Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

zdenule23
24. bře 2016

Holky budu tu mozna za blbce.Ale diky velmi nepravidelne MS,mi doktor predepsal trinovum a na vyvolani MS proveru.Jenze po dobrani provery za tyden jsem mela jasne krvaceni,coz jsem povazovala za MS a zacla brat Antinu ale dnes je to 3 den a uz vcera jsem prestala krvacet..tak ted jsi nejsem vubec jista zda jsem neco neudelala blbe..Antinu jsem jeste nikdy nebrala

petrucianita
28. bře 2016

Doporučuju tělísko. Uvolňuje oproti klasickým pilulím minimální dávku hormonů 😉

ayperi
30. bře 2016

@petrucianita no ale pozor, ze ne kazdy to snese ... Ja kdyz mi ho zavedli, tak jsem zacala zvracet, polilo me horko, zacala jsem omdlivat a skoncila v nemocnici. Ale jakmile mi ho vyndali, tak toto vse ustoupilo. Nic horsiho jsem v zivote nezazila. Ale dokud se to nezkusi, tak clovek nevi no ...

klara_vit
25. dub 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Chystám se brzo vysadit HA a přejít na kondom a nebo kombinaci Pharmatexu s přerušovanou souloží, tak bych měla ráda všechny informace pohromadě...

zdenule23
26. dub 2016

Ja ji vysadila delala mi zle tak mam dve platicka navic a zbytecne

monyna_88
27. dub 2016

Hormonální antikoncepce je sra*ka, strašná zátěž pro organismus, především játra. Není to nic dobrého, ani zdravého, doporučuji zapátrat po jiné alternativě a nebo nebrat nic, což je vůbec nejlepší. Nebrala jsem nic 6 let, hlídali jsme sex a otěhotněla jsem hned jak to bylo plánované a cílené. Dřív nikdy.

diananovotna
27. dub 2016

Ahoj holky, mate nekdo zkusenosti s antikoncepci MYLAZ? Snazim se nabrat nejake to kilo. Jsem po dvou detech a mam 52kg a 170cm, takze proste vyzle... A dr.mi predepsala tuto. Diky za odpoved 🙂

nettka18
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klara_vit
20. čer 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Ahoj prosím, jakou vybrat antikoncepci po porodu. Máme  3 děti, což nám plně postačuje.... ha antiko jsem užívala spoustu let, ale vždy jsem dlouho hledala, která mi sedne. Měla jsem problémy s pletí, náladovost, deprese, naprostý nezájem o sex…prosim poradte jakou nehormonalni nasadit

verun654
16. srp 2016

Ja beru rhonyu už je tomu rok, na začátek se mi zvětšily prsa a mela jsem je citlive na dotek ale pak po 2tydnech v pohode, zhubnula jsem ,zlepšila se mi pleť, když jsem ještě antinu nebrala tak jsem mela menstruaci hodně ne pravidelnou,a pleť strašná,ted to dostavam sice az 5-6den v 7denní pauze ale jsem spokojená,váha zase nahoře ale toď mou vinou 😁 hold moc jím 😁 opravdu doporučuji

lorana
17. srp 2016

já jsem si nikdy nemyslela, že bych měla s antikoncepcí problémy, dokud jsem nevysadila a nezjistila jsem že bez antikoncepce se cítím daleko lépe...

m1k1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pisren
26. zář 2016

@kalerat jestli jsi po kazde pauze zacala spinit, spravilo se to? Za jak dlouho?

kalerat
2. říj 2016

@pisren trvalo to 3 měsíce

majina99
5. říj 2016

Ahoj, že máte někdo zkušenosti s antikoncepcí Saxi?? 🙂

lily96
8. říj 2016

Ahoj holky, potřebovala bych radu nebo jestli máte někdo stejnou zkušenost jako ja...
Přes rok jsem užívala ha cleonitu a vse bylo v pořádku pak jsem ji na nějakou dobu vysadila a ted ji mam znovu uzivam ji už 5 měsíců jenže vzdy v pulce nebo někde ke konci plata to dostanu i přestože mi zbývá do konce plata ještě několik prášku mate s tím nějaké zkušenosti? Co vám na to řekl gynekolog? Děkuji za jakou kolik odpověď

kuratkol
12. říj 2016

Nepoužíváte někdo antikoncepční náplasti LISVY ? Dr. mi je teď nově napsala a v žádné lékárně je nemůžu sehnat, prý je teď výpadek.

alexia007
12. říj 2016

Zdravím, 12 let jsem brala Logest, s několika malými pauzami, vedlejší účinky žádné, po 12 letech ale praktická MUDra zjistila zvýšené jaterní testy (ne moc ale stejně), tak jsem s tím skončila, MS pravidelná a přesná jako hodinky, po půl roce otěhotnění s následným spontánním potratem cca v 6 týdnu, po dalším půl roce jsem opět otěhotněla a tentokrát vše v pořádku, každopádně se teď k Logestu vracet nebudu, HA není tak úplně super, jak se nám snaží farm.průmysl namluvit, teď chci fungovat přirozeně, HA plánuji nasadit až po čtyřicítce opět 🙂

kuratkol
12. říj 2016

@alexia007 Po čtyřicítce ji už někde ani předepisovat nechtějí, že už je to dost rizikové. Moje dr. předepisuje až do 50 let.

alexia007
12. říj 2016

@kuratkol Díky za info, HA by mohla zmírnit příp. projevy menopauzy, teď místo HA mi nabízeli tělísko, ale k tomu mám vyloženě neg. postoj, moc dobře pamatuji mamku, jak vždycky trpěla při MS, když měla NT, ač jsou dnes jiné technologie.

