Caya - diafragma - nehormonálna antikoncepcia

santhaliq
24. únor 2014

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či nemáte niektorá s touto formou antikoncepcie nejaké skúsenosti? Už som bola rozhodnutá pre FemCap, pretože som na nete čítala asi milión diskusií a informácií, ale gynďoška mi dnes odporučila Cayu. V čom je rozdiel? Aké sú vaše skúsenosti? Ďakujem za odpovede 🙂

halyinka
5. dub 2014

Zdravim holky, jelikoz zkusenosti na netu moc neni, tak jsem se rozhodla prispet svoji. Vcera mi dorazil balicek s Caya diafragmou a antikoncepcnim kremem. Cena 1500kc. Mam take FemCap ale pritel ho bohuzel citi, tak jsem chtela vyzkouset jinou alternativu. Na Caye pozitivni je, ze se snadneji aplikuje. Staci promazat antikoncepcnim pripravkem, zmacknout na oznacenych bodech a vsunout nejhloubeji do pochvy jako tampon. Jemna membrana uplne prekryje zadni stenu delohy i s cipkem. K vyndani slouzi maly zahyb, ktery zustava vice vepredu k posevnimu vchodu. Dalsi plus: pouzivani behem MS. Myslim si, ze aplikace je o dost snadnejsi nez FemCap. Nevyhodou je pouze 24hod noseni. Takze se milovani musi vice naplanovat. Pri delsim noseni hrozi syndrom toxickeho soku. Uplne nejidealnejsi je mit sex max 2hodiny po aplikaci. Ano, narusuje to spontanitu☹. Po sexualnim styku jsem si doprala rychlou sprchu bez pouziti mydla a pro jistotu aplikovala davku kremu Pharmatex, aby to ty spermie s vetsi jistotou v pochve zahubilo. Tento postup jsem si oblibila i s FemCapem. Gynekolozka mi tento postup schvalila. Rano (po 6hodinach) Cayu lehce vyndala. Z vnitrni strany membrany zustal krasne antikoncepcni gel neporuseny. Zadne „usazeniny“ jako u FemCapu a z vnejsi vrstva pharmatexu.

santhaliq
autor
16. dub 2014

@halyinka dakujem za tvoju skusenost, velmi mi pomohla, kedze ako vravis na internete vela informacii nie je. Ccem sa ale opytat, preco odporucas styk max 2 hodiny po zavedeni? Pri Femcape som citala, ze si ho zena rano moze nasadit, vecer mat styk a rano vybrat 🙂 taky postup by mi priznam sa celkom vyhovoval 😀 este sa chcem opytat, ci sa da na tom fungovat aj tak, ze tesne pred stykom zavediem a "mozme ist na to"? 😀

halyinka
16. dub 2014

Ty dve hodiny je bezpecna doba pusobeni antikoncepcniho gelu. Pokud ke styku do dvou hodin nedojde, doporucuji gel Caya aplikovat jeste jednou pribalenym aplikatorem. Ja rada davam Pharnatex, protoze mi prijde jistejsi... Nasazuje se jednoduse a muze se hned pred stykem, protoze zakryva celou stenu s cipkem, nejen samotny cipek jako FemCap.

bambula5
25. dub 2014

Ahojky, taky zvažuji objednávku Caya diafragmy, chtěla jsem se zeptat, jestli dobře drží ikdyž je sex trošku divočejší 😅

halyinka
26. kvě 2014

Neboj se, nema kam se povolit, vypadnout ani hnout🙂

bambula5
21. čer 2014

No,.. už jsem to párkrát zkusila a bohužel se mi stává, že se caya pootočí. Nejsem si tedy jistá, jestli bych neměla zajít ke gynekoložce, aby mi zavedení zkontrolovala. Dle návodu by to mělo být správně. 😖 Jsem z toho nervózní.

balar
25. čer 2014

@bambula5 - pokud máš úzkou nebo naopak širokou pochvu, zakloněnou dělohu nebo vyosený či pokleslý čípek, není použití Cayi bezpečné. Caya má výhodu ale i nevýhodu jediné velikosti. V každém případě dávej hodně spermicidu, protože použití bez něj se u Cayi nedoporučuje (Pearl někde kolem 86...)

anna0911
6. zář 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli vás ta Caya netlačí, když je zaklíněná o tu stydkou kost? A taky jestli je možné dát si třeba druhé kolo bez další aplikace gelu (pokud je to teda do těch dvou hodin) a jestli ten gel je nějak cítit jak aroma, tak i chuť? A poslední otázka... proč důvěřujete víc tomu pharmatexu? četla jsem mnoho reakcí, kde ženy pálil, tak bych si raději koupila ten contragel. A ještě k tomu Caya je v sadě nějaký Caya gel... ten máte někdo vyzkoušený?

