Goldlily a Silverlily tělísko a používání tamponů

simonceli
19. bře 2012

Ahoj, pátrala jsem v archivu diskuzí, ale nenašla jsem to co potřebuju vědět.. Nemůžu jíst antikoncepci a tak jdu do tělíska buď Goldlily nebo Silverlily. Všude o tom moc krásně píší, ale vzhledem k tomu, že nejsem zvyklá nosit vložky, ale tampony, tak se chci zeptat, těch které ho máte, jestli můžu bez problému používat tampony, když budu mít tělísko zavedené. A jaké jste spokojené s tělísky? Díky moc.

meduza
19. bře 2012

Ahoj, mam telisko goldlilly velmi kratce a zatim jsem spokojena. Zavedeni bylo v pohode, jen dve neprijemna zatlaceni. I spineni bylo kratke. Tampony jsem zatim nemela sanci vyzkouset, nicmene dr mi rikala, ze pouzivani tamponu je v pohode. Ze bych tam pry tampon musela sroubovat, abych namotala vlakna a telisko posunula. Nevidi duvod, proc tampony nepouzivat. Tak snad to aspon trochu pomohlo.....

simonceli
autor
20. bře 2012

@meduza Ahoj díky moc, no pomohla jsi mi velmi, ale kdyby jsi potom náhodou byla po vyzkoušení tamponu, napiš ještě zkušenost, jestli to třeba nějak netlačilo na sebe nebo tak. Díky moc. A kolik tě stálo? Platila jsi něco za aplikaci?

meduza
26. bře 2012

@simonceli Telisko vcetne zavedeni a materialu me stalo 2.600,- Kc. Az vyzkousim tampon, dam vedet ;)

simonceli
autor
27. bře 2012

@meduza to bude super, já jdu na něj začátkem května.....

meduza
5. dub 2012

@simonceli Nemuzu rict, ze bych se s tamponem citila jinak, nez pred zavedenim teliska. Vubec me nic nijak neomezovalo a vsechno bylo proste normalni 😉 tak hodne zdaru

simonceli
autor
6. dub 2012

@meduza díky moc. Tak jsem zvědavá jaké to bude, ptala jsem se na celkovou cenu a teda moje doktorka si za to bere jen ty 2000, ale dala bych i klidně 3. No aspoň nebudu do sebe cpát ty hormony a bude to fajn.

petkula
21. čer 2012

@simonceli , @meduza
ahoj holky, uvažuji o těchto tělíscích, jste s nimi zatím spokojené? Není s ním žádný problém při styku?

meduza
25. čer 2012

@petkula U nás žádný problém není. Manžel si nestěžuje 😀

keckemet
26. črc 2012

@meduza
@simonceli A co to je za telisko? Diky

keckemet
26. črc 2012

Jakesi levne, ne?🙂 Ja myslela, ze IUD stoji kolem 5000 kc............................................

simonceli
autor
27. črc 2012

@keckemet hormonální stojí okolo 5 tisíc, to nehormonální je levné 😉

keckemet
27. črc 2012

@simonceli A ty uz mas zavedeno? A spokojenost? Kde o tom najdu vic....? I tech nehormonalnich je urcite cela rada.....Asi to chce k gyn prijit uz s jasnou predstavou jinak samozrejme navrhne to, ktere IUD za ktere ma on od firmy nejvetsi vyhody, ze......?🙂 Ja hormony urcite nechci.............. A i ta cena je prizniva....To nemusi byt cloveku lito to za pul roku nebo za rok vyndat......... Kdyz v dohledne dobe planuje dalsi ditko, jako treba ja....diky moc

simonceli
autor
27. črc 2012

@keckemet jsem spokojená, já přišla ke gynekoložce, že mi neurolog zakázal hormonální antikoncepci a že jsem slyšela o tělískách a ona mi vše řekla sama. A že nejlepší je buď Goldlilly nebo Silverlilly a nebo gold ring medusa. A že is z nich mám vybrat. Zkus si zadat jednotlivá tělíska na netu a počti o tom. Já teda dostala u gyndr spoustu i tištěného materiálu

keckemet
28. črc 2012

@simonceli Ahaaaa🙂 Ale ja neznam ty nazvy, urcite je jich spousta....................... tak co mam zadat, jen nehormonalni telisko?

