Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

zvizatinka
1. dub 2006

Aha, tak jde... Ale predtim se mi zobrazilo pouze 10 stranek, ne 11, kolik jich ma byt. Ja nevim, nejak to blbne nebo co ☹

yana
1. dub 2006

ahoj. HK sem zkousela 2x - poprvy logest. prvni platicko v pohode, ale od druhyho desny psycho. dokonala antikoncepce - zmeny nalad, depka a chut na sexik v nedohlednu... takze sem toho rychle nechala. po asi 2 letech mi to zase nedalo a ze zkusim neco novyho - to se zrovna roztrh pytel s extremne nizkodavkovyma. tak sem zkusila mirelle - a vysledek uplne stejnej. muj zilni doktor to stejne vubec nedoporucuje, muj gynekolog si mysli, ze si vymejslim a poklada me za ekologickou aktivistku (ja mu to neberu 😀 ). do toho sem si neco vic o HK precetla a uz bych do toho fakt nikdy nesla. tak zvysujem zisky durexu a vyrobci pharmatexu 🙂

deni
1. dub 2006

taktak, yana 😉

hancazivocich
5. dub 2006

Ahoj,
já zkoušela logest - první platíčko mi bylo strašně zle od žaludku, pak relativně v poho, ale pořád jsem trpěla na docela brutální bolesti hlavy - až migrény. Nikdy předtím jsem to neměla. A vrchol byl, když jsem nejen špinila, ale měla jsem MS asi 20 dní - sice slabou, ale pořád. Tak jsem s tím sekla. Ďalší bylo yadine - docela brutální nechuť k milování. Křeče v lýtkách a migrény jak vyšitý. A depky téměř na zavření do domu bez klik. 😖 Rozbrečelo mě cokoli. ☹ Teď zkouším Cilest - zatím ťuk, ťuk na dřevo... Hlava nebolí, křeče nejsou, ale začínám uvažovat o tom, že přestanu brát.

deni
5. dub 2006

hancazivocich: ja taky brala Cilest a mela jsem vsechny hnusny problemy, jak jsi popisovala.
takze si myslim ze kazda HA je proste dopovani se hormonama 🙂
ja uz neberu nic, ale zatim jsem v pauze, takze az od 12.dubna se musime chranit jinak 😉

singid
5. dub 2006

tak já se ozývám s odstupem tří měsíců, HA jsem přestala brát v prosinci.do té doby jsem měla problémy s mimocyklovým krvácením, špatně od žaludku každé ráno, nechuť na sex, pocity žaludku a celého těla na vodě... vyzkoušela jsem během 7 let 6 druhů antikoncepce, řeči o tom, že se tělo po první krabičce (3 platíčka) srovná... tak to jsou snad jen reklamní kecy abyste si koupily další. 😠 .. mě se komplikace vyskytující v prvních třech měsících braní dané HA v následujících měsících jen a jen zhoršovaly... doktory jsem vyměnila už 3x nikdo si neví rady, prostě patřím mezi 10% žen které antikoncepci nesnesou...
takže jsem se definitivně rozhodla (školu mám za pár, svatbu taky) a práskla jsem s HA... A moje nynější pocity? po fyzický stránce je mi super, chuť na mužíčka se taky zvýšila, problémy s přípravou antikoncepce (manipulace s kondomem 😀 ) je v pohodě, takže to není žádná brzda, jak to některým přijde. Nejvíc jsem se teda bála pravidelnosti ms a její síle, ale je to taky ok, cyklus mám 5 týdenní a docela pravidelný (vždy ve čt po 5 týdnech vím že se mám připravovat🙂) a co mě nejvíc mile překvapilo je síla ms, čekala jsem sedmidenní silný krvácení a v pohodě, mám to dva dny silné a pak to do tří dnů odezní úplně, takže to nemám ani těch 7 dní 😀 takže všem, které mají problémy s HA nebo nějaké komplikace vřele doporučuji vysadit🙂)

PS: vzkaz pro zvizatinka - když krvácíš déle než 9 dní (je jedno jestli silně nebo slabě - jde o to jestli to nemá sestupnou tendenci) je dobře zajít k doktorovi, já to měla jednou 16 dní a nakonec mě hospitalizovali a museli mi dát transfůzi... a dostala jsem vynadáno že jsem měla přijít hned 9 den když jsem neviděla že by se to zmírňovalo nebo ustávalo

danda
5. dub 2006

Ahojky tak ja jsem brala Triregol byla jsem spokojena.Az do te doby kdyz jsem byla na nejakych vysetrenich a tam me zjistili zvysene jaterni hodnoty okamzite jsem prasky vysadila ale rok trvalo nez jse vse dostalo do normalu.ted chodim co pul roku na kontroly antikoncepsi neberu uz skoro dva roky snazime se o miminko ale zatim se nam to bohuzel nedari

yana
5. dub 2006

ahojky - jeste sem zapomnela napsat, ze kdyz sem HA brala podle doporuceni v pribalovym letaku (myslim, ze je to v kazdym "denne ve stejnou dobu nejlepe vecer"), tak sem se pravidelne budila kolem 3. rano a bylo mi spatne od zaludku...(tabletu sem si brala vetsinou tak v 7-8 vecer). nekdy se mi podarilo znova usnout, nekdy ne a musela sem to rozchodit. takze sem to pak brala radsi v 10 rano. ...ale jak uz sem psala - nikdy vice. a moje chatrny zily to jiste oceni 🙂

coxa
5. dub 2006

Já beru Triregol už dlouho a naprosto v pohodě. Jaterní testy mám naprosto v pořádku. Ale už mám jen poslední platíčko a potom.... 😉

