Femcap a jiné moderní "pesary". Máte zkušenost?

listicka77
5. bře 2009

Ráda bych si pořídila femcap (www.femcap.com). Moc by mě zajímalo, zda má někdo zkušenost s ním a nebo s podobnými výrobky, našla jsem např. ještě Lea contraceptivum - http://www.medisave.de/index.php
Za zkušenosti (třeba i zprostředkované) budu velmi vděčná. 😉

terrestriss
16. dub 2009

tak my zkouseli a zatim se nepovedlo ☹

popatlala jsem spermicidem, smackla a zavedla. slo to dobre, zasunula jsem kam az to slo, pak uz to dal neslo (kratky prsty?), jeste jsem to teda tak jako ponatocila, zdalo se ze sedl dobre, pri narovnani jsem vubec nic necitila, jako by tam nebyl... akorat teda se mi zdalo ze na penis by tam uz moc mista nezbyvalo, jako nejaky jo a mozna to klame... proste jsem se rozhodla ho vyndat a zkusit zandat znovu, ze tam treba nejak lip zaklouzne. no to jsem nemela delat: napodruhy se mi tam nejak jinak zkroutil musela jsem ho znovu vyndat a napotreti uz jsem byla takova z toho nejaka sevrena, ze jsem hi zastrcila jeste melceji nez predtim a uz mi to neslo vubec...
takze jsme nakonec skoncili na gume 😅
musim trenovat no

tululum
2. zář 2009

Ahojky,
zaujala mě vaše debata ohledně Femcapu. Jsem jedna z těch, co vyzkoušela HA a již nikdy více. Výběr nehormonálních výrobků na našem trhu je bídný, tak mi kamarádka nedávno dovezla z Německa Femcap. Chtěla bych se zeptat těch, které ho už vyzkoušely, jestli třeba po "umístění" nahmatají tu delší krempu Femcapu. Mám po zavedení pocit, že ten delší okraj je kdesi hluboko (opravdu ho nenahmatám (v návodu psali, že při kontrole mám obkroužit tu krempu prstem)) a ta kratší strana mi přijde zase moc mělko, ale víc namáčkout tam FC nejde, tak nevím. Omlouvám se, jestli se hloupě ptám, ale v Čechách bohužel žádné poradny ani informovaní lékaři (jak píší v návodu) nejsou. 😨

asinage
16. říj 2009

Zdravím všechny!
Mám pár otázek ohledně pesaru, repsektive Femcapu. Byla jsem u svého gynekologa s tím, že bych chtěla začít používat Femcup. Na to se mi dostalo odpovědi, že pesary už jsou zastaralé a nikde se stejně nedají sehnat. Když jsem mu oponovala, že jsem se dočetla, že se dají objednat z Německa, se setřickou se mě snažili přesvědčit, že ani tam není k dostání. Jak tak tedy čtu ostatní příspěvky, neměli pravdu. Měla bych o Femcup velký zájem, ale není na něj potřeba recept? A jak je to s těmi velikostmi? Dočetla jsem se, že doktor by mi měl říct velikost a dokonce bych se to měla naučit pod jeho dohledem (!). Nerada bych totiž otěhotněla jen proto, že jsem neznala správnou velikost nebo použití.
Budu moc vděčná za každou odpověd, díky!

tululum
17. lis 2009

Ahojky,
s Femcupem se to má tak, že je k dostání (co vím) v Německu a to bez receptu (mě ho tam kupovala kamarádka v lékárně, ale musel se nejdřív objednat, došel jim asi do týdne). Jsou tři velikosti podle toho, jestli jsi ještě nerodila (22 mm)/rodila císařským řezem, či po potratu (26 mm)/rodila vaginálně (30 mm). Svého doktora se na to můžeš zeptat, jestli by tě tam mohl "změřit", aby sis byla jistá těmi milimetry, ale nevim, jak na to bude reagovat, když je to zastaralé. 😠 Co se týče toho zacházení s Femcupem pod lékařským dohledem, tak v tom příbalovym letáku, co u toho je, to je více méně jako doporučení. Oni maj v Německu různý Pro Familia poradny a podobný zařízení, kde by ti s tvejma případnejma dotazama měli poradit a dle všeho se tam gynekologové věnují pacientkám i po této stránce - že jim řeknou jak se s tim zachází, jak se to správně nasazuje, udržuje a tak, ale to tady v Čechách nefunguje. Takže pokud o takovouto službu budeš mít zájem, tak musíš do Německa.
Většina lékařů v Čechách tvrdí, že to je metoda zastaralá a nefunkční, já nevim, no. Myslim si, že v Americe jsou pesary naprosto běžnym antikoncepčním prostředkem a jak je vidět, tak i v Německu se běžně používají. Je to bariérová ochrana, která se používá v kombinaci se spermicidem, 100% to asi nebude, ale to neni nic, ale protože pan doktor je pod masáží farmaceutických firem s jejich zázračnými pilulkami, tak by byla hloupost, aby ti doporučoval něco jiného. 🙂