simonceli
autor
29. črc 2012

@keckemet napsala jsem ti tam tři názvy nejlepších nehormonálních tělísek, nebo si dej to nehormonální tělísko a vyjede ti jich tisíc 😉

keckemet
29. črc 2012

@simonceli dikes🙂 Zatim mi to prijde jako prima napad, mit to za tuhle cenu i treba jen pul roku🙂

adrioska
29. črc 2012

@simonceli
@keckemet Baby a mozete mi v skratke napisat,ake su vyhody a nevyhody hormonalneho a nehormonalneho telieska...mozem si dat zaviest pri kojeni oba druhy? dakujem za info...🙂

keckemet
29. črc 2012

@adrioska ja to taky teprve zjistuju🙂 Nez pujdu ke svemu primari, pac ten mi bude urcite nabizet hormonalni a logicky nejdrazsi🙂 A to je pro mne na pul roku nebo na rok zbytecne................ Ale podle mne hormonalni pri kojeni asi e-e ☹

adrioska
29. črc 2012

@keckemet dakujem, tak skusim vyguglit... 🙂

simonceli
autor
29. črc 2012

@adrioska já jsem výhody nehormonálního a hormonálního nezkoumala. Nesmím hormonální antikoncepci a tudíž ani to tělísko ze zdravotních důvodů, takže já vybírala jen z těch nehormonálních

@keckemet právě v tom je to super, že člověka nemrzí, že to třeba za půl roku vytáhne, nebo když ti to nesedne a bude dělat problémy, tak tě 2000 nebudou štvát tolik jako 5000

meduza
29. črc 2012

@keckemet
@adrioska Uz si to mozna nepamatuji presne. Ale to hormonalni telisko uvolnuje hormony pouze v deloze, takze by to nemel byt pri kojeni problem. Ja jsem nechtela hormony zadne a taky mela vahu cena, takze mam goldlilly (zlate nehormonalni). S tim hormonalnim snad ani neni MS, takze jista vyhoda. Pri nehormonalnim zase naopak je MS silnejsi a muze byt delsi. Takze pokud je MS uz ted "opruz," je asi dobre zvazit i toto drobne minus. Bolesti mam pri MS malinko vetsi, ale vsechno je v ramci unosnosti 😉 A gyndr mi take podala info o vsech typech telisek.

A nasla jsem tady jeste jednu diskuzi, tak juknete i tam https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nitrodel...

keckemet
29. črc 2012

@simonceli
@meduza Zeny, jeste se divam na puvodni zneni prispevku a rada bych take prispela svou troskou do mlyna.🙂
Vyrobce uvadi nepouzivat menstruacni tampony 3-5 dni po zavedeni IUD, stejne jako celou prvni mestruaci z duvodu kontroly, zda nedoslo k spont. vypuzeni IUD.
Jinaj je ma zkusenost ale takova, ze jsem x-krat IUD vytahovala a jde to az prekvapive snadno...... Staci jemne zatahnout za vlakna....... Takze bych vytazeni teliska zapricinene menstruacnim tamponem nepovazovala za tak uplne nepravdepodobne......Ale to je jen muj nazor.

meduza
30. črc 2012

@keckemet Popravde ja uplne pravidelny uzivatel tamponu nejsem. Jenom kdyz jdeme na plavco nebo se mi to zrovna v danem okamziku zda pohodlnejsi. Pri kontrole po 3 mesicich od zavedeni bylo telisko porad na svem miste, tak snad tam zustane po celou dobu, co ma 😉

keckemet
30. črc 2012

@meduza tak treba jo🙂 Ja nic jine nez tampony nepouzivam, takze je to trochu na zvazeni pro mne.....................

monikadurisova
24. črc 2014

ahoj mela bych dotaz nechala jsem si zavest telisko MEDUSA stalo 1500kč
po zakroku jsem asi tyden krvacela doktor rekl ze by to melo zmizet krvaceni zmizelo ale tak za 14dni jsem zacala špinit tak nevim jestly to mam nechat vytahnou nebo mel nekdo stekny problem dekuji moc

jopkova
6. pro 2016

@simonceli zdravím vás 🙂 tělísko Goldlili jsem mela zavedené 6 let a byla jsem maximálně spokojena je bez hormonu které já nesmíme.Dokonce se mi podařilo zhubnout a tampony jsem používala každý cyklus vložky opravdu výjimečně 🙂 a chci podotknout ze jsem si nechala vlákenka od tělíska zkrátit partnera to při styku obtezovalo a vše bylo v pořádku pak ,jak píší mela jsem 6 let pak sem nechala vyndat chtěli jsme prdolka který se nám podařil po 6 měsících ted jsem 6 měsíců po porodu a jdu si opět nechat tělísko Goldlili opravdu i těm kterým dělají tělíska neplechu s tímto jsou spokojene.....
Krásný zimní den přejí 🙂 🙂