Dá se vyhnout injekcím na spuštění menstruace?

sara_987
2. říj 2012

Když se po přerušení braní AT nedostaví MS, jde to opět srovnat antikoncepcí?Abych se vyhnula injekcím? Že bych si vzala AT ne první den MS tak jak by se mělo, ale nezávisle na datu a brala je v zavedeném režimu jako před přerušením?

kami1984
2. říj 2012

Spise bych se optala na gynde, aby vubec ta antikoncepce zabrala!!

ssassi
2. říj 2012

spíš bych se zamyslela nad tím, jestli je dobrý nápad se cpát antokoncepcí. existuje stimulace, která nakopne vaječníky, aby zase fungovaly. např. norethisteron. tím, že zase začneš brát HA, absolutně nic nevyřešíš. s HA nemáš normální cyklus, s HA to není menstruace, jakou bys měla normálně mít. ale já osobně bych nějaký ten měsíc vydržela, zkusila pupalku, nějaké čaje a čekala, až se tělo vzpamatuje samo

hehena
2. říj 2012

já asi nechápu dotaz. proč se chceš vyhnout injekcím? po vysazení HA jsem měla cykly i 75 dnů dlouhý (bez injekce), pila jsem kontryhel, za čas se to stáhlo na 35 - 45, což už šlo... otěhotněla jsem v cyklu, kdy jsem snad po roce měla ovulaci už 19 DC 🙂))
netuším, co je za potíž, ale do HA bych opětovně nešla a už vůbec ne tak, jak píšeš.

lena27
2. říj 2012

já s tím mám bohaté zkušenosti . když neberu AT tak mám hodně nepravidelný cyklus. pokud se ti 2x nedostaví MS tak se nic neděje, tedy pokud zrovna nechceš otěhotnět.
A proč jsi teda přestala brát AT když teď zase chceš začít? určitě bych se poradila s doktorem