Femcap a jiné moderní "pesary". Máte zkušenost?

listicka77
5. bře 2009

Ráda bych si pořídila femcap (www.femcap.com). Moc by mě zajímalo, zda má někdo zkušenost s ním a nebo s podobnými výrobky, našla jsem např. ještě Lea contraceptivum - http://www.medisave.de/index.php
Za zkušenosti (třeba i zprostředkované) budu velmi vděčná. 😉

dadat1979
3. čer 2013

Ahoj, na gyndě po mně chtějí tři stovky za kontrolu, jestli ho mám dobře, že jim to pojišťovna neproplatí a 500 za vyšetření k potratu, kdyby se to nepovedlo... Takže asi tolik k ochotě doktorů podporovat novou antikoncepci :-/

andy1986
4. čer 2013

@dadat1979 tak to teda nevím co máš za gynekologa, ale můj gynekolog mi bezplatně změřil čípek a zkontroloval zda pesar sedí, bylo to teda v rámci preventivní prohlídky, ale i kdybych šla mimo ni, myslím, že by chtěl max. těch 30Kč. Celej proces(měření i kontrola nasazení) mu netrval dýl jak 5 min..být lékařem, tak bych se styděla si za tohle vzít tolik peněz..ale lidi jsou různý bohužel 😒

andy1986
4. čer 2013

holky, teď mají na pesarfemcap.cz velkou akci na femcap a contragel maj už jen za 250Kč!

dadat1979
4. čer 2013

Při vší úctě, reklama je tu placená... To sis založila účet jen kvůli propagaci eshopu?

Jinak je fajn, že tvuj doktor je v pohodě, ale napsala jsem svou zkušenost, protože jinde to holt může být jinak :-/

zuzka84
11. čer 2013

ježiš, ať žije vstřícné jednání na koníkovi 😝 . mě teda přijde info od @andy1986 přínosné
A gynekolog , který si řekně tolik peněz za to, s tím, že to pojišťovna neproplácí ,tak to je fakt kabrňák , asi nejlepší široko daleko 😝 . Z takového přístupu lékaře je mi úplně špatně 😒

dadat1979
12. čer 2013

@zuzka84 Ahojíček, ježišku, promiň, já zapominkala a nebyla sluníčková, fujíkyfuj... 😨 😅 😎

zuzka84
13. čer 2013

@dadat1979 , nikdo nechtěl abys byla sluníčková . to si trochu pleteš pojmy. každopádně musíš být asi šíleně milá osoba 😝 😀

qristinqa
21. čer 2013

Ahojte, neviete mi poradit? Krcok maternice mam velmi nizko, nemusim ani cely prst a uz som na nom, Nebude mi zavadzat, nebudem ho citit ja alebo priatel? Nemate podobnu skusenost?
@eficenka
@ivca001
@nikca78
@fiaaalkaaa

cervena_vila
3. črc 2013

Je tu nějaká žena se zakloněnou dělohou, co ho používá? Dnes premiéra a docela mě otravuje ten zvednutý okraj - stojí přímo v cestě.

dadat1979
4. črc 2013

@cervena_vila Zeptej se svého gynekologa, ne?

cervena_vila
4. črc 2013

@dadat1979 Tam jdu až za rok 😉
Když jsem se ptala naposled, ťukal si na čelo, že pesar viděl naposled v sedmdesátých letech.

kacena795
7. srp 2013

Ahojte.. po prečítaní všetkých možných názorov a fór na nete som si femcap teda tiež kúpila.. prvé dva dni som teda bojovala s tým ako to dostať tam kde to má byť, asi je trošku nevýhodou že mám krátke prsty, nejak som tú zadnú časť nedokázala dostať za čípok, on mi tam vždycky zavadzal v tom aby som femcap dostala úplne dozadu.. ☹

po mojich dvojdňových útrapách ma ale dneska napadlo skúsiť ho chytil medzi ukazovák a prostredník a v ľahu sa mi to konečne podarilo 😵 mám ho tam už pol dňa a ani sa nepohol z čoho som úplne nadšená!! takže baby ktorým to tam nejde dať, nevzdávajte to a skúšajte všetky možné polohy a úchyty!!

