Bolest hlavy z antikoncepce. Měl někdo? Jak se to projevovalo?

misana155
29. zář 2021

Holky.. bolela některou z vás hlava z antikoncepce? Jak se to projevovalo? Byla bolest pořád až do vysazení nebo jen občas? HA co mám beru již cca 6 let a zhruba touto dobou mi začaly bolesti hlavy ale zejména při fyzické námaze v horku. Ted už mi vadí teda i procházka z dcerou v horku a problém je na světe. Podstoupila jsem několik neurologických vyšetření a vše je v naprostém pořádku ale na EEG padla otázka zdali to nemůže být z HA.. V tu chvíli mi cvaklo, že problémy mi začaly právě zhruba s touto HA. Může se takto projevovat bolest hlavy při braní HA? Dr na gynekologii o samozřejmě na preventivce vše řeknu a popř. změníme HA, ale chci znát vaše zkušenosti. Děkuji 🙂

adula000
29. zář 2021

Hlava mě bolela jen, když jsem měla MS, jak jsem vysadila antikoncepci, tak mě hlava nebolela vůbec ani při MS. Takže nevím jestli to mohlo mít souvislost.

misana155
autor
29. zář 2021

@adula000 tak asi to mohlo souviset, když to potom přešlo. Teoreticky mi to pomohlo. Děkuji 🙂

nikjean
29. zář 2021

@misana155 Ano, je to klidně možné. Já jsem toho důkazem. HA jsem brala 7 let a poslední roky mi nedělala dobře ve více ohledech, ale neustálé migrény byl jeden z těch problémů. Po vysazení HA, jako když utne a na migrény již netrpím.

misana155
autor
29. zář 2021

@nikjean já si právě myslela že to nemůže být tím kdzy mi to dělá jen v horku a při fyzické zátěži v horku ale asi je to fakt možné.. samozřejmě to proberu se svou Dr ale zkusím ji změnit.. děkuji 🙂

elesse
29. zář 2021

Me s Ha bolela hlava cca 3x tydne. Po vysazeni jen par dni pred ms, nekdy ani to ne. Za me to s Ha urcite souviselo, zvlast, kdyz to preslo. Podle byvale dr je to blbost

te_reza
29. zář 2021

Už jsem měla HA vysazenou několikrát (kvůli plánovaným operacím) a migrény jsem měla stejně.

misana155
autor
29. zář 2021

@te_reza to mě mrzí :( je to svinstvo, jen u mě se migrény neprokázaly a doted se neví proč se mi to děje, takže HA je jediné co mě napadlo
@elesse dle mojí neuroložky je to taky blbost, ale její kolegyně na EEG mi řekla že je to možné. Mě se tehda na gyndě ptala jestli nejsou bolesti hlavy ale nenapadlo mě to tehda, takže ted se každopádně zmíním a zkusíme dát jinou. Myslím, že za zkoušku nic nedám

te_reza
29. zář 2021

@misana155 a máš vypozorované, v které fázi cyklu tě bolí? Mě pravidelně před ms a když mi končí.

misana155
autor
29. zář 2021

@te_reza mě to bolí nezávisle na cyklu..prostě jak pracuju při horku nebo dusnu tak to je konec. Ze začátku mě omezovala práce v horku jenom. Ted mi vadí i chůze v horku nebo dusnu. A pak trpím pač mi kolikrát nic nezabere a jak to nevyřeším včas tak kolikrát čekám až půjdu zvracet.. v těch horkách a dusnách mě bolela hlava klidně 3-4 dny po sobě

teryem
29. zář 2021

Skoro dva roky v kuse mě bolela hlava. Po vysazení jako když utne. Po třech měsících jsem nasadila ant znovu, a bylo to zpět do dvou dnů... Ani jsem nedobrala platicko a skončila jsem s tím..

te_reza
29. zář 2021

@misana155 tak jí vysaď, zkus třeba nehormonální tělísko

misana155
autor
29. zář 2021

@te_reza předtím jsem brala další dvě ale musela jsem je vysadit kvůli špinění mimo cyklus..brala jsem je obe cca 2-3 roky...ale na 90% mi to udělalo, protože jsem dělala delší pauzu mezi plátičkama, ale doktorovi jsem to tehda nepřiznala :D hlavně co jsme se začaly snažit o dítě a vysadila jsem, tak to přešlo...snažily jsme se 3 měsíce a pak těhu a nic, bolesti přešly, jen neuroložka mi tvrdí že to tím nebylo, že v těhu je vše jinak :D jinak nad tělískem jsem už uvažovala, ale chceme ještě druhé dítě do 5 let a nerada bych si ho dala a třeba ppo 2 letech ho dávala pryč nebo mám strach že mi ho to tělo nepříjme a peníze v řiti :d
@teryem jako každý den v kuse? :(

janulkaz
29. zář 2021

Hlava me boli pravidelne par dnu po vysazeni, boli tak 2-3 dny a pak zase ok..

arcabela
29. zář 2021

@misana155 brala jsem antikoncepci cca 6 let v kuse a celých 6 let, neuvěřitelné migrény 3-4x do měsíce zvracení nevolnosti atd, omezovalo mě to dost při studiu VŠ. Jak jsem vysadila, migrény přešly a už se nikdy nevrátily. A to jsem zkusila více druhů antikoncepce, nízkohormonalní. No závěr je ,že už nikdy více to do mně nikdo nedostane. 😉

janule0123
29. zář 2021

@misana155 zničeno nic migrény neskutecny .. víc než rok litani po vysetrenich na neurologii se mě ptala a nemůže to být z HA? Moje gynekoložka ze v žádným případě to není možný ( zpětné mě přijde ze nic lepsiho co mužů udělat pro své zdraví z jejího pohledu než brát antikoncepci není)… začala jsem si to psát a migréna přišla vždycky ve stejnou dobu v měsíci - v mezere při vysazeni … brala jsem deset let migrény až poslední rok a něco .. do te doby jsme nevěděla co to je migréna a znala jsem jen bolest hlavy .. od doby co neberu opět nevím co to je .. můj nový gynekolog rikal, ze jediný co mužů jako alternativu je nitroděložního telisko …

misana155
autor
30. zář 2021

@arcabela
@janule0123
@arcabela
@janulkaz tak vam holky děkuji 🙂 jak jsem psala předchozí HA mi vyhovovala akorát jsem nedělala pauzy a spinila mezi cykly a dr jsem to neřekla 🤣 takže se k ní asi vrátím a tuhle musím zřejmě vážně vyměnit.. děkuji všem 🙂

teryem
30. zář 2021

@misana155 jako každý den.. Někdy míň, někdy víc.. Vždycky jsem vstala a říkala si, jo dneska je mi dobře, ale za pár hodin to přišlo.. Blbý období fakt

misana155
autor
30. zář 2021

@teryem tak hlavně že už máš po problémech