Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

paja123
7. únor 2007

holky prosim vas muzete mi prosim
poradit, nemuzu najit tema ktere se tu nekde uz probiralo Pharmatex

novako
7. únor 2007
kacabacka
19. únor 2007

teda holky, fuj, fuj, vy mě ale strašíte.... antikoncepci beru už pátým rokem, doktora jsem se ptala, jestli to bude mít nějaký vliv na otěhotnění, říkal, že ne, chceme se začít snažit nejdřív tak za rok, to je budu brát šestým rokem.
Máte někdo zkušenosti s braním Mercilonu a pozdějším těhotenství?

xctij01
19. únor 2007

Kacabacko, brala jsem HA dohromady asi tak 11 let. Z toho tak 5 let Triregol a 6 let Mercilon. Nebo tak nějak... Taky mi všichni tvrdili, že to vliv mít nebude. Kažodpádně jsem od července (tedy 7. měsíc) bez HA a mimi stále nikde. ALe zas musím říct, že cykly mám pravidelné a i ovu chodí, takže v tomhle směru jsem snad v pořádku.

bobina27
19. únor 2007

kacabacka, ja brala ha 11 let a podarilo se mi tehu hned druhy cyklus. Doktor mi taky rikal, ze HA nezapřičinuje neplodnost, ze nekomu to trochu rozhodi cyklus, ale ciste na nemoznost otehotnet pusobi cela rada faktoru, ale urcite jen antikoncepce za to nemuze. Akorat nektere starsi rocniky to maji v tlucene do hlavy, ze za vsechno muze HA, taky tento nazor dost casto slysim ze slovenska asi jim to tam vtloukaji v kostele do hlavy, a to nemyslim nijak hanlive 🙂

xctij01
19. únor 2007

Bobi - vystihla jsi to naprosto přesně 😉 Jak tu HA, tak to Slovensko!

michina
19. únor 2007

Já jsem na tom úplně stejně jako Xctij. Začínala jsem na Triregolu a končila Mercilonem, dohromady 11let a cosi. Vysadila jsem vloni během října. MS chodí pravidelně, až na jednu vyjímku. Tak snad se mimi brzy usídlí. .... 😉

kacabacka
19. únor 2007

já jsem vystřídala celkem asi 3 druhy a nakonec mi nejvíc vyhovoval ten Mercilon. 11 let je určitě brát nebudu max. těch osm, pak bysme se chtěli začít snažit, ale stejně mám strach, co když budu právě ta, co nemůže otěhotnět kvůli anťákům? ☹

len
19. únor 2007

Kačko, Kačko 😉 Hledáš problémy ještě dřív, než mají šanci nastat 😉 Jsi mladá, takže když bysis musela trochu dýl počkat, on by se svět nezhroutil, ale pokud máš takový strach, není nic snazšího, než s HA seknout už teď. Ono v podstatě ani víc možností nemáš - buď budeš HA brát a doufat, že bude všecko OK, nebo s ní holt přestaneš a budeš se chránit jinak. Ale brát ji a stresovat se přitom, že to nemusí být OK? To je blbost 😉
Ono stejně je to nakonec tak, že někdo po 10 letech HA otěhotní hned a jiný po roce HA neotěhotní ani za další dva roky, v prvé řadě si uvědom, že těhotenství se stejně pořádně naplánovat nedá - a buď v pohodě! 🙂

kacabacka
19. únor 2007

teda Len, já nevim, já jsem ze začátku nevěřila ani HA, tak nevim, jestli bych věřila "krému" 😅 sice by to tolik nevadilo, kdybych otěhotněla, teď už je to tak nějak pomalu jedno, ale radši bych nejdřív chtěla bydlet v novym a taky na to bejt psychicky připravená...četla jsem diskuzi na beremese. Zajímalo by mě ale, jestli některá po dobrání Pharmatexu otěhotněla, protože ty holky by třeba nemuseli otěhotnět s Ph. nebo bez, víš jak to myslim?

xctij01
19. únor 2007

Kačabko, musím se přiklonit k Len a říct ti, že si podle mě děláš zbytečný vrásky. Když už teď řešíš, co kdyby to po HA nešlo, co kdyby to po Ph. nešlo... Co budeš dělat až to fakt nepůjde?
Mě ani ve snu nenapadlo, že budu čekat na mimi tak dlouho (teĎ je to 7 měsíců a bůhví, kolik to ještě bude). I tak jsem trošku nervozni že to nejde. Představa, že bych se nervovala rok předtím - no to by mě asi odvezli... Nehledě na to, že stres je největší odpůrce mimi...

