Antikoncepce při kojení. Jaké prášky?

sandra81
11. dub 2007

Mozna se tady o tom nekde pise ale nic jsem nenasla. Mam petitydenni miminko, plne kojim a brzy bych chtela zacit s antikoncepci - prasky. Jen nevim s kterymi. Bydlim v Holandsku a tady mi doktor nijak neporadi...☹
Mate nekdo s prasky zkusennosti pri kojeni? Na par pribalovych letacich jsem cetla ze prasky vhodne pri kojeni nejsou. Ale myslela jsem ze jsou nejake specialni prasky ktere se brat muzou. Kdo mi poradi?

shaula
3. srp 2009

Lentilka, díky, ale teorii jsem si nastudovala 🙂 Zajímají mě praktické zkušenosti uživatelek 😉

kacir
3. srp 2009

holky, já dostala Azalii a špiním už 10 dní ☹ , předtím jsem u mimča brala Cerazzete a to mi nic nedělalo a ani jsem neměla menstruaci, tak nevím, ci si vybrat, poradím se s dr. a uvidím. Na každou to pusobí jinak, mě dr. řekla že ta antikoncepce obou těch prášku je stejná, jen ta Azalie o něco levnější, ale radši si připlatím, než abych pořád špinila

moda08
3. srp 2009

kacir - tak mě naopak Cerazzete vůbec nedělá dobře, takže jsem ji vysadila (neustále jsem špinila, krvácela, hrozný). Zbylo mi jedno plato. Kdybys náhodou přešla na tuto antiko a měla zájem, písni.

kacir
3. srp 2009

moda08-jj, kdyžtak se ozvu, my to máme stejně těžký 😠 , ti chlapi se oproti nám maj, že nemusí nic takovýho řešit 😉

moda08
3. srp 2009

kacir-to je fakt 😀 docela mě to s tou antiko štve,člověk to do sebe cpe a ještě s tím má takový problémy 😒

kacir
4. srp 2009

moda- já prášky včera vysadila, protože se mi ke špinění přidala i migréna, pořád mě bolí hlava, je to na zešílení, tak odpoledne zkusím brnknout dr. a poradím se, co dál, víc dětí opavdu nechci a kondom u nás jaksi ee...

moda08
4. srp 2009

kacir - to jsem zvědavá, co ti dr. doporučí, já jsem se rozhodla, že zatím nic brát nebudu a až přestanu kojit, tak se uvidí, jestli si dám normál HA

kacir
4. srp 2009

moda- no jo, jenže ty máš jen jedno, ach jo, já něco brát musím, protože pět, to bych už asi neustála, mašlu mít nemužu, ze zdravotních duvodu, tak fakt nevím, asi budeme mít pust- ha- ha 🙂

lentilka11
4. srp 2009

při čtyřech dětech se dá nezávisle na věku provést tubární sterilizace (pokud nemáš nějakou kontraindikaci, provádí se laparoskopicky)..

moda08
4. srp 2009

kacir - já vím mě se to říká, ještě určitě jedno miminko chtít budeme a tebe chápu, že tolik dětí už stačí 🙂 Už si dr. volala?

kacir
4. srp 2009

moda08- ne ještě ne, je tam až od dvou, tak se ti ozvu, ale klidně písni, dobře se stebou kecá. Lentilko- mě řekli, že až od 35, že prý je na to zákon. Po domluvě je možný, že to někde dovolí, ale dr. mě řekla, že pokud by pak byl problém, tak je to vlastně nezákonný

lentilka11
4. srp 2009

kacir je na to zákon:
Podmínky ke sterilizaci ženy upravuje zákon č. 20/1966 Sb., o péči o zdraví lidu a směrnice Ministerstva zdravotnictví ČR 1/1972 o provádění sterilizace. Sterilizaci lze provést pouze na Vaši vlastní žádost a pouze za stanovených podmínek. Musíte splňovat buďto podmínky zdravotní nebo mít do 35 let alespoň 4 děti a po 35 letech alespoň 3 děti.
jsem si 100% jistá, že ti to dr. řekla blbě..

kacir
4. srp 2009

lentilka- to je teda opice, už jsem si to mohla klido vyřizovat, pokud je to laparoskopicky, tak to jde. Já už další děti nechci a i když je to takový nevratný, ta sterilizace, tak do sebe nebudu zbytečně cpaát hormony, vid_ Tak moc díky a já se jí na to znovu zeptám vyzbrojená tvými informacemi 🙂 Díky ti lentilko

lentilka11
4. srp 2009

konečně jsem našla úplné znění té směrnice:
http://209.85.129.132/search?q=cache:-TJZ6RvjvM...

(snad to bude fungovat, jinak zadej do googlu sterilizační zákon směrnice a vyskočí to jako 1. odkaz, jako soubor rtf)

indikace jsou úplně na konci jako příloha, XIV odst., pod č. 3

kacir
4. srp 2009

No vida- d 35 a já ty čtyři stihla do 30,tak to bych mohla mít i přednost 😉

lentilka11
4. srp 2009

aha, tak to nefunguje, ale snad to najdeš 🙂

kacir
4. srp 2009

lentilko, ted jsem si najela na sterilizaci a tam je napsáno že do 35 let, ale po třetím císařském řezu, když má 4 děti, tak nevím, mrkn ještě jinam

lentilka11
4. srp 2009

to je z té směrnice..třetí cisařský řez tam není konkrétně zmíněn (iterativní je už i ten druhý), ale je to takový úzus mezi doktory..

pokud máš čtyři děti, udělají ti sterilizaci kdykoliv..

