Femcap a jiné moderní "pesary". Máte zkušenost?

listicka77
5. bře 2009

Ráda bych si pořídila femcap (www.femcap.com). Moc by mě zajímalo, zda má někdo zkušenost s ním a nebo s podobnými výrobky, našla jsem např. ještě Lea contraceptivum - http://www.medisave.de/index.php
Za zkušenosti (třeba i zprostředkované) budu velmi vděčná. 😉

mark333
17. lis 2013

@mayaotzin
ahoj, mas jeste na prodej ten femcap? diky Marky

arkajudy
28. lis 2013

Ahoj holky, jsem vdecna za tuto diskuzi. Jen nevim jestli jsem přehlédla nebo jste o tom nepsaly , ale zajimalo by me- kdyz je po akci a mam to mit nasazene ještě 6 hodin-muzu se jit osprchovat a umyt se i vevnitř?

luciezru
14. pro 2013

@nikca78 Ahoj, můžu se zeptat, zda potom pesar otáčíš do správné polohy? (delší krempou dozadu) Nebo ho necháš tak, jak jsi ho zavedla? Taky mám tenhle problém a jediný způsob, jak se mi pesar podaří nasadit, je kratší krempou napřed. Předem díky za odpověď.

balar
17. led 2014

@luciezru Ahoj, na stánce http://www.pesarunas.cz/nejcastejsi-otazky je vysvětlené to s tím přetáčením a jak na to, aby femcap sedl jak má. Snad to pomůže ;)

pajka333
20. led 2014

Ahoj holky, teda jak to tak pročítám 🙂 Používám FEMCUP už rok, zatím těhotná nejsem, ale je pravda, že s přítele do toho provádíme přerušovanou soulož 🙂 Jednou se mi stalo, že jsem ho taky našla až bůh ví kde a úplně utekl...Navíc z přítele vypadlo, že ho občas cítí a není to příjemné :-/ Bohužel ale nedokážu vymyslet lepší způsob antikoncepce ☹ S tím nasazováním už mám celkem tréning. Nejdřív sem si prohmatala pochvu, našla si děložní čípek a teď už vím, kde přesně ten čípek je a jestli to sedí 😉 Jakmile se tam zoriantujete, nasadíte to úplně napohodu 🙂

pajka333
20. led 2014

Škoda, že do diskuze nepřispívají chlapy, zajímali by mě ty názory 😀

violetak
23. led 2014

@la_patata
Ahoj 🙂 stalo se mi to dneska taky. Ráno jsem šla vyndat pesar a co nevidím, že si tam dělal přes noc nějaké svoje akrobacie. Co teď? Neoplodnila tě tahle událost? 🙂 Nevím, jestli to mám ponechat osudu a spolehnout se na to, že se tam otočil až v noci, anebo pro jistotu loupnout postinor do žaludku (ikdyž je to pěkná srajda) 😖 😅

tttttt
4. únor 2014

Ahoj holky, prosím o radu, je normální, že při vyndání se femcap úplně převrátí - tzn., že zmizí žlábek a je z toho jedna "mistička"? Nebo by měl držet tvar furt?

jmenujisestella2
20. únor 2014

Zdravím, tak mi dnes FemCap s Contragelem přišli. Mám z něj velkou radost, a ta luxusní krabička, no prostě mmmm 😀 Při prvním zavedení se mi uplně přetočil, takže jsem měla vršek ''mističky'' s poutkem směrem k čípku. Pracně jsem ho vytáhla a zkusila znovu zavést, tentokrát v ležící poloze. Ta mi vyhovovala víc. Napodruhé se mi to už podařilo správně, i při zkoušce držel dobře 🙂 takže mám radost, i když to ještě bude chtít cvik. Jen mám trochu obavy, co mi na to řekne přítel 😀

jmenujisestella2
20. únor 2014

@arkajudy Jo to by mě taky zajímalo....podle mě by to nemuselo vadit, když to nebude silným proudem. Ale dělala bych to až po těch 6ti hodinách, protože jestli k tomu používáš Contragel, tak ten je vodou rozpustitelný, tudíž by se vymyl a pokud by to bylo moc brzo, spermie by ještě třeba nemusely do té doby vytuhnout 😀

halyinka
26. kvě 2014

Zdravím dámy🙂.
FemCap používám už několik měsíců a zatím vše funguje jak má. Střídam ho s diafragmou Caya. Můj nejoblibenější postup je takový, že ho večer aplikuji a po případném milování jdu si dopřát klasicky sprchu (pozor, ne výplach) a aplikuji dávku krému Pharmatex. Takže pak jsem případně připravená na další kolo 😉 . Samotně bez styku Pharmatex nevytéká a mám jistotu navíc, že to ty spermie lip zabije. Ráno FemCap vyndam. Někdy ho nosím v sobě 48hodin, protože se mi nechce ráno vyndávat pokud sex nebyl. Plýtvá se pak Contragelem. Pokud se k tomu přidá přerušovaná, tak to má účinnost podle mě jako HA. Ze začátku ho partner cítíl ale ted si prý zvykl.
Myslím si, že moje gynekoložka by me z největší pravděpodobností odrazovala od této metody anikoncepce. Její reakce na menstruační kalíšek byla dost přehnaná a to je to mladá bába. No jo, když jim něco sype penízky, tak to propagují, to je jasné.

