Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

ivusenka
18. dub 2006

Strašný 🙂 , to je na vysokoškolský diplom z oboru medicíny 😀

honzina
18. dub 2006

Bledulko, tak tomu taky nerozumím. Ale důležitý je, že máš ovu, ne? 😉

len
18. dub 2006

Hele a kam se to vajíčko podělo? 😲 Už jsem slyšela o menstruaci bez ovulace, ale naopak... to jsou věci 😨 Ale ovu je určitě důležitější než MS 😉

bledulka
18. dub 2006

Honzina-to jo,taky jsem ráda,že ovuluji...Ovšem,jak jsem přišla domů,tak jsem začala trochu špinit,tak doufám,že z toho nic nebude...neboť mi paní doktorka vzhledem k blížící se ovulaci naplánovala oplodnění-inseminaci- na pátek.Tak teď pro změnu doufám,že to nebude menstruace,ale špinění po vyšetření...a že se nám podaří mimi...Ale je fakt,že už nevím,co si mám myslet...mé tělo si se mnou hraje jako kočka s myší... 😉

len
18. dub 2006

Bledulko, moc a moc držím palce, aby to vyšlo 🙂

bledulka
18. dub 2006

len: no to bych taky chtěla vědět kde je
Že by to bylo těma velikonocema 😀
fakt nevím,ale hlavně,že se tvoří...mezi náma-ta MS mi zas tak nechybí.. 😉

bledulka
18. dub 2006

děkuji 🙂

ivusenka
18. dub 2006

Hodně štěstí bledulko 😉

bledulka
18. dub 2006

Když to dopadne dobře,tak vám to za nějaké tři týdny napíšu...Ale jsem nohama při zemi-úspěšnost je 16% .Uvidíme.Každopádně držte palečky 🙂 🙂 🙂

Jo a neberete někdo Pramino ? Já ho vysadila a celé tři platíčka mám ve skříni.Jestli ho někdo chcete,písněte do IP a domluvíme se.

len
18. dub 2006

Bledulko, já taky Pramino vysadila a platíčka jsem dala sestřenici. Tak kdybys nenašla zájemce, mohla bych se jí zeptat, určitě ho ještě bere 🙂

bledulka
18. dub 2006

dobře Len,klidně se jí zeptej,je škoda to vracet do lékárny nebo vyhodit...

len
18. dub 2006

A chceš ho věnovat nebo prodat (v tom případě za kolik)?

honzina
18. dub 2006

Bledulko, tak já na tebe budu v pátek taky myslet! A ať se zadaří!
Ty bys chtěla "ledňátko"?

bledulka
18. dub 2006

Tak se jí zeptej,zda by ho chtěla za polovinu- řekněme 3 platíčka za 250,- ( já ho kupovala za 495 na 3 měs).
A expirace je červen 2007.Jen mi dej vědět,jestli ano nebo ne 🙂

len
18. dub 2006

Bledulko, tak já jí napíšu 🙂

bledulka
18. dub 2006

Honzina-ledňátko nebo únorátko-to je fuk, hlavně aby bylo a bylo zdravé 🙂 Jména jsou vymyšlená (trošku brzo) knížky o mimi taky mám....jen to samotné mimi chybí,tak snad brzo najdu // na těhutestu 😉

honzina
18. dub 2006

Bledulko, kdepak máš album? Chtěla jsem se pokochat... a nemůžu ho najít!?? 😅

bledulka
18. dub 2006

smazala jsem ho (trošku stydlivá) 😉

ladida.l
18. dub 2006

Mám takový dotaz, když se rozhodnete vysadit HA, je nutné se o tom radit s lékařem? díky moc 😉

len
18. dub 2006

Ladido, není 😉 Aspoň já to za nutné nepokládala a přišla jsem na běžnou kontrolu po pár měsících. Tak si to jen poznamenal do záznamů a hotovo 🙂 Pokud nemáš nějaký zvláštní důvod, proč HA bereš, nebo doktora., se kterým se chceš poradit o dalším postupu, může mu to být vlastně jedno, stačí mu to oznámit .

