Bolí zavádění tělíska?

gabrielachalupova
26. led 2012

Zvažuji tento tip antikoncepce, ale říkám si že to musí být dost nepříjemné a musí to bolet. JAKÉ máte zkušenosti vy? Jste s tělískem spokojené? 🙂 děkuji za odpovědi...

jasekd
26. led 2012

Mirena, zavadeno po asi 8 tydnu po porodu (prirozenem), trochu neprijemne, zadny horor 🙂
Krvaceni 14 dnu, spineni 14 dnu, ted bez MS (6mesicu jsem plne kojila, ted asi 3x denne), potize zadne.
Po zavedeni bolesti zadne, mirne zmeny nalad a unava.
Celkem jsem spokojena, priste ale mozna pujdu do nehormonalniho, nevim, casu mam ted dost.

zlatouch
26. led 2012

Jsem spokojená. Nepozoruju žádné negativní účinky a nemusím myslet na to, abych denně něco polykala. Zavedení bylo nepříjemné (taky několik týdnů po přorozením porodu), ale je to otázka chvilky, pak pár dnů pocit tlaku a sem tam nepatrné špinění. Nehormonální tělíska prý můžou zesilovat MS, na rozdíl od Mireny, která jí minimalizuje.

brusinka.pusinka
26. led 2012

i já jsme spokojena , neměnila bych za tablety ani injekce, ms mám 4 dny a to slabě žádné jiné příznaky a zavadění trochu nepříjemné ale nikterak bolestivé..... nebudu měnitt po 5 letech jdu do něj znova zavedeno po 2 měsících po císařském řezu 😀

lulinkaa
27. led 2012

Každý člověk vnímá bolest jinou intenzitou. Mne zavádění bolelo, ale s tělískem jsem spokojena. Mám ho téměř dva roky.

maceek
27. led 2012

A mate nekdo tento druh antikoncepce i pri deloze v RVF postaveni - tj. v obracene "dozadu" ? Pokud srovnate s tabletama a vlivem na chut k sexiku ? Take tento typ (hormonalni) snizuje chut jako hormonalni tablety?

ia.
28. led 2012

ahoj já mám Mirenu, zavedou 8 týdnů po porodu, nebolelo mě nic, přišla jsem si jako na běžné gyn. prohlídce. První 3 týdny opruz, pořád nějaké krvácení, pak to sláblo, a občas nějaké špinění, teď už je klid.Jsem nadšená. Navíc moje dr ji má taky, prý je to momentálně to nej na trhu antikoncepce. ¨
@maceek já mám dělohu zakloněnou dozadu a v pohodě.. srovnání s tabletkama je složité, na sex mám chuť pořád stejně, akorát je to teď slabší, jsem unavená jak pes🙂))

hanka27
28. led 2012

Já sem si ji nechala zavést včera, zavádění trochu bolelo, hlavně bolestivý tlak v podbřišku, pak mě asi dvě hodinky bolelo břicho jako při silné menzes, postupně to ustalo a dnes už v pohodě. Kamarádky si ji moc chválí. 🙂

miarosa
28. led 2012

Ahoj, tak já mam mirenu zavedenou asi 3 měsíce, zavedení mě teda vůbec nebolelo, je pravda že taky záleží jestli si rodila nebo ne, ty cesty jsou prý trošku víc průchodnější, řekla bych že ani nepřijemné to nebylo, prostě klasická prohlídka u gyn. První měsíc sem přibrala a pořád sem špinila, další měsíc sem zase přibrala a už nešpinila ale, měla sem měsíčky a další měsíc nešpiním, hubnu. Unavená sem byla jen první 2 měsíce pak vůbec, a chu't na sex mam celou dobu stejnou, možná bych řekla že větší než dřív i přesto jak sem byla na začátku unavená. Jo ale úplně sem zapoměla, strašně se mi zhoršila pleť, já sem nikdy ani v pubertě neměla akné, ale te'd si to opravdu užívám naplno, vlasi mi dost padaj, beru vitamini a vůbec to nepomáhá. Takže si kupuju nesmysli na pupínky jako puberťáci a někdy vypadám i normálně 🙂 Gynekoložka říkala že by to mělo do 2 měsíců opadnout a jestli ne tak to budu mít celou dobu, že i to je možné 🙂

mersy
29. led 2012

maceek
ahoj , taky mám obrácenou dělohu, Mirenu jsem měla 2x
poprvé 5 let - zavádění bylo maličko nepříjemné, ale ne bolestivé.
(výměna byla trochu bolestivá) - nicméně jsme se rozhodovali , jestli si pořídíme další dítě ....
tělo na to zřejmě zareagovalo (bouřily se mi hormony ) a tělísko vypudilo..
Nicméně jsem s ním byla moc spokojená ( žádná MS, žádné bolesti- pohoda)
jen jsem byla no dost podrážděná

altoja
7. dub 2012

Na poprvé mě zavádění nebolelo (možná i proto, že jsem byla 2 měsíce po porodu), minulý týden jsem dostala už druhé tělísko a to jsem teda cítila o dost víc, i když nic tragického to nebylo. Cítila jsem tlak v podbříšku asi jeden den, trochu jsem špinila. Ale celkově jsem spokojená, neřeším menstruaci, nakupování vložek, tamponů, nemusím pamatovat, jestli jsem si prášek vzala nebo ne, prostě pohoda.

