Depo Provera. Jak jste ji snášely?

lajla
10. lis 2007

holky chtela bych se zeptat tech, co s touto antikoncepci maji zkusenosti,jak jste ji snasely, jake byly negativni ucinky, ale spise bych ty pozitivni 😉 kojim a dnes mi dr pichnul tuto injekci..ale po precteni letacku a nekterych reakci na netu nevim, zda jsem udelala dobre..pry ma hodne negativnich ucinku..hlavne pribirani na vaze..coz me docela depta 😒
tak me poteste 😉

janca.mareckova
4. kvě 2010

Ahojky holky.
Chtěla jsem se zeptat vás, které jste tuto antikoncepci měli...... Já blbka jsem si ji nechala píchnout už 2x (nemůžu si na ni stěžovat, špatě mi není a vedlejší účinky taky žádné) ale dočetla jsem se, že se i po vysazení nemůže dosti dlouho otěhotnět....... Jaké máte s tímto zkušenosti? Díky moc

bajnokova
4. kvě 2010

Ahojky tak to je bohužel pravda vím to z vlastní zkušenosti,po narození první dcery jsem si to nechala píchnout taky jsem s tím byla maximálně spokojena pak jsem to vysadila a otěhotnění nám trvalo skoro 2 roky to mi pan doktor neřekl jinak bych s tím počítala , tak mám věkovej rozdíl holek od sebe 5 let -což jsem chtěla dřív , bohužel .Ted po druhé dceři to beru zase třetí už neplánujem 😅

mhaw
5. kvě 2010

Ahojky! Pročítám příspěvky a žasnu spíše nad prací lékařů- gynekologů. Jedni vše bagatelizují, druzí zavrhují, ale v podstatě nikdo nic neřeší a informace nejsou. Moje zkušenost je taková: Depo-proveru mám již více než 6 let. Stejně jako všechny antikoncepce má některé vedlejší účinky, může způsobovat osteoporózu aj. Od začátku,co antikoncepci používám,tzn. i pilulky atd, mi lékař doporučil užívat např. Caltrate. Je to Ca+Mg+Zn s vitaminem D. Občas na jaře Ascorutin- vitamin C s rutinem- krátkodobě. Po celou dobu užívání nemenstruuji, což mi max vyhovuje, ale: proveru užívám až po tom, co jsem se rozhodla, že mi 2 děti stačí. Podařilo se mi s ní shodit přebytečných 26 kg, protože mě celý měsíc nic neomezuje, dnes jsem čtyřicátnice, dá se říct, že spokojená Nic to nemění na tom, že- co ženská, to prototyp. Od toho jsou ti naši doktoři, aby poradili a pomohli vybrat. Znám i hodně ženských, kterým provera fakt nesedla. Doporučuji jen jediné, buďte zvědavé, ptejte se a nenechte se odbýt.

tresnice
23. kvě 2010

Dobrý den Lajlo,depo provera mi byla píchána čtyři roky a žádné problémy jsem neměla 😉 . Menstruace nebyla hned po první iněkce a na váze jsem nepřibrala ani deko. Přeji vám hodně zdaru s touto antikoncepcí 😉

nadka758
7. čer 2010

@marusch.mat
já ji brala kdysi a taky žádný problém a teď sem se k ní vrátila,jen mě překvapilo,jak ji zdražily

janca.mareckova
22. čer 2010

Máte některá i pozitivní zkušenost s otěhotněním po depo proveře??? Jde mi o to: začátkem měsíce července bych si měla jít dát píchnout další dávku, ale tak v březnu příštího roku ( tj. za 8 měsíců ) by jsme se chtěli pokusit o další miminko......Mám si zajít na gyndu pro jinou antikoncepci, či nechat tělo vážně odpočívat od jakýchkoli hormonů???????

katka_21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vojtisek2007
8. pro 2010

ahojky, já jí "beru" už přes dva roky, injekce je na tři měsíce a vychází mě asi na 350,-Kč. Ze začátku po první injekci jsem asi 14 dnů slabě špinila, tak jsem zobala k tomu ascorutin a pak celý dva roky teda zatím v pohodě 🙂 nemám vůbec menzes, jen s tím otěhotněním po tom mi můj gyn říkal, že jsou větší problémy, než když přestaneš zobat pilulky, že než se vrátí cyklus do normálnu tak třeba i půl roku, rok.....já už další dítě v dohledné době neplánuju, tak mi to nevadí. Já jsem teda naprosto spokojená. Při druhým jsem taky měla prášky - cerazette, krvácela jsem často a nakonec přes antiko+kojení jsem otěhotněla....🙂

katka_21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makak21
19. únor 2011

