Depo Provera. Jak jste ji snášely?

lajla
10. lis 2007

holky chtela bych se zeptat tech, co s touto antikoncepci maji zkusenosti,jak jste ji snasely, jake byly negativni ucinky, ale spise bych ty pozitivni 😉 kojim a dnes mi dr pichnul tuto injekci..ale po precteni letacku a nekterych reakci na netu nevim, zda jsem udelala dobre..pry ma hodne negativnich ucinku..hlavne pribirani na vaze..coz me docela depta 😒
tak me poteste 😉

lajla
autor
10. lis 2007

opravdu nikdo? ☹ ☹ ☹

robi
11. lis 2007

ahoj, ja jsem to mela asi jako 17ti letá. tri mesice jsem nemela menstruaci (coz si myslim, ze je spatne, protoze zenska ma menstruovat), dost jsem pribrala (taky to pricitam tomu, ze jsem nemela MS a byla celkove nafoukla, neodchazelo ze me co melo), takze ja bych do toho uz nesla.
kamoska ji mela taky: porad spinila (ne MS, jenom spineni skoro kazdy tyden) a jednou zacala silne krvacet pri sexu, takze taky zadna pozitivni zkusenost.
je mi lito, jestli jsem Te zklamala, mozna to na kazdou pusobi jinak. ja jsem nemela MS vubec a kamoska skoro porad. muj nazor na jakoukoliv antikoncepci: uz nikdy! jsou to hormony a svinstvo. brala jsem to skoro 8 let a uz bych to nepolkla.

lajla
autor
11. lis 2007

robi tak to jsi me opravdu moc nepotesila 😒 a tys to mela pichnute jen jednou? jen se divim, ze ti to dr pichnul(a) protoze je to urcene pro zeny co maji po porodu..taky je pry potom problem s otehotnenim, vidim, ze jsi 18tt, drzim moc a moc pesticky
a po tech trech mesicich jsi uz byla oka?jestli jsi zhubla atd. a jestli se jeste muzu zeptat..kdy jsi zacala poprve pocitovat negativni ucinky?

jabrunko
11. lis 2007

ja by som teda tiez zvolila nieco menej pohodlne a nie take nadprirodzene 🙄 hormony a kto vie co v tom je este 😝 vobec by som sa nedivila, ze to telo neprijme a budu z toho len problemy ...

robi
11. lis 2007

lajla: mela jsem to pichnute jenom jednou, kdyz jsem chtela antikoncepci, tehdy jsem to tolik neresila. a mela jsem to v cca 17-ti letech (ted je mi 26), takze je to davno, tehdy jsem nejake otehotneni neresila... a taky to myslim bylo levny.
uz si to fakt moc nepamatuju, ja jsem odjakziva byla silnejsi, takze mozna to tloustnuti bylo jenom z mala pohybu a hodne jidla. jenom si pamatuju, ze jsem asi pul roku mela rozhozenou MS, uz je to davno a ja uz jsem stara baba 🙂
ale netrap se tim,uvidis, jak to na Tebe bude pusobit a kdyz to bude spatny, tak dalsi si uz nenechas pichnout.

lajla
autor
11. lis 2007

robi diky moc..aspon me to ted prinuti neco delat 😉 to vis po porodu neni postavicka jak byvala 😉 jestli ty jsi stara baba, tak co jsem potom ja 😉 (28)ta MS byva rozhozena u vetsiny HA, takze s tim pocitam
mej se krasne a at ti vsechno dobre dopadne

marusch.mat
13. lis 2007

To že žena musí menstruovat , je dnes již překonané. Pokud bereš HA, nenarůstá děložní sliznice a tůdíž se děloha nemá od čeho čistit. Jde jen o zvyk. Já Depo proveru užívám už 3 roky. Bez problémů. Ale bohudík, patřím k menšině, které problémy nedělá. 🙂