XIV. Indikace porodnicko-gynekologické

1. Při a po iterativním císařském řezu, je-li indikován z příčin,

jež se s největší pravděpodobností budou opakovat v dalším

těhotenství, kde si žena nepřeje vystavovat se dalšímu porodu

císařským řezem.

2. Při opakovaných komplikacích těhotenství, porodu a šestinedělí,

kde další gestace by byla spojena s velkým nebezpečím pro

zdraví nebo život ženy (např. opakovaná atonie dělohy,

opakující se placenta praevia nebo acreta).

3. Při více dětech, do 35. roku po čtyřech dětech, u žen po 35.

roku věku po třech dětech.

kacir
4. srp 2009

jo ta díky moc, ale já se té potvoře nemužu ani dovolat, má asi dovolenou, tak ti ještě jednou moc díky, pak se ti ozvu, jak jsem dopadla

mery.luu
4. srp 2009

Ahojky,

holky, kdyby jste měla některá zájem , zbyly mi 2 platíčka antk. AZALIA, tak můžete psát do IP. Na ceně se určitě dohodnem 🙂

lendik1983
18. kvě 2010

Mamčí, kdybyste měla některá zájem - taky mi zbyla dvě platíčka - balení jsem kupovala před měsícem.. tak klidně písněte 🙂

sandra81
autor
18. kvě 2010

Nevite nekdo jestli muzu prejit na normalni antikoncepci kdyz kojim uz jen hodne vyjimecne? Ted beru Cerazette, menstruaci jsem jeste od porodu taky nemela. Koim treba jen 1x za 2dny vecer kdyz se mala vzbudi a utisi ji jen prso. Tak nevim no...

shaula
18. kvě 2010

Sandro - a proč chceš přecházet? Nevyhovuje ti? S Cerazette sice zkušenost nemám, měla jsem Azalii, ale ta se klidně může brát i dále (předpokládám, že s Cerazette je to stejné). Já bych radši nepřecházela.

Holky, prodávat takto HA je pokud vím nelegální 😉

cplusz
19. kvě 2010

Ahoj holky prodám celé nenačnuté balení Cerazette (3 platíčka). Původní cena 549 Kč. Nechám vám je za 400 Kč i s poštovným. Rozhodla jsem se pro tělísko. Pokud máte někdo zájem, tak písněte.

sandra81
autor
19. kvě 2010

Shaula. no ja nevim tahle antikoncepce se bere furt bez prestavky a tak myslim ze obcas ta pauza 7 dni je dobra, navic jak jsem psala jeste jsem to nedostala tak myslim ze kdyz prejdu na jinou antikonc. a kojim fakt uz spis ne nez jo ze to asi i znovu dostanu. TEd jsem uz 2dny zas nekojila takze ono je asi otazka casu kdy to mliku uz nebudu ani mit. Male to stacilo, je ji 10,5 mesice. Rikala jsem si ze budu kojit klidne do roka ale vlastne nechapu jak se to muze nekomu podarit. Vzdyt to decko ji tolik vseho jineho pres den ze pak ani nevim kdy jeste kojit. A vnoci spi konecne (od 9.mesice) celou noc. Jak teda muze nekdo kojit tak dlouho a kdy hlavne?

shaula
19. kvě 2010

Sandro - většinou buď večer před spaním nebo ráno po probuzení. Já jsem "kojila" asi do 13měsíců, pak se kluci odstavili sami. Píšu v uvozovkách, protože to bylo takové kojení nekojení, spíš si mě akorát požužlali a ani nejevili obzvláštní zájem. Trošku mě to mrzelo, ale zase jsem byla ráda, že odstavení proběhlo takto bezproblémově. To spaní ti závidím, naši nespí celou noc dodneška 😀 (tedy občas ano, ale to je veeeelká výjimka 🙄 ).
Zpět k tématu: mě to naopak vyhovovalo, že MS nemám 😀 Brala bych Azalii asi i dále, ale rozhodla jsem se pro tělísko - vyjde to levněji, oproti HA je to šetrnější a hlavně nemusím každý den myslet na to, že mám spoklnout piluli... 😎
Na tvém místě bych ale raději zůstala u Cerazette, pokud kojíš, i když jen minimálně. Anebo bych přešla na jinou HA, ale utnula bych kojení. Možná jsem přehnaně opatrná, ale zase je zbytečné, aby se k dítěti dostaly nějaké hormony...

dasasa30
14. čer 2010

@cplusz Dobrý den,
měla bych zájem o cerazete, pokud je nabídka stále aktuální, prosím o zaslání podkladů k platbě.
Děkuji,s pozdravem a přáním hezkého dne
Dáša Kryštofová

milin
24. čer 2010

Dobrý den ženy,
mám doma dvě platíčka Cerazette kdyby jste některá chtěla tak ji můžu prodat 🙂
Když tak napište do IP.

zdenkapo
6. črc 2010

ahojky, mám k prodeji celé nenačaté balení- 3 platíčka- Cerazette... minulý týden jsem si je vyzvedla v lékárně a pár dní na to jsem přišla o mléko,takže už nekojím,tudíž Cerazette neužiji... kdo máte zájem pište mi do IP

radka35
12. led 2011

mám 2plata azalie v originál krabičce,trvanlivost do 4/2012 původní cena 549,9kč,pošlu za 300,poštovné je v ceně. 🙂