Antikoncepce při kojení. Jaké prášky?

sandra81
11. dub 2007

Mozna se tady o tom nekde pise ale nic jsem nenasla. Mam petitydenni miminko, plne kojim a brzy bych chtela zacit s antikoncepci - prasky. Jen nevim s kterymi. Bydlim v Holandsku a tady mi doktor nijak neporadi...☹
Mate nekdo s prasky zkusennosti pri kojeni? Na par pribalovych letacich jsem cetla ze prasky vhodne pri kojeni nejsou. Ale myslela jsem ze jsou nejake specialni prasky ktere se brat muzou. Kdo mi poradi?

mazlitko
27. čer 2009

Ava...ja mám založenú Mirenu, som s nou maximálne spokojná, skús sa opýtať doktora na to.

ava
27. čer 2009

mazlitko - nabízela mi ji, ale nelíbí se mi ten princip a taky je hormonální

ojo
9. črc 2009

Ahoj holky, tak mě taky dr. předepsal HA Azallia, no začala jsem po necelým týdnu dost krvácet, po 5 dnech jsem šla k dr. a vyloučil MS, děloha čistá a že prý to je krvácení z čípku...dal mi nějaké čípky a po nich se to sklidnilo, u vůbec nekrvácím....
no a dnes večer si budu brát poslední čípek a bojím se, že pak zase začnu krvácet...

máte s touto HA některá zkušenosti? jak dlouho ji berete a jestli máte při ní nějaké problémy?

a ten Pharmatex jsou také tabletky?

shaula
9. črc 2009

Ojo, já Azalii beru už od konce šestinedělí, takže skoro rok a vůbec žádné problémy nemám.

kacka.va
9. črc 2009

já ji beru taky rok bez problémů

ojo
9. črc 2009

díky holky 🙂 tak snad to krvácení je způsobeno opravdu tím čípkem...měla jsem to i v těhu a před těhu, když jsem HA nebrala žádnou 😖

mě totiž při první kontrole na ambulanci dr. řekl, že by to mohlo být hormonální 😅 a já si zrovna včera koupila nový 3 plata, tak snad jí budu moct brát dál a taky nebudu mít problémy 🙂

a při braní jste normálně plně kojili?? 🙂

kacka.va
9. črc 2009

ojo: jo jo.

shaula
9. črc 2009

Ojo, já taky. I když jsem trochu s tím kojením bojovala, ale nedávám to do souvislosti s Azalií. Kojím ještě i teď, ale už jenom ráno a večer (a v noci🙂

ojo
9. črc 2009

jůůů shaula, to teda pěkně držíš 🙂 🙂 tak snad nám to taky vydrží 🙂

marselina
9. črc 2009

mě teda azalia vůbec nevyhovovala,sice jsem po ní nekrvácela,ale bylo mi po ní hodně zle,jako by těhu příznaky,,pořád unavená,nazvracení a kolikrát i fakt až na omdlení.nedojela jsem ani platičko a musela jsem vysadit,kamarádka jí ted brala taky a musela vysadit hned po necelých 2týdnech,zle jí nebylo,ale zase jí začalo hodně zlobit miminko,pořád plakalo a odmítalo jí při kojení.jak vysadila tak je vše zase jak má být a kojí zase v pohodičce.

marselina
9. črc 2009

ava:zatím jinou antik.nemám,nespoléhám sice na to že kojím,ale dáváme si pozor i když jisté to nikdy není,že.já bych třetí mimčo brala,hlavně konečně vysněnou holčičku,(manža už nechce,ale kdyby na věc došlo,tak by se s tím smířil a byl by třeba nakonec i rád)

matilko
9. črc 2009

Ahoj, beriem Azaliu od 6N, zo začiatku som špinila, ale po mesiaci to prešlo a už je všetko v poriadku 🙂 síce som už dokojila, ale rozhodla som sa ju ešte chvíľku brať, lebo mi vyhovuje.

dagina
9. črc 2009

Ahojky, též beru Azalie od 6N a vše úplně v pohodě. 😉

shaula
9. črc 2009

Matilko, pokud ti vyhovuje, tak ji můžeš brát pořád, ne? Proč bys ji měla měnit?

eatygrenee
10. črc 2009

ahoj, já jsem se ptala ny gyn a známá doktorka mi řekla, že jsou 4 druhy možné antikoncepce: 1) kondom, 2) prášky, 3) tělísko a 4) něco podobného ale asi za 7 tis. Ona že ale třeba prášky nedporučuje, sice se vyrábí i takové, kde je uvedeno že se mohoupoužívat při kojení, jsou tam jen ženské hormony,ale ona sama sobě by je stejně nedala, i zde platí to, že vše z nich jde rovnou do mlíka a i když to po ní hodně chtějí, tak svému dítěti by to pít nedávala, tím mě hodně zvyklala....tak nevím, zda nezůstanem u kondomu ☹

kacka.va
10. črc 2009

eatygrenee: já se hodně setkala s názorem, že HA je hrozná, jenže někteří doktoři mám dojem žijou 20 let zpátky. Můj gyndař mi řekl, že občas se s tím mezi kolegy setkává taky, že nejsou schopný pochopit, že dneska je to už o něčem jiném. Údajně dneska se dostane do těla za měsíc přibližně to, co dříve bylo v jedné tabletce.

