Celulitída z antikoncepcie, zmizne po vysadení?

21veronika21
31. pro 2013

Ahojte,mám problém a neviem kto by mi vedel odpovedať.Ide o to,že sa mi vytvorila celulitída a pravdepodobne z antikoncepcie.Mám len 21 rokov,o co viac ma to trapi.Je to presne rok čo ju beriem a predtým som mala hladkú pleť ako bábatko,mam 168 cm a 48 kg a som úplne štíhla,nemam ani z coho chudnut ,iba ked z kosti ktore mi trcia.Som z toho nestastna.Gynekologicka mi ju predpisala len z dovodu toho,ze mi padali velmi dlho vlasy,to sa po brani hak ukludnilo na urcitu dobu no opat to zacalo vo zvysenom pocte,takze problem mi to nevyrieslo a pribudol mi dalsi a to je ta hnusna celulitida.Ked si stlacim pokozku je velmi rozsiahla hlavne na zadku a stehnach,ked si stlacim lytko aj tam je,a vidno ju trocha aj ked nestipem.Bojim sa ze sa to bude zhorsovat.
Chcem sa spytat ci po vysadeni antikoncepcie zmizne ta celulitida,tym ze telo uz nebude zadrziavat vodu ????
Mate s tym nejake skusenosti???Hlavne ma zaujima ci to ustupi samo po vysadeni HAK
Budem vdacna za akukolvek reakciu.

zamilovanadonej
31. pro 2013

Celulitida nemá s antikoncepcí vůbec nic společné, to je pověra, je to dědičné a může to mít i 15ti letá dívka. Takže tak. A samo určitě nic neustoupí.

21veronika21
autor
31. pro 2013

No ja som si citala rozne fora na internete,kde viacero dievcat pisali ze kym nezacali brat hak tak vobec celulitidu nemali a ja si myslim ze to urcite ma suvislost,kedze ide o hormonalny zasah do organizmu.Niektore pisali ze po vysadeni sa do pol roka stratila.Tak by som chcela pocut aj ine skusenosti ci to je tak .Urcite to nieje len o dedicnosti,kym tu dedicnost s niecim nezobudis tak sa nemusi vobec prejavit.

killi
1. led 2014

Taky mám pocit, že to souvislost určitě má. Před antikoncepcí jsem neměla nic a pak se mi taky začala dělat. Po vysazení jsem začala cvičit, jíst zdravě a do půl roku byla celulitida pryč. Dědičnost vliv podle mě nemá, myslím si, že to spíš o životním stylu, o jídle, léky atd. Bez cvičení a stravy bych ji měla do teď , sama určitě nezmizí pokud už jednou je. 😒

sarkad2856
1. led 2014

@21veronika21 Každé tělo je jiné a HA může na každého působit jinak...Pokud zadržuje vodu je to třeba probrat s mudr. a ona může napsat něco jiného.Jinak ano,po některých HA se i přibýrá.O vysazení bych se taky poradila

evikmi
1. led 2014

dědičnost tu opravdu funguje, že by byla souvislost mezi HAK a celulitidou si nemyslím..... a s tím životním stylem, cvičením,atd - proč teda mají celuliidu i modelky? ( mimochodem, ty určitě taky berou HAK ) 😉

killi
1. led 2014

@evikmi celulitida je špatná funkce lymfatického systému což znamená, že tukové buňky se ukládají a způsobují nerovnosti na těle. Všeobecně se všichni shodují, že na to má vliv strava( tučné, smažené, sladkosti atd. ), alkohol, káva, málo pohybu, málo tekutin, kouření a taky stres. Ono neznamená, že je někdo modelka, že jí zdravě a dodržuje zdravý životní styl. Právě bych řekla, že u nic je to většinou naopak -celodenní hladovka zakončená rychlých jídlem, alkohol, káva a stres. 😒

romantika
1. led 2014

@21veronika21 napravila bych hlasky vyse, celulitida je zavisla na hormonech. a to zenskych. a ty se vazi na tuky. cili ruku v ruce. neni zadna zena která by na ni netrpěla, jen jde o to v jake mire se rozvine, ukladaji se tuky apod.. celulitidy se nezbavite, ale můžete ji předcházet. vzhledem k množství zamoreni planety odpadem s hormonalni antikoncepce jsou jeji příznaky viditelnejsi. celulitida se vytvari především v oblastech největšího hromadeni hormonu cili okoli pohlavních organu je nejcastejsi (stehna apod.)). bojovat můžete cely život a zmirnovat viditelne příznaky. cili odpověď je jednoznacna, ano antikoncepce celulitidu zhorsuje. jako ucinne se v neinvazivnich metodách jevi kofeinove masaze. ovšem ne kofein pit, to je zase opak. pokud jste typ který uklada tuky jednodušeji a pridate hormony je to u vas viditelnejsi. zadarmo nic není cili vysazeni muze snížit jeji tvorbu, ale také jste jiz ve veku kdy to pomalu bude porad něco za něco. tvorit se vam zacala když jste pohlavne dospela cili uz v nacti + ted hormony + vice tuku + dospivani a jiank také receno starnuti a je to. jiank receno je to uplne normalni proces který postihne kazdou, jen v jiné mire.

