Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

ivusenka
12. čer 2006

Manicko nemůžou ty tvoje příznaky znamenat mimčo ? Já jsem teď o víkendu vysadila HA, tak jsem moc zvědavá jak budevypadat můj cyklus, po vysazení jsi to hned dostala ?

coxa
12. čer 2006

Máničko já jsem po prvním měsíci bez HA čekala na MS 42 dní. Prý by se mělo tak 2 týdny počkat, udělat si test a až pak to nějak řešit. Protože jsem měla vždycky nepravidelnou MS, tak mě to nijak nepřekvapilo, takže jsem čekala a čekala, až jsem se dočkala. 🙂

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cermonca
20. čer 2006

Mam podobny problem,pred mesicem jsem vysadila hned jsem to dostala,28 den byl ted ne ct a stale nic,tehotensky test negativni tak nevim jak dlouho se ceka nez se jde k doktoru,za necelych 14 dni jedeme na dovcu a nerada bych to tam mela.Myslela jsem ze tam zapracujem na mimi.Potrebovala bych poradit po jake dobe vynechani mam jit k doktoru.Jeste nez jsem zacala bratHA tak jsem MS mela vzdy pravidelnou tak mi to zaskocilo.

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
len
20. čer 2006

Manicko - svařák - dvě deci červeného vína svaříš s hřebíčkem a skořicí (v celku, ne mletou), možno přidat badyán, vše dle chuti (já dávám tak 3-5 hřebíčků a jednu skořici), osladíš dle chuti, můžeš dát trochu citrónu. Ať to zabere 😉

Cremonco, už jsem to tu psala, některé holky s tím problémy mají a nedostanou to celé měsíce. Já jsem na hormony navždy zanevřela, takže jsem nechtěla vyvolávačku (další koňská dávka hormonů, před kterými jsem utekla), takže jsem byla ochotná čekat i měsíce, naštěstí jsem nemusela. Pokud nemáš z vyvolávačky strach, počkala bych 6-8 týdnů od vynechání 🙂

aktaka
20. čer 2006

Manicka, nebo se prodává rozpustná směs na svařák.

yenn
20. čer 2006

Manicko a dobra na to vyvolani je i skorice...rozehriva organismus. Takze pokud Ti nevadi, klidne si do toho svaraku nasypej i trosku mlete. Ja jsem ji davala uplne do vseho, kdyz jsem mela podobny problem...i do jogurtu 🙂

mobina
20. čer 2006

Holky přidávám se do klubu ☹ Vysadila jsem před měsícem. Dostat jsem to měla v neděli. Včerejší test krutě negativní 😢 Příznaky žádné. Ani menstruační, ani těhotenské 😖 Na vyvolánačku taky nechci. Asi je ještě brzy to řešit. Vynechávám teprve 2 dny, ale tak nějak podvědomě cítím, že je něco špatně respektive, že se neděje ani to ani to. Jako laičky radíte tedy co? Raději vyčkat až mensturace přijde, jednou přijít musí nebo raději zajít po 14ti dnech k doktorovi? Pracujeme na mimi, ale mám pocit, že teď je šance na otěhotnění nulová 😢 Díky za rady, typy.

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
len
20. čer 2006

Mobino, já už tu svůj názor popsala Cremonce o pár příspěvků výš 😉 Ale ber to jako radikální názor někoho, kdo holt na hormony zanevřel... 😀 Jinak možná doporučuju zkusit měřit bazální teplotu, abys zjistila, zda máš vůbec ovulaci 🙂

zenuska
20. čer 2006

mobina, klid já to po vysazení dostala o 14 dní později než normálně. Je to normální, že se to nedostaví hned. Tělo si zvyká na své přirozené hormony a tak mu dej čas 🙂

mobina
20. čer 2006

Len ovulaci jsem určitě měla. Dost krutě jsem jí cítila, ale asi se měření do budoucna nevyhnu. Jen jsem v téhle oblasti trochu nezodpovědná, tak to možná dopředu zatracuji.
Asi jsem trochu plašan. Je to teprve dva dny, ale bohužel jsem z toho dost rozhozená. Když jsem to nedostala, tak už jsem se těšila na // na testu ☹
Asi není možné, že bych byla těhotná jen pár dní, menstruaci nedostala, ale hladina HCG by byla tak nízkám, že by jí těhu test nezaznamenal?