len
19. únor 2007

Když ty jseš takový katastrofista (myslím to v dobrém 😉 ). Mám z tebe trochu pocit, že když budeš brát HA, budeš se stresovat, jestli po jejím vysazení budeš moct otěhotnět. Když ji vysadíš, budeš se stresovat, abys náhodou neotěhotněla dřív. Tak co s tebou? 😀
Hele, vážně si uvědom, že těhotenství je malý zázrak - když se zadaří dřív, určitě nebudeš litovat 😉 A nebo bys litovala víc, než kdybys musela na dítě několik let čekat? Pak bysis to třeba zase vyčítala... Fakt si uvědom, že až se jednoho dne rozhodneš, že TEĎ už vážně chceš být těhotná, budeš to chtít HNED a to ono málokdy jde. Takových, kterým se to povede do třech měsíců, rozhodně není většina - ať se chrání čímkoli. A v pohodě budeš teprve tehdy, až zjistíš, že těhotná budeš, až si to příroda usmyslí a ty sama s tím VŮBEC NIC NEUDĚLÁŠ 😉

len
19. únor 2007

Souhlas s Grej 🙂 Já to samozřejmě nikomu nepřeju, ale dneska přišla už podesáté MS, co se snažíme, a to se cítíme oba zdraví, v pohodě... A nemá cenu si říkat "co kdyby" - prostě žiju teď a hotovo.
To je další věc - říct si - chci dostudovat, pak se chci vdát, pak si chci pořídit byt, pak jet na pěknou dovolenou, najít si stabilní práci a potom otěhotnět. Člověk je schopný si to rozplánovat pomalu po měsících a každý organizačně schopný to může dodržet, až na jednu jedinou věc - právě to těhotenství.
Chci dostudovat - tak se snažím, poctivě se učím a je to.
Chci se vdát - mám fajn partnera, dohodneme se, zavoláme na matriku a zamluvíme termín - a je to.
Chci si pořídit byt - zajdu do banky, domluvím hypotéku, s realitkou podepíšu smlouvu - a je to.
Ale chci otěhotnět - to si můžeš říct desetkrát denně, můžeš si hlídat ovulaci, brát tuny vitamínů, lítat po doktorech - ale tohle prostě nenaplánuješ ani nezajistíš, to je mimo veškeré síly i tohoo nejschopnějšího organizátora, to je prostě příroda a v našich rukou to není 😉

michina
19. únor 2007

Krásně řečeno, Len. Bohužel... 😀

bobina27
20. únor 2007

naprosto souhlasim s Len a Grej, jen bych chtela podotknout, ze HA ma radu pozitivnich dopadu, mimo jine se netvori cysty, coz je pro otehotneni velmi důlezite. Znam holky, co nebraly HA nikdy kvuli presvedceni jejich rodicu, ze to skodi a meli dost casto problemy s cystama, jedna kvuli tomu prisla o vajecnik a dalsi musela jit na laparoskopi pac mela radu srustu kvuli tem cystam,.............. Proste vse ma pro a proti, ja si myslim, ze je nesmysl si rikat, ze 8 let se muze brat HA a pak uz je to nebezpecne,........ To platilo driv, kdybyla HA opravdu nadita hormony ve vysokych davkach, dnes je siroka skalo HA a jsou i nizkohormonalni. Jak rikala Len, nekdo bere HA 11 let a nema problem nekdo rok a ma problem a treba to neni kvuli HA, ale je nejsnazsi to na to svadet, pritom je to jen psychickeho puvodu , treba 🙂.

Kacko,byt na tvem míste tak si vyberu nejakou HA a budu v pohode 😉 (pravidelne cykly, bez cyst,....) az budes chtit mit dite, treba se ti zadari hned 🙂 no a kdyz ne, tak to urcite nebude tim, ze budes brat HA 8,5 😉

kacabacka
20. únor 2007

hihi, jojo len, máš pravdu :o)a tvůj pocit je správný 🙂 Protože zákon schválnosti funguje !vždycky! Když vysadím teď, do měsíce otěhotním, když vysadím, až budu chtít mimčo, tak se nebude dařit bůhví jak dlouho...ach jo...
Je mi jasný, že to nemůžu plánovat, ani nechci, vysadím až to bude reálné a budu čekat, času mám dost.... spíš bych nemohla teď, jsem v práci na dobu určitou - ještě 2 roky, kdybych otěhotněla, tak bych se pak neměla ani kam vrátit....a jak řikám, nejsem na to připravená - asi, já ani nevím, jak se pozná, že jsem připravená. Řikám si, že bych mimčo chtěla, chovat, vozit, muchlovat se s ním, hrát si, přebalovat, ale jak dojde na slovo porod nebo kojení... ee, to už se mi moc nezamlouvá 😀 Takže z toho usuzuju, že nejsem připravená, kdybych byla, tak bych to podstoupila stůj co stůj, co myslíš?

