Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

jezura
21. únor 2006

popleto: po vysazení HA není neobvyklé,že MS nepřijde...Pro jistotu si udělej testík,ale myslím,že máš prostě jen rozhozené hormony.....

zvizatinka
23. únor 2006

Ahoj holky, chci se poradit - beru asi 3 roky Cilest a posledni pulrok spinim (nejdriv to trvalo treba jen 3 dny, pak tyden a ted dokonce 14 dni! ☹ ) - ja osobne si myslim, ze to je tim, ze jsem v lete na dovolene brala HA dele (mela jsem "to" zrovna ten tyden dostat a kdyz je to tak, ma se HA brat bez pauzy) - tak jsem to takhle udelala, jenze to nemelo zadny ucinek - zpozdilo se to tak ca. o 3 dny, brala jsem HA jeste jeden tyden (tzn. misto 21 dni 28 a pak jsem si udelala normalne pauzu) - a od te doby se mi to cele nejak "porouchalo" 😅 a spinim 😒 Doktor mi rekl, ze mam mozna cystu, ale ja si myslim, ze je to tim, jak jsem to v lete takhle zvorala. Nikdy jsem totiz problemy s HA nemela, vzdycky bylo vse O.K, ani me neboli bricho (jen tak nebo pri styku, proste nic). Zatim jsem HA vynechala, uvidime, co to udela... Ale jestli s tim ma nektera z vas zkusenosti, tak mi prosim pisnete. Urcite me to potesi.... 🙂 Dik, Zvizatinka.
P.S.: Doufam, ze jsem to napsala nejak tak, aby se to dalo pochopit... 😉

macinka
23. únor 2006

zvizatinko...když si to chceš prodloužovat,je dle mne lepší,aby jsi brala celé další platíčko....jinak je možné,že prostě po třech letech chce antikoncepci změnit,ale to už by Ti měl poradit Tvůj gynekolog,popř.se ho zkus zeptat,zda by Ti nepomohl ascorutin....
někdy je špinění zapříčiněno i stresem,nastydnutím,...
jak doktor řekl,že možná cystu?To snad by měl vědět on a na jistotu,zajdi tam,tohle by se mělo řešit!Hodně štěstíčka,ať se Ti to spraví!!!

leniik1
23. únor 2006

Zvizatinko:Neboj se, ani to nemusí být tím, že jsi to braní v létě prodloužila..To se někdy stává.Je to přemnožením bakterií a někdy pomůže jen malý výplach..Ale nevím, jak moc špiníš..Myslíš jen lehce zakalený hlen, nebo s příměsí krve?Taky jsem brala cilest a sem tam se to stane- i když jsem to brala pravidelně..U cysty krvácíš většinou jasnou krví- a provází to bolest..u prasklé..jinak u neprasklé je špinění taky možné..Tak doporučuji vyšetřit- ale pokud je to cysta- tak by tě to bolelo- to by jsi cítila.Tak si myslím, že jde jen o to přemnožení..a je to ok.

aajka
23. únor 2006

Zvizatinko, možná je jen na čase vyměnit HA. Já jsme brala několik let Mirelle a všechno v pohodě. Pak jsem začala špinit, přesně jak popisuješ a doktor říkal, že je to tím, jak je ta HA s nízkou dávkou hormonů, a že se to někdy stává. Dal mi jinou HA s nízkou dávkou hormonů (Logest) a špinění přestalo. Třeba by ti to taky pomohlo.

zvizatinka
24. únor 2006

Díky za odpovědi 😉 Zatím ještě nic nevím, protože mám zrovna MS 😠 Ale musím počkat (teď neberu nic), jak se to vyvrbí, jestli budu špinit pořád... Doufám, že to přejde a že to nebude nic vážného... Doktory nemám v oblibě 😒 (kdo by je taky měl rád)

zvizatinka
28. únor 2006

Byla jsem u doktora, cystu nemam, takze je to v pohode 🙂 Ulevilo se mi. Diky za vase odpovedi!!!!

petul22
1. bře 2006

Holky,když jsem začala s HA brala jsem Minisiston - super,pak jsem na půl roku vysadila - miminko.A po šestinedělí jsem začala brát Trinovum - taky trochu kvůli penězům,protože stojí jen 198Kč/3měsíce - a jsou taky bez jakýchkoli vedlejších příznaků,vím že je to individuální,ale z mých známých je bere dost lidí a nikdo žádný problémy.