kristyn.g
12. únor 2015

Ahoj, prosím vás necítí to partner v pochvě moc?

anetaaaa1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
moncazem
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zrepka
24. kvě 2015

Pridávam svoj názor na Caya diafragma. Je to perfektná, pohodlná, nehormonálna forma antikoncepcie. Ľahúčko sa zavádza. My si ju s partnerom nevieme vynachváliť. Drži perfektne a ani jeden z nás ju necíti, teda vobec nás neobmedzuje pri rozkoši. Caya gel dobre znášame obaja, má naozaj jemnučkú arómu a je bez chuti. Lepšiu ochranu si neviem ani predstaviť. Zbohom nemožné kondómy!!! 😀 Vrelo odporúčam!!!

evuchaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
santhaliq
autor
9. srp 2015

Ahojte, tak som sa konečne po roku odhodlala a Cayu som si objednala. Zatiaľ s partnerom skúšame len "na nečisto", keďže posledný mesiac beriem HAK, ale musím povedať, že mám z toho zvláštne pocity. Partner hovorí, že ju cíti a ja si preto nie som istá, či ju mám zavedenú správne (tú úchytku mám skutočne len kúsok od "vchodu" - vôbec nie tak pekne rovno, ako na obrázku v manuáli). Vedel by mi niekto povedať, či je to tak správne, alebo robím niekde chybu? Skúšať budem aj naďalej, ale hocijaká rada pomôže 😀 Ďakujem

lucy.l
15. lis 2015

Pěkný večer,

zajímalo by mě, jestli Caya sedí i po porodech ?
Moc díky

keckemet
22. lis 2015

Selhala někomu tato atk? Uvazuju o ní....sexujete až do konce nebo prerusujete?

snehurka200
21. led 2016

@kristyn.g cítí to trošku (je velkej no 😀), ale nepříjemné to prej není, to byla moje první otázka po prvním použití 😀

@keckemet my sexujeme do konce 😀

Jinak pro mě je to nejlepší varianta místo HA, taky jsem uvažovala o tělískách, který mi gyndař nechtěl zavést, protože jsem nerodička a nerad nám to zavádí a ještě že tak! Vůbec jí necítím, když je správně zavedená, při sexu jí taky necítím, rozkoši nebrání. Nepoužívám jí dlouho, tak za nějaký čas přidám update. Ale zatím maximální spokojenost!!! 🙂 všem ženám, které nechtějí nebo nemůžou používat HA moc doporučuji!

klara_vit
26. kvě 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

S Cayou zkušenost nemám, ale Femcap (taky takový moderní pesar) je fajn. A dá se kombinovat i s tělískem - pokud nechceš otěhotnět v příštích asi pěti letech, šla bych do tělíska

ajina17
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kockopes2724
25. srp 2016

Pouzivate ho nekdo delsi dobu bez nehody?

kockopes2724
25. srp 2016

Ja mu samotnemu moc neverim a tak uvazuju o kombinaci s teliskem, ale budu rada za nejakou zkusenost pokud nekdo tady ma

sarkal
24. led 2017

Trochu oživím tuto diskuzi. Uvažuji o koupi pesaru a váhám mezi Femcap, Caya Diafragma a teď jsem objevila ještě Evanella. U toho Femcapu se mi nelíbí to poutko, nějak si neumím představit, že "tam" mám něco takového a že to manžel neucítí, nejvíc se mi asi líbí ta Caya, ale tam mám zase strach, že se prostě neudrží na svém místě, ale to zavádění mi přijde snadnější. Má s tím někdo nové zkušenosti? U toho Femcapu bych váhala u velikosti, je mi 30, před dvanácti lety samovolný potrat s následným čištěním, před osmy lety porod sekcí..tak nevím. Radit se o tom s mým gynekologem asi moc nemá smysl, protože když jsem chtěla jiné alternativy než HA tak to hned pohanil, že pesar je stará a velmi nespolehlivá metoda, že HA má spoustu přínosů...bla bla..takže jít si k němu nechat měřit čípek..nevím, nevím. Pokud máte někdo nějaké nové rady, zkušenosti byla bych ráda. 🙂

nikol_p
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kajalka
29. led 2017

@sarkal Zkus evanelu, s výběrem velikosti určitě poradí MUDr. Peštová.

snehurka200
9. bře 2017

@sarkal caya se krásně udrží na svém místě, jsem s ní moc spokojená a nemusí MUDr nic měřit. 🙂 nemůžu si ji vynachválit.

evulle25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kockopes2724
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kriscer
27. čer 2020

Ahoj je tu někdo s aktuální zkušeností? Objednala jsem si cayu ale přítel si stěžoval že ho to bolí. Nemá někdo podobnou zkušenost? děkuji za info