už sa teším keď to s priateľom vyskúšame naostro 🙂

ivulla
27. srp 2013

@qristinqa jsem na tom stejně.... ☹ včera femcap přišel a první pokus se moc nepovedl... ☹ Pro mě o.k. Já o ničem nevím, ale manželovi to zavazelo, až bolestivě. Zkoušelas to už taky?

zabzulka
27. srp 2013

ahoj, také mám femcap, tu největší velikost, používala jsem cca půl roku, zavádění jsem se musela naučit, chce to čas a praxi, ale podle mě fungoval dobře..teď jsem se na to nějak vyprdla 😉

ivulla
29. srp 2013

Holky, já jsem z tohodle tak v šoku, že to musím posalt dál. Fakt mě nenapadlo, že se tohle může stát... ☹ Dítě opravdu jedině přivázat k noze. Tohle sice zjevně nikdo nehlídal, ale to je fakt vteřina kolikrát a dítě je fuč... 😝 Děcka vymyslí fakt cokoliv. Co vymyslelo tohle, začíná cca na 1:10 ... naštěstí to dopadlo dobře! Díky za takový lidi... 😉

https://www.youtube.com/watch?v=KMYrIi_Mt8A
ivulla
29. srp 2013

😝 Tak takhle to dopadá, když má člověk otevřených víc diskuzí v různých oknech... 😀 To opravdu patřilo jinam... Nicméně, i tak poučné, leč s tématem to vskutku nesouvisí... 😉 Takže se omlouvám... 😅

zabzulka
9. zář 2013

@zabzulka jinak holky, tak mě napadlo, mám ještě skoro plný contragel, asi pětkrát použitý, plný více než se 2/3..tak jestli někdo potřebuje, za 100,- Kč ho přenechám + 30,- poštovné.. expirace 05/2014 🙂

santhaliq
1. říj 2013

Ahojte, tak po prečítaní pár diskusií som nabrala odvahu a chystám sa objednať si FemCap, dnes som bola u gynekológa sa ho opýtať, aké má s ním skúsenosti. No po reakciách niektorých žien, som svojho gynekológa trochu otestovala. Povedala som mu, že už HAK brať nechcem, či by mi vedel odporučiť nejakú inú metódu. So sestričkou sa začali smiať, či mi nešibe, že či si chcem rátať plodné a neplodné dni prípadne mám kázať partnerovi nech si nakúpi zásobu kondómov 😲 Zostala som veľmi prekvapená z tejto reakcie, ale aj tak som sa s malou dušičkou opýtala na FemCap, reakcia bola podobná opäť sa začali smiať, potom doktor zvážnel a povedal mi, že je to len pre ženy ktoré rodili, lebo je to vraj obrovské a ja to dnu nedostanem (?!?) a má to spoľahlivosť nízku - uviedol niekde okolo 85% (?!?). Plus ešte spomenul teliesko DANA a podotkol, že to je tiež len pre ženy, ktoré majú po pôrode, pritom viem, že na trhu sú už aj telieska pre nerodiace ženy. Zostala som dosť znechutená z jeho neochoty mi vysadiť HAK. A chcem sa popýtať na vaše skúsenosti s gynekológom a či je to ozaj také "obrovské" pre ženy ktoré nerodili a podobne 🙂 Ďakujem

mayaotzin
5. říj 2013

@santhaliq od takoveho doktora bych hooodne rychle utekla.

mayaotzin
5. říj 2013

Mámt u na prodej Femcap ten pro "matky"
je pouze vyvareny, zkusila jsem to s men. kaliskem a zjistila, ze ja na to zavadeni jsem takovej lempl, ze jsem tohle ani neriskla. Tak kdyby nekdo chtel ozvete se.

santhaliq
7. říj 2013

@mayaotzin už sa chystám ho zmeniť, akurát hľadám nejaké alternatívy, nech nejdem z dažďa pod odkvap 🙂 len ma zaujímalo, či ste mali niekto podobné skúsenosti aj vy u svojho gyn? Bojím sa, že pred objednaním FemCap-u ho zmeniť nestihnem a budem musieť ísť k nemu na kontrolu, či správne sedí 😠

petkula
7. říj 2013

@santhaliq mně dr. taky jinou možnost než HAK nenabídl ale naštěstí to není takový neotesanec, aby se takhle vysmíval 😒 Taky jsem zvažovala pesar i tělísko ale nevím, že by byl pesar až po porodu. Myslím, že je hodně rozšířený v Anglii a USA a tam ho určitě používají dřív než po porodu. Nicméně, obě metody jsem nakonec zavrhla, protože pesar je vlastně kondom pro ženy ale musíš ho mít delší dobu v sobě (myslím, že 6 hodin) a tělísko by mi taky vadilo. Takže zbývá už jen metoda plodných a neplodných dnů (když pominu kondom).