No a pak mi kamarádka/známá řekla o antikoncepční injekci na tři měsíce/100kč - bez menstruace,tak si řikam proč to nezkusit,když jsem nikdy s žádnou HA neměla žádný problémy a šups za 6 měsíců si stoupnu na váhu a 10kg nahoře,jakoby nestačilo těch 10kg po porodu.

Přišla jsem na gynekologii a říkám sestře,že chci zase zpět ty tabletky,že jsem přibrala 10kg/6 měsíců,sice,že nevím jestli je to z toho důvodu,ale žádnej jinej důvod tu nebyl.Nikdy jsem jen tak nepřibírala.No a sestra mi řiká,"no to je určitě z té injekce,má v sobě tolik hormonů,jako žádná jiná AK" A že nejsem první.Proklínala jsem je,že mi to neřekli hned,ale zároveň sebe,že jsem se víc nepoptala.

Pak jsem se z jakéhosi průzkumu dověděla,že lidé kteří naberou kg díky hormonům to neschodí žádnou dietou nebo cvičením,že do odejde postupně za 2,3...roky,takže to mě opravdu nepotěšilo,ale opravdu na tom něco je,protože já opravdu makala,cvičila jsem maximálně a ani kilo dole.Takže mi nezbývá než čekat a čekat na zázrak čico..
Takže holky bacha na AK injekci..
papa

honzina
1. bře 2006

Taky jsem o tomto problému slyšela... ale asi je to individuální a možná taky záleží na tom, od jaké firmy (nebo výrobce) na AK injekce je.
Moje kolegyně v práci si ji nechává aplikovat už asi rok a půl a problém s váhou nemá. 🙂

herminka
1. bře 2006

Spíš bych řekla, že to záleží na každém individuálním organismu, mám známou, která při Depo Provera zhubla cca 30 kg (samozřejmě to nebylo samo sebou, ael její snahou), fakt jde o to, jak to kdo snáší - toť můj názor. je to jako s práškama, jedna kamarádka je snáší skvěle, druhé dělají tytéž prášky problémy.

deni
17. bře 2006

ahoj holky,zjistuju a nedokazu to pochopit.... Posledni dobou me nebavi sex, nemam z nej zadny pozitek. Pritele to mrzi, me taky, ale co nadelam. Prvne jsem si myslela, ze to je jen moje chyba - ze proste myslim na hafo jinych starosti a nedokazu se odreagovat. Ale k tomu se pridavaji i bezduvodne zachvaty place, bolesti hlavy, bricha (ikdyz nemam menstruaci). Nemam sice popisovane stavy - jako pocit prazdna, halucinace, pocit ze neziji. ani nepribiram na vaze. ale i tak si myslim, ze nejsem uplne v poradu.neustale po pritele vyzaduji pocit blizkosti,lasky - ikdyz ji od nej mam!!! Uzivam Cilest jiz 5 let (zacala jsem ve svych 15letech).Uz tehdy mi kazdy rikal, ze jsem desne precitlivela. takze jsem si s tim nedelala tezkou hlavu.ale mam pocit, ze to je HA a muzu to ovlivnit tim, ze pujdu do jinych tabletek, nebo vysadim uplne. ale take mam strach o necekane otehotneni. Dale jsem slysela ze pry Pyramino ma v sobe mene hormonu, ikdyz je od stejneho vyrobce. mozna by mi to pomohla zmenit znacku.Cilest ma pry vice hormonu. Taky uz holky nevim, co si pocit. Brecim nad takovyma kravinama, jako ze me pritel neposloucha, nepovida si semnou o svych pocitech, snech... pritom vim, ze tohle se od chlapa vyzadovat neda. oni nejsou jak zeny, ktere by klabosily cely den.taky mu porad mluvim o svatbe a diteti a tim ho uz asi otravuju. musi me utesovat. a ja mam vazne strach, ze na tom ztroskota nas vztah!!! Takze na druhou stranu si rikam, kdyz vysadim HA - udelam to pro sve telo a psychiku a nebudu do sebe cpat nejake svinstvo. NO a kdybych pak otehotnela co nadelam, na potrat bych nesla. dite bychom uvitali s otevrenou naruci! ikdyz jsem chtela mit dite az po svatbe. ale co potom - cely zivot. jaka je teda dalsi mozna ochrana pred pocetim, kdyz mi ty tabletky tak skodi?

