Antikoncepce po porodu

petrak15
27. srp 2018

S chlapem uz dalsi deti neplanujeme, jeste kojim, ale do budoucna se na ochotu vzit si kondom spolehat nemuzu. 😉
Prasky jsou mimo, ze zdrav.duvodu, ani bych je znovu nechtela a telisko i nehormonalni, nevim, nechce se mi do nej. Navic po precteni zkusenosti tady. Gyn ale porad mlela o techto dvou, jako by nic jinyho neexistovalo. Uvazuju o pesaru, ale jak poznam, ze bude spravne zavedeny a budu to vubec umet?? Je tady nejaka maminka, co o tomhle taky aktualne premysli?

aleenka1234
27. srp 2018

@petrak15 ja mam mirenu (tělísko)nemůžu si stěžovat. Je super. Kamarádky, co ho mají taky velká spokojenost. Máš na 5 let pokoj.

janaelia
27. srp 2018

Ohledně pesaru by mě také zajímaly zkušenosti. Takže se přidávám do diskuze 🙂.

martaskaaa
31. srp 2018

@aleenka1234 jo ale mirena je hormonální. To bych uz radeji nehormonalni telisko. Nedavno jsem nad tim taky přemýšlela, co po porodu budu delat, ale k ničemu jsem nedospěla. Ten pesar se musi nasadit předtím - a to mi prijde, ze ta chut akorat zmizi nez to tam našteluju 😁a vyndat se ma asi po 6hodinach. Kondom taky chlapa nenadchne...a přerušovana soulož je risk no. Spolehat se na plodne/neplodne dny je taky na houby