cinkapalacinka
10. čer 2014

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, jestli se nasazováním a vyndáváním nemůže poškodit pochva (myslím tím nějaké rýhy, nebo něco podobného? Nechci do sebe cpát hormony, tak přemýšlím o zdravější alternativně.
Děkuji za odpověď a všem, co sem přispěly. 🙂

favofrenki
15. čer 2014

@tttttt To se mi stává taky, bohužel k dr na rady jdu až v pátek tak pak napíšu. Mě zase překvapilo že ze mě nevytéká sperma tak jako při nechráněném sexu. Manžel se směje že je to tím že je vše za pesarem 😀
Já ať se snažím jak chci tak mi přijde že ta delší část je blízko a manžel to při sexu cítí.

lulka5
22. čer 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné aplikovat Femcap s contragelem a před sexem se ještě osprchovat? Žádný výplach, jen normální sprcha. Nenaruší to nějak funkci toho contragelu?

lulka5
24. čer 2014

Tak jsem se snažila, ale Femcap je v mém případě nepoužitelný - mám čípek hrozně na stranu, jakoby zabořený do stěny. Takže PRODÁVÁM Femcap i s Contragelem. Kdybyste měla některá zájem, ozvěte se🙂

dumutrikocek
11. črc 2014

@lulka5 ahoj, je ještě na prodej? a jakou máš velikost?přemýšlím o něm díky

pavla19
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evcaroztoky
2. zář 2014

@halyinka jsem ráda za tuto dizkuzi. Objednala jsem si Femcap i Conrtagel, tak jsem zvědavá, až do konce týdne dorazí. Přesně můj dokror nebyl moc rád, že jsem přestala s HA a chi vyzkoušet něco jiného a bez hormonů. Prý mechanice v pochvě nen moc dobrá,ale že HA je přáčinou trombózy, rakoviny to nikdo neřeší.

halyinka
3. zář 2014

@evcaroztoky Drzim palce, at jsi spokojena🙂.

evcaroztoky
4. zář 2014

halyinka děkuji zítra jdu na poštu a pak hned zkouška

evcaroztoky
5. zář 2014

halyinka : Tak první pokus bez úspěchu. Klobouček jsem nedostala ani dovnitř. Asi jsem moc sevřená a taky mi přijde, že ,,suchá,, Bude to asi dlouho trvat než to půjde a nebo budu muset zandavat až při vzrušení nevím)))) jsem z toho nějaká přešlá.

anna0911
5. zář 2014

Ahoj holky, taky uvažuji o koupi pesaru a mám pár otázek... Pokud už některá z Vás má zkušenosti, budu moc ráda, když mi poradíte.
1.) bojím se toho podtlaku, co má vzniknout po nasazení - v podstatě je to princip "cucfleku", tak aby mi to nezpůsobilo nějaké potíže na tom čípku.
2.) ten gel, který se na pesar dává... cítí při orálním sexu vaši partneři jeho chuť?
3.) můžu si pesar nasadit a potom mít styk vícekrát za sebou? Mám mezi tím domazávat tím gelem?
4.) nemá některá z vás srovnání Femcapu a nějakého jiného pesaru? Nebo aspoň zkušenosti s jiným pesarem něž je Femcap? Dívala jsem se, že je víc druhů a třeba Caya nemá to poutko, které by podle mě mohlo tlačit partnera, tak si říkám, jestli by ten Caya nebyl lepší.

elymier
27. zář 2014

Femcap používám asi 4 měsíce,jsem naprosto spokojená,partnerovi ani mně nevadí,občas se přetočí ta kratší část,ale to by prý nemělo být na závadu.Někdy se hůře zavádí nebo vyndavá,podle stádia cyklu,jak se mění konzistence a velikost děložního krčku,ale vždy je to otázka maximálně nějaké minuty,praxí se neustále zlepšuji.Osvědčilo se po zavedení ještě přitisknout prstem okraje,zkontrolovat správné umístění a stáhnout svaly pánevního dna při současném zatlačení prstu na krček,aby opravdu pevně přilnul ke krčku.Používám v kombinaci s contragelem.Vyhovuje mně jeho zdravotní nezávadnost oproti HA a to,že absolutně nenarušuje průběh milování.Gel nedomazávám,ta nejdůležitější dávka je stejně uvnitř v pesaru.Gel hezky voní a je mírně nakyslé chuti a je to přírodní preparát.Vzhledem k tomu,že správně zavedený není vůbec cítit,může ho uvnitř roztržitější uživatelka zapomenout(už se mi stalo,asi tři dny,ale vůbec nic se nedělo,tak si dávám větší pozor).

