Antikoncepce Yosefinne, jaká je vaše zkušenost?

msmr92
15. čer 2014

Ahoj slecny, posledni dobou slysim negativni ohlasy na tuto novou HA. Beru zatim týden a nevim zda jsem pristoupila spravně na rozhodnuti doktorky. Porad me boli podbrisek jako kdyby to melo prijit...co vy? Jak to mate s vahou ,psychikou?bolestmi?

rulfici4
22. čer 2014

ahoj ja ji beru uz mesic a bud budu v tom a nebo sileny podle letaku mam snad kazdy treti priznak nezadouci ucinku casty mam vsechny mene caste temer polovinu.takze uvidim jeste jedno plato a zda dorazi ms.vazne si pripadam jak tehotna a to mam uz 2 deti a z toho vseho i spatny pocity takze brzo prijde na radu i tehu test a to HA beru pravidelne ve stejnou dobu

msmr92
autor
22. čer 2014

:( ou, to asi ti jen vážně nesedí.
to já právě vubec nepocituju posledni dva tydny nic! jen trošku tlak v podbřišku. nikdy jsem predtim ha nebrala. a přemýšlím,jak reagují slečny na HA když mají třeba alergii na laktozu...jestli trpí prujmy nebo ničím, jen na ně ta pilulka třeba nepůsobí a je vyloučena z těla nějakym zpusobem ven... (?)

pavcza
12. pro 2014

Ahoj, zkusím se optat, jestli jsou nějaké nové zkušenosti. Při poslední prohlídce na gynekologii jsem si řekla o antikoncepci, víc jak 5 let jsem nebrala. Hlavně jsem doufala ve srovnání menstruace, kterou jsem po porodu mívala tak 8-9 dní a po 25 dnech. Doktorka mi doporučila Yosefinne, dala mi i jedno platíčko, co měla přímo od dealerky a recept, ten jsem zatím nevyzvedla. Beru ji zatím 6. dnem a začla jsem, tak jak píší, první den MS. No a nějak mě zarazilo, že mi přijde, že mi tu menstruaci zastavila? Je to možné? Mívala jsem ji tak první tři dny slabou, pak 4.-5. den velmi silnou a posledních pár dní zase slábnutí. No a jak jsem ji začla brát, tak jsem měla snad jen 3 dny slabou, čtvrtý den, kdy jsem čekala silnou už skoro nic. Ale pobolívání jsem cítila, jako bych měla ms ještě dostat. Sice by se mi líbilo mít jen tak krátkou a slabou menstruaci, ale říkám si, jestli je to dobře a že i tak brzy to ustalo, čekala jsem spíš třeba změnu u ms až u té další po vybraném platíčku, stalo se to taky někomu?

lilavatty
13. led 2015

Ja mam MS uplne stejne. Beru sice prasky jiz delsi dobu, ale kdyz beru posledni prasek placeba v patek, tak teprve zacne slaba MS a od soboty opet zacinam brat HA. MS mam slabou a v pondeli uz o ni zase nevim...

petullyy
20. únor 2015

Ahoj. Dnes mám po nějakým roce HA Yosefinne a chci se zeptat jak se užívá. Jestli po dobrání platíčka je 7dní odklad jako to bývalo a nebo se bere jedno platíčko za druhém bez přestávky. děkuji.

amalka158
5. bře 2015

@petullyy žádný odklad tam není proto tam jsou 4bílé tabletky jako placebo -bere se pořád den za dnem 🙂

petullyy
5. bře 2015

@amalka158 Děkuji 🙂 Já právě dlouho nebrala no :D A ty novinky 🙂

amalka158
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marku
16. bře 2015

Po 9 měsících zkoušení s touhle antikoncepci jsem to vzdala......celý měsíc jak kdybych měla premenstruačni syndrom, náladovost ,nafouklé břicho a to nejhorší -špinění nepravidelně po celý měsíc a 7-10 den cyklu krvácení. Takže menses 2x za měsíc.....Už nikdy více!!!!!!

petullyy
21. bře 2015

Asi 3-4 roky jsem byla bez Antikoncepce brala jsem Cilest a teď beru měsíc Yosefine a po 24prášcích jakoby náznak na MS bolest hlavy a břicha,ale dobrala jsem 4placebo a první z druhého platíčka MS stále nikde. Tak nevím jestli nezajít na gyndu a prášky si vyměnit. Stále mě sem tam pobolívá hlava. Jen až teď kdyby se měla MS dostavit .

lusiaa88
22. dub 2015

Ahoj, přešla jsem z Lindynette na Yosefinne. Mnu první platičko jsem dobrala, s úbytkem váhy. Konečně bez migrény,co mi Lindynette způsobovalo, ale nevýhoda měsíčky došly při předposledním praškem placeba a mám je delší než u Lindynette, tak jsem zvědavá jak si to sedne.

petullyy
23. dub 2015

@lusiaa88 No já nebrala AH dýl jak tři roky a teď po prvním platu Yosefíne jsem MS neměla vůbec až po druhém platu. Asi bude trvat než se to srovná . Jinak jsme spokojená

jitka32
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lilavatty
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lusiaa88
11. kvě 2015

@petullyy mě řekli po skončení MS a v den kdy jsem brala stávající antikoncepci

katkabohacova
8. čer 2015

dobry den,
chtela bych se zeptat. Nikdy jsem antikoncepci nebrala az ted mi doktorka predepsala tuto.
mam menstruaci druhy den, mohu zacit brat z platicka ted? a zacit normalne od jednicky ?

martina468
8. čer 2015

Brala jsem 3 měsíce,a bohužel mi neseděla,měla jsem po ní migrény a váha mi šla nahoru,i když mě mudr přesvědčoval,že je moderní a nezadržuje vodu

lusiaa88
8. čer 2015

@katkabohacova mě tenkrát doporučila hned první den menstruace je brát.

sarkapatlejchova
20. říj 2015

Dobrý den. Beru antikoncepci Yosefinne a chtěla bych se zeptat jak oddálit menstruaci a jestli to jde když je velice slabé HA. Koukala jsem se různě na internetu,ale všude byly rady jak oddálit MS s normální hormonální antikoncepcí. Děkuji za odpovědi.

playgirl123
17. lis 2015

Ahoj yosefinne mi doktor předepsal po užívání Sunyy, brala jsem jí asi 3 roky, ale nějak se mi zhoršila plet tak jsem chtěla vyzkoušet jinou. Jsem u 10 tablety a zatím nic nepociťuji, vyzkoušela jsem dohromady 3 druhy antikoncepcí a žádný mi nikdy nedělala nějaké problémy. Ještě počkám do MS jsem zvědavá jak to bude, protože u Sunyy jsem to měla tak 4-5 dní normálně 🙂 tak uvidíme. 🙂

janado
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adel26
17. dub 2019

Zdravím
Chtěla jsem se zeptat jak je to s antikoncepci yosefinne když bych chtela na dovolenou oddálit měsíčky.. Jde to nějak..
Když se tyhle pilulky berou pořád.. Dekuji