Depo Provera. Jak jste ji snášely?

lajla
10. lis 2007

holky chtela bych se zeptat tech, co s touto antikoncepci maji zkusenosti,jak jste ji snasely, jake byly negativni ucinky, ale spise bych ty pozitivni 😉 kojim a dnes mi dr pichnul tuto injekci..ale po precteni letacku a nekterych reakci na netu nevim, zda jsem udelala dobre..pry ma hodne negativnich ucinku..hlavne pribirani na vaze..coz me docela depta 😒
tak me poteste 😉

kattyn
19. bře 2008

taky ste mě moc nepotěšili holky...
já sem začla špinit ten den,co mi jí píchli..ale nevím,jestli to nebylo taky pohlídkou ...
teď po 14-ti dnech sem začla špinit znovu,plně kojím .. a nechci přijít o mliko ...

kacerka
19. bře 2008

Já jsem si jí taky nechala píchnout, když jsem kojila . . . . po deseti dnech jsem začala slaboulince krvácet, za pět týdnů mi došla trpělivost, tak jsem zavolala dr. a ten mě okamžitě nahnal k sobě a předepsal hormonální léčbu 🙄 A ještě ke všemu tohle svinstvo odbourává kostní hmotu, takže je to nejlepší cesta k osteoporóze v mladém věku 😖 NEBRAT, NEBRAT, NEBRAT 😠 😠 😠

zuza
26. bře 2008

Tak ja tedy pridam taky svoji negativni zkusenost.Po dobu,kdy jsem kojila,tak bylo vse v poho,bez menstruace,zadne probleny,ale kdyz jsem prestala kojit,tak jsem za 3 mesice pribrala 10 kg,a to jsem prestala i sladit caj a kafe a razne jsem omezila sladke.A pohybu mam az az,a kila dolu nelezou,ted jsem mesic bez antikoncepce a snazime se o druhe,tak jsem zvedava,kdy se nam zadari

markusko
24. zář 2008

Ahoj holky, je tu momentálně někdo s touto zkušeností? Mně ji doktor předepsal dnes na endometriózu, ale po těch zkušenostech co tu čtu... ☹ nevím nevím jestli si ji mám nechat píchnout.

katharin
26. zář 2008

Ahojky,asi sem jedna zmála co mají dobré zkušenosti a asi právě proto musím napsat.
Můj gyndař mi ji doporučil,protože sem po císaři a chtěla sem něco jinýho než pilulky,myslela sem třeba tělísko,ale to mi kvůli jizvě na děloze neschválil.Zatím sem ji měla třikrát,žádný závažný potíže naštěstí nepocituji,takže O.K.
Upozornil mě na všechny nežádoucí účinky včetně toho těhotenství.Prý je jedno,jestli byla aplikovaná jednou nebo desetkrát ta čekací doba po vysazení na další těhotenství je od 3 do 36 měsíců,ale to mi nevadí.Tak držím pěsti všem co ji mají,nebo si ji chtějí dát,aby těch nežádoucích účinků bylo co nejmín.

lennis
26. zář 2008

holky, já měla 3 aplikace, účinek poslední končil koncem února, dosud jsem to nedostala, kojím stále, gyndař mně říkal, že to normální není, ale stává se to, dělal mi vnitřní
UZ, nikde nic nenašel, tak čekám ..... máte někdo podobnou zkušenost?

markusko
26. zář 2008

No já jsem na příbalovém letáku četla, že depo provera má prodloužený antikoncepční účinek a to 4 až 31!!!! měsíců, přičemž průměrnou dobu píší jako 10 měsíců – tak to jsi ještě v normálu - po skončení účinků poslední injekce. Právě to mě vyděsilo, proto fakt uvažuju nad tím že si to píchnout nenechám. Přitom mi to doktor doporučil a to jsem mu říkala že příští rok se chceme snažit...??? Jsem z toho jelen ☹ Nechci mu kecat do léčby, ale ... 😕

jablo
26. zář 2008

Zdravím
Chci se podělit se svou zkušeností s touto antikoncepcí. Píchla mi ji dr po šestinedělí,že jiná antikoncepce pro kojící matky není. Dostala jsem to hned po týdnu,to jsem krvácela přes 14dní,další měsíc jeden den a další pro změnu vůbec.Takže jsem se každý měsíc strachovala abych nebyla znovu těhotná (přeci jen by to bylo brzo). Na další injekci už jsem nešla.Taky NEDOPORUČUJI