monci.j
18. lis 2007

lajla: já jsem používala Depo proveru asi rok a půl po porodu ... už při užívání mě přišlo divné že nemenstruuji, ale zase jsem si říkala kojíš .. žádná křeč, ale opravdové problémy přišly až ve chvíli kdy jsem depo proveru vysadila, menstruovala jsem třeba i 40 dní pak 3 dny pauza a znovu ... asi si dokážeš představit co to dělalo s mým tělem a psychikou samozřejmě také ... Mudr. ke které jsme chodila to absolutně nezvládala řešit, takže jsem změnila mudr. a bylo mi vysvětleno že k tomu aby žena menstruovala tak jak má jsou potřeba dva hormony a depo provera v mém případě tvorbu jedno z nich úplně odbourala, a tím pádem jsem to měla buď pořád nebo vůbec ... no prostě mazec ... fyzicky jsem byla v té době totálně rozhozená, imunita na houby, no děs .. ve finále po vyzkoušení různých preparátů se osvědčila antikoncepce Diane 35 která má velmi vysokou hladinu hormonů a právě ty mi zase v těle obnovily tvorbu toho hormonu co mi chyběl ... ale to se zjistilo až asi po 3/4 roce trápení a zkoušení různých variant ... no když to shrnu tak bych depo proveru rozhodně nedoporučila ani své největší nepřítelkyni protože to bylo fakt hrozné a trvalo mi vlastně celkem 3 roky se dostat do normálu .. díky bohu. No asi jsme tě moc nepotešila, ale tohle je má zkušenost .. ☹

marusch.mat
18. lis 2007

Když ono je to těžké. Třeba po prvním porodu jsem užívala běhe kojení Exluton a bylo to bez problém. Po druhém porodu jsem při Exlutonu každých 14 dní krvácela, hodně silně, bolestivě a 7 dnů. Proto jsem šla do té Depo provery, jiná možnost pro mne nebyla. Ale také ji nikomu nedoporučuji, každý se musí rozhodnout sám.
A jen tak mimochodem při kojení se smí užívat právě jen ty antikoncepce, které obsahují jen ten jeden hormon. 😉

marie_m
18. lis 2007

lajlo, NEDOPORUCUJU!!! ja ji mela asi pred 8 lety a mela sem celkem problemy, pocinaje tim, ze jsem x mesicu nemela mesicky, konce urologii, kde me vysetrovali pro bolesti a krece bricha, uz nevedeli, co se mnou, tak me tam poslali a pan dr mi rekl, ze nejsem prvni, co tam sem a mam depoproveru, fakt jsem si s ni uzila a nikdy vice...
..ale kazdej jsme jinej a snasime veci ruzne..majka

llenda
22. lis 2007

Brala jsem Depo proveru po prvním porodu a týden jsem měla křeče v břiše,pak to bylo v poho a celou dobu bez menzes.Po druhém porodu jsem měsíc špinila a pak úplně v poho taky bez menzes.A teď po třetím jsem měsíc špinila,ale už je klid.Uvidím co bude dál,šla jsem teď na 2 injekci.
Ale jinak si na to nemůžu stěžovat. 🙂

mmar
22. lis 2007

tak já měla po porodu taky Depo-Proveru, za celé dva roky užívání jsem nemenstruovala ani nešpinila, ale vůbec jsem neměla chut na sex, padali mi vlasy, přibrala jsem asi 6kg,která jsem nemohla zhubnout i když jsem intenzivně cvičila. Po vysazení trvalo přez rok než jsem dostala menstruaci a to hodně nepravidelnou, vše se upravilo po Utrogestanu(3 měsíce), který jsem začala brát protože jsme chtěli druhé mimi. Najednou jsem krásně shodila i ta přebytečná kila, přestali mi padat vlasy a vše je O.K.Tuto antikoncepci rozhodně nedoporučuji 😖

llenda
26. lis 2007

mmar:to jsem nikdy neslyšela ten Utrogestan.To jsou klasické tabletky? a kolik stojí? S Depo proverou jsem sice zpokojena,ale až na ty kila navíc. 😒

lennis
27. lis 2007

taky mám depo proveru a musím říct, že vlasy mi padaly 3 měs po porodu, ale to je normální a moc mi vyhovuje, že není menses, malej vůbec nechtěl mlíko v době menstruace, takže jsem se rozhodla pro tuto antikoncepci. Za první 3 měs jsem shodila 9kg samovolně, takže s tím přibíráním já nesouhlasím, jsem 2kg pod váhou než jsem otěhotněla a to "žeru" jak zjednaná včetně sladkýho, což jsem normálně nemohla. Díky bohu za kojení 😀

