Hormonální antikoncepce. Jaké máte zkušenosti?

edira
30. led 2006

Ahoj děvčata. CHtěla bych vědět vaše názory a zkušenosti s hormonální antikoncepcí. Jestli nějakou užíváte, jaké s ní máte zkušenosti apod. Prosím pište

zdenda
8. únor 2006

Holky, mám takový dotaz, možná mi poradíte. Možná jste o tom už tady psali, ale neměla jsem čas celou diskusi pročítat, tak se předem omlouvám za hloupý dotaz. Slyšela jsem o antikoncepčních čípcích, prý jsou volně prodejné. Nemáte s tím některá zkušenost, jak "fungují", na jakým jsou principu, jestli jsou na hormonální bázy (to asi budou) ?
Díky moc za každou radu 😅

len
8. únor 2006

Zdendo, já bych řekla, že mluvíš asi o globulích Pharmatex nebo Patentex Oval. Ani jedny NEJSOU na hormonální bázi, jsou to jenom spermicidy, které se rozpustí, zabijí spermie a pak zase z těla odejdou, je to čistě jednorázové použití, do krve se to nedostane... Já mám výbornou zkušenost z Pharmatexem (www.pharmatex.cz), spolehlivost udávají o malinko nižší než u HA, cena asi 250 na deset použití. Patentex jsme nezkoušeli, protože u něj uvádějí výrazně nižší spolehlivost, pro jistotu buch ho asi kombinovala s kondomem.

zdenda
8. únor 2006

Len, díky moc za radu, dost mi to pomůže, protože nesmím brát hormonální antikoncepci, tak tohle bude pro nás určitě ideální 😉

len
8. únor 2006

Není zač, já s HA skončila a na tohle jsme přešli, tak budu ráda, když to někomu pomůže... 🙂

zdenda
8. únor 2006

Len ještě jednou díky, a ještě se zeptám jestli máš zkušenost s používáním krému nebo globulí? Nezlob se, jestli je to nevhodná otázka. 🙂

ladenka
8. únor 2006

Já beru antikoncepci už skoro 6 let. Čtyři roky Minisiston a teď Mercilon. Ani s jednou jsem neměla nejmenší problémy. A plánuju ji ještě tak 3-4 roky brát, protože mimčo v nejbližší době ještě neplánujeme. Většina z vás tady píše zkušenosti, že po vysazení se nedaří otěhotnět. Ale já od několika kamarádek a žen tak okolo sebe mám právě opačnou zkušenost, že otěhotněly ihned po vysazení a některé dokonce mají dvojčátka. Tak nevím. Ale zatím si z toho těžkou hlavu nedělám.

len
8. únor 2006

Zdendo, používáme krém (globule se musí 5 minut rozpouštět), ale když jsem se teď rozhodla vyzkoušet i globule, asi ve třech lékárnách mi řekli, že nejsou, tak zas vždycky koupím ten krém 🙂 Tak budu zkoušet dál... Účinnost by měla být stejná, jediný rozdíl je v době nástupu a trvání účinnosti a ceně - globule jsou o trošku levnější.

zdenda
8. únor 2006

Díky Len, můžu se ještě zeptat na tu cenu toho krému? Nebo jak moc velký cenový rozdíl tam je? A to množství toho krému vyjde taky na těch deset použití? Aplikace u obou je podobným zupůsobem, takže v tom moc velký rozdíl nevidím. Díky moc za rady. 😎

len
8. únor 2006

Zdendo, ty globule stojí tak 240-250, krém 270-280, takže to není zas tak výrazné... U krému je dávkovač a vyjde to opravdu na těch 10-11 použití 🙂

zdenda
8. únor 2006

Len,to je asi všechno, co potřebuju vědět. Takže ještě jednou mockrát díky, pomohlo mi to 😅 Zajdu do lékárny poptat se, co budou mít a vyzkoušíme to 😵

svatule
10. únor 2006

Len, globule pharmatex teď asi neseženeš nikde, sice je stále inzerují, ale mají dlouhodobější výpadek, jednou nám bylo řečeno i něco o ukončení výroby, tak nevím... Pharmatex jsou hodně spolehlivé, my zatím ale zůstáváme u HA, uvidíme, tak možná za tři roky se začneme snažit. Jinak mi nejvíc vadí to, že HA berou některé už 14-15 leté holky jen na zlepšení pleti, myslím, že v tom věku je to docela dost brzy.

naivka
10. únor 2006

Ahoj.
Svatule, pises, ze nekdy holky berou prasky uz od 15 a ja taky a jen kvuli pleti, mela jsem ji tak strasnou, ze jsem musela zacit, jinak by mi zbyly jizvicky na celej zivot, Uz asi ve 13 letech mi nejlepsi kozarka u nas rekla, ze mi nic jinyho nepomuze, takze my co to bereme kvuli pleti za to proste nemuzeme, je jasny, ze existuji i holky , ktery maji dva pupinky a uz z toho sili, ale jsou i pripady, kdy opravdu nic jinyho nepomuze ☹

macinka
10. únor 2006

přidám taky svůj názor...myslím si,že v dnešní době je antikoncepce i s minimální dávkou hormonů a ať už to berou 15-ti leté slečny kvůli pleti /na to byla super antikoncepce Diane/ nebo kvůli tomu,že si připadají dospělé,je lepší,aby to braly,než aby děti měli děti...ale to je můj názor!
Já sama jsem antikoncepci začala brát v 15-ti,právě kvůli pleti,neb si semnou kožař nevěděl rady a musím zaklepat,po roce jsem měla pleť jak miminko "prdelku" 🙂
Další antikoncepci jsem začala brát,až ve chvíli,kdy jsem se chtěla chránit proti otěhotnění,neb jsem studovala a děti jsme zatím nechtěli...

herminka
10. únor 2006

S tou pletí to je sice hezké, ale pomyslely jste někdy na to, jak to bude, když HA vysadíte? Podle většiny zkušeností (vyčtených, ne vlastních) to bude totéž, ne-li horší ☹ V případě, že by si se mnou už nikdo nevěděl rady, zkusila bych nějakou alternativní léčbu.

macinka
10. únor 2006

herminko...bylo to úplně super,neměla jsem ani jeden pupínek a to jsem měla krupičku pupínků i na rukách a nohách a nic....
jinak jsem zkoušela alternativní léčbu,plus homeopatika a nezabralo to...

herminka
10. únor 2006

Jako že jsi vysadila a bylas bez problémů? Tak to jsi šťastlivkyně. Všechno je holt individuální. 😉
Moje jediná zkušenost s hormonama je s kortikoidy na ekzém, který si mažu jen když už to nemůžu vydržet nebo když chci být "hezká" (na ples a tak), ale za pár dní mám totéž zpátky 😠 Teď budou stresy se státnicema, ale pak se chci na alternativní zase vrhnout.

macinka
10. únor 2006

joo,byla jsem bez problémů a moje sestřička má to samé....
ale je pravda,že netrpíme na ekzém,že jsme měly "jen" strupatý obličej,který zmizel jao čarovným proutkem..

jesica
11. únor 2006

Používám několik let Marvelon a super.A nemíním nic měnit 🙂

zdenda
11. únor 2006

Len a Svatule, ptala jsem se v lékárně na ten Pharmatex, a nabídli mi i ty globule, prý s tím není žádný problém, dodají cokoliv... tak nevím, asi záleží jak kde... já jsem si teda koupila ten krém.... 🙂

ladenka
13. únor 2006

Také jsem jedna z těch, které berou antikoncepci už od 15-ti let. Jednak jsem měla prolémy s pletí, ale ten hlavní impuls byl prostě můj přítel. A navíc mi antikoncepci nabízel můj gynekolog už ve třinácti letech z důvodu hodně nepravidelné a bolestivé menstruace. Tenkrát se mi to zdálo brzo a zbytečné. A souhlasím s macinkou, také si myslím, že v dnešní době už je antikoncepce trochu jinde, a než aby byly patnáctileté matky je lepší, že se nějak chrání.

andy29
13. únor 2006

ja jsem brala antikoncepci pres 11 let a vyzkousela jsem toho ze zacatku opravdu hodne, protoze mi vse po case zacalo delat problem.. spineni, boleni hlavy a tak... nakonec jsem brala pres 5 let diane a musim rict pri brani super, plet se zlepsila, vlasy, vse probihalo v poradku, pak se stalo, ze mi diane doslo zrovna kdyz jsem byla ve statech, kde diane neni schvalene a doktorka mi doporucila hormonalni telisko (to pro zmenu zatim neni schvalene tady) a to byla sila.. vydrzela jsem to 2 tydny a pak jsem to radeji vyhodila a potykala se s problemy. Ty za chvili zmizely, ale nasledovalo (a stale po 3 mesicich probiha) cisteni organismu... 😒 Problemy s pleti, bolesti hlavy... no moje telo bylo uplne rozhozene a zmatene, ted se z toho pomalicku dostava, ale vazne nevim, jak dlouho toto vse bude jeste trvat a HA uz nikdy brat nechci.

popleta
13. únor 2006

Ahojky Andy, já mám úplně stejný problém. Taky jsem brala dlouho Diane a vše bylo úplně super. Po čase se mi začali vracet všechny ty problémy s pletí, s bolestmi hlavy, a tak. tak jsem to na popud doktora musela vysedit a potom to byl úplný děs. Bylo mi strašně zle, srovnalo se to asi až za 3-4 měsíce. Už to nechci nikdy zažít. Takže si myslím, že záleží strašně individuálně.

andy29
13. únor 2006

Popleto, vidim, ze jsi na tom byla uplne stejne a taky uz to nemusis... vubec se nedivim,.. ted uz je to taky malinko lepsi,ale bylo to hrozne.... Dokud jsem to brala tak jsem lidem rikala, ze je to fajn a taky bylo, ale ted uz bych to nikomu nedoporucila.... protoze to co se deje po vysazeni za to vazne nestoji..

zuzule
13. únor 2006

Ahoj holky. Kdybyste mě viděly.. ☹ Taky jsem vysadila prášky a vypadám fakt děsně. Doufám, že do svatby se dám nějak do pořádku..Abych pak na fotkách nebyla jak nějaká puberťačka! Asi taky zkusím zjistit, kde mají ten laser...A jak to vůbec funguje Ene? Není to bolestivé? Asi ne, že..Dík za odpověď. 🙂

herminka
13. únor 2006

Zuzule, zkus tu očistu těla něčím uspíšit - psyllium (tady hojně propagované 🙂 ), chlorela, spirulina, Yucca (s tou mám výborné zkušenosti), Denoxinal nebo jen obyčejný kopřivový či nějaký čistící čaj... Je toho spousta.

zuzule
13. únor 2006

Herminko, díky za radu, snad něco takového seženu. Žiju v cizině a domluvit se tady je nadlidský úkol (holandština) 😝 Už se vidím jak v lékárně vysvětluju anglicky že mám prostě beďary... 😀

popleta
13. únor 2006

Tak jim prostě řekni, zuzule, že potřebuješ nějakou vlakninu (jablečná levnější, nebo psylium-jitrocel) a snad jim to dojde 🙂

ditak
14. únor 2006

Ahoj, co se týká pleti a HA, píšu svou zkušenost. Vysadila jsem HA před měsícem po 7 letech a začala jsem si k snídani dávat do jogurtu pšeničné otruby. Od té doby jsem neměla jediný pupínek (ťukám na dřevo) 🙂 Kdybych to nevyzkoušela, tak nevěřím. V otrubech jsou vitamíny B, selen a zinek a i tak malý množství denně (dávám 1-2 lžičky) stačí. Tak doufám, že to tak bude pokračovat.
Psylium jsem taky zkoušela, ale musím říct, že ty otruby s jogurtem jsou pro mě mnohem více stravitelnější a účinek je asi srovnatelný.

popleta
21. únor 2006

Aholky holky, tak tedy musím říct, že je to už 40 dni od vysazení HA a asi mě z toho klepne. Pořád nic. Říkám si, že to je snad normální, neboť miminko by se mi dost nehosilo. Zrovna mi nabídli super prácí, takže by to bylo opravdu blbe..... no uvidime

alex1
21. únor 2006

popleta: moje kolegyně v práci nebrala prášky, ale nechávala si píchat injekci. Vysadila loni v srpnu (myslím, že to tak bylo) - né kvůli dítěti a MS dostala až asi před měsícem. A říkala něco o tom, že to snad má ve 14-ti denních intervalech? Teď přesně nevím. Ale nechtěla si nechat píchnout injekci na vyvolání (jako moje druhá kolegyně), prý to chce přirozenou cestou 😀 , ale od srpna to je dost dlouhá doba 😉