Depo Provera. Jak jste ji snášely?

lajla
10. lis 2007

holky chtela bych se zeptat tech, co s touto antikoncepci maji zkusenosti,jak jste ji snasely, jake byly negativni ucinky, ale spise bych ty pozitivni 😉 kojim a dnes mi dr pichnul tuto injekci..ale po precteni letacku a nekterych reakci na netu nevim, zda jsem udelala dobre..pry ma hodne negativnich ucinku..hlavne pribirani na vaze..coz me docela depta 😒
tak me poteste 😉

monca0030
6. čer 2014

@zuzajda20 držím palečky. Dejte vědět, hned jak se Vám poštěstí :D

evaamy
6. čer 2014

ahoj, já DP užívala 3 roky, vše bez problémů, ale pak jsem (změnila doktorku a u té jsem si pro DP musela do lékárny a pak zpět k sestře, která mi to píchla) si přečetla v čekárně příbalový leták, dočetla se ty hrůzy a přestala to brát. rok mi trvalo než se mi vrátila a ustálila menstruace a hrozně se mi zhoršila plet. jako těhotná bych to nikdy nebrala

zuzajda20
6. čer 2014

@monca0030 Určitě a vy taky 🙂 Budu držet palečky, ať se brzo podaří a vše se ustálí 🙂

carolineg1
27. čer 2014

holky ahoj taky jsem ted byla pro druhou davku injekcwe....koncem srpna mam jit pro treti, ale je pravda ze uz mam 6kg nahore a hrozne mi padaji vlasy, myslite ze je to tim??

milunka21
10. črc 2014

ahoj,já ji brala čtyři roky,po vysazení sem to dostala až za 9 měsíců a po půl roce jsem otěhotněla.menzes sem měla po těch devíti měsících slaboučkej,trval den,max dva.Takže bych se nebála.Já sem s ní byla max.spokojená,jen musíš dávat bacha,většina doktorů nedělá pravidelné testy jestli sedí nebo ne.Mě dělal můj dotor nejdřív test jestli ji můžu vůbec brát a pak každý rok opakoval jestli je vše v pořádku.Nemůžu si ji vynachválit,žádná menstruace,tim pádem na 100% neotěhotníš.Pak to sice trvá když chceš dítě ale zase to ber tak že se na to můžeš aspon v klidu připravit. emoticon PS:pop porodu sem ji brala půl roku ,za dalšího pů roku sem to dostala a za tři měsíce zase otěhotněla. emoticon Menzes zase slaboučkej.Takže nebudu váhat a po porodu ji budu brát zas.Tentorkát dýl,třetí už nechci emoticon

putpuda
29. bře 2015

Ahoj, já měla depoproveru skoro 9 let, po dvou dětech a musím říct, že skoro celou dobu jsem neměla žádné problémy. Menzes jsem měla tak jednou za 6 měsíců a spíš jen špinění. Poslední půlrok jsem naopak pořád krvácela a to tak, že jsem musela vna vyčištění dělohy (kyretáž), prý to bylo tím, že jsem ji měla tak dlouho. Takže po zákroku mi nasadili chloe, nevyhovovala mi, teď mám už skoro rok minervu, ale těžknou mi hrozně lýtka a màm v nich křeče, tak jsme se s p. doktorkou domluvily, že doberu platíčko a zkusíme něco jiného, ale uvažuji zase o depop. a p.d. mi řekla, že v tom nevidí problém. Další plus pro mě byl ten, že mám od mala ekzém a při depop. mi ekzém praktickjy vymizel a teď skoro dva roky, co beru pilule se mi ekzém hrozně zhoršil :(.
Asi se to zkusím. Ale zase mám kamarádku, ta měla depop asi rok a skoro po celou dobu krvácela, takže ono stejně každému sedne něco jiného;)

