Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

cervik1111
6. bře 2011

ahoj holky,prosím ,potřebovala bych radu......rok po porodu jsem začala menstruovat.Měla jsem to úplně slaboučké,nasadila jsem první prášek antikoncepce.Slabé krvácení mi trvalo pár dní pak přešlo.Ale asi tak v půlce platíčka jsem začala opět menstruovat(už silnější) a trvá už mi to cca14dní.Myslíte,že to je v pořádku než si tělo zvykne po tak dlouhé době......na gyndu se mi zatím nechce,nerada,když mě vyšetřuje při menstruaci 😅 😅 Děkují

salilinka
6. bře 2011

@cervik1111 zdravím a můžu vědět jakou antikoncepci užíváte??mě se tohle stávalo po cerazettu..

cervik1111
7. bře 2011

@salilinka mám lindynette.Brala jsem ho i před těhotenstvím a vše bylo v pořádku.

salilinka
7. bře 2011

no mě se tohle stávalo po cerazettu, že jsem krvácela třeba 14dní,pak tak po půl roce se mi to upravilo..

cervik1111
7. bře 2011

@salilinka taky mi hodně lidí říkalo,že mám vyčkat,že se to časem upraví 😒 Ale je to docela nepříjemné tak dlouho krvácet ☹ No nic,zkusím počkat

salilinka
7. bře 2011

já sem si pak antikoncepci vyměnila a je to už ok..

matusaci
7. bře 2011

ahoj ja brala lunafem a nedelal mi dobre ted jsem dostala lindynette beru ji 4 den a zatim vse ok po ty predchozi mi nebylo dobre uz od zacatku.jak jsem spokojeny s tou lindynette?dekuji

moncicak.as
7. bře 2011

@matusaci Já ted beru Lunafem 2.měsíc a je mi fakt zle, jsem grogy, žaludek nic moc, falešný náznaky těhotenství, teda zatim nevim, zda jsem v tom, nebo je to antinou...Taky Ti bylo po ní blbě? Mě zatim mi moc nevyhovuje...dřív jsem brala Triregol, ale ten se ted už moc nedělá..

matusaci
7. bře 2011

@moncicak.as no ja po ni nemela chut na jidlo na sex na nic byla jsme vecne nervni utahana s zaludkem problemy to mi zustalo do ted,prvni mesic jsem krvacela skoro porad a nbekolikrat jsem si musela delat tehotenksy test ze jsem si myslela ze jsem tehotna...tak jsme je prestala brat a po 3 mesicich jsem si sla pro ty co beru ted a kdyz jsem to rekla dokrotovi tak se mi vysmal ze mi nebudou vyhovovat zadny no a jak to vypada tak tyto jsou zatim ok

moncicak.as
7. bře 2011

@matusaci Mě je právě taky blbě, ale až u 2.platíčka...jsem právě taky hrozně utahaná, zkusim se o tom pobavit s doktorkou, díky za názor, zkusim se poptat na to Lindynette...

bubbble
12. dub 2011

caute baby, mozem sa k vam pridat? 🙂 brala som najprv mesiac regulon - cele zle, zvracanie, bolesti hlavy, noh.. potom som brala pol roka artiziu - najprv v pohode, ale potom som pribrala 10 kg a mala som hrozne depky a psycho stavy. teraz koncim treti mesiac yasminelle, a zas mam problem - strata libida.. jednoducho vsetky tabletky v sebe strasne citim. tak chcem vysadit, aspon na par mesiacov a uvidim.. ale bojim sa, co to so mnou spravi :(
a este sa vas chcem spytat.. ja som po tom regulone usudila ze je na mna 0,3 mg EE moc vela, tak som chcela uz len pripravky s 0,2.. s tymi nemam take zjavne problemy ale no, ako som pisala. chcela som sa spytat, ci ste mali pri nejakej silnejsej hak taketo priznaky (bolesti hlavy,noh, zvracanie, naliatie vodou) a pri inej, tiez takej silnej nie.. ? ja sa bojim skusat este raz taku silnu, ale zas tych slabsich je iba par druhov na nasom trhu a uz moc nemam co brat.. :/

bubbble
13. dub 2011

nikto nic? 🙂

lucia13.
13. dub 2011

@moncicak.as
ahojky ségra teď zase dostala Triregol, prý měli ve firmě 1/2 roku přestávku 😵

alyssa.anna
14. kvě 2011

AHoj. Mám takový asi hloupý dotaz, ale nikdy jsem antikoncepci předtím nebrala tak nevím (beru první v 27letech kvůli cystám). Dneska beru HA týden a zatím se na mě žádné negativní účinky neprojevují (žádné bolesti hlavy, zvracení, nechuttenství nebo naopak chutě na jídlo). Myslíte že je na to ještě brzy, nebo to bude OK?