zenuska
20. čer 2006

mobina, je to klidně možné. Kamarádce vyšel test až po několika týdnech těhu. Tak neházej flintu do žita. A pokud nejsi těhu teď, tak se podaří třeba příští měsíc 😉

len
20. čer 2006

Mobi, možné to je 🙂 Říká se, že když víc jak 16 dní od ovulace nedostaneš MS, jsi těhotná... Možná je tam nějaká jiná porucha, ale dle mého většina těch opožděných MS je právě kvůli opožděné ovulaci... Protože když už se vajíčko uvolní, buď se oplodněné uhnízdí nebo odejde s MS pryč 😉 Já mívám MS do dvanácti dnů od ovulace.
Tak držím palce 🙂

len
20. čer 2006

Jo a jinak, co se týče citlivosti testů, některé jsou méně citlivé, zkus jiný. A nebo opravdu nějaký čas počkej, jestli/ až hladina HCG stoupne 🙂

mobina
20. čer 2006

zenuska děkuju za povzbuzující zprávičku. Na testu píší, že pokud vyšel test negativní, má se zopakovat po 3 dnech a pokud i tak je negativní, má se zkontaktovat lékař....tak nevím. Ještě je asi brzy nějak vyšilovat, ale zbouralo mě to víc než jsem čekala ☹
Teď už jsem ve stádiu, že budu ráda i za tu menstruaci, jen aby přišla 😖

mobina
20. čer 2006

len možná máš pravdu. ovulace se mi opozdila o 5 dní tak je možné, že i menstruace.

len
20. čer 2006

No tak tím to asi bude 🙂 Ono vajíčku trvá deset dní, než vůbec doputuje do dělohy 🙂 Ovulace a MS jsou časově docela svázané, nejvíc to hapruje v tom intervalu před ovulací, ten bývá nejvíc nerovnoměrný 😉

cermonca
20. čer 2006

mobino,jak poznas ze mas ovulaci kdyz se nemeris.ja se take nemerim a ovulaci mepoznam,jinak mam stejny problem stale cekam na MS a nic.

len
20. čer 2006

No, já ovulaci naštěstí cítila jen dvakrát, byla to taková příšerná řezavá bolest v určitých místech... Naštěstí to trvalo jen docela krátce. 1+1 jsem si dala dohromady, když mi to vyšlo na stejný den, jako jsem ji ovulaci i teplotně naměřila, jinak by mě ta bolest asi dost vyděsila... Snad se mi to už nebude takhle bolestivé opakovat 😒 Někdo to pozná, někdo ne, buď ráda, že to necítíš, není zas o co stát 😉

yenn
20. čer 2006

Ja ovulaci poznam a taky se nemerim 🙂

cermonca
20. čer 2006

Jestli je to jak popisuje len ani o to nestojim,ale na druhou stranu je to dobre vedet kdy to prislo,a mereni mevim.Pry se to ma merit pravidelne a co kdyz chodim na nocni jak bych to delala?

mobina
20. čer 2006

cermonca přesně jak popisuje len....řezavá bolest v podbřišku u vaječníků. Taky jsem se nejdřív vyděsila, ale pak jsem si to propočítala, že je to zhruba uprostřed ciklu a došlo mi to. Jinak mě břicho bolelo asi tři dny, ale byla to první ovulace bez HA po 5ti letech, tak se asi není čemu divit.
Holky díky za rady, myslím, že len na to kápla. Jsem trochu mimo ze svého těla po vysazení HA. Snad se to dá do kupy popř. se podaří mimísek.

boruvka
20. čer 2006

Ahojky.
Mátě někdo zkušenosti s Norplant nebo Implanon?
Několik let užívám Hak, ale neustále špiním a zatím děti neplánjem.
prosím poraďte mi.

pat
20. čer 2006

ahoj, měla bych otázku pro Len: Můžeš mi prosím poradit kde si měříš bazální teplotu a čím? Jestli použáváš klasický teploměr atd. díky. Jinak jsem po 10 letech braní Cilestu s tím sekla a jsem velmi spokojená. MS se dostavila po 24 dnech takže to je OK.

len
20. čer 2006

Pat, nedávno jsem psala holkám takové hodně dlouhé IP o měření, nechce se mi to zase přepisovat, tak ti pošlu IP 🙂

pat
20. čer 2006

Len jsi moc hodná a chytrá. Líbí se mi jaký máš přehled .

len
20. čer 2006

Díky, nojo, už půl roku o tom čtu, co se dá, a taky to praktikuju na sobě 😉