mujlubosek
31. črc 2015

ahoj.tak po asi 2 letech pridavam poznatek.proveru jsem brala 4 a pul roku.pribrala jsem 30kg (profilovka je pred pribranim! ) prisla jsem uplne o MS,chut na sex jsem cele roky nemela a byla jsem naladova.prodelala jsem 2x rakovinu cipku,endometriozu,srusty,cysty a miomy.v podstate nonstop zanety a mikozy.pulka toho byla pry diky Provere.mam za sebou celkem 7 zakroku za 3 roky.od zari 2014 ji nemam.brala jsem mezitim doted i jine,zadna antikoncepce mi nesedla.pred 2 mesici jsem se rozhodla teda pro "radikalni" krok.mam stribrne nehormonalni telisko a jsem spokojena jako nikdy.nejsem naladova,MS se mi dostavila,citim se ve svem tele lepe,a dokonce i zacinam mit chut na sex.muze jsem tim prijemne prekvapila,a jen oba litujem toho,ze jsem telisko nechtela driv (branila jsem se necemu cizimu v sobe) v breznu 2014 jsem pres Proveru dokonce otehotnela.oba,ja i pritel jsme to nesly hodne,hodne spatne.a musela jsem na preruseni,nevedel nikdo,co by malemu mohlo byt.bylo to strasne..za me ji nikomu,NIKOMU nedoporucuju!!

petule1234
26. zář 2015

Ahoj holky,jen jsem se chtěla zeptat minulou středu dopoledne jsem si byla nechat píchnout Depo mimo cyklus,mohu už ten 7den tedy ve středu mít sex nebo až ten 8den?Děkuji za odpovědi 🙂

marcynqa
9. říj 2015

Ahojte baby... Ja som brala depo proveru rok... Akurát dnes som mala mať ďalšiu injekciu, ale dohodla som sa s mojím gynekológom, že ju vysadím a začnem opäť klasicky tabletkami... Dôvod, resp.dôvody boli také, že počas toho roku som pribrala takmer 20 kg, začala som sa vyhadzovať na tvári, kolkokrat neskutočné peknepovedané prejedanie, každodenné mastenie vlasov, nadúvanie, udržiavanie vody v tele a pod. Ale možno pre niektoré zvláštne, začala mi chýbať menštruácia, cítim sa vo vnutri velmi špinavá, keďže odkedy som začala s depo provera tak som ani nešpinila... Už by som si ju pichnúť asi nedala... Chcela som sa preto aj spýtať ak niektorá z vás má skúsenosti s ňou a kedy sa vám vrátila menštruácia...

dasavildova
10. říj 2015

Ahoj. Ja mam prvni davku..zacala jsem spinit..boli me prsa a dokonce mam tlaky a bolesti v podbrisku. Ale testy mam negativni. Mela to nektera z Vas???

majkoz
10. říj 2015

Nejhorší možná varianta antiko. Měla jsem co se sebou dělat, abych se vrátila do normálu. Už nikdy více....!!!!!

dasavildova
11. říj 2015

Ahoj. Já mam take prvni injekci Depo Provera. Zacala jsem spinit a do toho mě bolí prsa a spodek. Testy mam negativni. Mela nektera z Vas tyto problémy take?

marsina1989
20. led 2016

@majkoz Ahoj holky,musela jsem se zaregistrovat když jsem četla co pisete o DP...Mám ji od července,doktor to hrozně chválil a tak jsem mu věřila.Od té doby krvácení,bolest v podbřišku,naladovost a pribrani na váze... No hrůza.Nikdy bych to už nechtela.Lituju že jsem se nechala zvyklat.Chápu,že někomu sedne a jinému zase ne...ale proč pro tyhle případy nemají něco na vyrušení účinku teda nechapu.Mám totálně rozhazeny hormonální profil a myslím si,že už jsem od těhlech experimentů vylecena!!!

laras_baby
29. kvě 2016

@marsina1989 Ahoj, já se také nechala přemluvit doktorem a nyní trpím a fest (deprese a váha-držím dietu abych nenabírala), můžu se tě zeptat, jak dlouho ti trvalo než si se vrátila k normálu?