bobina: já mám nízkohormonální antikoncepci, před mercilonem jsem brala asi 3 roky logest a pak chvíli pramino. Pak čemu má člověk věřit... jeden doktor řiká to, jinej tamto....já nevim, zeptám se toho svýho mudra a uvidíme...a čím to je, že se při HA netvoří cysty? Je fakt, že třeba kdo nemůže otěhotnět to svádí na HA, ale kdo ví, jestli to tim je nebo ne. Taky jsem slyšela, že někdo po 11 letech braní otěhotněl do 3 měsíců...

bobina27
20. únor 2007

kacko, ja otehotnela po 11 letech brani trisistonu druhy cyklus, pak jsem ale mela zanet mocaku a dite se prestalo vyvijet, takze jsem musela na revizi 😒, ale to je jiny pribeh. pravdepodobne tim, ze pri brani HA neni ovu, netvori se cysty, ale to jsou jen me logicke dohady 🙂 .

kacabacka
20. únor 2007

bobina: ☹ tak to je smutný, snad se ti to brzy povede znova. Ten trisiston je taky nízkohormonální?

bobina27
20. únor 2007

kacka, ani bych nerekla, tak nejak normal, byl 3 fazový

kacabacka
20. únor 2007

3 fázový? Jako že na každý týden jiná dávka hormonů?

bobina27
20. únor 2007

trisiston má různé urovně hormonů na 6dní,6dní a 9dní.

ladenka
20. únor 2007

Kačko, já beru anti už témeř sedm let. Čtyři roky Minisiston, a teď jako ty Mercilon. Mimi plánujeme zhruba za dva roky, nejdřív byt, pak svatba a pak mimčo (bylo by hezké si ho naplánovat, chtěli bychom ho v srpnu) ale to je ve hvězdách, čím víc budeme chtít aby se to povedlo na léto, tím spíš se to podaří na prosinec 🙂 . Zatím to neřeším, ale bojim bojim že jednou budu stresovat. 😉

kacabacka
20. únor 2007

ladenka: tak to jsme na tom podobně. My nejdřív taky tak za rok možná rok a půl, to se uvidí, jak to budem zvládat pořizovat věci do novýho domku a s tim skloubit mimčo. Já na to nijak extrémně nepospíchám, za pár dní mi bude 23 a do 26 bych chtěla 1. mimčo. Ale taky mam strach, proto jsem uvažovala o tom Pharmatexu...jenže se asi nejvíc bojim toho, co nastane až vysadim HA, vim, že jednou to stejně budu muset udělat, ale.....

novako
20. únor 2007

kacabacko: Občas se také stresuju z věcí, které ještě nenastaly (já si to okecávám tím, že je to určitá forma duševní přípravy na stresové situace 😉 ). Pomalu se ale učím, že problémy se řeší až když nastanou! To je moje zaklínadlo a musím říct, že mi dost pomáhá. 😀 Než pouvažuješ o pharmatexu, zkus si odpovědět na otázku, co by Tě stresovalo víc. Zda braní HAK a možnými problémy s otěhotněním po vysazení HAK anebo užívání pharmatexu, když si nejseš jistá jeho účinkem?

kacabacka
21. únor 2007

novako: a co když mě to stresuje úplně stejně? 😀 četla jsem na jiné diskuzi, že holky měly hrozně rozházené cykly po vysazení a upravilo se jim to nejdřív tak po půl roce, tak přemýšlím, jestli to nemám vysadit, aby se cyklus stihnul do roka upravit...

bobina27
21. únor 2007

kacko, nedivoc, kazda to ma uplne jinak, ja nastartovala cyklus naprosto v pohode 🙂, navic mi rikal doktor, ze dost casto hned po vysazeni se podari otehotnet, ze to telo je jako pohnojene pole 🙂 a u me to vyslo. Ale pokud si presvedcena, ze ta antikoncepce, je tak spatna, tak ti to vymlouvat nebudu. Pokud tomu chces nechat volny prubeh a nebude ti vadit, ze se to treba zadari hned pristi mesic, tak proc ne, to je idealni pristup, netlacit na vec a kdyz to prijde tak to prijde 🙂