lennis
27. zář 2008

já si ji dala,jelikož Honzík nechtěl mlíko v době MS, takže jsem chtěla něco, kde to mít nebudu a nechtěla jsem prášky, tak mi dal toto, tak jestli je to v příbalovém letáku, tak to jsem ok a v normálu zatím, jinak mně to nevadí, že to nemám a nedostávám. Druhý plánuju až za 5 let nejdřív!
Jestli se chcete snažit, tak bych si to nedávala. Já neměla nic 2 roky před otěhotněním, manža si prostě dával bacha, pak jsme to jeden měsíc zkusili a byla jsem hned těhotná, takže já budu bez antikoncepce a pokud mimi přijde náhodou dřív, tak přijde a budeme mít druhý 🙂

cazadora
27. zář 2008

nedoporučuji nechala jsem si jí píchnout po šestinedělí a 3měsíce sem špinila nebo krvácela už NIKDY

bajnokova
29. zář 2008

Akojky ja mam taky Depo proveru jsem s ní spokojená žádné problémy akorat po vysazení když jsem chtěla otehotnět tak to trvalo 1.5 roku ted ji mam po druhém díteti znovu a vyhovuje mi to. 😵

konja
6. říj 2008

Ahoj všem.Tak já taky přidám svoji zkušenost s Depoproverou. Po prvním porodu jsem Deporpoveru užívala čtyři roky. Neměla jsem téměř žádné problémy, jen asi dvakrát za celou dobu jsem špinila, ale jinak jsem byla spokojená. Bohužel až teď jsem zjistila, že Depoprovera může mít vliv na váhu, že při Deporpoveře člověk prostě nezhubne ( nějak mě to můj bývalý dr. zapoměl říct 😠 ). Takže to je docela nevýhoda. Ale jinak super pro ženský co nechtěj každý den ďobat přásky, protože jsou stejně jako já zapomětlivci 😉 Depoproveru jsem vysadila v únoru 2007, někdy v květnu se mi vrátila menstruace a hned na druhý pokus jsem byla těhu 😉 . Takže s tím taky naprostá spokojenost,žádný negativní vliv na otěhotnění se nekonal. Teď jsem po druhém porodu a s lékařkou jsme se dohodli, že nejprve zkusíme dvě dávky Depoprovery a potom nitroděložní tělísko (nechci Depoproveru právě kvůli váze). Ale nastala absolutně nečekaná reakce! Po deseti dnech po píchnutí Depoprovery ( jsem devět týdnů po porodu) jsem začala šíleně krvácet. Jelikož to nepřestávalo, tak jsem šla dnes k doktorce a musím Depoproveru vysadit, dostala jsem injekce na stahování dělohy, velké dávky ascorutinu a pokud to do zítřka nepřejde tak mě bude muset nasadit nějaké silné prášky,které by se ale neměli užívat při kojení! Ach jo, jsem si s tou injekcí teda dala ! ☹

zzzena
24. říj 2008

ahojky všechny děvčata co používáte nebo chcete používat DP 🙂 slyšela jsem fůru špatných názorů na DP, ale já si jí nemůžu vynachválit 😉 nešpiním,namám MS,nabolí mě hlava ani nic jiného, je to prostě všechno OK 🙂 já jsem slyšela,že je to dobré pro ženy,které ještě nebrali žádnou antikoncepci, protože když se před DP berou nějaké tabletky, tak už v ten moment máte zvýšenou hladinu hormonů a pak když si necháte píchnout DP, tak se ještě víc zvýší hladina těch hormonů a to vám nadělá velkou paseku v těle ☹ je mi 33 a DP je mojí první a jedinou antikoncepcí v životě 😉 dítě mám jedno a to mi stačí, takže mě neděsí budoucnost s otěhotněním 🙂 jo a ještě jsem zhubla 4 kila, dobrý, ne?.....

lennis
25. říj 2008

tak já jsem taky zhubla i při depoproveře díky kojení, jsem na původní váze před těhu už od 2,5 měs po porodu, Ms jsem dostala 8 měs po ukončení účinku poslední injekce, teď jsem bez anti a tak to i zůstane 😀

pola.h
9. lis 2008

Ahoj, úplně souhlasím s zzzenou. Provera je pro mě naprosto geniální antikoncepce. Poprvé jsem si to nechala píchnout hned po šestinedělí a paráda. Sem tam nějaké zašpinění, které už ale dávno zmizelo. Menzes nemám vůbec. Proveru si píchám už tři roky a nemusím na nic myslet, žádný prášky, jen si to poznačím do kalendáře a je pokoj. Přibrat jsem nepřibrala ani deko a chuť na sex je pořád. Takže já jsem spokojená víc než dost. Záleží na těle a to moje to bere -). Jo a s tím přibíráním... Nebude to holky taky tím, že máte doma malý prcky a už se tolik nehýbete a nesportujete jako dřív??? Když se totiž necpu k prasknutí a sportuju, tak logicky nemůžu přibírat.