kacka1992
7. dub 2012

Ahoj nebolí a ani vyndaní nebolí🙂 jen je to neprijemne ale nic co by se nedalo zvladnout

beruska24.9.
7. dub 2012

půl roku po 2. porodu jsem si nechala zavést nehormonální tělísko Gynefix (hormonální jsem nechtěla), stejně jako @maceek jsem měla dříve dělohu obrácenou ´´dozadu´´, ale po dvou těhotenstvých se srovnala 😀 zavádění bylo nepříjemné, zabolelo (takové jakoby píchnutí), pak asi hodinu bolelo břicho jako při silné ms, pak už v pohodě. 2 měsíce po zavedení mám jít na kontrolu, tak doufám, že bude vše, jak má být 😉

ivaanka
7. dub 2012

Já jsem taky chtěla Mirenu, ale po dvou porodech během dvou let jsem se nějak nedokázala přinutit, abych do sebe nechala ještě dobrovolně špárat. Nakonec jsem se rozhodla pro Implanon (tyčinka do ruky) a jsem spokojená, zavádění vůbec nebolelo a mám na 3 roky klid. MS mám, ale velmi slabou vždycky tak 2,3 dny a časem by prý měla vymizet úplně. Takže můžu doporučit jako altnernativu k Mireně.

nikittka
20. črc 2017

@brusinka.pusinka Dobrý den, mohu se zeptat, jestli Vám říkal gynekolog, že po CS zavádění tělíska je bolestivější??? Moje gynekoložka mě upozornila, že když jsem přirozeně nerodila, mám tvrdý čípek a zavádění mě může bolet na tolik, že bych mohla aplikaci i přerušit!! Ted ale procčítám info z webu a nikde jsem se nic takového nedočetla.

lencak80
20. črc 2017

Moje kamarádka byla i moje svagrova a cituji....bolelo to jako sv...e, už bych to nikdy za živa nepodstoupila. Raději pod narkozou. A obe rodilý prirozene. Myslím že to žádný pohoda není. Ale asi záleží.

matttes
20. črc 2017

Zalezi jaky ma kdo prah bolesti. Ja jsem po dvou prirozenych porodech a zavadeni me teda vubec nebolelo. Bolelo me pouze bricho po zavedeni cely den. Druhy den uz ne.

valeriem
20. črc 2017

já měla tělísko po přirozeném porodu a skoro jsem to necítila. Teď mám tělísko po CS, nebylo to extra příjemné, ale že by to bylo nějaké bolestivější to ne, rozhodně mě nenapadlo zavádění přerušit.

malinkaelinka
20. črc 2017

@nikittka mě zavadely Mirenu jakožto nerodicce a bolelo to poměrně dost, takže když jsem ji po 5 letech měnila, domluvili jsme se s doktorem, že mě na to raději uspi, že když se bojím bolesti předem, budu sevrena a nemusela by se výměna povést... nedávno jsem podstoupila vyndani, nebylo to příjemné, ale do deseti minut bolest odeznela a vše bylo ok 🙂

brusinka.pusinka
21. črc 2017

@nikittka určitě je to trochu nepříjemné ale dalo se to snést...já rodila 2x císař a telisko zavedl aniž bych měla nějaké obtíže....ale je fakt že se musíte hodně uvolnit a být v pohodě...stresem se to zavádění zhoršuje

kakackovalenka
21. črc 2017

Tělísko jsem si nechala zavést asi 8mesicu po druhém císaři,doktor mi říkal,že po císaři lze tělísko zavést nejdříve za 6mesicu.Predem jsem si na jeho radu vzala prášek na bolest a tak zavedeni bylo jen trochu nepříjemné.Jeste druhý den mě trochu bolelo břicho,pak ještě asi 4tydny špinění a pak už v pořádku.Jen při sexu mě dost rozbolelo břicho,asi jak se zahybalo s vlákny,ale dle doktora trvá 2-3 měsíce než se tělísko usadí.Jinak pleť zatím nic moc,doufám,že se to zlepší 🙂