Časté gynekologické záněty a nitroděložní tělísko

kacena00
29. říj 2012

Už léta trpím na časté mykozy, teď jsem po porodu 2.dítěte a zvažuji zavedení nitroděložního tělíska. Nevím ale, jestli tím pádem nebude pravděpodobnější, že budu co měsíc lítat k doktorce s dalšími a dalšími záněty...Máte prosím některá z Vás tělísko při anamnéze častých mykoz? Jak jste byly spokojené? Byly potíže s mykozami po zavedení tělíska častější? Moc předem děkuji za odpověď.

jasekd
30. říj 2012

@kacena00 Telisko hormonalni (Mirenu) nebo nehormonalni? Ja trpela na zanety kdysi, lecila opakovane mykozu, nakonec tam byla jeste jina infekce a kdyz se ta prelecila, mela jsem x let pokoj. 10 let jsem brala HA, pak tehotenstvi, porod, kratce kojeni, brzy dalsi tehotenstvi, porod, pak plne kojeni... Ani pri jednom tehot. jsem nemela problemy, ani po prvnim diteti. Po druhem porodu jsme si nechala dat Mirenu a od ty doby jsem na gynde skoro furt 🙄 Asi 3x lokalni lecba, uz 2x celkova (depotni tableta, jednou 1 na mesic, ted uz 3 na 3 mesice, proste se kazdy mesic spolkne jedna tbl a melo by to zabrat), drzela jsem dietu bez cukru, bily mouky... Laduju se cesnekem, probiotikama, proste nespoleham jen na prasky. Jeden cas jsme pouzivali kondomy, m. se prelecil taky, spodni pradlo peru na 60 a zehlim, i rucniky, coz jsem nikdy driv nedelala. Mam celkem pokoj, ale jak snim vic sladkyho nebo mam stres (coz mam casto), uz zas citim problem. Jedna doktorka ucinek Mireny vylucuje, druha ne. Ja sama si myslim, ze na tom Mirena podil ma. Ve stresu, i kdyz jinem, jsem byla i drive, jim porad stejne, ted uz ani nekojim (to jsem taky doufala, ze se po ukonceni kojeni zlepsi...) a uplne stoprocentne v poradku nejsem... Manzel me nuti, abych si ji nechala vyndat, ja vaham, stala dost penez a po druhem trochu predcasnem a velmi snadnem otehotneni (prvni dite nam neslo) se bojim a nevim, jakou jinou antiko bych si vybrala, uvazovala jsem i o nehormonalnim telisku, ale spousta lidi ma i s tim potize a davat zas dalsi penize...
Ja bych ti Mirenu rozhodne nedoporucila, dokazat, ze za to muze, nemuzu, ale myslim si to. Budu zvedava na dalsi nazory...

pucik
3. kvě 2013

@kacena00 @jasekd já mám mirenu zavedenou už 3 roky, teda trvalo než se usadila,ale mykozy jsem neměla ikdyž před tím docela často, teď je mám skoro pořád mi to tak připadá posledních půl roku,ale je to tak vždy když vlezu do bazenu (na rehabilitaci) a pak se toho delší dobu nemůžu zbavit ,takže si myslím, že s tělískem to nemá nic společného,ale myslím si, že každé tělo na cizí předmět reaguje prostě jinak, za mě až mi vyprší lhůta si ho nechám vyměnit a budu ho mít i dál, když mám problém, tak mi pomáhá gynopevaryl,nekoupat se ve vaně a chíli to bez manži vydržet a spraví se to, teda aspoň u mě, držím vám palce ať jsme holky bez obtíží,protože opravdu není o co stát 🙂 😉

jennyska
21. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK si spolu se všema maminkama tvoříme takovou Wiki Knihovničku. V té se informujeme o různých věcech týkajících se těhotenství, mateřství a nebo výchovy dětí. Vedle obecných informací jsou v knihovničce i zkušenosti maminek, takže je vše na jednom místě přehledně a rychle dohledatelné 😉

Já jsem právě vytvořila článek na téma Nitroděložní tělísko a ráda bych Vás poprosila, pokud s ním máte zkušenosti, vložte je prosím zde: https://www.modrykonik.cz/nitrodelozni-telisko/ Hodně to pomůže maminkám a ženám, které tělísko zvažují a nebo ho již mají a hledají případnou radu, pomoc.

Děkuji Vám za zkušenosti a jejich vložení.
Přeji krásný den 😉
Jennyska
Modrý Koník - Asmira team