evikslabyhoudova
27. čer 2011

Ahojky holky, já beru, teda spíš si vkládám kroužek NUVARING a zatím jsem velice spokojená.
Na antikoncepci jsem vždy zapomínala, tak tohle je pro mě super.
Jinak v případě zájmu, mám na prodej balení na 3 měsíce PRAMINO 28, zakoupila jsem a pak se nechala ukecat do tohoto kroužku, testujeme s kámoškama.
PRAMINO v případě zájmu prodám za 300,- stálo 550,-

piskle89
9. črc 2011

@evikslabyhoudova i já mám nuvaring a jsem nadmíru spokojená...
mám ho od září minulého roku a opravdu nic s čím bych byla nespokojená. Právě naopak, člověk na nic nemusí myslet, není cítit, mě nevypadává ani neklouže směrem ven, při sexu nevadí..zkrátka samé klady 🙂

jahudka80
20. lis 2011

Holky prosím máte některá zkušenost s nehormonálním tělískem cena cca 700kč. Dr. mi nabízela hormonální cca 5000kč ale bojím se že když by mě nevyhovovalo a já ho musela dát třeba vyndat tak vyhodím 5tis. ☹ Chci něco na co nemusím myslet prášky bych zapomínala baštit a třetí miminko nechci 😀 kondomy nevyhovují, náplastě nechci. Ach jo po porodu první ddera jsem antiko.neřešila věděla jsem že chceme druhé a 1,5roku stačila přeruš.soulož pak jsme se rok snažili o druhé mimi. Ale teď se tedy bojím mít jen tak sex bez antiko. a říkat si ,že se nic nestane.

vendulav22
28. lis 2011

@jahudka80 Ahoj, já mam hormonální tělísko Mirenu za 6000 tis. v případě kdyby mi dělalo velké problémy a nesedlo. Mi ho vyndá a firma by mi vrátila zpět 4 tis. Kamarádka má nehormonální za necelých 1000 korun. Snáší ho dobře jen nevím jestli má se zlatem nebo stříbrem. U toho mojeho ze začátku to bylo různe špinění ale po dvou měsících se mi to začlo upravovat. Každý má s tím jiné zkušenosti někdo lepší někdo horší. Je to u každé ženy individuální. Já jsem šla do hormonálního tělíska z toho důvodu že tam nebývají záněty. Jednu dobu jsem na ně dost trpívala a nechtěla sem to riskovat u nehormonálního tělíska.

jahudka80
29. lis 2011

@vendulav22 děkuji moc za odpověď 🙂

kaba71
19. únor 2012

ahoj holky, potřebuji poradit. Beru triregol, mám druhou krabičku. První byla v pohodě, ale teď při té druhé, mám vždy na konci platíčka, při té poslední řadě prášků, kolem toho 15. dne slabé krvácení (stačí jen slip vložka). minulý měsíc jsem byla na gyndě, tak jsem mu to říkala, on řekl, že je to z antibiotik, co jsem brala na angínu. Ale teď už žádné atb nemám a krvácení se objevilo opět. Nikdy mně nic triregol nedělal, a to jsem ho brala asi deset let, pak následovaly dva porody, takže přestávka od antiko asi pět let a teď toto. Je to na změnu antikonecpce, popřípadě jaké,? Díky moc za odpovědi. 😉

bubbble
28. únor 2012

@kaba71 ahoj, skus vybrat tri mesiace a ak sa to neupravi, potom by som menila...

Inak, par prispevkov vyssie vidim ze som pred rokom pisala svoje problemy s HAK 🙂 tak uz skoro rok neberiem, no v poslednom case sa pohravam s myslienkou, ze zase nasadim, aspon na rok. A chcela by som Qlairu, ake mate s nou skusenosti co sa tych mojich problemov tyka? (priberanie, strata libida, depresie, ...)

sipkovarose
28. únor 2012

čauky zapojím se taky 😎 beru triquilar a zatím bez problému 😵

boobinka
9. lis 2012

Chci se jen poradit.... přecházím z chloe na dienille. Potřebuji tento měsíc vynechat periodu. Je lepší raději těch 7 dní nebrat a pak navázat na novou, nebo můžu hned přejít na novou bez pauzy ? Obávám se následného špinění mimo cyklus. A teď jsem se dočetla, že po pauze se další pilulka bere 8.den. Já si jí brala pravidelně vždy 7.den, tj ve čtvrtek skončila a další čtvrtek začala.... to bylo špatně? 😕

mandrage1978
8. pro 2012

antikoncepci nejlépe nebrat vůbec .....strašné svinstvo......

mandrage1978
8. pro 2012

@alyssa.anna - mně ji dr taky napsala na cysty, ale odmítla jsem ji brát.....stačila úprava životního stylu a je po cystách.....

mandrage1978
8. pro 2012

@bubbble artizia je jedna z levnějších antikoncepcí....hodně se po ní zavodňuje tělo je vhodná pro nepřibíravé typy........leda si nech napsat dražší.......taky jsem ji měla začít brát ale odmítla jsem.....

mandrage1978
8. pro 2012

@edira 🙂)) že by vtip dne??

mandrage1978
8. pro 2012
adikbs
27. led 2013

ahojky,brala jsem HA 5let,jsem 7mes bez ni,menzes mi navazal bez problemu sam,a pravidelne...snazime se otehotnet..bylo mi doporučeno brat vit B+ kyselinu listovou...mel nekdo z vas takovy problem,? muzete nekdo poradit,zda nejsou jine veci ,figle jak otehotnet???? diky