Chtělo by to změnu antikoncepce?

anys11
19. bře 2018

Ahoj, mám takové divné a smíšené pocity. Už několik týdnů mě pobolívá podbřišek. HA beru zhruba 4 měsíce. (moje první. HA). 1. test jsem si dělala od DR. Maxe ten na proud moči (asi 75Kč) stojí) a ten jsem si dělala 13.2. a negativní. Byla jsem na gynekologii s podezděním na těhotenství, ale vaginální UZ nic neprokázal (tam jsem byla 19.2., zhruba 3 týdny od posledního styku a od těch problémů) a divných pocitů. Samozřejmě jsem byla v různých diskusích a asi jsem si vše vsugerovala. Břicho ale stále bolelo, tak jsem byla poslala na sono, kde nic nenašli a vše mám v pořádku. Den před sonem jsem si dělala další těhotenský test, tne byl negativní. (to sono bylo 28.2.) MS po vysazeni 2x normálně přišla, všechny testy negativní,ale docela se mi zvetsily prsni dvorce a na prsou se mi objevily zily, i přes bradavky, když nejsou vzrušené,je to vidět. Je možné,že. Tohle vse je způsobeno právě HA? Také citim pořád tlaky podbřišku,ale někdy jsou i nalevo. Jeste dodám,že přítel do mě neejakuluje a prášky beru pravidelně,maximálně 2hodky dýl,ale to prý nevadí. Co myslíte? Už jsem asi fakticky z těch diskusí hlavně na emiminu úplně zblblá, když i s HA tam otěhotní Kazda druhá těhotenské testy jsem si dělala 4 a všechny negativní. (všechny vždy s odstupem týdne). Poslední styk jsem měla zhruba před. 5-6 týdny. To už by na testu muselo něco být,ne? Říkám si,že těhotenství je blbost, když testy negativní,přítel se udela vždy mimo, HA beru tak, jak mám... Ale co ta prsa? Máte některá po HA zkušenosti s tím samým? Přemýšlím, že se objednám na gynekologii, protože mám strach a různé obavy. Také, když si zmačknu více prsa, vytéká z nich tekutina. Také je tu otázka, proč v době MS mi bylo celkem dobře, na těhotenství a podobné jsem nemyslela, vzala jsem si 1.prášek z 5tého platíčka a bylo o tu znovu. Taky i na pohmat mě levý podbřišek bolí, ale to už je tím, že si ho prohmatávám každou chvilku. Ráno, někdy i večer, když si to na určitém místě zmačknu, začne to tak jakoby divně bublat :D nebo jak to popsat... Vím, že přítel do mě neejakuluje, 5 testů negativních Poslední test byl 17.3. hned z ranní moči a negativní. Výtok mám stále, takový jakoby slizký bílí, někdy jde do žluta. Nezapáchá, nesvědí. Kdybych těhotná byla, tak by to test ukázal už kdy zhruba? Omlouvám se, že je tento dotaz tak dlouhý. Pokud se vám zdá tento dotaz jako zbytečný, prosím, nekomentujte to. Jelikož tohle vše zažívám po 1., tak mám prostě určité nejistoty. Omlouvám se z případné překlepy, před pár týdny mi odešel úplně nový telefon, tak jsem na takovém starším a ten se šíleně seká :D

ejmate
19. bře 2018

@anys11 No pokud jsi byla u doktora a ten ti těhotenství nepotvrdil, tak bych se s ním zkusila domluvit na změně antikoncepce, asi ti tahle nesedí :-/ Sestřenku často bolelo břicho a několikrát se jí vracely záněty močáku a kvasinkové infekce. Po vysazení hormonální antikoncepce jí to všechno přešlo.
Já jsem se na HA vykašlala asi před 2 lety a jsem spokojená 🙂 Praktikujeme to co vy 😉
Jinak kdybys byla těhotná, tak záleží co máš za testy. Ale jsou i takový, který to poznají už v den, kdy jsi měla dostat menstruaci.