winnie
17. bře 2006

deni: Já jsem měla jiný problém, proč jsem musela prášky vysadit. Sestra u gynekologa mi pak řekla: prezervativ bude váš nejlepší přítel. Moc možností už není. Buď přerušovaná soulož -ale to musí být disciplinovaný partner, nebo pesar (ale to je dost odpudivá věc) nebo nějaký ten spermicidní krém.
Nitroděložní tělísko Ti nedají, když jsi ještě nerodila a náplasti jsou taky s hormony, takže taky ne.
Jinak my praktikujeme tu přerušovanou soulož a občas prezervativ. A děláme to už tři roky a miminko zatím nemáme🙂

coxa
17. bře 2006

Deni myslím, že v tvém případě, pokud jsi přesvědčená o tom, že za to může HA je jakákoliv jiná ochrana před početím lepší, než riziko a vědomí, že můžeš zničit váš vztah. Myslím, že i to tě musí ubíjet, když si uvědomuješ, že neděláš něco správně, ale je to silnější než rozum. Určitě prášky co nejdříve vysaď, jestli si myslíš, že by ti to mohlo jen trošku pomoci! Držím palce, ať je brzo líp! 🙂

deni
17. bře 2006

tak to je taky dalsi napad, winnie. diky 🙂
a je tvuj partner vazne tak zdatny (co se tyce prerusovane souloze)? ze jsem tak smela a ptam se na tak choulostive veci 😉
protoze je pry prokazany, ze ikdyz do tebe neejakuluje, tak stejne behem milovani postupne vypusti cirou tekutinu, ktera muze obsahovat nejake spermie.

deni
17. bře 2006

coxa: prave ze to nevim, zda to na stopro zpusobuji tabletky. jak rikam, beru je uz od doby coby pubertacky. takze pokud jsem byla a jsem naladova, tak jsem to mozna ani nedavala za vinu HA. jsem proste precitlivela nez ostatni, jsem si rikala. ale proc v tom pokracovat, kdyz mi to vysazeni muze pomoct.

deni
17. bře 2006

winnie - muzu se zeptat, proc jsi vysadila ty? a proc si myslis ze je pesar odpudivy? vzdyt je to neco jako lubrikacni gel, ne?

winnie
17. bře 2006

jo, je šikovný🙂. Myslím že rozumný chlap to zvládne dobře🙂v tom normální chlap problém mít nebude. Jo, je pravda že se do Tebe nějaké spermie dostat mohou, jenže ony ty mršky potřebují dost velkou konkurenci -takže už když obsahuje ejakulát méně než 5 miliónů spermií, tak je muž braný jako neplodný. A ta čirá tekutina jich moc neobsahuje. Takže to by byla sakra velká náhoda. Hlavně se musí partner po každém styku vyčurat a pokud možno i umýt. Ten prezervativ je taky fajn, když si vyberete nějaký tenký (nejlepší je Pepino Extra Thin🙂), tak je to taky dobrý. Při nehodě s prezervativem pak použít Postinor, čím dříve tím lépe (nejlepší je mít ho doma).

winnie
17. bře 2006

deni: zkusila bych ty prášky vysadit -uvidíš že to bude lepší. Já nesmím HAK užívat kvůli vrozenému trombofilnímu stavu -měla jsem po ní trombózu a teď mám přísný zákaz. Pesar je takový klobouček a připadá mi hloupé si něco takového před stykem zavádět-asi by mě to dost zchladilo🙂

ivett
17. bře 2006

ahojky zajimalo by me, kdyz budu chtit dite a vysadim prasky, jestli se mi rozhodi cely cuklus...Omlouvam se jestli je to stupidni dotaz nebo se tu uz resil, ale ja diskuse dozadu moc nectu...Diky...

