Antikoncepce pesar. Jaké máte zkušenosti?

gabrielaa
8. únor 2011

Ahojky, vzhledem k tomu, že mám zděděnou špatnou srážlivost krve, neměla bych už brát hormonální antikoncepci. Bylo mi doporučeno nitrděložní tělísko Mirena, které si teď ale nemohu nechat dát, protože mi našli cystu na vaječníku (musela bych počkat, až zmizí, pak teprve zkusit zavedení Mireny), ale abych pavd řela, čím víc jsem o tom tělísku četla, tím víc mě to odrazovalo, protože jsem se dostala k mnoha negativním reakcem. Proto jsem tedy začala uvažovat i o pesaru, takže Vás prosím, Vy, které jej vlstníte, jaké s ním máte zkušenoti? 🙂

ruzenkas
8. únor 2011

@gabrielaa Ahoj, moje kamarádka má vážnou poruchu srážlivosti krve (zjistili to až po tom, co měla plicní embolii) a používá nějaký krém, který by měl spermijky zabíjet. Jen je nevýhoda ta, že se může milovat až po 20 min. po aplikaci, jinak je s tím moc spokojená 🙂

gabrielaa
autor
9. únor 2011

@ruzenkas já už právě začínám být zoufalá 🙂 V blízké budoucnosti otěhotnět nechci, a ani nemůžu, protože po císaři by se mělo nejdřív tak po roce, takže to musím nějak vyřešit (kondomy přítele neberou). 😖

anysek85
9. únor 2011

@gabrielaa Já ti úplně rozumím... HA nesmím, tělísko nechci, kondom nechceme ani jeden, Pharmatex (to je ten krém) vyžaduje opravdu pečlivé používání, jinak selže. My jsme asi nedodrželi zákaz kontakt s mýdlem 2 h před stykem a 2 h po styku a jsem těhotná 😵, ale mimi jsme stejně plánovali, jen cca o půl roku později, takže žádná trága, ale radost. Nicméně víc jak dvě děti nechci a pokud jsme s manželem tak "chytlaví" 😀, tak to prostě nějak řešit musíme a přemýšlím o tom už teď. Pesary u nás stále nejsou k dostání. Dají se objednat v Německu, ale Dr. ti na to musí změřit pochvu, nebo prostě něco a to u nás nikdo neumí. Takže pesar je, pokud vím docela passé, i když mě to štve, protože v kombinaci se spermicidem by to bylo asi účinné, zdrav. nezávadné a relativně pohodlné.

gabrielaa
autor
9. únor 2011

@anysek85 u mě to bylo tak, že jsem byla s přítelem měsíc a už jsme řešili, jstli s necháme mimčo 😀 chtěla jsem jít zkusit si nechat napsat aspoň injekce, ale místo toho jsem pak už šla pro těhotensou průkazku 😀 😀 takže jsme asi taky oba plodní víc než dobře 😀 😀
ten pesar jsem našla tady: http://pesar.unas.cz/index.php stojí to 1950 i s poštovným, sice tam mají napsaný ty míry podle toho jestli s rodila normálně, císařem nebo ještě nerodila, ale stejně bych si to neobjednala bez přeměření čípku.. Vím, že se k tomu doktoři staví různě, někdo ti to ochotně přeměří a poradí, jiní na to kašlou a dokonce pesary berou jako zastaralý, ale v zahraničí je to uplně normální běžná forma antikoncepce 😒
Já zkusím využít toho, že půjdu za měsíc na kontrolu s tou cystou a požádám toho svýho, jestli by mi ten čípek nepřeměřil, i kdybych za to měla něco platit, ale prostě dokud nebudu znát tu přesnou délku, tak si ten pesar neobjednám.

anysek85
9. únor 2011

@gabrielaa Taky dobrý 😀. Máš krásnou holčičku a moc se mi líbí jméno, jaké jste vybrali. Taky jsme ho měli na seznamu 😵.

S tím pesarem v ČR je to zajímavé. Taky bych si ho ráda po porodu pořídila a používala ho s Pharmatexem, ale zatím jsem narazila jen na Dr. co to správně a pořádně změřit neumí a ani to nechtějí udělat - je pro ně lepší rvát holkám HA 😔.

gabrielaa
autor
9. únor 2011

@anysek85 děkuji, věděla jsem celkem hned, jaký jméno bych pro holčičku chtěla, u kluka by to bylo horší 😀
jinak souhlasím s tím, že hodně dr upřednostňuje HA, což je podle mě škoda a chyba..

petulka86
4. čer 2012

@anysek85 ale to myslíš pesar jako diafragmu(tj poševní pesar) ale femcap je cervikální pesar, je to mnohem pohodlnější, protože nepotřebuješ doktora aby ti ten čípek pravidlně přeměřoval jako u poševního pesaru(tam stačí zhubnout nebo přibrat a už nesedí) u femcapu jsou 3 základní velikosti. Já jelikož jsem po 2 porodech jsem si čípek nechala taky radši přeměřit, měla jsem strach aby mi seděla i ta největší velikost. Info najdeš i tady:
http://www.pesarfemcap.cz/menu-coje
(maj ho tam levnější;))
já teda nemůžu zas pharmatex, jsem dost přecitlivělá, tak mám ten contragel green a dobrý.

zdeniii
1. zář 2012

@petulka86 můžu se zeptat jak jsi s pesarem spokojená a kolik ti naměřil dr ten čípek? jestli odpovídá že bys měla mít tu největší velikost 🙂

petulka86
2. zář 2012

jsem necelý půlrok po 2. porodu a dr. naměřil 29(já se bála abych neměla větší) a pesar mi prý sedí dobře, zatím spokojenost, i u manžela;)

getti1
10. črc 2013

@gabrielaa Ahoj prosim te jaky ten gel kamaradka uziva,mohu poprosit o nazev,dekuju

stonozka111
27. říj 2013

Spermicidní gel - contragel green, dá se koupit tady: http://www.femcap-pesar.cz/contragel
Používám ho s pesarem a jsem spokojená a netěhotná 🙂