haninka
5. led 2010

Ahoj holky,
tak já jsem si femcap objednala, naštudovala návod, zavedla, zajásala..vůbec jsem ho necejtila, ale při kontrole se mi ten nižší okraj zdál být trošku "v cestě"..tululum ten vyšší okraj jsem nahmatala v pohodě, ale každá jsme jiná, že?🙂..Ale když došlo "na věc", nejdřív tam byl fakt jaxi navíc ale nakonec nám vůbec nevadil..když jsem ho chtěla po těch 8 hod vyndat, byl úplně obráceně!!! 😲 😲 😲 !! (proto nám asi nevadil!)..vůbec nešel vyndat, hrůůůza, už jsem si představovala jak s tim půjdu k doktorovi aby ho vyndal 😅 ..nakonec jsem femcap vylovila sama a nikdy více...německy umím dost dobře, takže naštudovat jsem to špatně nemohla..dokonce se mi zdálo, že fakt sedí, byl hezky přicucnutej.. 😒
Takže Vám držim palce, snad na tom budete lépe🙂

martamv
20. led 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na ty různé velikosti femcapu.Nevím jakou velikost si pořídit 😖 Mám 164cm, 55kg. tak nevím? Nemáte s tím někdo zkušenost?

editah222
20. led 2010

Mata - pokud vím tak na výšce ani váze nezáleží, jde spíš o to jestli jsi už rodila nebo ne. 🙂

tululum
24. led 2010

To martamv: je to přesně tak - velikost Femcapu se určuje dle toho, jestli už jsi rodila. Je to v několika příspěvcích výše rozepsáno.

megulda
4. črc 2010

Hladam info o Femcape a nasla som toto, da sa to uz objednat aj v CR a aj na SR to dovezu: http://www.pesar.unas.cz

zapletalovi22.3.
12. lis 2010

Ahoj holky... mam jeden dotaz, na ty z Vas, ktere uz pouzivate Femcap delsi dobu. Kdyz nanesu spermicid, jak moc to muj partner uciti pri oralnim sexu? Diiiiiiiiikyyyyyyyyyyy

tululum
21. lis 2010

@zapletalovi22.3. Tak to netuším. Záleží, jak šikovně se ti FC povede zavést 😀 Zvenku se můžeš opláchnout vodou. To chce vyzkoušet 😉

macula
26. led 2011

Ahoj holky, zrovna jsem dobrala HA a další plato už brát nehodlám... Mám různý potíže, ktrerý jsou asi částečně způsobený právě HA plus nechuť na sex plus nechci blbnout svý tělo! jsem zoufalá - kondom z přítele stáhnu, pharmatex asi bez přerušovaný soulože nelze (což taky nechcem) atd.. teď jsem přišla na tenhle femcup, nechci být zase předčasně nadšená stejně jako z menstruačního kalichu ale srdce mi poskočilo že třeba bude naděje na normální sex!🙂 koukám že to máte už od roku 2009, používáte ho stále? vyhovuje vám???? díky za odpovědi!