slunecnicka11
10. lis 2008

Ahoj, první depoproveru jsem si nechala píchnout v roce 2006 a také to byla poslední. Po injekci jsem měla najednou velké bušení srdce, slabší deprese - stále jsem byla smutná a chtělo se mi brečet. Ta koňská dávka hormonů asi udělala své. Do dnešního dne jsem nezačala pořádně menstruovat, stále špinim, tak 25 dní v měsíci již 1,5 roku. Začátkem léta jsem byla na kyretáži - vyčištění dělohy, to však také nepomohlo. Jsem docela zoufalá,protože jsem chtěla otěhotnět. Nešpiním pouze, když beru norethysteron. Teď mi doktor předepsal Diane 35 a první měsíc jsem také 25 dní špinila. Tak uvidím co bude následovat. Depoproveru bych již nikdy nechtěla a nedoporučila bych jí ani své největší nepřítelkyni. Ivka

makak21
25. lis 2008

Ahojky holky.

Mám dotaz. Za jak dlouho po píchnutí DP jste dostali MS?? Díky 🙂

bajnokova
26. lis 2008

Ahoj Makak 21 po píchnutí Depo provery by jsi měsíčky mít neměla

makak21
27. lis 2008

bajnokova: to jako vůbec?? 😲 tak to je super 😵 😀 co jsem se dočetla, tak vím, že během užívání MS nechodí, ale netušila jsem, že nepřijde vůbec 😅 Díky moc 🙂

bajnokova
27. lis 2008

Ahojky Makak 21 jo je to tak menstruaci nemáš vubec 🙂 je to super mě to vyhovuje 🙂

makak21
28. lis 2008

No tak já jí mám krátce, teprve 2týdny, ale zatím si nemůžu stěžovat. 😵 A bez MS mi to teda taky bude vyhovovat 🙂

aknelikpec
20. únor 2009

Ahojky,Proveru jsem brala 2 roky a ani 1kg navíc...nemela jsem žádné problémy 🙂

verpod
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
popelka23
23. kvě 2009

Ahoj lajlo, já s tím mám špatné skušenosti rok jsem to užívala přirala jsem 15 kg a nemůžu to shodit a pak nežadoucí účinky šíleny . . . radši to ještě prober s lékařem, existuje i antikocepce v pilulkách která se může užívat při kojení, taky jsem jí užívala jen na název se nemůžu vzpomenout . . .

jaaanicka
15. črc 2009

Ahoj holky,s depo proverou mám též špatnou zkušenost,dr. mi jí napsala,aniž by mi o tom něco řekla,píchala mi jí rok,po dvou měsících,pak jsme chtěli druhý,ale nešlo to,první MS jsem dostala až po půl roce,už je mám rok a pořád se nic neděje,takže nezbývá nic jiného než čekat,jestli se někdy zadaří,nebo jak mi dr. doporučila,jít na IWF,takže děkuju paní doktorce a Vám,holky zásadně nedoporučuju!!!!!

mirabela
30. zář 2009

Holky, jsem z toho úplně v šoku, co tu čtu. My se snažíme 2 roky o mimčo, stále neúspěšně, a při laparoskopii mi našli (není to všechno, bohužel) endometriózu. Chtějí mi jí léčit depo proverou. Pak to máme 3 měsíce zkoušet přirozeně a pak půjdeme na IVF. Ale po tom co tu čtu z toho mám dost obavu. Už ty 2 roky čekání na mě nechaly dost stop a kdybych nemohla mít mimčo ještě 3 další roky, tak mě odvezou rovnou do blázince... ☹

Holky, měla jste ji některá na léčení endometriózy? Za jak dlouho jste otěhotněly? Díky.