elymier
27. zář 2014

@anna0911 Anni,podtlak není tak silný,nikterak nemůže krček poškodit,gel voní a je mírně nakyslý,partnerovi nevadí,ani ho nepozná,opakovaný styk je možný,já osobně gel nepřidávám,ta nejdůležitzější dávka je uvnitř pesaru,ale pro zvýšení účinnosti na stránkách doporučují před každým dalším stykem přidat,ale pochopitelně nevyndavat pesar,jiné zkušenosti s pesarem nemám,caya není pesar ale tuším diafragma,ještě existují nějaké pesary,které se používají přesně dle velikosti děložního krčku,tuším,že u nás nejsou dostupné a femcap se mi líbí víc právě vzhledem k tomu,že vzniká ten podtlak,který způsobuje větší přilnutí a tudíž vyšší bezpečnost z hlediska neotěhotnění,ale zkušenost nemám.

sukiii
28. zář 2014

Preji krasny den, koupila jsem si femcap pesar, zatim jsme jej nemeli moznost vyzkouset, ale kamaradka jez jej vyzkousela jiz si stezovala, ze citi pri styku s nim jakoby lehkou menstruacni bolest. Cehoz se dost obavam, femcap jsem si poridila kvuli tomu, ze ze zdrav duvodu odmitam brat antikoncepci a kondomy prestoze jsme pouzivali durex real feel (udajne nejtenci a bez silikonove) a extra thin (tenke silikonove ale pro me priserne) me vzdy ,,bolely,, a byla potreba k nim tuna lubrikantu a stejne to nebylo ono... Tak se celkem bojim ted i fem capu:D jsem vdecna za tuto diskuzi a zajimalo by me zda nekdo ma podobne pocity pri jeho pouziti jako ma kamaradka.
Kazdopadne mi prijde super ten contragel, ze je prirodni vzdy jsems e vyhybala pharmatexu neb je chemicky a muze zpusobovat nerovnovahu ph uvnitr coz neni nic dobreho🙂 samotny contragel se vsak pouzivat neda, ze?

Dekuji a preji krasne dny

vso10
1. říj 2014

@anna0911
používame pesar femcap spolu so spermicídom contragel green od mája (tušim)
1. podtlak mi nevadí necítim ho. síce po 1,5 dni už mám potrebu vybrať si ho, bo mám divný pocit.
2. partner ho cíti. vôbec mu nechutí. u nás oral s gélom nie je možný. (skúsila som "ochutnať" ten gél a bolo to otrasné.)
3. pred každým stykom by si si mala "pridat" trochu gélu do pošvy (pesar nevyberaj, gél si tam dáš prstom...) my to robímé tak, že dám si gél aj s pesarom dnu... následuje styk (alebo aj viac krát za sebou), ked viac krát, tak si potom pridám gél........... ale vacsinou sa mi stáva, ze na gel uplne zabudnem, nepouzijem ho vobec.

@elymier skúsim najbližšie stiahnutie svalov, čo opišuješ vyššie... naposledy som si ho asi nesprávne nasadila... neviem, zdal sa mi v pohode... lenze po pár hodinách sa pricucol partnerovi na penis... (odcucol sa odo mna a obrátil sa o 180° a pricucol sa na partnera....) dúfam, že za pár dní prídu krámi 😀

@sukiii tiez som pár krát pocítila bolest, ked partner dorazal az na pesar. neviem z coho to je...

btw. partner ho rac za čas cíti a nemá to moc rád... lenze kondómy odmietame (kvôli tomu, ze sa na ne nespoliehame- pár krát už pukli, našťastie sme si to všimli ešte pred "vypustením bojovníkov"). máte skúsenosti aj s ínou ochranou?

a este posledna poznámka k pesaru a spermicídom. citala som a pokial si dobre pamatám, tak samotné spermie v posve vydrzia 5 hodin a potom kvoli kyslemu prostrediu zomru... pokial sa dostanu do maternici, tak preziju dlsie (2dni? -netuším). spermicidy sposobia, ze spermie zomru do 4hodin... ale pesar si vyberám az po 6tich a viac hodinách.

acnaj
30. lis 2014

Konečně jsem narazila na uživatelky pesaru... Uvažujeme nad ním také... Nasazování se ani nebojím, mám menstruační kalíšek a tak doufám, že to bude podobné... Ale bojím se, že muž do něj bude "narážet"... Tak snad nebude... Nechávaly jste si všechny změřit čípek? Nechce se mi to tý mojí doktorce vykládat, ona akorát cpe hormony:-/

cucyna
6. led 2015

Ahoj, femcap nebrat! Používala jsem ho podle všech článků i diskuzí správně a jsem dva měsíce v tom, teď na potrat. Přišlo mi fér se o tuto zkušenost podělit.

beruska888
25. led 2015

Holky, nevíte jestli se dá koupit pesar v lékárně? Vím, že to jde přes internet, ale raději bych si ho před koupí nejdřív prohlídla. Jsem z Brna. Můj gynekolog mi nedokázal poradit.

nikca78
26. led 2015

Tady je seznam lekaren kde koupis pesar http://pesar.cz/content/29-spriznene-lekarny
v Brne je to Zeleny andel.