Femcap a jiné moderní "pesary". Máte zkušenost?

listicka77
5. bře 2009

Ráda bych si pořídila femcap (www.femcap.com). Moc by mě zajímalo, zda má někdo zkušenost s ním a nebo s podobnými výrobky, našla jsem např. ještě Lea contraceptivum - http://www.medisave.de/index.php
Za zkušenosti (třeba i zprostředkované) budu velmi vděčná. 😉

skyewillowe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kutty
20. dub 2015

Ahoj všichni, tak jsem také přešla po dlouhých úvahách na pesar Femcap - dlouhé roky jsem se ládovala HA, odrovnala si imunitu a pak dlouho úspěšně používala kondom. Současnému příteli ale nevyhovuje, tak jsme se rozhodli pro tohle. No, pesar jsme zatím použili dvakrát, poprvé byl nasazený nejspíš správně, podruhé už si tím nejsem jistá. Ne že by mi nějak zavazel nebo byly nějaké potíže, ale co jsem si ho vytáhla, jsem uvnitř trochu citlivá, kolem žaludku mám divné tlaky a pocity. Sice cítím, že je to i trávení (dámy prominou, trochu prostě prdím), ale i tak jsem trochu nervózní. Do večera bych sice ještě stihla lhůtu na Postinor, leč podle internetu už by pro mě neměl význam-za předpokladu že už jsem těhotná už nezabere (od posledního styku je to teď cca 16 hodin). Mátě někdo zkušenosti s nepříjemnými pocity po vytáhnutí pesaru (poprvé jsem měla jen trochu bolavý poševní vchod, což se mi stává, když přítel vypustí "bojovníky" dovnitř)? Jako na potvoru jsem si zpětně počítala ovulační dny, a sice je to orientační, protože mám nepravidelnou menzes, ale samozřejmě jsme se zrovna trefili ☹ tak by mě zajímalo, jestli je to jen pesarem nebo jestli už vnímám nějaké hnízdění dělohy a tak (ne že by se mi těhotenství hodilo, to fakt ještě ne)...

kutty
20. dub 2015

ještě bych dodala, že pesar byl namatlaný Contagelem a při vytahování pesaru po cca 6 hodinách ze mě teklo hodně čiré tekutiny (ať už to bylo ze mě, rozpuštěný gel a sperma, "vůni" to mělo charakteristickou 😀 ) ale stačí kapka a je vymalováno, že...

lenaw
24. dub 2015

@jajia ...vyměnila bych gynekoložku ;), pořídila jsem si nedávno pesar Femcap a zatím ho jednou cvičně použila. S nasazením nebyl nejmenší problém ( ve dřepu). potom prstem zkontrolovala, zda ucítím přes prostředek kloboučku čípek a taky lehce zatahala za poutko, drží dobře...při vyndávání jsem uvolnila napřed okraj a pak vytáhla za poutko...ocenila bych delší prsty http://pesar.cz

mikopa
20. črc 2015

Ahoj dámy, kdyby měla některá zájem o koupi Femcapu velikosti S + contragelu (oba zcela nové, nevyzkoušené), dejte vědět. Leží mi zbytečně doma 🙂

thalia
13. zář 2015

Ahoj, rovněž mám doma nepoužitý Femcap (největší 30 mm, po vaginálním porodu) a Contragel, oboje koupeno letos v lednu, ovšem ten měsíc jsem otěhotněla, tak na něj vůbec nedošlo a nějak upadl v zapomenutí. Pouze osobní předání v Brně, více po IP.

hedicek
13. zář 2015

Nechci nijak strašit, ale má zkušenost je taková, že jsem s femcapem hned napodruhé otěhotněla. A to i přesto, že byl nasazen správně 🙂 Takže zase taaak odvařená bych z něj asi nebyla. Navíc jsem měla obrovský problém s vytahováním, protože mám daleko čípek a nemohla jsem na něj dosáhnout. Z toho jsme měla poprvé docela solidní hysterák a musel mi ho vytahovat chudák manžel.Jenže na druhou stranu je to snad jediná antikoncepce, která není hormonální a nepříjemná jako kondom, tak nevím☹

marice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikifren
24. lis 2015

Ahojte, mám doma Femcap 2 dny... a zatím teda nejsem moc nadšená, nevím, zda ho mám zavedený správně, přijde mi, že se vevnitř nějak podezřele moc točí... měl by držet napevno ne ?

zlutykonik
29. led 2016

Zdravím vás a jen se přidávám k těm, které přes tuto antikoncepci otěhotněly. Už bych tomu asi nevěřila.

klara_vit
13. únor 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Chtěla bych používat něco nehormonálního. Teď používáme kondom, ale četla jsem o pesaru FemCap. Používáte jej a jste s ním spokojené? Věříte jen pesaru nebo ne a co Vaše zkušenosti? A Vite kde by se v Brně dal sehnat?

