Depo Provera. Jak jste ji snášely?

lajla
10. lis 2007

holky chtela bych se zeptat tech, co s touto antikoncepci maji zkusenosti,jak jste ji snasely, jake byly negativni ucinky, ale spise bych ty pozitivni 😉 kojim a dnes mi dr pichnul tuto injekci..ale po precteni letacku a nekterych reakci na netu nevim, zda jsem udelala dobre..pry ma hodne negativnich ucinku..hlavne pribirani na vaze..coz me docela depta 😒
tak me poteste 😉

nikyselen
19. říj 2017

@alexkaaa

Ja byla spokojena s nehormonalnim teliskem DANA nic nehlidas,nema hormony..a ja uz hormony zasadne nechci..
Delaji teliska i pro nerodicky 😀

petrunakucharu
21. lis 2017

@lajla Jsem se kvuli Vam zaregistrovala 🙂 Ja mam depo proveru uz nekolik let. Nepribiram,nemam zadne vedlejsi ucinky a za pul roku po vysazeni jsem otehotnela. Ja na ni nedam dopustit. A ze nemam menstruaci jsem jen rada. Doktor by Vam ale mel vysvetlit, jaktoze to nevadi. Me to moje Dr. vysvetlila 🙂

terullia
7. pro 2019

@lajla Já se přiznám, že jsem se sem zaregistrovala právě kvůli tomuhle tématu, tak snad se nebudete zlobit😊. Mám děti už 16 a 13let a po porodu malého, jsem chtěla antikoncepci. Dostala jsem nějaké prášky, po kterých mě bolela hlava 24/7. To si nikdo nedokáže představit. Bylo mi řečeno, že tělo se musí s antikoncepcí sžít a má na to až 3 měsíce, takže já opravdu 4 měsíce s bolestí hlavy usínala, i se s ní budila. HROZNÝ!!! Dýl jsem to nedala. Pak mi moje doktorka vysvětlila, jak funguje DP a že když už další děti neplánuji, můžu jí zkusit. Zkusila jsem a užívám bez potíží už cca 12 let s přestávkami vždy po cca 2 letech, na pročištění. Mám 180cm a po 2 dětech v poho asi 73kg. Jsem veselá, depresivní pouze na podzim😁 a to i bez Depo Provery, takže si myslím, že je to člověk od člověka, jak to kdo snáší, ale je fakt, že mi moje doktorka říkala, že mladým holkám by jí nedala vůbec, že pak dlouho trvá, než hormon vyprchá a je fakt, že když jsem jí vysadila poprvé, tak jsem čekala 19 měsíců, než jsem zas dostala menstruaci. Dneska už jsem zvyklá, vysadím a do 2 měsíců mám rytmus zpět😊. Takže toť za mě, já na ní nedám dopustit, kupuji si už třeba 2 balení a další si píchám sama, ale víc mi jich paní doktorka nepředepíše, páč mě tím donutí přijít zas na preventivní vyšetření. Ví, jak na mě 😁.

lajla
autor
14. led 2020

@terullia já musím říct že za mě depo provera úplně v pohodě, měla jsem ji dvakrát a otěhotněla jsem na první pokus, a to jsem měla i mirenu, po 2m musela pryč, měla jsem strasne stavy, teď mám.ladycomp hormony už nechci a pohoda, jen po porodech šílená ovu a pms