anys11
autor
19. bře 2018

@ejmate no, nevím zhruba, na vom vaginálním UZ kolik by to mohlo být týdnů od posledního PS. (3 nbeo 4, nejsem si právě jistá). O týden později na sonu také nic. Ddoufám, že je to právě tou nevyhovující HA.
Těhotenské testy dělám Dr.Max Lady MAX test 2v1. A vždy to bylo tak po týdnu to testování. MS mám v 7denní pauze normální a přišla klasicky tak, jak měla. Amusím říct, že se mi tak nějak ulevilo. Jako myslím prostě, že mi s MS bylo tak nějak líp. Ale víme, že při HA to klasická MS není :/ na gynekologii bych měla jít v pondělí, ale přeobjednám se už na pátek, protože v pondělí asi nebudu moct :/

ceriii
19. bře 2018

Těhotná určitě nejsi, doufám, že tě to uklidní 🙂 Ale chtělo by to změnit HA. Ty změny, co popisuješ s tím velmi pravděpodobně souvisí. Já sama jsem si na novou HA vždycky tak půl roku zvykala a během té doby jsem měla dost podobné příznaky. Potom se to vždycky srovnalo. Ale myslím, že kdyby ti lékař předepsal jiný přípravek, tak se ti uleví a bude vyřešeno.

anys11
autor
19. bře 2018

@ceriii mě právě vystrašilo to, že 3 měsíce bylo všechno ok. Břicho mě nebolelo, ani prsa (a to mi při předepsání HA říkali, že je možné, že mě budou bolet a pnout). Ale všechno blo docela v pořádku. Pak v půlce 3tího platíčka to tak nějak začalo. Bolesti břicha, jakobych měla dostat MS. Výtok ale nebyl. Udělala jsem po dobrání klasicky 7denní pauzu a v té pauze mi MS přišla, ale mnohem silnější a asi o den dva delší. Pk jsem zase jako obvykle najela na HA, ale pak to tak nějak začalo. Po tom UZ a pak týden po tom sonu a negativních 2 asi testech, mě začali nějak pnout prsa. Ale v podprsence jsem to necítila, jenim, když jsem si po nich přejela nebo třeba když jsme byli ve vlaku a přítel mi dal na hruď hlavu a usnul, Tak jsme mu tu hlavu musela dáttrochu níž, protože to bylo nepříjemné. Pak jsem si šimla, že se mi zvětšily prsní dvorce. Přijde mi, že barva je stejná, ale zvětšily se a poznal to i přítel a právě najednou ty žíly přes bradavky a prsa mě vylekaly, tak co mě napadlo, udělat si další test. Všechny negativní, ale já mám strašně divný pocit.

ejmate
19. bře 2018

@anys11 já myslím, že to bude tou HA, prober to s gyndařkou, ať ti napíše jinou, třeba ti tahle prostě nesedí. Držím palce, ať to nic není 😉

anys11
autor
19. bře 2018

@ejmate dobře.. určitě to proberu. Jsem objednaná na pondělí, ale myslim, že nebude vadit, když zavolám a přeobjednám se už na pátek? V pondělí mi to , bohužel, nevyjde :/ a já se vážně už chci dozvědět, co to je.

kafr
19. bře 2018

@anys11 první co mě napadlo byly rozhozené hormony, těhotenství nee.
(Jinak když jsem brala HA tak jsem měla plnější prsa, manželovi se to líbilo, ale to byly jediné příznaky co jsem měla. A první HA jsem taky měnila- nesedla mi na psychiku- furt jsem brečela a všechno si moc brala 😉)

anys11
autor
19. bře 2018

@kafr děkuji za názor! 🙂 trošku jsem se po těchto komentářích uklidnila. Doufám tedy, že máte pravdu 🙂
Jako s tímhle to mám podobný. Přijde mi, že poslední dobou si taky všechno moc beru. Přítel mě tu podporuje, uklidňuje, ale prostě já teďko nedokážu nějak všechno hodit za hlavu :D 🙄🙄

anys11
autor
19. bře 2018

@kafr a ještě, když se mění antikoncepce, je ta ochrana od začátku? :O nebo musím třeba týdeen nebo měsíc počkat?

kafr
20. bře 2018

@anys11 ne, normálně jsem dobrala platíčko a navázala jiným.

priefi
20. bře 2018

@anys11 jak uz jsem psala, to co pises je HA, pozadej dr.o zmenu HA. Ja taky mela podobne problemy, ale tim, ze jsem tehdy jeste sexualne nezila, nemela jsem stresy z tehu. Klid tehu nejsi. Kdybys byla, test by uz to davno odhalil.