Antikoncepce po šestinedělí, poraďte

bambulal1
6. led 2014

Ahoj holky,
zítra mi končí 6nedelí poradte mi prosím vhodnou antikoncepci. Plne kojím a vím,že bych nemala otehotnet ale človek nikdy neví.Prečetla sem toho už spousta ale nevím se rozhodnout co je lepší jestli prášky nebo injekci.
Dekuji za rady

katyxq
7. led 2014

jen bacha na to - hormonální antikoncepce (krom toho, že to není obecně nic zdravého) může snižovat laktaci, takže prášky bys vysadila v případě tohohle problému snadno, injekci ne 😉

lenicka07
7. led 2014

@bambulal1 Injekci mi gynekoložka po šestinedělí nedoporučila (a obecně asi taky ne), prostě když nesedne, tak je to problém, s těmi následky se budeš delší dobu potýkat, prášky změníš nebo vysadíš snadno. Já mám Azalii.

zyoma
7. led 2014

No jelikož jsem kojila, tak mi doktorka nabídla pouze dva druhy. První- cerazette a druhý- ta, jak se dává dovnitř na 5 let. Zvolila jsem cerazette, protože jsme za dva roky chtěli další dítě. Bohužel musím konstatovat, že po 10 měsících jsem jí musela vysadit, protože jsem s ní přibrala 20 kilo! Asi se budete divit, proč mě nenapadlo jí vysadit dřív- protože jsem zkušenosti s prášky neměla a přičítala jsem to stresu ( malá měla operací, studium, stěhování...)

zanka36
7. led 2014

Dobrý den, děvčata, prosím vás chci se optat,mam depo injekci už 4 roky.. SESTŘIČKA MI V ŘÍJNU VYNECHALA CC3 DNY.. Pak mi píchla další, ale od te doby mám spánkovou poruchu,, nutkání jíst, náladová, bříško když ležím je ploche a když stojím vyboulene.. stále unavená.. TESTY: PŘES DEN JEDNA ČÁRKA A RÁNO A V NOCI JEDNA SLABÁ A JEDNA SILNÁ ČÁRKA... BOLÍ MĚ UŽ 1 MĚSÍC PRSA A DNESKA MI ZNICH KDYŽ JE ZMÁČKNU TEČE BÍLE MAZIVO.. MUŽETE MI PORADIT .. CO BY TO MOHLO BÍT??Vpodbříšku mam divný pocit a pořád se mi zá o miminku...Prosím mužete mi poradit????

bambulal1
autor
7. led 2014

zanka36 skoč si na gydu
dekuji za rady skusim teda tabletky,inekcie mi taky gynek.nedoporučoala ale to bylo ješte predporodem 🙂jenom doufám,že nepriberu 🙂 už mi zbejvá zhodit jenom 3kg a sem jek pred tehotenstvím 🙂

lenjii
7. led 2014

S doktorem jsem se uz o antikoncepci bavila. Chci tělísko na 5 let. Pokud nebude císař řekl, ze není problém zavést ihned po šestinedělí. Pokud bude císař řekl mi něco o prášcích a injekci. ..a nevím ani názvy. ..tak se jen modlím aby císař nebyl 😀

kamilka007
8. led 2014

Já brala asi měsíc Azalii, ale i když se všichni dušovali, jak je bezpečná i při kojení, nějak se mi to rozleželo a po prvním platu jsem ji zase vysadila. Připadalo mi, že stačí, že do sebe bude za pár let prát hormony dcerka sama, tak proč jí je cpát ještě teď, zvlášť když nejde o moje zdraví nebo tak, ale jen o pohodlí. Používali jsme pak starý dobrý kondom, což popravdě po pěti letech vztahu, kdy už na sebe neskáčeme i ve výtahu, zas tak nevadilo. 🙂 Na laktaci bych se jako na antikoncepci nespoléhala vůbec.

gosa22
9. led 2014

Azalii nedoporučuji, brala jsem ji přesně 14 dní a vysadila...kromě toho, že jsem z ní měla já špatné stavy, mi na ni reagoval i malej, jakmile jsem vysadila, vše se do 3 dnů urovnalo...jde to do mlíka, nic neber, dá se to řešit jinak a zdravěji 😉

marcinek
9. led 2014

@bambulal1 na Azalil jsem slysela, ze muze zpusobovat krvaceni mimo cyklus a nesedne kazdemu. Ja mela cerazzete coz sice bylo dobry, ale za 5 mesicu 5 kg nahore a nemuzu se toho ted zbavit, takze jsem vysadila. Do konce kojeni jsme si davali pozor a ted uz mam normalni antiko a nepribiram po ni

bambulal1
autor
9. led 2014

Tak mne nakonec doporučila gyn. Lamyi.Tak uvid9me jestli po ni priberu nebo jestli malej bude na nu špatne reagovat.

riakuk
10. led 2014

Co vím, tak dvě horm.ant. pro kojící jsou cerazette a azália. Měla jsem po první dceři cerazette a spokojenost. Po druhé dceři azálii první 3 měsíce a byla to hrůza, přešla jsem na cerazette další 3 měsíce a pak mi bylo řečeno, že je přestali vyrábět. Takže jsem na azálii 10 měsíců a nemůžu si ztězovat - tělo si zvyklo a nemám menzes. Jinak kamarádky hojně používají Mirenu, což je nitroděložní tělísko, které uvolňuje hormon, zavádí se na 5let max. a stojí kolem 6 000 Kč.