Já jí brala přeš rok a půl a naprostá spokojenost. Sice jsem i něco málo přibrala, ale nemyslím si, že by to byla vina provery 😅 😝 v jídle jsem se neomezovala a hold mám dispozice 😝 😀 Poslední injekci jsem si nechala píchnout loni v červnu a menses jsem tedy zatím nedostala, ale nehrotím to, počítala jsem s tím 😉 V týdnu mě čeká cesta na gyndu, ať s tím trošku hnu a začne se mi tělo dávat do normálu 🙂 Ale s antiko samotnou naprostá spokojenost 🙂

merryferry
8. pro 2011

ahojky dala jsem si poprve tri mesicni inekci koncila mi 25 listopadu a ted je 8ho prosince a jeste jsem nedostal menstruaci!!! jak vam to dlouho trvalo nez se vam menstruace vratila´??

katharin
5. led 2012

ahoj,me to trvalo skoro tri mesice,ale pak jsem si k ni vratila,protoze mi vyhovovalo nemit ty svy uzasny dny,ted mam od srpna telisko Mirenu,kdy menses taky neni a nemuzu si to vynachvalit,po propoctech to vychazi daleko lip nez prasky a hlavne to pohodli,ze nemusim pocitat kdy muzu do bazenu a kdy ne to je super.

katharin
5. led 2012

a ohledne toho otehotneni,tak mi doktor tehdy rekl,ze ikdyz si ji necham jen jednou pichnout,tak je tam doba od 3 do 36 mesicu,ze nemuzu otehotnet.Kdyz jsem si ji brala poprve v roce 2007 tak jsem platila necelou stovku,ale pak uz to zacali zdrazovat a naposled asi pred rokem to bylo neco pres 300Kc

martinecka20
5. čer 2012

Depo-proveru jsem měla asi 4 roky a teď mám velký problém s mens. Z D-P jsem přešla na prášky loni asi v květnu. MS byla celkem v pořádku, i když se doktor divil, že jsem ji dostala hned první měsíc. Podle něj první měsíc nic, druhý špinění a třetí mens. Byla jsem tedy ráda, že je to u mě abnormálně v pořádku 🙂
V červenci jsme se s partnerem rozhodli, že úplně vysadíme HA a necháme to náhodě. Hned první měsíc po vysazení prášků mens. nepřišla. Od té doby chodím na kontroly. Pořád dokola prášky na vyvolání - injekce na zastavení.... Utrogestan mi pomohl jen první měsíc, další už nic... Až jsem se rozhodla, že to tak nenechám a naštvaná na tuto antikoncepci, jsem začala brouzdat po internetu a hledat.... Našla jsem (prý přírodní) kapky GYNEX, které jsem si po poradě s doktorem objednala v internetové lékárně a šla do toho. 3x denně 7 kapek a hned první měsíc menstruace. Sice jsem ji měla asi 16 dní a šla na zastavení, doktor mi to dál zakázal užívat, ale já měla radost z toho, že to konečně přišlo.
Po dalším měsíci, kdy mi jeho metody nepomohly, jsem mu řekla, že ty kapky ještě zkusím, když už jsem si je koupila a od něj bych jen potřebovala mens. zastavit, když to bude potřeba. První měsíc po znovuzačátku si na to tělo asi muselo zvyknout a mens. se nedostavila. Druhý a třetí měsíc to bylo přesně jako hodinky... ani jeden den zpoždění (4 - 5 dní) a nijak bolestivě a ne ani moc silně nebo slabě... prostě ukázkově. No teď to mělo přijít ten třetí měsíc a já začala uvažovat o tom, kdy bych to přestala brát (přece jen už mám třetí lahvičku) a tak jsem snížila dávkování na 3x 5 kapek... dnes je to týden co mám zpoždění a já doufám.... test jsem si zkusila udělat v sobotu ráno, ale nic tam nebylo. Nevím jestli je to brzo, ale doufám, že ano. :-/ Doktor mi řekl, že nemá smysl k němu chodit na krev dřív než za 10 dní od prvního dne zpoždění, tak to plánuji na začátek příštího týdne... Sice pořád doufám, ale po té době se bojím, že je to asi např. chyba ve snížení dávkování atp...

