Antikoncepce. Můžu ji brát ráno místo večera?

amira55
3. kvě 2009

ahojky sory jestli je někde podoné téma ale nehledala jsem...
Mám dotaz....
Jím HA Yaz jenž má 28 tablet bez pauzy. Nyní užívám 4 neaktivní tablety. Byla jsem zvyklá jí brát večer ale nevyhovuje mi to. Myslíte že by šlo ty aktivní tabletky začít brát ráno bez toho aby se něco stalo???

Nappište mi vaše zkušenosti či názor
Díky

lentilka11
3. kvě 2009

jestli teď bereš placebo tablety, dober poslední v obvyklém čase a první aktivní vem, kdy chceš (potřebuješ), ale ne později, než bys ji byla původně brala...snad je to srozumitelné..

lucia283
3. kvě 2009

no aj beriem jeanine a tam je 28tabliet a vsetky su rovnake...beriem ich vecer ale nie v urcitu hodinu...raz o osmej raz o jedenastej a ked zabudnem tak si dam rano,alebo 2vecer a ziadna zmena ani nic podobne:D uz sa mi stalo ,ze som bola na vikend mimo a zabudla som si ich vziat tak som si ich dala postupne v priebehu dna vsetky:d

lentilka11
4. kvě 2009

lucia, v jeanine jsou sice všechny tablety stejné, ale (normální) užívací schéma je 21 + 7 dní pauza..taky když vynecháš tabletu, záleží dost na tom, v kterém týdnu se to stalo...

pokud v prvním týdnu od začátku platíčka, a o více než 12 hodin, má se vzít další pilulka (i kdyby 2 naráz) a pokračovat v balení + používat BARIÉROVOU metodu kontracepce..jinak totiž jednou můžeš být dost překvapená 😀
v druhém týdnu se při zapomenutí jedné pilulky nic neděje
ve třetím si můžeš zvolit, jestli ukončíš platíčko předčasně (a dříve odmenstruuješ) nebo navážeš hned dalším platíčkem (bez přestávky, bez menstruace)

rozhodně NEpolykat tablety VÍCE NEŽ DVĚ, mohlo by ti být fakt dost blbě...