klara_vit
22. únor 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Ahoj nevite kde by se v Brně dal koupit pesar Caya připadně Femcap?

mikopa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klara_vit
26. čer 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

super napišu pm o nějake info mužu?

drafspiva
12. črc 2016

Ahoj femcap jsem zacala pouzivat po porodu. Používala jsem ho přesně podle návodu a hned na první ovulaci jsem otehotnela. Takže bohužel nedoporučuji.

danyht
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinafl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
khavlik10
11. říj 2016

Ahoj, chtela jsem se zepat jak je to s orgasmem, jestli se nic nemeni pri pouzivani pesaru 🙂

novisek
13. říj 2016

Já na ty pesary nejsem... jelikož jsem díky tomu otěhotněla... :D

lluczinka
21. únor 2017

Ahoj holky...ráda bych se s vámi podělila o svoji zkušenost s Femcapem. Pořídila jsem minulý rok, používala jsem jej zhruba 2 měsíce. Se zaváděním jsem nějak velký problém neměla, používala jsem k tomu i spermicidní gel. Ale za ty 2 měsíce jsem zjistila, že jsem těhotná a nyní už máme doma 4 měsíční holčičku 🙂)) Takže za mě je to dobrá věc na otěhotnění 😀 Takže pokud si opravdu nepřejete otěhotnět, nedůvěřovala bych tomu. Já jsem teď nakonec moc ráda, že se to stalo. Ale nedokážu si představit, že by se mi to přihodilo, když jsem ještě byla na škole...Na netu jsem žádnou jinou špatnou zkušenost nenašla, takže je možné, že jsem výjimka...

kristypeckova
17. srp 2017

Mám na prodej nejmenší velikost S.

marusacekk
7. zář 2017

Ahoj, kdyby měl někdo levně Femcap ( 30 ) i s gelem na prodej a chtěl se ho zbavit , tak prosím dejte vědět ;). Díky. 🙂

zlutykonik
14. zář 2017

Já můžu nabídnout 22

thea21
14. zář 2017

Ahoj holky. Já používám Femcap cca 2 roky a jsem s ním spokojená. Dřív jsem brala HA, a to od 15 let do nějakých 23.. Pak mě začaly bolívat nohy, začaly se mi dělat křečové žíly a často jsem měla křeče. Musela jsem je vysadit a už nikdy více. Nela jsem strašnou pleť, cyklus se mi srovnával skoro rok. S přítelem jsme přešli na kondom, ale ten nám neseděl a pak jsem narazila na video o Femcap a objednala ho. Myslím, že to není úplně nejvhodnější např. pro mladší holky, které ještě tolik neznají své tělo a nemusí si ho zvládnout zavést. Ale pokud člověk trošku ví, kde je čípek a dokáže ho nahmatat, určitě to lehce zvládne! Je prima, že si ho můžete dát klidně pár hodin před stykem, takže to neruší romantiku jako kondom🙂 Pak jen myslet na to si ho nevydávat 6 hodin po styku a je to. Těhotná nejsem, hormony mám ok a vím, že do sebe necpu svinstvo jako s HA. Každá antikoncepce má své plusy a mínusy a žádná není 100%, člověk si musí vybrat co mu vyhovuje.

snehurka200
17. zář 2017

Zdravím. 🙂 používala jsem pesar Caya správně a stejně si příroda udělala svoje. Takže za mě pesar NE, pokud by vám nevadila nějaká ta "nehoda".

lorakv
7. bře 2019

Ahoj holky, nenajdu tu někoho, kdo by se podělil o zkušenosti?

letadlo13
4. črc 2019

Můžu obnovit diskusi? Právě dorazil Femcap a začínám to trošku řešit. Jiná antikoncepce, kterou bych mohla využívat v podstatě neexistuje. Nikdy jsem nebrala žádné hormony a začínat s tím fakt nebudu. Tělíska taktéž, takže zbývá kondom, pesar a symptotermální metoda. Vyšel mi pesar, přerušovaná a časem snad ta symptotermálka, jenže teď s malýma dětma není možné tu teplotu sledovat nějak rozumně, aby to dávalo smysl. Ovšem otěhotnět fakt nehodlám, za poslední 4 roky mám 3 děti 🙂 fakt stačí. Stačí kouknout na manželovy trenky, a hned jsem těhotná. Holky tu psaly, že stejně otěhotněly, je vás tu takových víc? Chyba se stala kde?

whiterose13
16. led 2020

Pesar Caya velmi doporučuji, pokud chcete otěhotnět. Měla jsem ho měsíc, právně jsem ho zaváděla, používala spermicidy a přes to jsem otěhotněla. 😡

uzivatelkapetra
14. črc 2020

Obnovuji starou diskuzi a prosím o zkušenosti s pesary? Je lepší vaginální nebo cervikální?
Potřebuji minimálně rok neotěhotnět a bojuji s pcos a konečně se začíná dařit ten boj vyhrávat a nechci si to zprasit nějakou HA.

Děkuji