majka1976
23. srp 2012

Ahojte, mě doporučila MUDr Depo proveru po porodu první dcery v roce 2001 - 4 měsíce jsem pořád špinila, nebylo mi dobře, 5.měsíc jsem musela jít na čištění dělohy a zůstala jsem bez antikoncepce ☹ Teď už bych si ji nedala. Ale každý na to může mít jinou reakci.

verunnecka
25. říj 2012

já injekce beru 5 let s přestávkopu kdy sem vysadila kvůli otěhotnění (plánovaném)trvalo to půl roku,a hned po porodu zase začla.sice menstruaci nemám ale nemám na výběr. hormonální antik.v tabletách brát nemůžu a nejakým náplastem nevěřím,danu sem měla a nesedla mi.takže u mě jedině depo provera

andysek111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dudla13
25. led 2013

Moje zkušenost je taky negativní, když na mě dr vybafl ještě na křesle při kontrole po šesti nedělí tak co jste si vybrala za antikoncepci? vyrazil mi dech, protože jako novopečená mamina se šest týdnu starým mimčem doma, kdy jsme se se sehrávali jsem opravdu neměla čas brouzdat po netu a hledat si antinu. Řekla jsem mu tedy ať mi něco doporučí a beze slov prostě vypsal lístek...? Dostala jsem injekci a teď po měsíci ze kterého už dva týdny menstruuji a to silně s bolestmi nebo co vlastně to mám, se dozvídám co za sajrajt v těla vlastně mám! K tomu ještě nulová chuť na milování, neustálé chutě, které ani z těhotenství neznám, chodím cvičit třikrát týdně na bosu a zumbu a neshodila jsem ani deko!!! a to žádný jedlík nejsem. Předtím pro mě kontrola hmotnosti žádný problém nebyl... Nevím, kolik z toho co se mi teď děje můžu Depo-Proveře připsat, ale další rozhodně nechci!

moravanka
9. únor 2013

Pro me super, zadna menstruace, pribirani, vedlejsi ucinky, absolutne nic. Beru ji jiz 10 let, mela jsem jen malou pauzu (Julinka)

luckysuy
6. dub 2013

Já bych osobně tuto injekci nedoporučila. Nechala jsem si ji píchnout v 15 ted uz je mi 30 a výsledek toho byl 30 kg navíc za 3 měsíce jsem nabrala, nemuzu mít děti a k tomu mi ještě vypadali vlasy a to vše díky jedný zasraný antikocepční injekci, asi pujdu žalovat svého gynekologa. Mějte se holky 😕

jennyska
17. pro 2013

Ahoj @luckysuy @moravanka @dudla13 @verunnecka @martinecka20 @majka1976 @katharin @merryferry @makak21 @vojtisek2007 @janca.mareckova @nadka758 @bajnokova @tresnice @mhaw a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s antikoncepcí při kojení do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/antikoncepce-pri-kojeni/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě procház tímto obdobím u sebe a na MK hledají radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den!
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

zanka36
6. led 2014

Dobrý den, DEPO INJEKCI BERU UŽ 4 ROKY,,jen se chci optat, týden před další antikoncepcí mi začalo bít špatně,doktorka mi oznámila že sestřička mi dala špatný termín..Udělala mi prohlídku a ani na ultrazvuku nic nenašla.Nevolnosti se oběvují chvílema, jedla bich, mám spřevrácený spánek.Bolí mě prsa a mám občas divný pocit v podbříšku, dělala sem si mama testy ale oběvují se mi pořád 2 proužky 1sylný a druhý slabí a začala sem přibírat.. jediný co mi doktorka řekla: mno i bez menstruace mužete otěhotnit a žádná antikoncepce není 100procenstní... Mužete mi tu poradit??Před 10 lety mi taky řekli že nemužu mít děti a doktorka si myslela že mam otok na aječníku, jenže ten otok chodí do 3třídy 😕 ...