mayaotzin
7. říj 2013

tak pesar rozhodne neni kondom pro zeny. On existuje i kondom pro zeny a je to hnus 🙂)

santhaliq
7. říj 2013

@petkula Ak sa môžem opýtať, prečo si obe metódy zavrhla? Ja zvažujem aj kúpu Cyclotestu aby som to mohla kombinovať s FemCap-om, na samotné plodné neplodné by som sa asi neodvážila spoliehať..
Plus ma napadla taká vec: môže sa FemCap používať, ak má žena problémy s krvácaním po styku? Doktora sa už aj bojím na to opýtať :D tak snáď sa nájde nejaká duša aj s takýmto problémom :D (teda nie že by som to niektorej priala 🤐 )

petkula
7. říj 2013

@santhaliq pesar jsem zavrhla, protože by mi vadilo ho mít tak dlouho v sobě, navíc prý ta manipulace s ním není moc jednoduchá a z tělíska jsem měla strach, že by mi mohlo časem zarůst a ta spolehlivost taky není moc vysoká. O cyclotestu jsem uvažovala ale přece jenom stojí 4 tis. a je to pořád jenom jakýsi lepší teploměr s pamětí. Kdyby měl ještě nějaké další funkce nebo kdyby stál do 1000 Kč, tak ho koupím ale takhle si budu raději měřit BT obyčejným digitálním, stáhnu si do mobilu program na vyhodnocení ovulace a bude to podobné.
@mayaotzin Já jsem to myslela tak, že to funguje na podobném principu - akorát materiál je asi pevnější a nasazuje si ho žena. Ale netušila jsem, že existuje přímo kondom pro ženy.

balar
13. říj 2013

@santhaliq Z takového doktora se mi zvedá žaludek! stačí pročíst několik studií ke zjištění, že pearl index femcapu je 7,6 u "nepoučených" žen. Výrobce udává účinnost 96% - 98% při dodržování zásad použití. Pravděpodobně se pan "doktor" zapomněl v 80tých letech, kdy zde byly jiné pesary s nízkou účinností. Kondom pro ženy má udávanou opravdu nízkou účinnost a navíc to nevypadá moc hezky.. čouhá to ven a pro mě fuj.

balar
13. říj 2013

mimochodem, účinnost kondomů při "perfect use": 98%!!!. V širokých studiích 82%-90%
viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Condom#Effectiveness

kaaacatko
24. říj 2013

Ahoj holky, mám koupený femcap ... už jsme ho párkrát používali, ale nevím, co je špatně - po milování je úúúplně na jiném místě, než by být měl 😀 a to jsem přesvědčená, že nasazený je vždycky dobře ... je můj milovaný takový "dlouhán"? Nebo? Poraďte ☹

janie96
16. lis 2013

Ahoj, uvažuji o koupi Femcapu, ale pořád váhám. Je určitě bezpečný? Neotěhotním? Kvůli zdravotním problémům nemohu brát hormonální antikoncepci, přítel to sice toleruje, ale na kondomy si stěžuje. Chtěla bych to nějak vyřešit a toto se mi zdá jako dobrá varianta. Jaká je nejkratší doba co se Femcap musí umístit před stykem? jaké máte zkušenosti? 🙂

ditabb
17. lis 2013

@janie96 Ahoj, já si femcup pořídila v létě. Používali jsme ho s contragelem a k tomu přerušovaná soulož, s umístěním jsem problém neměla, nikam se neposunoval a vyndávala jsem ho vždy až po doporučené době a momentálně jsem v 9 týdnu těhotenství a těšíme se na miminko🙂tak to je má zkušenost. Ale kdyby ho chtěl někdo vyzkoušet, ráda ho vyvařený prodám, po porodu se k němu už asi vracet nebudu🙂))