Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

petram
4. kvě 2006

Ahojky, tak tady čtu ty názory a jsem z toho docela překvapená. Já beru antikoncepci 6 let. Nejdříve Minisiston a teď Jeanine (je dražší, ale pomáhá na čištění pleti). Jsem s ní 100% spokojená. Jaterní testy mi dělala doktorka jednou a to na začátku, aby věděla jak sem na tom. Jinak už se dělat nemusí. Můžu si sama říct, kdy chci menstruovat a to vidím jako největší plus. Většinou beru 2 platíčka najednou a pak mám pauzu. Takže v létě jsem vždy nadšená. Za těch 6 let se mi stalo 1x, že jsem měla krvácení mimo a to se ale stává, když nevynecháváte pravidelně. Po svatbě chci skončit a mít miminko. Jak to budu řešit potom, ještě nevím. Ani těhotenství není problém. Po vysazení se do 3 měsíců vše srovná a je to. Já antikoncepci rozhodně doporučuju a myslím, že dnes je na výběr tolik druhů, že si vybere 99% žen.

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ladida.l
5. kvě 2006

Ahoj manicko77, já jsem vysadila a zatím v pohodě, používáme Pharmatex krém a zatím se žádné baby nekoná

len
5. kvě 2006

Manicko, já bych asi dostatečně před tím, než budete chtít dítě, vysadila úplně, když víš, že ti to může dělat takovéhle problémy ☹ Opravdu s MS mají některé holky po vysazení problém i měsíce, tak ti přeju, aby to nebyl tvůj případ, ale být tebou, moc bych nespoléhala, že otěhotníš hned po vysazení, když to máš takhle rozházené... Zkus si po vysazení měřit bazální teplotu, abys zjistila, zda máš vůbec ovulaci. A ten Pharmatex můžu taky doporučit 😉

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
len
5. kvě 2006

V lékárně bez předpisu asi za 240-270,- Kč na cca 10-12 použití 🙂 A pohodlné je to taky, neboj 😉

honzina
5. kvě 2006

Á Len, koukám, že jsi dnes otázkama bombardovaná ze všech stran! 😀

len
5. kvě 2006

No to víš, snad to někomu pomůže 😉 😀 Hele holky, nejsem dealer, jen spokojený uživatel 😀

honzina
5. kvě 2006

Len, však to je právě na tom to super! A já mnohem víc věřím spokojené uživatelce z masa a kostí než nějakýmu článku v novinách nebo odkazu na netu. No nemám pravdu? 🙂

len
5. kvě 2006

No to já taky, ale tady akorát ty víš, že jsem z masa a kostí a pracuju v úplně jiném oboru 😉

honzina
5. kvě 2006

Len, ale to mi bohatě stačí! 😀 😀 😀 😉

danielah
5. kvě 2006

Holky, chystá se fajn výstava, koukněte na:
http://www.vystava-porod.com/index2.php

yana
6. kvě 2006

dani - zajimavy, ja se sice jeste nechystam, ale predam to dal holkam, co to vyuzijou 😉
honzi - s Pharmatex mam stejny zkusenosti jako len, a taky nepracuju ve farmacii 🙂

dendisa
8. kvě 2006

Ahoj ženy, slyšely jste o někom, kdo by otěhotněl přes HA?

slim
8. kvě 2006

ahoj, možné to je, ale asi jen v případě, kdy si zapomeneš vzít pilulku 😅

herminka
8. kvě 2006

Dendi, někde se tu někdo o někom takovém zmiňoval. Ale osobně si myslím, že ve většině případů je chyba v lidském faktoru (vezmeš si prášek pozdě nebo zapomeneš, či máš průjem nebo zvracíš, a tak se prášek nevstřebá). Nevím přesně, jestli to 1% "neúčinnosti" se vztahuje právvě na tyto případy nebo opravdu někomu HA "nezabere".

naivka
8. kvě 2006

Ahoj,slysela jsem uz o tom a ne jednou🙂 Nejsem si jista, ale pokud vim, tak HA neni 100%