krj
26. únor 2011

I já bych chtěla zkoncovat s HA, pro jistotu mám ještě platíčko v záloze, dnes jsem dostala svůl vysněný Femcap a mé nadšení se trošku rozplývá, nejde mi zavést, snad trocha cviku udělá službu

terulka80
28. bře 2011

Taky končím s hormonama. Nemíním si huntovat organismus. Femcap se dá koupit i u nás tady - http://www.forlady.cz/katalog/femcap-pesar-11-130

avona
11. dub 2011

ahojky, posledních několik dní sháním pesar a spermicidní gely, přijde mi to dost divný, že v dnešní době se v lékarně nedá sehnat ani jedno z toho. Ty a já už spermicidní gel nevyrábí a v lékarně mi řekli, že to je kvůli špatný kvalitě výrobku. Máte někdo zkušenosti s pharmatexem? Je to poměrně drahá sranda abych si ji jen na blind koupila.
Vážně uvažuji o Femcapu, ale chtěla bych slyšet názor žen a dívek které si ho v roce 2009 kupovaly. děkuju

anysek85
12. dub 2011

@avona Já přes Pharmatex otěhotněla 😉. Ale používali jsme jen tento krém a ne v kombinaci s pesarem. Naštěstí v době, kdyý už jsme stejně snažení plánovali, takže pohoda, ale po druhým už se k samotnému Pharmatexu nevrátím, nechci ani třetí děcko, ani chodit na potraty, takže budem muset zapřemýšlet, jak toho dosáhnout 😀.

cervena_vila
14. črc 2011

Já jsem přes pharmatex neotěhotněla 😉

cervena_vila
14. črc 2011

Je super, že už se to dá koupit i v ČR, já jsem si představovala, jak kdesi v Německu lámanou němčinou vysvětluji, co chci...

kamiska
15. srp 2011

Nechysta se nejaka nova objednavka ze zahranici? Na ceskych strankach mi prijde trochu predrazeno...na zahranicnich webech jsou i mnozstevni slevy 😉

olive1901
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
olive1901
31. srp 2011

@kamiska ahoj, chtela bych udelat nejakou hromadnou objednavku, takze kdybys mela zajem, dej vedet

climb10
1. zář 2011

ahoj... taky bych se pripadne pridala ke mnozstevni objednavce 🙂 kolik to tak stoji mimo CR? 🙂

kamiska
2. zář 2011

@olive1901@climb10 holky, rozhodla bych se dost podle ceny. premyslim, jestli nam nebudou stacit obyc kondomy... nevim, no. mate uz s femcupem zkusenost? trpim na zanety mocaku a to psali, ze je nevyhoda, ze muze k tomuto prispivat a taky jsem koukala, ze spermicidu zrovna neni v lekarnach nejakej extre vyber...

climb10
7. zář 2011

kamiska: no my treba kondomy momentalne pouzivame, ale neni to ono..... ne ze by to bylo nejake jine nez bez, jak vsichni pisou, ale hlavne to, ze uz jsem zpolykala par postinorů 🙂 obcas se to proste nepovede..... a prasky brat nechci, to je svinstvo..... takze bud kondomy, nebo femcup....... ted jsem jeste cetla o gynefixu ( http://www.femisalva.cz/co-vas-zajima/gynefix-n... ), to vypada na super vec 🙂 pokud teda neplanujes v nejblizsi dobe otehotnet 🙂

olive1901
12. zář 2011

Holky, chystam objednavku v tomto tydnu FEMCAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cena je 650kc plus postovne z Anglie (444kc deleno tolika osobami, kolik nas bude) plus postovne 50kc po CR.... Dejte vedet !!!!!!!!!!!!!!!!!

olive1901
12. zář 2011

@climb10

ahoj, stale jeste visi ve vzduchu objednavka na Femcap, jestli mas zajem info zde :Cena je 650kc plus postovne z Anglie (444kc deleno tolika osobami, kolik nas bude) plus postovne 50kc po CR. mimo CR dle tarifu posty

olive1901
12. zář 2011

@climb10

platba predem na ucet, objdenavku bych udelala na konci tohoto tyden. Jeste je zajemkyne z babycafecka, takze kdyz budem tri, cena je 650kc plus 444/3osobama a postovne dale po CR

kime
10. říj 2011

@olive1901 Pro Olive 1901 - já bych taky měla zájem o testovací kousek. Přidala bych se k hromadné objednávce-pokud ještě neproběhla. A pokud už proběhla tak mám smůlu...🙂

deniiiiii
14. bře 2012

ahoj, prodám femcap nejmenší velikost za 1100kč.nevhodný dárek. 😉

spajdinka
4. dub 2012

Ahoj holky, neplánujete hromadný nákup FEMCAPU? Na českých stránkách vychází docela draze...Díky