kacabacka
21. únor 2007

bobina: no právě, že teď ještě nemůžem, chci počkat až dostavíme, což je tak za rok, ale když jsem si četla v těch diskuzích, jaký měly holky problémy s tim srovnáním cyklu a jak dlouho jim to trvalo, tak přemejšlim o tom, jestli je nevysadit už teď, protože nemůžu vědět, jestli mi to najede normálně, nebo budu mít problémy. No, a jeslti se snažit v těch dvou měsících...nevim nevim, z dvojčat bych se asi picla... ☹

bobina27
21. únor 2007

Kacko, taky stavime 🙂 , vsechno se da zvladnout a jak tu jednou Len psala stejne se neda vse naplanovat. Proste je to loterie, jsou holky ktery maji rohozeny cyklus, ale vetsinou jsou to ty, co ho mely rozhozeny nez zacali brat HA. ale jsou holky, ktere nemaji problem zadny po vysazeni HA 🙂 . Musis si sama vyhodnotit, co je horsi........, jestli ti stoji ty stresy ohledne pripadneho otehotneni za to 😉

novako
21. únor 2007

HAK moc nakloněná nejsem, ale jestli Ti vyhovuje tak bych to asi neměnila. A opravdu nemá smysl přemýšlet co by se stalo kdyby. Len to napsala dobře. Spousta věcí se dá v životě naplánovat, ale těhotenství ne. A věř, že kdyby těhotenství mělo přijít, tak přijde i kdyby ses stavěla na hlavu a naopak. 😀 Jo, a ještě když člověk musí, tak zvládne takových věcí ...

len
21. únor 2007

Kačko - a co takhle řešit problémy, až nějaké budou? 😉
Prostě dokud chceš, chraň se tou metodou, které věříš nejvíc (neboť tvůj MOMENTÁLNÍ strach je z toho, že bys mohla otěhotnět dřív).
A až vysadíš, prostě se budeš snažit a když to nějakou dobu nepůjde, tak to holt budeš řešit, takových už bylo 😉

Koukni na mě - brala jsem HA, protože jsem nechtěla otěhotnět. Pak mi přestala vyhovovat (ovšem ne z toho důvodu, že bych ZA ROK MOHLA mít problémy 🙄 ), ale stále jsem ještě nechtěla otěhotnět, tak jsem si našla náhradu (měření BT v kombinaci s Pharmatexem). Pak jsem se rozhodla otěhotnět, přestali jsme se chránit. Nějakou dobu to nešlo, byla jsem v klidu, protože to je naprosto normální. Pak to nešlo dýl, tak jsem zašla k doktorovi a pomalu to začínáme řešit, ale stále jsem v klidu - je lepší být neplodná a vystresovaná nebo neplodná a v klidu? 😀 Prostě celou tu dobu jsem byla v pohodě. Dítě nemám, ale je mi fajn - prostě mnohem lepší než dítě nemít a být ve stresu.

A teď koukni na sebe a uvědom si ten paradox "problému," který řešíš 😉 Máš fajn chlapa, chystáte se stavět, dítě zatím nechceš, HA ti vyhovuje - tak co řešíš? Užívej života, ber HA, když ti nevadí, raduj se a proboha - nepřemýšlej, co by kdyby. Až budeš chtít otěhotnět, HA přestaň brát a užívej si zase tu jinou situaci, že se snažíte. A teprve, JESTLI přejdeš do stádia číslo tři - nebudeš moct otěhotnět, tak teprve tehdy přemýšlej, co s tím. Všimla jsem si, že v jiných diskuzích řešíš problémy typu - jak jednou řeknu šéfovi, že jsem těhotná - a zatím se ani nesnažíš 😉 Kačko, je ti 23 let, jseš mladá holka a místo toho, abysis to užívala, permanentně žiješ o několik let napřed - proč? 😀

Koukni na nás dvě - kdo by na tom měl být psychicky líp - holka (23), kterou nic netrápí, všechno je OK a má bezva plány do budoucna, nebo jiná (27), které její plány zoufale nevycházejí, těhotenství ne a ne přijít a každé tři týdny trpí při MS? A kdo na tom líp je? 😀 A proč asi? 😀
Hlavu vzhůru bych prosila, nauč se radovat z okamžiku a užívat si, co máš TEĎ a přestaň si malovat katastrofické scénáře, které s velkou pravděpodobností vůbec nikdy nenastanou a nemáš jediný důvod si myslet, proč by měly 😉 Porostě mi udělej radost koukej být v pohodě, TEĎ HNED 😀

Všem se omlouvám za odbočení od tématu, ale pokládala jsem to za nutné, už se polepším 😉