ojo
10. črc 2009

eatygrenee, chápu že jsi zvyklaná, ale já kondom prostě nesnesu, tělísko nechci, protože za 2 roky bychom se chtěli snažit o druhý mimčo a HA mi přijde jako jediná přijatelná, stejně při kojení existujou snad jen 2 druhy...úplně bez HA bych taky nechtěla být, to nechci riskovat takhle brzo po prvním mít druhé... 😅

je to názor od názoru, kdyby to bylo opravdu nějak zvlášť škodlivé, tak by to jistě nemohlo být užíváno při kojení... 😉

matilko
10. črc 2009

shaula, ja ju potom vysadím, lebo sa chcem vyčistiť pred druhým mimi od hormonov 😉

aponchie
10. črc 2009

stejne sou to porad hormony a prechazeji do mleka 😝

blka
10. črc 2009

Taky už pomalu začínám přemýšlet, jakou antikoncepci budeme používat. Kondom nechci, antikoncepci taky ne. Tělísko by šlo, ale jsou v něm taky hormony. Takže zatím u mě vede Pharmatex.

matilko
10. črc 2009

aponchie, hej je to humus, zrovna ked som sa rozhodla vysadiť, tak som dokojila 😝 takže teraz mi je to už šumák...

ojo
13. črc 2009

holky, máte pravdu, je to humus 😝 už mám plnou tvář pupínků 😠 nejspíš dodělám ty 3 plata, co jsem si už koupila a pak se na to taky vykašlu...přítel mi to sám navrhnul, ať to neberu, že si budem dávat pozor...ale ty 3 měsíce to radši brát budu, opravdu bych něchtěla otěhotnět 😅

shaula
31. črc 2009

Ahoj, všichni, hodně teď přemýšlím o tom, že si nechám zavést Mirenu - zajímaly by mě Vaše zkušenosti. Máte ji někdo? Jak jste spokojené? Opravdu s ní není menstruace?

A teprve teď jsem si přečetla celou diskuzi - na začátku někdo píše, že při užívání HA Azalia není menstruace. To jsem nikde v příbalovém letáku nevyčetla (ale jen jsem ho teď narychlo prolítla očima, předtím jsem ho sice četla pořádně, ale už si to nepamatuju). Azalii užívám už od konce šestnedělí a MS sice nemám, ale přikládám to kojení, nikoli Azalii. Nevíte někdo, jak to s tím tedy je?

moda08
31. črc 2009

Ahoj, s Mirenou žádné zkušenosti nemám,ale užívala jsem antikoncepci Cerazette, která je také při kojení. Dr. mi říkal, že bych neměla mít menstruaci a přitom jsem téměř pořád špinila a nebo krvácela. Takže s touhle antikoncepcí mám opravdu špatné zkušenosti. Přestala jsem ji brát po dvouch měsících. Teď čekám jestli teda dostanu menstruaci nebo jak se s tím moje tělo popere (ještě kojím). Než jsem ji začala brát, tak jsem menzes i přes plné kojení dostala. Nevíte, jak to bude teď po vysazení HA?

O Azalii jsem slyšela,ale žádné zkušenosti nemám

Kdyby měl někdo zájem (nedělá mu tato HA potíže), zbylo mi jedno platíčko Cerazette, pište do IP.

pikusa
1. srp 2009

Ahojík,tak já mám Azalii,plně kojím.....ale teda už podruhé během 1.platíčka krvácím.... 😖
Malej papká normálně..je pořád stejný...nezlobí 🙂 mě je taky dobře...ale prostě toto mě dost štve
Ale já krvácela skoro při každé antiko ještě dříve....
Tak sice mimi máme po IVF-ICSI,ale stejně nechci riskovat,že by byl tak brzy sourozeneček 🙂
Asi jsem překoukla,co je to ten Pharmatex??

eatygrenee
1. srp 2009

kacka.va: nevim, asi má na to každý gyndař jiný názor. ale moje gyn je poměrně mladá (40 letá) a jezdí i přednášet do zahraničí na jednu univerzitu medic- prenatální. docela jejímu názoru věřím, takže raději nee 😉

marta.k
2. srp 2009

Ahoj holky, ja jsem taky mela Azalii a nedobrala jsem ani prvni plato 😠 bylo mi po ni zle a 14 dni vkuse jsem spinila. kdyz jsem vysadila,po 3 dnech se vse upravilo. Spineni prestalo a spatne mi uz od te doby taky nebylo.Ale kazda jsme jina a kazde vyhovuje neco jineho. Gyndar mi jeste nabizel injekcne Depo Proveru,ale docela vaham,protoze prasky clovek vysadi kdyz nevyhovuji,ale co kdyz mi bude blbe i po Depoprovere? Budu cekat 3 mesice,dokud se to vse neodboura?

shaula
2. srp 2009

Depo Provera je prý pěkné svinstvo, a i po vysazení prý trvá strašně dlouho, než se cyklus dostane do normálu, není výjimkou, že není možné pak otěhotnět třeba i 3 roky po vysazení! Do toho bych radši nešla.

A co ta Mirena? Nikdo nemáte?

lentilka11
3. srp 2009

Mirena obsahuje levonogestrel, tj. progestinový hormon, který lokálně tlumí růst děložní sliznice a působí i na centra v mozku, takže zpětnovazebně po pár cyklech většinou utlumí i ovulaci. díky nízké sliznici jsou malé krevní ztráty při menstruaci..protože neobsahuje estrogeny, je vhodná při kojení a pro ženy s rizikem trombembolizmu..

u celkem velkého procenta žen dochází v prvních měsících po zavedení ke krvácení mimo cyklus (špinění)

smardik
3. srp 2009

já měla u kojení azalii a ani jsem ji nedobrala, jen jsem špinila víc než měsíc v kuse, jak jsem ji začla brát začli problémy s kojením. ted čekáme druhé dítě a jsem rozhodnutá že po dobu kojení žádná HA brát nebudu