mmar
27. lis 2007

Utrogestan jsou tabletky na úpravu cyklu, není to antikoncepce 😒
Lennis, mě to že jsem nemenstruovala taky nevadilo, ale problémy nastaly až když jsme chtěli druhé mimčo, většinou je pak problém s návratem menzes a ovulace. Já to dostala až po roce po vysazení a to hodně nepravidelně proto jsem začala brát ten utrogestan. a je spousta holek, které s tím měli problém třeba 2-3 roky. Pokud ti tato antikoncepce vyhovuje, tak jedině dobře 😉

llenda
29. lis 2007

Škoda že to není antikoncepce.Já jsem otěhotněla za rok a 6měsíců po poslední injekci.Ale s tím jsem počítala,že to nebude hned. 🙂

m.c.
30. lis 2007

. Tak jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat. no já jsem si ji nechala píchnout před 14ti dny a teď 4.den špiním 😒. Doporučil mi ji můj Dr., ségra ji má už půl roku a je spokojená, žádné vedlejší příznaky, žádná MS. Tak jsem zvědavá jak ji budu snášet já, docela se bojím toho, že budu krvácet dlouho 😠 . Na další injekci už teda nepudu, přečetla jsem si až potom co jsem si ji nechala píchnout, kolik vedlejších účinků má 😖 .

lennis
30. lis 2007

mmar chci tuhle injekci jen co budu kojit a možná, že asi tak do 11 měs. věku malýho, pak už mu to třeba nebude tak vadit, pak už nechci nic, 2 roky před otěhotněním jsem neměla nic a pak jsme jen jednou zkusili a bylo to tam 😀 , manža už umí, takže na úpravu cyklu budu mít dost času, ale jsem na tyhle věci vcelku odolná,nikdy jsem neměla problémy s žádnými léky či prášky, tak snad to bude oK. Jinak Dr mi doporučoval nějaký prášky, ale já si vyžádala injekci.

mmar
1. pro 2007

No já jsem taky nikdy žádné prášky nepotřebovala a cyklus jsem měla úplně ukázkový, při prvním dítěti jsem otěhotněla taky hned, ale kojila jsem dva roky, takže jsem měla Depo- proveru dva roky, počítala jsem s tím že bude působit ještě půl roku po vysazení 😒 , ale netušila jsem, že budu muset ještě další půlrok čekat na úpravu cyklu 😠 Po dalším půlroce jsem otěhotněla 😉 Tak všem držím palečky at je vše O.K a bez problémů 🙂

gedren
1. pro 2007

Segra depo proveru mela X let a asi OK, ale ted ji kamoska lekarka rekla, ze to je strasny svinstvo, tak taky vysadi a prejde na prasky...

lili01
2. pro 2007

já jsem ji měla taky po porodu asi rok.vyhovovalo mě sice,že nemusím myslet na prášky-abych nezapomněla,ale už bych ji nechtěla.po porodu jsem byla jako laňka,ale jak jsem přestala kojit po 9.měsících,tak jsem začala přibírat 2kg měsíčně.dr mě řekla,že se ty hormony ve mě hromadily a projevilo se to až po ukončení kojení rychlým přibíráním.zůstalo mě 10kg,kterých jsem se nemohla zbavit.cyklus se mě spravil do 3měsíců po vysazení depoprovery.
teď v druhém těhu jsem shodila 6kg,ale to jen proto,že mě bývalo špatně.takže až se miminko narodí,už do žádné provery nepůjdu
ale každému vyhovuje něco jiného,takže to je jen můj názor

siloe
3. pro 2007

mmar:ten Utrogestan ti předepsal/a/ normálně mudra?? ....já jsem taky měla s proverou celkem problémy...3 měsíce žádná potom hodně sporadicky /klidě i za 60,40 nebo i za 10dní/...byla jsem za mudrou,ten mě dorazil tím,že se mě hned zeptal,jestli už jsem měla od vysazení ms? /po roce od vysazení!!!!/..já na to,že sice jo,ale že je hodně nepravidelná.A on,že to je v pořádku a víc to neřešil...říkala jsem,že se snažíme o druhé mimi,ale bylo to bez reakce. Teď se snažíme víc jak rok a půl,měřím se a nemohu si naměřit ovulaci,ms si chodí,kdy chce. Myslíš,že by bylo řešením změnit mudru?..já už fakt nevím ☹ 😒 😠

mmar
5. pro 2007

Siloe, tak já bych DR. určitě vyměnila 😠 . Se mnou to začal gynekolog řešit hned jak jsem se zmýnila, že chceme druhé dítě, hned mi nasadil Utrogestan na 3 měsíce a prý budto za tu dobu otěhotním nebo pošle manžu na spermiogram. Ale menstruace se mi krásně srovnala, měřila jsem si taky BT a ovulace byla taky. Po dobrání Utroše jsem si řekla, že počkám další měsíc, jestli to dostanu i bez léků pravidelně a taky že jo 😀 No a další měsíc jsem to nedostala už vůbec a ted jsem ve 23tt.