kuratkol
13. říj 2016

@alexia007 Údajně je HA riziková kvůli kardiovask. systému a rakovině, ale nejsem dr. a proto jsem se dr. v pondělí ptala, do kdy mi antikoncepci může psát. Tělísko taky nechci, jednak je to cizí těleso v těle a jednak jsem si načetla, jakému množství lidí to nesedlo a muselo ven, navíc docela dost žen přes to otěhotnělo a muselo s tím rodit, protože vyndání by prý mohlo způsobit potrat.

novisek
13. říj 2016

Já beru hormonální antikoncepci a jsem s ní spokojená...🙂

kuratkol
13. říj 2016

Tak jsem LISVY sehnala a večer mi volali z lékárny, že ji mám vrátit, že se stahuje z trhu.

helenas92
14. říj 2016

Mně naprosto vyhovovala Belara - hlavně kvůli plěti, vlasům, náladě. Kila navíc mi nepřidala, cyklus byl pravidelný na hodinu a bez bolestí! Teď jsme se rozhodli pro mimi, takže mi zbyla celá krabička (3 platíčka) - pokud byste měla některá zájem, prodám za 500,- (osobně předám v Praze)

lorana
24. bře 2017

@helenas92 mě taky🙂

veronikaau
25. dub 2017

Dobrý den,

Ráda bych si ověřila jestli má někdo podobnou zkušenost jako já. Před měsícem jsem vysadila HA, a neskutečně se mi zlepšil spánek. Pravidelně kolem 22 až 23 hodin jsem úplně vyčerpaná a usínám prakticky okamžitě, v noci se nebudím což se mi s HA stávala často. Myslíte že to má souvislost? Setkala se s tímto některý z vás? Děkuji

janulka1980
10. kvě 2017

Ahoj, uziva nekdo Softinelle?

klaarusee
17. kvě 2017

Tohle tema mi vzdycky prislo hrozne mimo.. proste bud ji beres nebo neberes. Chces, nechces.... Dokud jsem sama nenarazila na problem.. Antikoncepci jsem brala od 14 let do 19, kdy jsem vysadila s tim, ze nechci do sebe cpat hormony, chci mit jednou deti atd a kdyztak se k ni samozrejme muzu vzdycky vratit... Prvni cca 4 mesice byly strasny - neskutecne se mi zhorsila plet a menstruace skoro nonstop. Pote se to srovnalo. Plet se teda nevylepsila nikdy na 100 %, ale nejak jsem si zvykla. Investovat do kvalitnich kremu a licidel se vyplatilo. Menstruace se uklidnila a vedela jsem, ze kazdou 3. sobotu to prijde 🙂 Nekdy trvala 3 dny, nekdy tyden, nekdy i dele.. coz o to.. Nasledne mi diagnostikovali endometriozu, podstoupila jsem laparoskopii s tim, ze bud nasadim antikoncepci nebo "umely prechod", ale ja nic z toho neudelala dokud po necelem roce stejnych bolesti a x dalsich problemu mi (3x zmeneny) doktor rekl vzdycky to stejne: "Nechcete bolesti? Chcete jednou deti? Tak zacnete brat antikoncepci nebo ted hned otehotnete"). No, tak jsem zacala brat antikoncepci. (Momentalne 25 let) Najednou svet krasnej, ruzovej, bolesti o 90 % ustoupily, plet nadherna, prsa se o cislo zvetsila, ja o neco pribrala, coz v mem pripade bylo velice pozitivni... ale.. ubehlo par tydnu a ja (zatim jsem si to nepripoustela, ale okoli to videlo velice brzo) zacala mit deprese, zadnou chut do zivota, sex mi z hlavy vymizel uplne, myslim vazne uplne (dobra antikoncepce-fakt bych neotehotnela 🙂 ), zmeny nalad horsi jak dubnove pocasi, porad nemocna... atd.. takze po presne 4 mesicich antikoncepce vysazena s totalnima nervama, ze tyhle sr... do sebe cpat uz dal nebudu. Uz po tydnu jsem zacala pocitovat pohodu, klid, zadne nervy, sex uz nebyl sproste slovo, unava byla pryc.. je to dva mesice od vysazeni a ja jsem zase JA! Jen ta prsa, na ta jsem si docela zvykla, se pomalu ale jiste zase zmensuji a plet zatim ok jako s antikoncepci, cekam ze se to zhorsi, ale zatim ani pupinek (to jsou ty kremy 🙂) ) Takze to je muj pribeh s antikoncepci. ano mohla jsem zmenit znacku, ale proc, vzdyt ani nehet bych nemela umely natoz umele privozene psychicke stavy. ;) Ale, to je muj pribeh, kazdy to ma jinak 🙂

cumilek
9. srp 2017

Ahojte holky berete nekdo antikoncepci omisson ?mate stim zkusenost a jakou?dekuji za odpovedi 🙂

dd44
9. srp 2017

@klaarusee Ahoj, úplně jak kdybych to psala já :D akorát s tím rozdílem, že po laparoskopii už skoro rok antikoncepci zase beru. A zrovna mám tu fázi těch stavů, kdy nenávidím celý svět. :D :( Jak to budeš řešit s tím, že jsi po operaci a antikoncepci nebereš? Také totiž uvažuji nad tím, že jí zase vysadím. Doktor mi řekl, že buď antikoncepce nebo otěhotnět, ale to u nás zatím není na pořadu dne.