haniiii
30. kvě 2016

@laras_baby Ahojky já mám taky čerstvou zkušenost..Mám doma 9 týdení holčičku a před dvěma týdny mi můj gyn. píchl tuto antiko. Říkala jsem mu, že chci něco šetrného, protože bychom chtěli za rok znovu pokoušet štěstí a snažit se o miminko. Samozřejmě mě o žádných nežádoucích účincích neinformoval..Když jsem si přečetla doma diskuze na internetu, málem mě omývali. Od minulé středy špiním, od pátku krvácím..Ani nevíš, jak jsem naštvaná a zoufalá.. ☹ ☹ Mám toto krvácení brát jako MS, která je vyvolaná Depo Proverou, MS, která by stejně přišla, a nebo nežádoucí účinky?

marsina1989
30. kvě 2016

Holky,ja začala také špinit a později krvácet... měla jsem slušný deprese a 8kg nahoře mě taky nepřidalo...od mého gynekologa jsem odešla,delal,ze je to moje chyba a že mě upozornil.Coz nebyla pravda.Haniiii,prala bych ti jen obyčejnou ms,dle mé zkušenosti ti to ale nesedlo a máš to samé co já...My také chtěli po vynechání účinku miminko ale bohužel jsem celkem 7 měsíců krvacela.V lefnu mě došla trpělivost a šla do čáru,kde mě pan doktor pomocí estrogenu a progesteronu zkopíroval na 3 můj cyklus,a až teď je teprve vše v pořádku.Kdyby záleželo na mém doktorovi,tak krvacim ještě teď.UZ NIKDY VICE:O:O:O

marsina1989
30. kvě 2016

@laras_baby 3mesice injekce +5mesicu krvácení,pak následovala léčba 3 měsíce....samo by se to nesrovnalosti...Vím,ze jsi chtěla slyšet něco jiného ale bohužel.

marsina1989
30. kvě 2016

@laras_baby jo a dieta ti moc nepomůže...já se totiž spíš zavodnovala☹

laras_baby
30. kvě 2016

@haniiii to nevím, já krvácela měsíc. Jedinou radu mám , jez železo.

laras_baby
30. kvě 2016

@marsina1989 mě dieta pomáhá držet váhu alespoň na stejném čísle. Jinak stoupá.. Jsem lymfatik (otoky nohou), čili kontraindikace jako prase a ten blb mi to píchnul, ač to věděl?.
Také už chodím jinam. Ale DP se musí se zmetabolizovat=jsem v polovině jejího účinku a modlím se.

haniiii
30. kvě 2016

@marsina1989 Hm, tak to je bomba..Říkám si, že bych si zašla do lékárny a koupila si aspoň kopřivový čaj. Jen nechci moc pokusovat, protože plně kojím..Hlavně víš co, já měla problém s dlouhými cykly a nepravidelnou MS, musela jsem chodit na agolutin, pak brát utrogestan, 2 krát jsem potratila a doktor mi doporučí tohle svinstvo? Se asi zbláznil..Mít na to povahu, zvednu sluchátko a pěkně mu poděkuju..

marsina1989
1. čer 2016

@haniiii to se ti nedivim...mě můj nynější doktor řekl,ze se to nemá vůbec píchat ženám,co ještě chtějí otěhotnět a ten můj věděl,ze děti nemám.Co na to říct?!Když si ale dodnes do lékárny a reknes jim,ze kojis tak ti poradí...třeba.Ja vyzkoušela vse...od těhotenských vitamínů,pres Ascorutin až k bylinkami jako je Maca a nepomohlo nic,az zásah hormonů.Preji ti,at se ti vše vrátí k normálu...Jo a hlavně, že ti dieta pomáhá,me nepomohlo nic...pribírala jsem snad i ze vzduchu☹

marsina1989
1. čer 2016

@laras_baby Tak můžeš být ráda,ze jen měsíc...mě nepomohlo ani železo...nic!Jen hormony...pak to bylo o.k.Nálada na bodu mrazu celou dobu

marsina1989
1. čer 2016

@laras_baby Ono krvácet skoro třičtvrtě roku nepřidá na náladě nikomu... Tenkrát mě doktor řekl,ze jsem hormonálně v přechodu po té injekci...ve 27 letech.To hrůza,co je to za svinstvo.