kaaterinkaa
5. pro 2007

Můžu se zeptat, měla jste některá po injekci depo provera měsíčky stále? Já to myslím tak, že jsem 3 měsíce a 3 týdny po porodu. Na kontrole po šestinedělí jsem gynekologovi řekla, že stále krvácím, bylo mi řečeno, že jsou to stále očistky, tak jsem to neřešila. Pak jsem dostala injekci, po které se konzistence krve změnila, čili asi měsíčky. Ty ale trvají bez jediného dne doposud. Měli jsme lítání s malým, tak jsem si řekla, že to nechám až na kontrolu teď koncem měsíce, ale když čtu, jaké jsou s ní potíže, docela mám hrůzu z kontroly.Děkuji za odpověď

horty
5. pro 2007

Podle mě je to humus, krvácela jsem po tom 3 měsíce v kuse!!! Pak mi museli píchat jiné injelce, aby mi to zastavili. A když jsem přišla k jiné doktorce, tak ta mi řekla, že to dává maminkám, co už nechtějí děti a navíc to prý málokomu sedne.
Takže NEDOPORUČUJI.

kaaterinkaa
5. pro 2007

horty a ty injekce ti dávali jak dlouho, než se ti to vrátilo do normálu?

horty
5. pro 2007

Injekce pak byly tři tři dny po sobě.

siloe
5. pro 2007

horty:fakt maminkám,které už nechtějí mít děti?? 😖 🙄 ...no to je humus...muj mudra se na nic neptal ani mi k tomu neřekl,že pak můžou nastat potíže 😠 ....to,že jsou po ní potíže s otěhotněním jsem se dozvěděla na netu,ale až už jsem ji měla píchnutou ☹ ..takže fakt maras..myslím,že doktoři by nás mohli trochu poinformovat 😖

eleanor911
5. pro 2007

holyk tak to jste mě docela vyděsily s tím,že jste měly problémy otěhotnět dýl jak rok 😲

já ji měla tky a samozřejmě tky celou dobu problémy,pořád jsem slabounce krvácela nebo špinila,mezitím tak 2dny pauzu a zas nanovo 😠 a ty moje stavy,děs 😖 psychicky vynervovaná,vzteklá,unavená,koncem třetího měsíce se to zlepšilo,tak jsem si řekla,že už se to asi srovnalo a zkusila jsem ji znovu,chyba!!!!opakovalo se to samé 😝 takže já chudák celé léto 😠 a zase se to koncem 3tího měs srovnalo,ale už jsem se na to vykašlala...

plánujeme další mimi snažilkovat v létě,tak jsem si říkala,že 3/4roku bude stačit 😒 a teď se tu dočítám 😢 jinak jsem přibrala celkově asi 5kg,ale já si nestěžuju,potřebovala bych ještě pár kilo 😀ale taky je to tím,že večer u PC jen žeru do noci 😅 takže za sebe NEDOPORUČUJU!!!!

moje kamarádka ji naopak užívá několik let a je naprosto spokojená,řekla mi,že její dr jí říkala,že tato HA vyhovuje jen 1/3 žen a ona tam asi patří,navíc je nějaká lhůta po ukončení užívání,že jste ještě chráněné,ale ona otěhotněla do 4měs po ukončení a mělo to být asi 6 měs a to ji doktoři říkali,že je úplně neplodná 😀 díky té antikoncepci...

kaaterinkaa
6. pro 2007

Opravdu ta injekce sedne asi málokomu, ale jediný, co mě zaráží je, že gynekologovi jsem řekla, že jsem s menstruací měla již dříve potíže a že chci antikoncepci, abych mohla kojit a která vyhovuje ženám po porodu a on mě právě od všelijakých pilulek odrazoval. V příbalovém letáčku je toho opravdu také dost, co se může vyskytnout, takže já už na další injekci nejdu. Horty:díky za odpovědi