Beru antikoncepci a nemám menstruaci už roky, zažily jste to?

josefaa
20. lis 2017

Moc vás zdrávím, a prosím o rady..
beru už 7 let antikoncepci Yanine, driv vse jak ma po mesici byt, ted už třetím rokem nemám ale měsíčky. Ikdyž prášky vynechám, nebo beru vkuse, prostě nic. Jediné co značí přicházející dobu menzesu je opupínkovaný obličej. Gynekoložka mi řekla, že je to v pořádku, že se to stává, pokud beru tak dlouho jednu a tu samou antikoncepci, a že pokud mi nevadí, že to nemám, není důvod to resit. Takze samozrejme, ze mi nevadí, že nemám bolesti a krvácení, neni zrovna o co dvakrat stát, zas ale na druhou stránku ráda bych brzy začala řešit děti, a jak driv jsem se radovala "hurá nemám to a tečka" tak ted spis rostou obavy z toho, zda bych nemela zkusit nazory jinych lekaru ci nejake vysetreni, jestli jsem v pořádku. Dle vysledku vyteru i ultrazvuku je vse v poradku.
Prosím, holky, zažila jste to některá??? Nebo víte něco víc?
Děkuji za každou radu. 😇

hanih
20. lis 2017

@josefaa Ahoj, já to zažila. Brala jsem Jeanine a taky jsem přestala náhle menstruovat. Doktorka řekla, že je to naprosto normální a že nemusím mít obavy. Ale já jsem z toho tedy byla nervózní, přišlo mi, že něco musí být v nepořádku. A taky jsem už v té době přemýšlela o dětech. Takže jsem hned s antikoncepcí skončila. Teď čekám druhé a už přemýšlím, jakou potom zvolím antikoncepci, hlavně aby byla nehormonální. Už se mi do sebe nechce cpát hormony...

qwertyn
20. lis 2017

Bohužel jsem to zažila a už nikdy bych antikoncepci nebrala. Určitě bych zkusila co nejdřív vysadit a pokud se do pár měsíců cyklus neobnoví, začala bych to řešit. U mě po vysazení asi rok a půl žádná menstruace nepřišla, už jsem měla strach, že nebudu moct mít děti. Doktorka mi také řekla, že pokud zatím děti neplánuji, je to jedno 🙂, ale člověk chce přece být v pořádku ne? Dala mi akorát jinou antiko, tu jsem teda chvilku brala, ale vůbec mi nesedla, byla jsem po ní oteklá. Měla jsem podle utz trvale nízkou děložní sliznici. Pak jsem to začala řešit s homeopatkou a díky ní jsem v pořádku a už mám dokonce druhé dítě. Při té homeopatické léčbě jsem byla i na kontrole na gyndě, kde podle utz už sliznice začínala pěkně růst, odmítla jsem i vyvolávací injekci, kterou mi už chtěli píchnout, s tím, že zkouším homeopatika a opravdu cca do týdne jsem to dostala. A pak se velice pozvolna upravovala pravidelnost měsíčků až jsem otěhotněla 🙂. Já radím vysadit co nejdřív, pokud plánuješ děti. Třeba budeš v pořádku, ale raději začít dřív než později 🙂

astyna
20. lis 2017

Počkej, ty myslíš to krvácení z hormonálního poklesu při braní antikoncepce? To ale není menzes přece 🙂

josefaa
autor
20. lis 2017

@astyna myslím to, že beru antikoncepci a žádné krvácení, špinění apod. nic není, promin, zda jsem neco spatne nazvala 🙂 myslela jsem mentruaci 😉

josefaa
autor
20. lis 2017

@qwertyn
@hanih
Děkuji vám za rady, zkušenosti a doporučení 😇

lenik93
20. lis 2017

Ahojky, měla sem to tak a ikdyz dr. říkala, že je to ok, měla sem z toho divný pocit.. vysadila sem a jak se tělo dávalo do kupy, hormony se zase zvedli, protože když ms neni, tak je to tim, ze se uplne zmenší delozni sliznice., tak tělo dostalo prý něco jako hormonalni šok po vysazení a měla sem 6měsíců za sebou skoro 5cm cysty... po nasazeni leku, se to upravilo a poté už vše ok.. ale ten půl rok plný bolesti a strachu z toho, že nejaka cysta praskne.. fuj.. už nikdy... osobně...