Bolesti v podbřišku po vysazení HA, máte zkušenost?

monalis
3. únor 2013

Prosím moc o Vaše zkušenosti po vysazení HA. Vysadila jsem před měsíce HA, protože mi žádná nedělala dobře. Povysazení jsem normálně odmenstruovala a posléze mi začali zhruba 5 den po menstruaci velké bolesti v podbřišku. U lékaře jsem byla a nic neshledal špatného (díky bohu). Jen je to prý bolestivá ovulace. Břicho mě však pobolívalo i po odeznění ovulace. Nyní mám další období po ukončené menstruaci a opět mě hrozně bolí v podbřišku a čekám, že to tak strašné bude zase cca 4 dny a pak už to bude jen lehké pobolívání. Máte prosím někdo také takové zkušenosti??? Nevím, co s tím. Musela jsem se absolutně vzdát manželských povinností, protože mě pak břicho bolí ještě víc. Prosím poraďte, co na to nebo jestli to po nějaké době pomine.

mmartinam
4. únor 2013

@monalis Ahojky, já mám v podstatě ten samý problém. Vysadila jsem HA, MS proběhla normálně, v pondělí mi skončila, ve středu proběhlo první snažení na ostro, od čtvrtka šílené bolesti v podbřišku, po telefonu mi Mudra sdělila, že to může být ovulace, nikdy jsem ji bolestivou neměla, ale prý je to možné po vysazení HA, tak ještě párkrát proběhlo snažení, ale podbřišek bolí pořád, to bych tu ovulku musela mít už pátý den. Dnes mě stále bolí podbřišek a kolem pupíku a jsem pořád hrozně nafouklá. 😒
Neměla jste to některá taky tak, jsem 11DC.

monalis
autor
4. únor 2013

@mmartinam Já mám to stejné. Děloha dráždí jak močový měchýř tak i střeva. A prostě podbřišek bolí i po odeznění ovu. Jen tedy při sexu a po vyvrcholení. Je to děs. U mě je to teď již po druhé po vysazení HA ☹

mmartinam
4. únor 2013

@monalis Přesně tak, taky chodím i víc čůrat, to je teda zvláštní. A doktor Ti neřekl, čím by to mohlo být?
Já jsem právě Mudře jen volala a řekla mi, že to může být bolestivější ovulace, ale trvá to už pátý den, tak ovulací to být nemůže. No, uvidím, zkusím ještě počkat a případně zajdu k Mudře. 😒

monalis
autor
4. únor 2013

@mmartinam Já jsem byla jak u svého gynekologa tak i na pohotovosti v nemocnici. Všichni se shodly, žeje to vysazením HA. Že vše opět ožívá a vrací se do normálu a hlavně se mění hladina hormonů. Je to bolestivá ovulace, ale člověk má podrážděnou i dělohu a prostě to trvá dýl. Já jsem jen ráda, že vím, že v sobě mám vše ok, ale už bych se chtěla zbavit těch bolestí 😒

monalis
autor
4. únor 2013

@mmartinam Jinak já si jdu dnes koupit Kontryhel sušený a budu si dělat čaj. Prý to má blahodárný účinek na ženské orgány a pomáhá to vše urovnat. Prý jsou také dobré kapky Gynex, ale stojí okolo 400Kč 😉

mmartinam
4. únor 2013

@monalis Tak to budu asi stejný případ. Zkoušela jsem volat Mudře, mám se zastavit, tak až mi to vyjde v práci, stavím se k ní. 😉

mmartinam
4. únor 2013

@monalis Já nad kontryhelovým čajem také přemýšlela, ale může se pít jen do ovulace, po ovulaci už ne
a jelikož přesně nevím, jestli ty bolesti byly způsobeny ovulkou, raději ho teď pít nebudu. Na kapky zkusím kouknout, děkuju za tip. 😉

monalis
autor
4. únor 2013

@mmartinam Tak o tom čaji jsem neslyšela, že by se nemohl pít po ovu. Musím se zeptat v lékárné. Děkuju za upozornění 😉

mmartinam
4. únor 2013

@monalis Četla jsem, že kontryhel se doporučuje pít do ovulace, způsobuje totiž drobné kontrakce dělohy, které sice necítíš, ale v případě otěhotnění by mohlo dojít k potratu, tak se raději ještě optej v lékárně. 😉

ka94
6. srp 2017

Ahoj před 3 týdny jsem hned po ms už nezacala znovu brát prášky po domluvě s přítelem že to necháme a když se stane tak se stane když to ukapne a vadit nám to nebude 🙂 hned po 4 dnech jsem začala mít neustále tlak v podbřišku občas mě tam i zvláštně pichlo a byla jsem nafouklá. hodně jsem to cítila i při čůrání a při styku to občas zvláštně zabolelo nezvykle. Takhle to trvalo tak 14 dní a rozbrečel mě i animak :D šílená přecitlivělost a náladovost, teď bolení břicha už vcelku ustalo a začaly mě bolet bradavky a jsou děsně citlivé, a čemuž se divím..vcelku se mi zmírnila chuť na cigarety. Tak jak to semnou vidíte? 🙂 Je to spíš jen reakce na vysazení nebo je možné tehu? Takhle rychle? :O

iva_kucerova
3. únor 2018

Tak se k vám přidávám. Po vysazení antikoncepce už 14 dní bolesti břicha, křeče do břicha, píchání v břiše, 2 kila jsem přibrala (jídelníček si hlídám), jsem podrážděná, vrací se mi úzkost....Fakt super. Před pár lety jsem měla PCOS, kvůli tomu se znovu nasadila antikoncepce. Myslíte, že se mi už takhle brzo stihly udělat cysty, nebo co to sakra je za stavy????