21veronika21
autor
1. led 2014

@killi ahoj dakujem za reakciu,no ja som si uplne ista ze tom mam z tej hak,planujem ju vysadit,pojdem ku gynekologicke a poradim sa.Priatela nemam ,brala som ju len na vlasy ale to sa zase zhorsilo,cize neriesi to aj tak.Chcem sa ta opytat po tom cviceni a zmene stravovania ti ta celulitida uplne zmizla???...Vies lebo ja sa stravujem zdravo a nemam pocit ze sedim na zadku,som uplne chuda ani nemam z coho schudnut.Ake cviky si robila a aky jedalnicek ci zaviedla???
Chapem ze to je kompexnejsia zalezitost celeho organizmu,ale dufam ze po tom vysadeni sa strati,urobim pre to vsetko.Nemozem sa s tym zmierit 😢

killi
1. led 2014

@21veronika21 U mě to taky nesouviselo s váhou, já jsem byla vždycky hubená. Po vysazení jsem začala chodit do posilovny a tam mi trenér radil jaké cviky cvičit konkrétně na jaké partie. Doma mám i stepper, tak každej večer cvičím. Mám kamarádky, které pracují ve výživě a sama jsem si nakoupila spousty knížek jak pracovat se stravou, aby bych byla zdravá , měla pěknou pleť, kůži, vlasy atd.. Stravu mám takovou, že ze 70% jsem na syrové stravě. Pečivo jím málo a když už tak si dělám doma špaldové housky nebo kupuju kváskový žitný chleba. Dopoledne ovoce a ovocné šťávy, denně zelenina, ořechy, semínka, v poledne mám vařené jídlo. Maso jím jen tak 1 týdně a nejím ml. výrobky, uzeniny, pšeničnou mouku, vyhýbám se cukru a moc nesolím. Snažím se, aby ta strava byla pestrá. Dělám si ovocné a zeleninové čerstvé štávy, jím chlorellu, jednou za čas aloe na vyčištění. Já jsem to tady už někde v nějakém dotazu psala, že většinou kdo z mých kamarádek i moje ségra změnili stravu tak ta změna byla obrovská, nejen v tom jak se ti lidi cítí, ale hlavně ve vzhledu. Celulitida mi zmizela úplně. Teď jsem zvědavá jaké to bude po porodu. 😉

21veronika21
autor
2. led 2014

@killi super,ked sa to podarilo tebe podari sa aj mne,musi🙂...este som sa zabudla spytat v akom stupni alebo stadiu,resp.ako zle na tom ta tvoja celulitida bola ked si ju zacala odstranovat.?..pojdem za vyzivovym poradcom,do posilnovne ja proste urobim aj nemoze,nikdy sa s tym nezmierim!..hak vysadim,len sa strasne bojim co mi to urobi s vlasmi,lebo tie mi padaju uz velmi dlho aj s tou hak,a bez nej to bude asi horor...skusim ist k jednej homeopaticke a budem to riesit prirodnou cestou.Cakas babatko?🙂gratulujem.

21veronika21
autor
2. led 2014
killi
3. led 2014

@21veronika21 děkuju 🙂 U mě ten první impuls byl, když jsem si v kabince zkoušela šortky krátké nádherné a když jsem se otočila a viděla ty nohy v tom mega zrcadle, tak jsem byla v šoku. Říkala jsem si mladá holka a vypadá a nohy a zadek jak stařena. Mě vlasy padali po prvním porodu, ale je to z nedostatku vitamínů. Dělali jsme si testy z vlasů a měla jsem hodně málo některých vitamínů a zanešené tělo. Tak jsem se čistila a pak doplňovala vyloženě vitamíny, které by byli potřeba. Ono je to hodně o vůli, musíš se namotivovat a půjde to samo. Já když vezmu kolik přípravků jsem měla na vlasy, chodila jsem i na laser, na pleť atd. ale pokud to tělo není ok ze vnitř tak žádné přípravky nepomůžou. Na mě okamžitě jde poznat, když jím co nemám. V loni jsme kupovali domácí maso, tak jsem jedla tlačenku ochutnala jsem škvarky, uzené atd. a po třech dnech už se mi začalo opět dělat akné. 😒

18lenussa
8. zář 2016

ahoj ako si na tom po vysadení antikoncepcie...pomohlo to?

dalja789
22. dub 2018

dnes je hodně možností jak se ji ,,zbavit,, ale je potřeba proto taky něco udělat. Pitný režim a nějaká procedura určitě pomůžou.

martinides
26. dub 2018

muže být. antikoncepce udržuje vodu v těle a tohle je ,,běžná věc. Zkoušíš nějaké procedury na její zmírnění?