hanab1
1. říj 2009

Ahoj, já měla taky endometriozu a léčili mi ji noretisteronem půl roku, pak druhá operace a zjistili, že léčba byla neúspěšná, takže nám zbývalo ivf a tam mi řekli, že mě zbytečně léčili a podruhý dělali laparoskopii, že se to stejně nevyléčí. Ale mám dvě kamarádky, co otěhotněly přirozeně i přes endometriozu. Depo proveru jsem si nechala píchnout půl roku po porodu a za dva měsíce jsem přibrala 15 kg ☹ ☹. takže je to svinstvo. Měla jsem i deprese. teď se tech kil snažím zbavit, ale jde to těžko. Ta injekce má prodloužený účinek, takže si myslím, že budeš ráda, když se ti za ty další tři měsíce srovná cyklus. ☹ Jinak jsem asi 3 a půl roku čekala po operacích, jestli se nám to nepodaří přirozeně, ale bohužel, tak jsme šli na IVF a hned na první pokus se zadařilo a máme dvojčátka. 😀 😀 Přeji ti ať se vám to podaří dřív než nám. Hana 🙂 🙂 🙂

free21l
6. říj 2009

tuto antikoncepci rozhodne nedoporucuji.......uz jen proto ze se nemuzete opravdu súpolehat na to ze se vam mesrtuace opravdu vrati po deseti mesicich jak je napsano v letacich kor pokud chcete druhe mimi kdesi jsem cetla ze je mozne ze se mensrtruace vrati i az za 31mesicu-.....

mircka
13. říj 2009

Ahoj, přidám se taky se svými zkušenostmi s touto antikoncepcí. Doktor mi po porodu doporučil. Jím doporučované tělísko jsem nechtěla (1. nechtěla bych cizí předmět v těle, 2. jsme plánovali druhé dítko). Prášky mi nedoporučil kvůli kojení a navrhl DP. S tím, že než se obnoví cyklus na otěhotnění, tak to může trvat až 6 měsíců. Výslovně jsem se jej ptala, zda si případně nepřivodím nějaké komplikace při snaze o otěhotnění. Prý ne. Zpočátku jsem sem tam zašpinila. Pak menses nechodil vůbec. Absolvovala jsem 4 aplikace. Teď už jsem téměř rok bez DP. Menses se mi vrátil cca po 4 měsících. Pravidelně začal chodit až po 6 měsících. A je docela hodně bolestivá, což dřív nebývalo.
Co se týče přibývání na váze, tak když jsem kojila, tak jsem shodila na předporodní váhu. Super. Po skončení kojení jsem v rychlosti nabrala cca 5 kg, která nejdou shodit. Zda je to DP nevím.
Pak je tu řídnutí kostí, o tom se lékař zmínil letmo a prý se to týká starších.
Momentálně jsem ve stádiu, kdy jsem menses nedostala a těhotenský test ne negativní. ☹ Jsem objednaná k lékaři a říkám si, že je to třeba brzy - ani ne týden po vynechání mensesu. Když čtu zkušenosti nejen na těchto stránkách, ale i na jiných, tak docela lituji, že DP jsem užívala. Osobně bych už do ní nešla. I když se domnívám, že částněčně za to "může" lékař - nedostatečně informoval (hoooodně preferoval to tělísko). Docela se podivuju, že mi ji doporučil, když jsem jej hned informovala o tom, že chceme druhé a on mi nabídne antikoncepci, o které se dočítám, že srovnání cyklu může trvat rozhodně déle než toho půl roku a je je třeba i velmi těžké znovu otěhotnět. ☹
Jinak kamarádka ji užívá a je spokojená. Užívá calcium s vitaminem D a chodí na testy. A vše má OK.

swatka
22. říj 2009

Holky taky se přidávám -tuto antikoncepci jsem používala od listopadu 2008 (po porodu 2 mimi)do května 2009(to byla poslední injekce) celkem 3 injekce a absolutně mi nesedla nejen že jsem se cítěla velmi nafoukla a měla jsem bolesti v podbřišku a to dost silné..ale celkově jsem začla trpět i na migrény.Jenže nejvěčí problémy nastaly po vysazení ještě jsem nedostala pořádně MS jen slabě špiním a to už je po vysazení 5 měsíců začla jsem tloustnou(pořad mam hrozny hlad) a rapidně se mi zhoršila pleť -a to teda opravdu hodně ☹ Vůbec nevím jak tet dál no nikomu už tuhle antikoncepci nedoporučuji ..holky kdy se vaše tělo vratilo do normálu?mam porad strach at zas nejsem těhotná -když porad nemám MS a s pletí a přibíraním taky bojuji jak jen to jde a doufam že to bude časem lepší ...nebo měli jste stejné problémy po vysazení nebo jak jste řešili ty nežádoucí učinky vy ...moc dík za odpovědi ..