HA Lindynette, po kolika tabletkách je účinná?

ladys5753
14. únor 2014

Dobrý den dnes jsem si nechala poprvé předepsat antikoncepci a pan doktor mi doporučil Lindynette 20 🙂 po kolika tabletkách je účiná a jaké jsou nežádoucí účinky? vím že se nemusím bát otěhotnění ale i tak mám strach že antikoncepce selže mate s ní někdo zkušenosti prosím o radu 🙂 ?

vlajka1
14. únor 2014

Pokud zacnes brat od prvniho dne menstruace je ucinna ihned po menses. Jinak ja ji brala, ale nemam s ni dobrou zkusenost. Hodne jsem mela migreny a spinila v prubehu cyklu, byla na me slaba, dostala jsem pak HA s vyssim obsahem hormonu. Ale treba Ti sedne v pohode a bez potizi.

janesafari
14. únor 2014

Já ji měla před těhu a ted když už nekojím-vzala sem si zase Lindynette.Já byla spokojená a neměla sem s ní problém...Spíš naopak-když sem ji vysadila a snažili sme se o mimi-povedlo se skoro hned !!! 😀 6 týdnů po vysazení sem zjistila,že sem těhotná 😀 ...A ještě bych ráda jedno dítě,takže sem neváhala a jinou antikoncepci ani nechtěla 😉
Už nejsem nejmladší 😀 a nechci pak na to třetí mimi čekat dlouho 😅
Za mě teda spokojenost 🙂

andelka
14. únor 2014

Taky žádný problém, nic. Spokojenost. Běžný cyklus jsem měla nepravidelný a dost dlouhé otravné špinění, proto HA, a všechno v pohodě, nežádoucí účinky žádné.

chris_n
14. únor 2014

já jí měla kdysi dávno a neměla jsem s ní žádný problém 🙂. Pak sem si myslela, že mi zhoršila akné, ale to se nepotvrdilo. Takže já bych se jí nebála 🙂 je to nízkohormonální.

ladys5753
autor
14. únor 2014

janesafari 🙂 tak to se budu modlit aby mi tato antikoncepce sedla sice je mi 18 ale tak za 4 až 5 let plánuju mimi a doufám že mi to víjde a že taky nebudu muset moc dlouho čekak protože jsem slyšela že pokud beru antikoncepci otěhotnět je pak těší 🙂

janesafari
14. únor 2014

@ladys5753 Tak zrovna u mě to teda neplatiloani jednou...Moje 11 letá dcera je dítě přes přášky-měla sem hektické období-sem tam sem zapoměla vzít pilulku a nebo ji vzala dost pozdě a bylo to 😀 Ale bylo mě 24 tak sem to neřešila,ikdyž mě přítel nutil na potrat,já byla štastná i přesto všechno a radši sem zůstala sama s dcerou,než žít s chlapem-hajzlem 😠
Po 9 letech sem potkala chlapa pro mě a i po 10 letech sem otěhotněla téměř hned-a mám krásného syna...Tak za rok plánujem ještě třetí...Tak snad i pak to bude zase rychle 😉 😀
A než sem přišla do jiného stavu s dcerou-brala sem HA 7 let a nemělo to na mě vliv 😅

chris_n
14. únor 2014

@ladys5753 ja otehotnela 3 mesic po vysazeni anti..... a rovnou jsem mela pravidelny cyklus 😉

michaela_2
14. únor 2014

@ladys5753 Já tě opravdu nechci strašit a také je pravda, že od 16 let do 21 ( co jsem čekala naše první miminko) fungovala až do vysazení perfektně. Ale po prvním těhotenství a po tom, co jsem přestala kojit, jsem se k ní vrátila - cyklus jsem měla totálně rozházený, třikrát jsem byla za doktorkou, že je mi špatně atd. Třikrát jsem byla ujištěna, že po porodu a kojení se tělo dává dohromady a potrvá než se vše srovná............Srovnalo se to tak, že při mé 4. návštěvě jsem na ultrazvuku poprvé uviděla našeho - teď už tříměsíčního syna. Tabletky jsem přitom užívala tak, jako těch 5 let předtím - žádnou jsem nevynechala.
Já už této antikoncepci nevěřím, ale je možné, že by se nám to stalo i s nějakou jinou.....

Jinak ty roky předtím jsem byla spokojená, žádné nežádoucí účinky jsem nepozorovala ..........

mafeska
15. únor 2014

beru ji už několik let a jsem s ní max. spokojená, cyklus vždy ve stejný den, břicho nebolí, hlava také ne, nepřibírám. Sedla mi. Po jejím vynechání jsem otěhotněla po půl roce. Po narození dcerky jsem ji začala zase normálně brát (nekojila jsem). Každé tělo je jiné, někomu sedne někomu ne🙂

ladys5753
autor
15. únor 2014

děkuji za rady doufám že mi taky sedne 🙂

ladyes
15. únor 2014

Brala jsem ji asi 3 roky 🙂 vsechno bylo v poradku. Pravidelna menstruace akorat pred me vzdycky hrozne pichalo v zadech a bolelo bricho casem to bylo furt tak mi doktorka predepsala jinou nazev si uz nepamatuju snazime se o miminko ale kazda holka to ma jinak uvidis sama drzim palce aby bylo vse ok 🙂

rasha
15. únor 2014

Taky jsem ji brala,vyhovovala mi,žádné problémy.. otěhotněla jsem pak do půl roka po vysazení 😉

anien
15. únor 2014

Beru ji, co jsem přestala kojit malého. Ještě to není ani rok. Ale hned se mi zhoršila pleť a nejhorší to je v té 7-denní pauze. A teď po Vánocích je to ještě horší, ale to už asi nebude antikoncepcí. Každopádně uvažuji o změně...vypadám jako puberťačka 😠 A menstruace je taková nijaká. Byla jsem zvyklá používat tampony, ale teď skoro vůbec nekrvácím...rozhodně to není na tampon. I ten nejmenší jsem po 6 hodinách vytahovala téměř suchej 😒