ladida.l
18. dub 2006

Díky 🙂

honzina
19. dub 2006

Taky si myslím, že to pro doktora není důležitá informace. Jak psala Len - pokud HA nebereš z nějakého zdravotního hlediska (třeba pro srovnání cyklu)... Taky to nepůjdu mé doktorce oznamovat. 😉

coxa
19. dub 2006

Já to taky nebudu doktorovi oznamovat - asi mu to oznámím až k němu půjdu na kontrolu, nebo až bude nějaký problém, ale extra kvůli tomu se mi tam letět nechce. 🙂

wacinka
19. dub 2006

Tak doktora to ani nezajímá🙂 je mu jedno jestli to vysadíš nebo ne 😉

honzina
19. dub 2006

Waci, taky si myslím. Úplně vidím, jak na mě doktorka nechápavě kouká, co po ní jako chcu - Máte nějaké problémy? Ne? Chcete předepsat další HA? Ne? Jo vy mi jdete oznámit, že s ní končíte? No to jste sem přece kvůli tomu nemusela chodit...

charmed
19. dub 2006

Holky, já mám s tím svým doktorem trošku problém. Po vysazení HA jsem nedostala menst. (jak jsem již psala) 4 měsíce. Napsal mi nějaké čípky, že prý mám nějakou infekci. Tak jsem je "brala", ale ani po 2 měsících nic. Jen jeden den to už už vypadalo, že menstr. přišla, ale nic. Tak jsem mu to oznámila a víte co on na to? Napsal mi opět ty samé čípky. Neměl by mi napsat a zkusit nějaké jiné, když ty předtím nefungovaly?

honzina
19. dub 2006

Charmed, to se mi taky nějak nezdá... Zeptala ses ho na to? Jako proč ti zase předepisuje něco, co nepomáhá? (třeba to pomůže až po delším užívání, nevím...).
A nebo bych změnila doktora...

len
19. dub 2006

Charmed, je otázka, proč ti MS nepřišla, možná je to proto, že se tělo potřebuje samo srovnat, slyšela jsem i o holkách, které na MS čekaly po vysazení třeba rok ☹ Třeba jsou ty čípky na léčení nějaké infekce, která se ti vrátila, ale s MS nemá nic společného (infekce se prostě může sama od sebe vyskytnout i když MS máš). Třeba ti těmi čípky prostě doktor neléčí nepřítomnost MS, ale jiné problémy... Mám pocit, že čípky se dá léčit infekce v pochvě, ale MS přichází odjinud (a porucha bývá třeba hormonální), neumím si představit, jak se čípky, které se nedostanou nijak do těla, ovlivňuje MS 😖 , ale nejsem doktor. Pravda je, že by ti to měl doktor všecko říct, jestli tuší, proč MS nepřichází, případně ti nabídnout vyvolávačku (říkám si, že do toho bych nešla, ale kdo ví, po půl roce bez MS 😖 )... Holt jseš jedním z těch případů, kterým všechno neprobíhá tak hladce ☹ Tak držím palce, ať se to co nejdřív srovná 🙂

charmed
19. dub 2006

Len : jednu injekci jsem už dostala a po ní mi MS přišla do 2 dnů. Ale on mi ji nechce dávat neustále dokola. Když jsem se ho zeptala, co mi je (co to je za infekci), tak mi řekl, že se nemám obávat, ale nic víc.
Uvažuji o tom, že ho změním, jenže nejbližší je hodinu cesty. I když jsme z Prahy, tak u nás po povodních je jediný gynekolog v okolí. A jeudit hodinu k doktorovi se mi teda fakt nechce, stačí, když jezdím hodinu do práce.

honzina
19. dub 2006

No jo, Charmed, ale jestli ti tenhle doktor není schopný pořádně vysvětlit, co ti je, na co tě léčí, jak a jaký to bude mít průběh... Ještě bych se nad tím zamyslela. Hodina cesty navíc kvůli vlastnímu zdraví přece stojí, ne? Mně teda určitě jo. 😉