajšie účinky, ani som nevnímala že tie tabletky beriem.. žiadne zmeny, dokonca som ani gram nepribrala (len sa mi trošku zväčšili prsia, čo pre mňa bolo veľmi pozitívne🙂) No asi po 5 mesiacoch som začala mať problémy s nohami, opúchali mi lýtka a strašne boleli, začali mi byť veľmi viditeľné žily a cievy na nohách, stále sa mi "z ničoho" tvorili nové a nové modriny, dohnalo ma to až k behaniu po doktoroch kvôli podozreniu na flebotrombózu.. našťastie sa nepotvrdila, no napriek tomu už viac HAK brať nemôžem.. ale tento problém by u mňa nastal pri ktoromkoľvek druhu HAK, čiže nebola to vina Lindynette.. :( kvôli tomu, že som musela prerušiť užívanie, mi ostal jeden celý blister, dátum spotreby je až do novembra 2012, ak by niektorá z Vás mala záujem, lacno predám, ja to už nevyužijem.. môžte ma kontaktovať na mail: pass.passion@gmail.com

kimbrley
13. črc 2010

Ahojte dievčatá. Začínam brať HAk Lindynette20 po prvýkrát a dúfam, že to bude bez nejakých nežiadúcich účinkov. No ako som čítala tu niektoré príspevky ako nie sú veľmi spokojné, som vo veľkej neistote a dosť sa obávam. Ako to vlastne je napr. s tým špinením, alebo veľmi sa od nej priberá?? alebo hrozí mi ešte niečo iné. Veľmi sa obávam hlavne toho priberania keďže aktívne hrám tenis a mne by to veľmi len uškodilo. Je pravda že keby som náhodou i priberala a šla by som si zmeniť hak za inú by som schudla ?? Už som úplne na nervy bo každí povie niečo iné a neviem čomu mám veriť asi najlepšie bude sa presvedčiť sa sama. Lekár na fóre antikocepcia.com mi povedal že je to hak s minulého storočia ? ..a ešte zhoršuje sa od nej stav pleti či čo ?? Ďakujem za vaše odpovede...dúfam že si to niekto všimne že som tu písala. pap zatiaľ

kathynka
13. črc 2010

@kimbrley ja beriem tiez lindynette20, uz viac ako rok a je to moja prva hak...no a z mojej vlastnej sksuenosti - poviem to takto - sadla mi jak rit na serbel...nepribrala som ani gram, moja vaha je stale stabilna (mozno aj o kilecko menej), nech jem, co jem...plet - ziadne vacsie odchylky ako som mala predtym...proste pohodicka...neboli ma z nej hlava, neni mi z nej zle, vobec nemam pocit, ze mam nejaky hormonalny zasah do tela...ani chut na sex sa nezmenila...
takze zbytocne nepanikar, vyskusaj ju a uvidis sama...preto je dolezite, aby gynekolog pristupoval ku kazdej pacientke individualne a predpisal jej hak doslova na mieru...u mna sa trafila...

jasminet
13. črc 2010

@kimbrley ja od skoncenia sestonedelia beriem lindynette a som spokojna. nepribrala som, ziadne neziaduce ucinky, ziadne spinenie, proste nic zvlastne, ale to som nemala problem ani pri logeste pred otehotnenim. ono je to vraj to iste ak prave logest, len modernejsie, aspon podla mojho noveho gynekologa co mi ju predpisal.
treba skusit ci ti sadne, vymenit sa da vzdy... 😉

kimbrley
13. črc 2010

@kathynka no tak to máš pravdu 🙂 oukej Ďakujem veľmi pekne, máš určite pravdu v tom že každý reaguje ináč. Dúfam, že taký prípad aký máš ty budem mať i ja 🙂 ...Mala si šťastie 🙂

kimbrley
13. črc 2010

@jasminet tak tak 🙂 máš pravdu skúsim a uvidíme ako to pôjde, ale dúfam že pozitívne 🙂 strášne nerada chodím po lekárov..ale keď sa musí tak musí. takže uvidíme 🙂 Ďakujem za odpoveĎ

dzej
14. črc 2010

@kimbrley ahoj, já teď brala tuto HA půl roku...před otěhotněním jsem brala Logest. Nic jsem nepřibrala, ani chutě jsem nijak neměla větší než normálně 😀 zlepšila se mi pleť a taky psychika... ale asi poslední 3 měsíce mě bolí častěji hlava (trpím na migrény) a dr. mi říkala, že je možný, že je to z HA. Každopádně je to velice šetrná HA a vůbec ne zastaralá. Podle mně je to dobrá HA..ale na každýho může působit jinak. Jo a první měsíc jsem špinila celý...ale jen tak na jednu slipovou vložku denně, takže žádná tragedie.

kimbrley
18. črc 2010

@dzej 🙂) tak fajn snáĎ i na mňa zaberie dobre :D ďakujem veľmi pekne za inf. Musím sa presvedčiť sama.

kimbrley
27. črc 2010

Bré ránko dievčatá, včera akurát tak o 22:00 som dostala menštruáciu, ale tabletku chcem brať aš okolo 15:00, bude to vadiť keď ju vezmem dnes, a nie hneď ako som dostala krámy. ?? ...a ešte jedná otázka mám hak lindynette20 ale to už viete, a lekár mi povedal že prvá tabletku mám brať v prvý deň kvrávania. Lenže kamarátka ma včera zmiatla a povedala mi že ju treba brať prvý deň po skončení krámov. Ďakujem za odpoveď. s pozdravom

kathynka
29. črc 2010

@kimbrley zjavne hovori kazdy inak, pretoze mne povedala doktorka, aby som ju zacala brat 5 dni po zacati menstruacie a odvtedy to klape jak hodinky...hm...

slunycko
29. črc 2010

kathynka: mě řekl doktor to samé, co Tobě.

ladys
7. srp 2010

ahojte baby, ja doteraz beriem triregol chcem inu antiku myslite že nebudem mať silne wedlajsie učinky ked zacnem lindynette? bojim sa ma nejaka z was skusenost? dakujem

beruska2x
20. srp 2010

holky mam 2 volna platicka, kdo by mel zajem... do IP diky

elly111
24. srp 2010

baby tiež mám dve voľné platá, zabudla som na ne, budú expirovať, peniaze nechcem

adka12
24. srp 2010

baby ja som začala brať túto antikoncepciu pred týždňom, som strašne podráždená, plačlivá, nechutí mi jesť, včera som skoro odpadla tak mi prišlo zle. Myslíte, že to môže byť z tejto antikoncepcie? Pred tým som mala YAZ a úplne v pohode, žiadne takéto problémy som nemala pri užívaní. Neviem teraz, či sa mám trápiť ďalej alebo ich radšej vysadiť.

beruska2x
24. srp 2010

@adka12 nevim , ja zadne problemy nemela ale co vim tak tyden je strasne kratka doba na jakoukoliv zmenu - to ti asi rekne i Dr, zkus pockat jestli se to upravi...

smejkaaa
25. zář 2010

ach a ja som si myslela že som na tom takto jediná, beriem tabletky necelé dva týždne. menštruácia mi skončila a po troch dňoch zase. Som sa aj zľakla, v letáku bolo písané, že sa máme poradiť s lekárom ak sa niečo stane z tých možností. Ale ako čítam tak je to normálne, len je to blbé že nemoožeš mať pohlavný styk, pretože ja som to dalšie krvácanie nepociťovala iba ked som prišla domou a šla na wc a to bol šok pre mňa. Takže kedy by sa to malo upraviť normálne???

jarcza
25. říj 2010

ahojte holky 🙂 ..jak je to s prvním užíváním LI?? jak jsem dostala menzes 1.den tak jsem si vzala prvni prasek a beru je i přes menzes.. krvácení mám dneska 7. den (jindy jsem měla max. 6)...měla jsem i sex tak 4.den

jankapetko2
26. říj 2010

ja niesom spokojna beriem ju a uz sa stalo ze minuleho roku som vobec nedostala menzes a teraz znova proste nemam menzes 1 mesiac vobec...

beruska2x
26. říj 2010

@jankapetko2 to jsi za cely rok nemela MS? a co Dr na to?

jankapetko2
26. říj 2010

nie do roka 1 mesiac vobec nemam a potom prezivam stavy neistoty doktor ze to sa moze stat

jojina11
28. říj 2010

Ahojte, mám otázku, chcem prejsť z HA Azalia /jednozložková/na HA Lindinette, Azaliu beriem po pôrode 6 mesiac, po šestonedelí som mala špinenie 2x, takže jun,júl a odvtedy nič, som z toho nervôzna, preto chcem prejsť na dvojzložkovú HA. Lindinette som brala aj predtým a mám sňou len dobré skúsenosti. Lenže neviem si poradiť s tým, kedy ju začať brať, je písané , že počas menzesu, lenže ked nemám tak kedy, Azaliu mám ešte do utorka. máte niektorá podobnú skúsenosť? ☹ Možno niekto by sa tešil, že nemá krámy, ale mňa to dosť znervozňuje, kde mám nejakú aspoň akú takú istotu, že nemôžem byť tehotná, čo ma na to upozorní,ked nemám menzes?

veronkaj
15. lis 2010

ahojte rozhodli sme sa pre dieťatko a tak mi zostalo jedno kompletné 3 mesačné balenie Lindynette 20 do lekárne ho vrátiť nemôžem tak keď ho niekto beriete pošlem na dobierku ak to bude mimo Bratislavy.

aevgia
20. pro 2010

@veronkaj ahoj, ja by som mala zaujem, Ak je to este stale aktualne, tak ma prosim kontaktuj na aevgia@gmail.com.

Dakujem 🙂

veronkaj
20. pro 2010

@aevgia ahoj, už som ju predala