herminka
5. dub 2006

😀 Tak asi tu jsem jediná, kdo uvažuje o nasahení HA 😀
Ale menstruovat každých 19 za šílených bolestí už fakt nechci ☹

yana
5. dub 2006

herminko - a zkousela si treba neco prirodniho? nejaky caje a tak?na upravu MS dost pomaha kontryhel a rebricek... a urcite by se jeste naslo. ja mam pri MS taky hodne bolesti - vlastne mela sem. bylo to prvni den na dva ibuprofeny 400. ted jim kazdej den tabletu byliny tang guei (myslim, ze je to andelika lekarska) a pohoda. prsa mi nerostou a taky neboli a MS se objevi bez bolesti (takze nekdy ani nevim kdy to cekat... nastesti mam vcelku pravidelnej cyklus). nemuzu si stezovat 😉

herminka
5. dub 2006

Yano, to víš, že zkoušela - čaje, tinktury, hořčík, pupalkový olej a nic ☹ Štve mě ta délka cyklu (třeba 19, 26, 23, 19, 25 - pokaždé jinak), máme už datum na cyklodovolenou a byla bych úplně odrovnaná, kdyby to zrovna přišlo. Prášky jsou až "poslední instance" a pořád zvyžuji všechna pro a proti. Radila jsem se i s Winií a ta mi napsala, že v mém případě je HA asi jediné řešení.

alex1
5. dub 2006

holky, na bolesti při MS mám od doktorky předepsanej Voltaren Rapid. Beru sice HA, ale někdy se to nedá vydržet a tak si jeden prášek vezmu. Ale většinou to vydržím. Jsem zvědavá co bude, až na podzim vysadím HA, doufám, že všechno bude v pořádku 😒 😉

meluzina
5. dub 2006

Ahojky, 10 let jsem požírala trojfázovou HA (nejdřív tri-regol potom myslím, že Marvelon... (no, popravdě nevím... ☹ .. ) už dva roky ji neberu... Byla jsem 100% spokojená a nemusela jsem prášky vynechávat... (dřív se to dělalo u některých druhů HA)

meluzina
5. dub 2006

Herminko : já si osobně myslím, že HA je dobrá.. v dnešní době, už je tam jen malé procento hormonů.. a jeslti máš játra ok.. proč ne... nebála bych se toho...

singid
5. dub 2006

bolesti jsou fakt hrozný, já je měla při HA i teď bez HA, řekla bych že při HA jsem je měla silné a tak dva někdy i tři dny, teď bez HA je mám jeden den ale stojí to tedy za to, naštěstí zabírá Ibalgin 400 (někdy až po dvou...), u mě teda na bolesti HA nemá vliv

winnie
5. dub 2006

buďte rády za bolesti při menstruaci -říkali nám ve škole, že když je cyklus bez bolesti (hlavně v pubertě a ve starším věku), tak to dost často znamená, že nemáte ovulaci.

alex1
5. dub 2006

winnie: ono se řekně bolesti, ale když jsou ty křeče dost silný, tak to není zrovna příjemný. Ale jsem zase o něco moudřejší 😀

winnie
5. dub 2006

neboj, taky vím co jsou pořádné bolesti břicha. Musíme holt hledat ve všem to lepší 😉 😀 Ale po porodu nám bude líp🙂

alex1
5. dub 2006

winnie: po porodu to bude lepší? O tom jsem neslyšela. Ale asi se teda začnu těšit 😀

winnie
5. dub 2006

fakt. To gynekologové doporučují na bolestivou menstruaci. 😀 Zajímavá léčba, viď?

alex1
5. dub 2006

mně taky na bolesti při MS pomáhá takovej nahřívací polštářek, ale někdy si teda vezmu ten prášek.

herminka
5. dub 2006

Alex, taky mi dělá dobře teplo - dám si vždy horkou vodu do flašky a šup s ní na bříško 😉 Jenže to v práci dost dobře nepůjde, tak to musím řešit jinak 😒

herminka
5. dub 2006

Jo, a můj dr. mi taky říkal, že 90% žen se to zlepší po porodu, tak se snad dočkáme 😉

alex1
5. dub 2006

winnie: tak to je opravdu zajímavá léčba 😀 . A když to gynekologové doporučují, tak myslíš, že je to definitivní, nebo se ty bolesti můžou pak zase vrátit? 😕 😉

alex1
5. dub 2006

herminka: já mám elektrickej nahřívací polštářek, má to tři stupně, hezky to hřeje, někdy v noci se mi tak uleví, že si krásně usnu na peřince, manža to pak musí vypínat 😀 😀

yana
5. dub 2006

winnie - to je zvlastni, ze bez bolesti je to vlastne bez ovulace. chapu,ze nekdo ma ovul. bolesti (i ja to treba obcas citim), ale ze by bolest pri MS mela na tohle vliv... fakt zajimavy
ja sem puvodne taky neverila, ze mi ta bylina pomuze az tak, ze nebudu muset brat ibuprofen, ale svete div se, pomohla. pisou tady "velmi ucinne tonikum, ktere poskytuje ulevu pri svalovem napeti. specialne vyvinute pro mesicni potreby zeny 🙂". slozeni je koren tang kuei v prasku a suseny kvet hermanku.

alex1
5. dub 2006

yana: a ty tablety jíš pořád každej den, nebo jenom při MS?

herminka
5. dub 2006

Yana, a můžeš napsat výrobce nebo obchodní název?

yana
5. dub 2006

alex1 - je to bylina, takze necekej, ze zabere jako brufen. driv sem jedla kazdy den jednu, ale casem sem zjistila, ze mi staci 14 dni predem, taky jedna. nekdy si par dnu pred dam dve - pro jistotu 😉 . a zatim v pohode.