monca0030
13. únor 2014

Tak já na injekci byla třikrát spokojená. Podařilo se mi i při ní shodit všechna těhotenská kila plus ještě dalších 7 navíc. Takže mám méně než jsem mívala. Teď mi končí a měla bych jít na další, ale to už nepůjdu nechám tělo pročistit a uvidíme za jak dlouho se nám podaří další mimi. Snad to bude než budou synovi 3roky teď mu bude za měsíc rok

beruska1974
3. bře 2014

injekci jsem si dala píchnout jednou a litovala jsem hodně dlouho ....14dní v pohodě když pominu velké chutě na jídlo-neustálý hlad 10kilo jsem přibrala poté menstruace si chodila jak chtěla týden třeba jen špinění nebo slabý menzes a 14dní v kuse silný menzes(byla i hospitalizace 3dny nutná) dále silné bolesti hlavy a zánět žil pomalu rok tyto problémy 😖 nedoporučuji lékařka při hospitalizaci v nemocnici říkala že každému nesedne tato injekce a někdo má problémy později i když jí ze začátku dobře snáší(viz má kamarádka která až nyní po 4letech má veliké problémy a vše naznačuje tomu že injekce jí uškodila)

mujlubosek
13. dub 2014

maminky..smim se vas optat,mela nektera s Depo proverou ten problem,ze mela zanety,mikozy a jine problemy co se tykalo spodku?ptam se proto,ze ji mam 3 roky a byla jsem vzdy spokojena,ale kamaradka mi nasadila brouka,zda to,co se mi deje neni diky ni..myslela jsem,ze je to imunotou,ale co kdyz to je fakt ji?dekuju za nazory 😵

monca0030
18. dub 2014

@mujlubosek Tak to opravdu netuším. Zkoušela jste se ptát své gynekoložky?

monca0030
18. dub 2014

Nějak to tu utichlo.Ale chci sem napsat jak je to se mnou. Na tu další injekci jsem nešla ms se objevila hned po jejím učinku a nedávno jsem měla už druhou. Je tedy pravda mám to mnohem slabější než dříve,ale zayse delší. Včera jsem byla na kontrole na gyndě a strašně se bála co mi řekla. Pak jsem odcházela spokojená. Prý se mé dělo stím dobře popralo. To že ms je slabší na tom má vliv prý injekce i porod a kojení,ale je to v pořádku měla jsem zatím dvě a pravidelné. Dokonce mi řekla,že teď o víkendu budu ovulovat a koncem víkendu by měl nastat nejlepší bod kdybych mohla otěhotnět. Může to být hned a může to i trvat,ale hlavní je že tělo mi funguje jak má. Nemám problém s ms ani s ovulací tak se mi oddychlo. emoticon

zuzajda20
4. čer 2014

@monca0030 Můžu se zeptat, jak si dopadla? Byla ovulace? Já jsem byla na poslední injekci loni v květnu a teď poslední dobou se mi asi ms začala více objevovat, ale bylo to spíše takové špinění s trochou krve a včera jsem asi dostala poprvé normální ms, teda alespoň doufám. Myslíš, že je to dobré znamení, že už se mi ta ms objevila? chystám se příští týden k dr. a chceme se snažit o druhé, tak snad je to na dobré cestě

monca0030
4. čer 2014

@zuzajda20 Ano ovu jsem měla. Když jsem pak očekávala další ms. tak se nedorazila 14dní měla jsem bolesti jako kdybych ms měla a pak jsem myslela že se zadařilo ikdyž jsem nevěřila že by to tak rychle bylo možné. Nikdy jsem neměla takové zpoždění. Testy mi vyšli negativní. po 14dnech jsem začala špinit vždy jen poránu pak nich takto asi 4dny a pak dorazila ms tu jsem měla dokonce 8dní na což jsem také zvyklá nebyla. Tak nevím předtím jsem měla ms pravidelnou je také možné že to bylo ze stresu měli jsme ted nějaké trable tak to asi ovlivnilo i ms. Uvidím jaký bude další měsíc. Tak jsme se domluvili že ještě chvíli počkáme až to pár měsícu bude uplně pravidelné a pak třeba po vánocích bychom se začali snažit. Po pravdě si chci užít alespon pár měsíců toho že se mi podařilo zhubnout. :D Ale určitě si myslím,že jakmile dorazí ms tak je to na dobré cestě. Hlavně se musí věřit. Já věřím,že určitě než budou malému tři tak budu těhotná :D alespoň doufám

zuzajda20
4. čer 2014

@monca0030 Tak v to doufám i já, ale už se mi to trošku rychleji krátí, malá měla 2 roky v dubnu, tak mi zbývá méně času, ale snad je to na dobré cestě a půjde to, budu v to doufat a snad se nám oběma brzo podaří 🙂