deni
17. bře 2006

ja fakt nevim, zda vysazovat. na jednu stranu vazne asi psychicky je to z toho.
kondom by muj pritel asi neprijal a tu prerusovanou souloz uz navrhoval 😉 takze si myslim ze by to zvladl 🙂 ale pocitali jsme s ditetem az tak za rok. nechci jej pres svatbou. no ale s nama je to takovy slozitejsi, protoze pritel se jeste zenit nechce. snad za rok, ale ne ted.
a kolik to tak stoji mesicne, chranit se timto zpusobem? my se milujeme tak obden nekdy min, takze v tomhle pripade je HA vazne nejlepsi nez nakupovat kondomy a drahe Postinory, ktere rozhazou akorat cyklus. a nedaji se uzivat vickrat, je to dost driak pro telo 😒

coxa
17. bře 2006

Deni pesar je, když to popíšu hodně zjednodušeně něco jako když si představíš smotaný kondom, tak jak ho vyndáš z obalu, ale v rozhodně větším a silnějším provedení. Prostě klobouček - tak jak píše winnie. Nevýhoda u něj je ale i to, že musíš mít správnou velikost, jinak je na nic. Ale taky si neumím představit, jak bych ho před stykem zaváděla... 🙂

len
17. bře 2006

Ivett, asi jak komu, já už jsem čtvrtým měsícem po vysazení naprosto OK a MS mám na den pravidelnou, ale jsou i holky, které třeba půl roku, rok nemenstruují... Asi se dá těžko odhadnout, jak to na koho zabere, dokud to nezkusí ☹

winnie
17. bře 2006

ten cyklus, který máš s HAK, je naprosto nepřirozený. Čili po jejím vysazení se Ti právě nastartuje normální cyklus. A můžeš otěhotnět brzo.

winnie
17. bře 2006

Deni, ty stavy které popisuješ jsou zřejmě z větší části tou antikoncepcí. Takže bych být tebou asi opravdu zvolila jiný způsob.

deni
17. bře 2006

tak to nic - kloboucek nebrat 😀 taky si to neumim predstavit a jeste na sebe shanet velikost. mam dost starosti shanet vzdycky podprsenku... nene. zadny klouboucek 😀

mobina
17. bře 2006

Taky začínám mít s antikoncepcí problémy. Beru Gracial zhruba 5 let. Perfektně mi sedl, nepřibrala jsem vůbec nic a dokonce mi pomohl na podobné psychické stavy jako popisuje Deni, ale poslední dobou se mi zase zhoršila pleť. Před MS mi naskáčou podkožní uhříky. Přikládal jsem to stresu před svatbou, ale nějak se to nelepší i když se jinak cítím výborně. Také jsem si všimla, že mi na nohách a stehnech naskákali modré žilky, pravděpodobně křečáky ☹ Kouřit jsem přestala před 2 roky, takže jsem spíš čekala zlepšení 😠 Má i na tohle antikoncepce vliv? A proč ta zhoršená pleť?

deni
17. bře 2006

jo a winnie: jeste jsem se chtela zeptat, proc by se mel jit po TOM vycurat a umyt? to jako aby uz z nej potom, treba kdybychom se jeste mazlili, nevytekalo?

deni
17. bře 2006

taky na sobe pozoruji (u kotniku) jemne modre zilky, ktere jsou na jedne noze videt vic. ale to asi nebudou ty krecaky. ty jsem videla u starsich lidi - jsou takove silne a vycnivaji vic napovrch.
takze ty jsi mela, mobino taky ty stavy, co ja? a co jsi brala pred tim Gracialem?

mobina
17. bře 2006

deni přesně tak, byla jsem hrozná cíťa a stresař, pak jsem začala užívat HA a všechno se uklidnilo. Gracial je moje první antikoncepce....
Nemyslím křečáky v posledním stádiu, ale takový ten náběh....prostě vylezlé žíly.

winnie
17. bře 2006

nějaké spermie zůstávají v močové trubici -vyčuráním je odstraní a umytím ještě dorazí. Mýdlo ony totiž moc nemusí🙂 Ty modré žilky, tím to začíná. To jsou tzv.metličky -to je jen kosmetický problém. ALe znamená to, že máš horší cévní stěnu a křečáky taky budeš mít.