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yana
8. kvě 2006

ahoj - znam taky jednu timhle zpusobem "stastnou", ale dneska uz asi stastnou maminku. takze bacha na antibiotika 😉 . a prisla na to az v 5 (!!) mesici, a tech pet mesicu dal porad brala HA. trosku ztloustla, ale prisuzovala to tomu, ze vynechala treninky po nemoci (hodne sportovala). mimco bylo nastesti OK - taky ji prohnali snad vsema testama, ktery existujou. takze i tak se da 😅

cina
9. kvě 2006

Ahoj holky, omlouvam se, jestli se budu opakovat, nestihla jsem si precist celou diskusi. Je pravda, ze po vysazeni antikoncepce by se zena mela jeste tri mesice chranit jinym zpusobem a az po te dobe se snazit otehotnet? diky za odpoved

len.tilka
9. kvě 2006

Cino, já jsem se na tohle ptala před měsícem svého doktora a ten mi řekl, že to není potřeba. Z mého okolí znám 2 kamarádky, které otěhotněly okamžitě po vysazení (hned 1. měsíc) a obě mají zdravé dětičky. A i ve většině článků píšou, že to není potřeba, že naopak první 2 měsíce po vysazení je největší pravděpodobnost otěhotnění.

monja
9. kvě 2006

ahoj holky,taky jsem se ptala dokotora minuly tyden.pry hned po vysazeni antikoncepce muzeme "pracovat" na miminku.ty reci o 3 mesicni nebo i delsi pauze jsou pry jen povery, neexistuje proto zadnej duvod.

herminka
9. kvě 2006

Většinou se všude píše, že při dnešní moderní HA není třeba vysadit 3 měsíce předem, "aby se tělo vyčistilo". Ale osobně bych asi nechala proběhnout normálně minimálně 2 cykly - když třeba několik let neovulovalo, aby se "rozpomnělo", co se po něm vlastně chce 😉 Berte to ale jen jako mou čistě osobní dedukci, nemám to od žádného doktora 😉

nimmo
9. kvě 2006

no tak nevim, jestli jsou to nebo nejsou pověry... 🙂 ale můj gynekolog mi doporučil dva měsíce po vysazení počkat

cina
9. kvě 2006

Myslite, ze to muze zaviset na druhu HA? nebo snad na gynekologovi? asi se tim tedy rozhodne nic nepokazi,kdyz se po vysazeni 2-3 mesice pocka, ze?

mobina
9. kvě 2006

cina já to mám přímo napsané v příbalovém letáku HA vyčkat do první menstruace, ale doktorka mi řekla, že není potřeba čekat...

coxa
9. kvě 2006

Mně doktor taky říkal, že se to sice doporučuje, ale rozhodně to není nutnost a povinnost. Když otěhotníš, vůbec nic se neděje - stejně tak, jako když někdo otěhotní přes prášky, tak prý není důvod k panice.

lenkab
9. kvě 2006

Moje doktorka taky rikala, ze vubec neni potreba nechat probehnout nekolik cyku, naopak hned po vysazeni je vetsi moznost otehotneni. Pry se to nekdy dava na nekolik mesicu i holkam, co nemuzou otehotnet, po vysazeni pak najednou otehotni. Tak nevim

1980mat
9. kvě 2006

Holky, teď odbočím. Ještě se mi nikdy za tři roky, co beru HA nestalo, že bych si zapomněla vzít prášek. A včera se to zrovna stalo, ale nevím, zda v tomto případě je to problém. Jedná se o to, že včera jsem měla začít nové plato prášků. Obvykle beru prášek brzy ráno, ale včera jsem kvůli nabitému programu na prášek zapomněla a vzala jsem si ho až v devět večer, místo v sedm ráno. Dnes jsem si vzala další. Chci se zeptat, zda některá z vás neví, zda v tomto případě může žena otěhotnět, když si zapomněla zhruba ve stejnou dobu, kdy obvykle bere prášek ten prášek vzít, když se jedná o nové plato prášků, které žena začíná brát po týdenní pouze. Moc Vám děkuju za pomoc.

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz