Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

deni
17. bře 2006

aajko: to mas pravdu. proste me to jen tak napadlo. asi si to nedokazu predstavit - chranit se jinak 🙂

deni
17. bře 2006

tak jo. holky mate pravdu. nesmim se proste bat - vysadit. je fakt, ze vysazeni pro me zakonite znamena otehotneni. ale tomu tak nemusi byt, kdyz si pritel bude davat fakt pozor (jak uz tu bylo psano).
takze dikec za pokec. ja uz musim valit. papa priste. 😉

herminka
17. bře 2006

Deni, asi bych tu přerušovanou něčím "pojistila" - ty tenké kondomy, o kterých psaly holky, taky používáme, a ani jeden v tom nevidíme rozdíl. Nebo ten spermicid. Ale asi to pro vás bude trochu rozdíl v tom, že jste dosud nemuseli myslet na nic... Na to se někdy těším já (že nebudeme muset nic řešit - buď jestli přistoupím na HA nebo až budeme naopak chtít dítě).
Winnie, asi jsi přehlédla mou otázku, tak ještě jednou: Co si myslíš o náplastech nebo podkožní tyčince (Implanon)? Když už HA, líbila by se mi taková, která nemusí procházet GIT. Ten Implanon je čistě gestagenní, tak by to asi chtělo nejprve zkusit, jak člověk na gestagenní HA reaguje, že?

winnie
17. bře 2006

herminko, já jsem Ti odpověděla. Koukni na předchozí stránku.

herminka
17. bře 2006

Aha, Winnie, promiň asi jsem slepá 😠

winnie
17. bře 2006

já to sem překopíruju.
náplasti a tyčinky?No, pořád hormony ať už se vstřebávají kudy chtějí. Tam jde spíš o to, že se nemusíš bát, že zapomenešJo, je dobrý to vyzkoušet. Myslím, že kdybys to prokonzultovala s gynekologem a řekla mu, co všechno od té HAK očekáváš, tak Ti vybere něco vhodného.

herminka
17. bře 2006

Winnie, díky moc, už jsem to pak našla, přehlédla jsem to v té spoustě příspěvků. U náplastí/tyčinek je prý stabilnější hladina hormonů, když se to vstřebává vlastně průběžně. Možná půjdu do té náplasti, jen dost sportuji, tak to musím zkonzultovat, aby se mi neodlepovala. Prý ale vydrží dost...

len
17. bře 2006

Víte co? Mně se náhodou moc líbí, že už to není úplně bez starostí, že musím myslet na to, co dělám, že vidím, jak mi funguje tělo, měřím si teplotu, hlídám ovulaci, tohle při braní HA prostě nešlo. To jsem slupla prášek a nemusela na nic myslet. Zní to možná divně, ale mně se to takhle vážně líbí víc 😀

winnie
17. bře 2006

Len: já jsem taky ráda, že HA nemám, že mám cyklus v pořádku, naprosto mi to vyhovuje. Ale je zase pravda, že HA spoustě holek pomůže od nepravidelností a bolestí a tak.

len
17. bře 2006

Je pravda, že možná si to takhle užívám, protože mám cyklus i pleť v pořádku, kdybych při každé MS umírala bolestí nebo na ni čekala dva měsíce, možná bych mluvila jinak 😖
Jen jsem chtěla říct, že mě baví přemýšlet o tom, jak se chránit, střídat různé způsoby a vůbec přesně vědět, co se ve mně děje 😉 To jsem právě s prášky nijak neřešila a najednou mi to zpětně vadí...

anastazie
17. bře 2006

winnie, jen k tem naplastem...ma to i jina pozitiva...zapomnelas na to, ze nejdou pres zaludek...ale rovnou do krve...to je jedna z veci, ktera je docela setrna a lepsi nez uzivani pilulek...

herminka
17. bře 2006

Len, taky jsem (připadá mi, že jako jedna z mála vrstevnic) zatím bez HA (myslím, že "jen" strach z početí není důvodem pro užívání hormonů, ale díky Bohu za ně pro 15leté holky), ale 19denní cyklus a šíílené bolesti mě asi donutí ☹ Říkám si, jak je někdy svět absurdní - někdo bere hormony, aby neotěhotněl, a jiný, aby otěhotněl...
Anastázie, máš pravdu, na nějakých stránkách, popagujících Evru bylo, že zatěžuje játra 10x méně než prášky - to už stojí za zamyšlení...

anastazie
17. bře 2006

hermi...ja tyhle stranky necetla...ale vsichni, co tomu rozumi, ji berou jako nejlepsi antikoncepci...a to nezavisle na tom, zda z toho neco maji ...samozrejme mi evru doporucila doktorka, ja jim ale moc neverim (hodnekrat z toho doktori ci lekarnice profituji, ze doporucuji urcitou znacku...atd...) ale tentokrat mela pravdu 😀

kalerat
17. bře 2006

Taky jsem slyšela, že Evra je moc dobrá. Má ji přítelova sestra a je s ní moc spokojená.
Taky bych do toho šla, ale bohužel špatné jaterní testy mě to nedovolí 😒

aajka
17. bře 2006

Já bych Evru nebrala, dvě moje známé přibraly za půl roky používání náplasti kolem 10 Kg. 😖 Ale určitě to tak nemusí fungovat na každého.

kalerat
17. bře 2006

Aajka tak o tom nic nevím, takže nemůžu říct.

deni
18. bře 2006

dobre rano holky
je sice sobota,nestavam do prace a mohla bych spat, presto uz od pul seste nespim. tak jsem si aspon zapla pocitac, abych se vam sverila.
vcera jsem se s tim problemem s HA sverila priteli a verte neverte. mam delat co uznam za vhodny. ze pry jsem uz vazne moc precitlivela (vcera jsem se v hospode mezi kamarady opet rozbrecela jen kvuli tomu ze kamarad rekl, ze se musi stehovat a dava sveho 11ti leteho psa do utulku). ano znala jsem ho z parku, kam jsem chodila se svym psem, ale kvuli cizim lidem delat takove sceny.
takze jsem dostala od pritele primo kazani 😀 ze musim vysadit a budem se chranit kondomy. sem tam prerusovanou souloz, v zaloze v supliku tabletku po (ale to fakt v nejnutnejsich pripadech). jinak se zkusim zeptat sveho gynekologa na ten spermicid (ale krem, zadne tobolky uz jist nebudu) 🙂
akorat mam jeste dilema, zda dobrat platicko (teda +jeste dalsi dve). pred 3 dny jsem totiz zacla brat dalsi krabicku. takze si myslim, ze pokud vysadim, tak k Cilestu uz se 100% nevratim. takze co potom s zbyvajicimi 2platicky (to prvni asi douzivam, abych nemela rozhazeny cyklus?!). daji se vratiti lekarne nebo si je mam nechat? mate s tim nektera zkusenost, nebo jste se rozhodly vysadit vzdy po dobrani vsech tablet co jste doma mely???

deni
18. bře 2006

jo a je pravda ze diky HA se telo domniva ze je tehotne, proto ty stavy (naladovost plactivost) tak jako v tehotenstvi?

kalerat
18. bře 2006

Deni já jsem také musela vysadit antikoncepci kvůli špatným jaterním testům. Ale musela jsem ji dobrat celou.

yenn
18. bře 2006

Deni, ohledne spermicidu - jestli teda myslis pharmatex. Ty tobolky se neji, zavadi se jako krem dovnitr a nechaji rozpustit 😉 Jist to fakt nedoporucuju, mozna by ty stavy pak byly horsi nez precitlivelost 🙂

gedren
18. bře 2006

deni, ja myslim, ze urcite dober platicko, ale krabicku nemusis, muzes to treba venovat nekomu, kdo bere stejnou znacku 🙂 Ja taky kdysi, kdyz jsem kratce brala antikoncepci, podedila po segre dve platicka Cilestu 🙂

A jinak super, ze ma pritel pochopeni 🙂

kalerat
18. bře 2006

Samozřejmě jsem myslela, že jsem musela dobrat celé platíčko, ne krabičku 🙂

deni
18. bře 2006

mooooc dikec holky! 😉
moje "budouci" tchyne na me dnes uplne nahodou najela - kdyz jsem ji rikala ze mi neni posledni dobou dobre, pry zda to neni z tech prasku.
tak ji rikam ze asi jo. ze je prece jenom uz beru delsi dobu. a ona at je proste vysadim, ze si jeji synacek bude muset davat proste pozor. no a pry kdyz se stane, tak co? 😀 proste pohodova zenska. ma pochopeni, taky pry ji nikdy nesedela HA. takze me chape.
určo doberu to platicko a s dalsimi 2 platicky se zkusim poptat mezi kamoskama. jedna myslim vim, ze to bere. tak ji to daruju.

yenn
18. bře 2006

Deni, gratuluju k rozhodnuti a drzim palce,at ma vysazeni hladny prubeh 🙂

deni
18. bře 2006

yenn. jojo, diky snad bude 😉

tereza
19. bře 2006

no mne uz je po antikoncepci fakt fyzicky blbe, ale urcite i psychicky zaroven diky tomu, ze uz chci mimi a uz to vubec nemuzu ani videt, jen pri polknuti se mi zveda zaludek a vubec jsou mi proti srsti....ale musim pockat az po svatbe a po predelani bydleni, kamosky radi : "udelej nahodu", ale na to fakt nemam... 🙂

kacenka4
19. bře 2006

ahoj. Přeju ti, aby jsi otěhotněla kdy budeš chtít, ale upozorňuju, že to není jen tak. My se snažíme rok a nic a to jsme oba zdraví. 😢

gedren
19. bře 2006

terezo, ja myslim, ze je tak akorat cas vysadit antikoncepci a prejit na cas na neco jineho, ne? Ostatni metody jsou taky spolehlive, i kdyz treba ne tolik, a aspon si telo odpocine, pokud se uz na to mimi fakt chystas.

Tak at to bydleni rychle stihnete a pak se to uspesne povede! 🙂

zvizatinka
1. dub 2006

Tak holky, asi jsem se problemu nezbavila, jak jsem puvodne psala.... Uz beru zase HA ☹ (mam Pramino, predtim jsem brala Cilest, ale nedelal mi dobre - viz. jedna z predchozich stran). Uz od minule stredy mam MS (dneska je sobota, takze je to tyden a 3 dny) a porad to nevypada, ze by to melo prestat... 😅 Tak ja uz fakt nevim, co s tim.... Treba MS za dva dny skonci, uvidime... Ale dost me to vydeptava, nemivala jsem nikdy problemy a ted 😒 Vysadit je taky nechci, protoze mam normalne MS nepravidelnou a takhle nad tim mam aspon trosku kontrolu a muzu si naplanovat dovcu a tak 😉 No, drzte mi palce, snad to bude dobry 😕

zvizatinka
1. dub 2006

To je zajimavy, vubec mi sem nejde dat prispevek.. 😠