laras_baby
2. čer 2016

@marsina1989 to jo, ale jednu chvíli byla deprese taková - rozjelo mi to poporodní blues, že jsem dostala antidepresiva. Ta neberu a snažím se existovat. Nová gyn mi řekla, že už tuto anti nedávají kvůli velmi často se vyskytujícím nežádoucím účinkům. To krvácení je děsné, 3/4 roku tedy mazec. Na jednu stranu jsem ráda, že nejsem jediná, kdo trpí. původní gynekolog mě měl za exota, když jsem volala co mám jako dělat. Ale antikoncepční účinek super ne? Buď člověk krvácí, anebo vlivem deprese nemá chuť na nic, natož na sex! 😀

marsina1989
2. čer 2016

To máš pravdu,nejdrive jsme se tomu taky smáli...už víme,jak má fungovat antikoncepce (sarkasmus).Můj předchozí gynekolog,me měl za pokusného králíka a vždy mě odpalkoval s nějakými léky na vyčištění dělohy a pod...Já se vůbec Divím,ze je to povoleny...nebo ať je,ale ať řeknou všechny proti,pro jsem od něj slyšela dost.Antidepresiva?taky dobrý,tak já to zvládla sama...sice Lituju okolí,byla jsem fakt nesnesitelná ☹A to mě ještě můj doktor gynekolog radil otěhotnět,s anoovulacnimi cykly díky injekci a 1mm výškou sliznice kvůli krvácení:Onechápeš prostě,jak tohle doktor může rict.Tak hlavně aby jsi vše zvládla,po porodu to ke štěstí taky nepřidá...Místo toho aby jsid užívala miminka máš deprese,to je fakt hnus...

marsina1989
2. čer 2016

@laras_baby To máš pravdu,nejdrive jsme se tomu taky smáli...už víme,jak má fungovat antikoncepce (sarkasmus).Můj předchozí gynekolog,me měl za pokusného králíka a vždy mě odpalkoval s nějakými léky na vyčištění dělohy a pod...Já se vůbec Divím,ze je to povoleny...nebo ať je,ale ať řeknou všechny proti,pro jsem od něj slyšela dost.Antidepresiva?taky dobrý,tak já to zvládla sama...sice Lituju okolí,byla jsem fakt nesnesitelná emoticonA to mě ještě můj doktor gynekolog radil otěhotnět,s anoovulacnimi cykly díky injekci a 1mm výškou sliznice kvůli krvácení:Onechápeš prostě,jak tohle doktor může rict.Tak hlavně aby jsi vše zvládla,po porodu to ke štěstí taky nepřidá...Místo toho aby jsid užívala miminka máš deprese,to je fakt hnus...

haniiii
9. čer 2016

Tak já musím říct, že jsem pila poctivě kopřivový čaj (na vyčištění), brala vitamín C (zeslabení krvácení) a normálně to zabralo. Ťuk, ťuk. Někdo si možná může myslet, že to byla náhoda, ale už po 4 dnech jsem krvácela daleko méně, až jsem postupně úplně přestala. Pevně doufám, že v srpnu, kdy by měla tato báječná 😠 injekce "přestat" působit, nasadím kontryhel, možná i drmek a budu se modlit, aby ta srágora z mého těla co nejrychleji odešla a já mohla třeba za rok normálně otěhotnět.

marsina1989
11. čer 2016

@haniiii třeba jsi šťastlivec...já zkoušela Ascorutin,kontryhel,macu a prostě nic...kopřivu jsem pila taky☹pak jsem po pochopila že potřebuju opravdu zásah lékaře ,že se s tím moje tělo samo nesrovnalosti.

haniiii
13. čer 2016

@marsina1989 No moc bych si to přála. Zatím - ťuk, ťuk vše je v pořádku. Ani necítím na sobě nějaké změny. Dokonce jsem zhubla další kilo a půl. Fakt bez cvičení jen se procházím s kočárkem. Také jsem zvědavá, kdy pak přijde MS. Zatím pořád plně kojím, takže to může být i ovlivněno tím. Ráda bych kojila aspoň do 8. měsíce, ale naplánuj si to, viď? Za jak dlouho ti od poslední injekce přišla MS?