Antikoncepce Sunya, máte zkušenost?

xlilianka
18. led 2013

Zdravíčko, máte nějaká zkušenosti z HA Sunya? Dnes jsem si vzala první a celkově se jedná o mou první antiko. Jedná se o bezpečnou antikoncepci? Slyšela jsem, že se i přes ní dá velmi snadno otěhotnět. A co přibírání? Neměla by zadržovat vodu, ale i přesto po ní hodně holek přibírá. Co libido, změny pleti? Mám šílený strach..

sarkar
19. led 2013

@xlilianka Já brala od 17ti let do cca 19ti Minisiston, pak jsem na rok a něco vysadila (byla jsem v cizině a přítel-teď už ex-byl tady v ČR, tak jsem vysadila) a pak mi Dr. předepsal Sunyu, tu jsem brala až do 26ti (letos v dubnu jsem vysadila). Nikdy jsem přes ní neotěhotněla (ale otěhotněla jsem něco málo přes měsíc od vysazení), nepřibírala jsem, nic, žádný problémy, ani akné.
Jen jsem byla letos v lednu (ještě před vysazením) na konizaci děložního čípku v Apolináři, protože na čípku byl nějakej nález, ne úplně těžkej, ale zároveň se to muselo vyříznout, a když jsem se za plentou převlíkala tak Dr. se bavil s nějakou sestrou nebo možná to byla jiná Dr., nevím, těžko říct, a mluvili o tý Sunye něco ve smyslu, že jí nemá moc rád...Byly to odborný lékařský pindy, fakt jsem tomu moc nerozuměla, ale došlo mi, že zrovna ten Dr. jí asi nedoporučuje. Tak nevím.

Jinak si ale myslím, že všechny HA v jsou v týhle době otestovaný a prostě musíš zkoušet co ti vyhovuje, asi bych nesoudila na základě zkušeností jiných uživatelek, páč co vyhovuje jedný nemusí vyhovovat druhý, ale to máš se vším v životě. Ale nežijeme za komunistů, máš možnost výběru, když by ti nevyhovovala, tak jí změníš.

maruberu
24. led 2013

Já ji teď začala brát. Mám deseti měsíčního chlapečka. Před otěhotněním jsem brala Jeannine, teď jsem chtěla nějakou antikoncepci s málo hormony a dr. mi napsal tuhle. První měsíc braní to bylo hrozný, bylo mi špatně a špinila jsem, ale druhý měsíc se to srovnalo a zdá se být vše ok. S tím otěhotněním je to podle mě jako u každé jiné-minimální riziko. Musíš ji brát každý den přibližně ve stejnou dobu a bude to v pohodě.

lusiana125
3. únor 2013

@xlilianka já ji beru už 3.5roku a bez problémů...stalo se mi, že jsem si zapomněla 2 dny vzít tabletku, ale nic se nestalo a neotěhotněla jsem...takže za mě, můžu doporučit 🙂

lafule89
24. únor 2014

Já ji brala do skoro 24 let a super, jen ji ze zdravotních důvodů nemůžu brát a zjistila jsem to až po tom co sem si nakoupila zásobu na půl roku, zbyly mi zní 4 plata, tak přemýšlím zda je nějak ze slevou prodat pač vyhodit je to škoda 😉

patuska9
24. únor 2014

Užívam Sunyu už približne trištvrte roku. Po jej nasadení som nemala žiadne bolesti hlavy, nepribrala som ani akné žiadne 🙂 Ale je tu jedna vec, asi posledné tri mesiace to išlo z chutou na sex dolu vodou. Už sa to nedalo vydržať tak som sa dnes rozhodla že si nedám tabletky. Uvidíme ako na to zareagujem ale čítala som vela príspevkov ako ženy mali velmi bolestivú a nepravidelnú menštruáciu, začali im bolesti hlavy a mali akné ☹ A vraj zmena antikoncepcie nepomôže len vysadiť a počkať si tak polroka kým sa chuť začne pomaličky vracať. Tak držte mi palce 😉

andrisma
22. říj 2014

Ahoj, prodám dva blistry Sunya, musela jsem přejít na jinou antikoncepci. Cena 200Kč i s krabičkou a příbalovým letákem. V případě zájmu mi napište na email jarisma@seznam.cz.

jassynka
24. říj 2014

Ahoj, brala jsem Sunya 3 roky, přítel spoléhal jenom na tuto HA a neotěhotněla jsem. Žádné problémy jsem neměla, akné se mi vylepšilo, jinak nevím, co bych řekla. Sunya mi vyhovovala ve všech směrech. Pauzy jsem měla pravidelně po měsíci, nikdy jsem nevyužívala 3 blistry za sebou. Zdá se mi to pro organismus přirozenější. Poslední tabletu jsem měla vždy ve čtvrtek a krvácení se dostavilo vždy pravidelně v pondělí, bylo o hodně slabší než bez HA, ale zato delší, déle jsem špinila než obvykle.

martinka311
26. lis 2014

Ahoj, mám dotaz. Beru HA Sunya již několik let a až ted se mi stalo, že jsem v 7 denní pauze nedostala menstruaci..Máte taky někdo takovýto problém?? Dělala jsem si těhotenský test ,ale je negativní.

jaenik
26. lis 2014

Ahoj, brala jsem Sunya nějakou dobu, problémy jsem neměla, MS pravidelnou, po vysazení kvůli plánovanému těhotenství jsem první měsíc bez HA měla MS rozhašenou, ale hned chvíli po skončení MS, kterou jsem si vyvolala pomocí Kontryhelového čaje, jsem otěhotněla. Takže za mě Sunya plně vyhovující.

ojara
1. pro 2014

@xlilianka Je skvělá.

pipitko
14. říj 2015

@lafule89 dydtak koupím napiste mi prosím sms na 773 497 333 ze jste to vy..potřebuji nutně

lafule89
14. říj 2015

@pipitko uz ji nemam

nika163
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
natt0213
14. črc 2017

Ahoj. Mate nekdo zkusenosti s antikoncepci sunya? Zacala sem ji ted brat a beru ji pravidelne kazdy den ve stejny cas. Je spolehliva?

slunickonika
18. črc 2017

Brala jsem několik let a nikdy žádný problém. Já užívala tři platíčka za sebou, takže menses jsem mívala jednou za 2,5 měsíce a slabou cca 2-3 dny. Párkrát se mi stalo, že jsem zapomněla, ale postupovala jsem dle letáčků a žádné těhotenství. Pleť se zlepšila, váha i nálada stejná, normální. Já mohu doporučit

kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište zprávu, kdo má zájem

soninaa
18. pro 2023

Kdo by potřeboval, prodám 2-3 platíčka antikoncepce Sunya. Rozhodla jsem se vysadit, cena 350 kč. Pokud mate nějaké zkušenosti s vysazením, pište prosím. Poprosila bych spíše informace ohledně pleti, menstruace, váha..